Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
12-07-2024 22:57
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· KALENDARIUM SZKOLNE
· GODZINY LEKCYJNE
· PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
· RADA RODZICÓW
· PRZYWOZY I ODWOZY
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
· FERIE W SZKOLE
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
PIĄTOKLASIŚCI W AKADEMII PANA KLEKSA (17 stycznia 2024 r.)

   Uczniowie klas Va i Vb obejrzeli w pilskim kinie Helios uwspółcześnioną wersję klasycznej bajki Jana Brzechwy – „Akademia Pana Kleksa”. Najnowsza wersja filmowa, pochodząca z 2023 roku, nawiązuje również do kultowej ekranizacji zrealizowanej w 1983 roku, gdzie tytułową rolę profesora Kleksa odgrywał Piotr Fronczewski. W obecnej wersji w rolę profesora Kleksa wcielił się Tomasz Kot. Współczesna filmowa ekranizacja bajki przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki - Ady Niezgódki - która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę …
    Piątoklasiści udali się do kina pod opieka swoich wychowawców: Wojciecha Coblewskiego (Va), Malwiny Rzonskiej (Vb) oraz Piotra Coblewskiego.

kleks1 2024.jpg

WYCIECZKA DO GDAŃSKA (20 grudnia 2023 r.)

   W środę, 20 grudnia, klasy IVa, IVb i Vb wyjechały do Gdańska. W Centrum Hevelianum uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Odlotowe balony” oraz zwiedzali wystawę interaktywną „Dookoła świata”. Dzieci mogły przeprowadzić ciekawe eksperymenty z wykorzystaniem balonów i suchego lodu oraz poznać ciekawostki na temat różnych miejsc na Ziemi. Późnym popołudniem czekała na nich kolejna atrakcja w postaci kolorowego i pełnego świateł jarmarku bożonarodzeniowego, z przepysznym jedzeniem i świątecznymi ozdobami. (A.Sz.)

hewelianum0 2023.jpg
UCZCILIŚMY BIAŁOŚLIWSKICH POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH (4 stycznia 2024 r.)

   105. lat temu – 4 stycznia 1919 roku, gdy w Wielkopolsce już od kilku dni trwało powstanie, mieszkańcy Białośliwia przejęli wieś pod swoje panowanie. Dla uczczenia białośliwskich wydarzeń Powstania Wielkopolskiego, delegacje władz samorządowych Gminy Białośliwie, Szkoły Podstawowej im. Wiktora Kaji, Samorządowego Przedszkola, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej złożyły pod pamiątkowym głazem z tablicą wiązanki kwiatów oraz zapaliły znicze. Powstanie Wielkopolskie (1918-1919) – to historia warta pamięci!

aapow1 2024.JPG
ŻYCZENIA NOWOROCZNE (31 stycznia 2023 r.)
sylwester zyczenia2023.jpg
BIAŁOŚLIWIANIE PAMIĘTAJĄ O POWSTAŃCACH WIELKOPOLSKICH
powstanie 2024 plakatJL.jpg
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE 2023
zyczenia na stroneJLBN 2023.jpg
ŚWIĄTECZNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ (22 grudnia 2023 r.)
bozturniej1 2023.jpg
KLASOWE SPOTKANIA WIGILIJNE - FOTORELACJA (22 grudnia 2023 r.)
awil5 2023.JPG
RECYTOWALI SZYMBORSKĄ (22 grudnia 2023 r.)

   Wisława Szymborska jest patronką 2023 roku. W szkole uczciliśmy to wydarzenie w formie konkursu pięknego czytania poezji naszej polskiej Noblistki. Chętni uczniowie z klas VI-VIII mogli wziąć udział w pierwszym etapie konkursu oraz zaprezentować swoje recytatorskie umiejętności przed komisją konkursową. Wszyscy starali się dostarczyć poetyckich wzruszeń swoją interpretacją wylosowanego wiersza. Następnie 11 finalistów znalazło się w drugim etapie, a spośród nich jury w składzie: dyrektor szkoły - Jolanta Lubińska, nauczyciel języka polskiego - Hanna Dominiak i bibliotekarz - Ewa Ziarnik wyłoniło kolejnych zwycięzców: I miejsce - Julia Łaźniak (VIIb), II miejsce - Zofia Jasińska (VIIa), III miejsce - Małgorzata Murzyn (VIIa). Gratulujemy! (H.B.)

recSZYMB1 2023.jpg
BOŻONARODZENIOWE JASEŁKA W OBIEKTYWIE - FOTORELACJA (21 grudnia 2023 r.)

   Uczniowie z klasy IIIa oraz IIIb zaprezentowali bożonarodzeniowe jasełka, które przygotowali pod opieką swoich wychowawczyń. Wprowadzili tym samym całą społeczność szkolną w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia - pełną wzruszeń, ciepła i radości. Dzieci z wielkim zaangażowaniem odgrywały swoje role oraz śpiewały kolędy i pastorałki. Po występie klas młodszych, wszyscy mieli okazję wysłuchać piosenek świątecznych w wykonaniu chóru szkolnego. Na sam koniec przewodniczący z każdej klasy przekazał życzenia świąteczne dla wszystkich pracowników oraz uczniów szkoły. Bardzo dziękujemy!

AJASAL1 2023.JPG
PIERWSZOKLASIŚCI W TEATRZE (21 grudnia 2023 r.)

   W dniu wczorajszym klasy pierwsze wybrały się na swój pierwszy wyjazd do Piły, na przedstawienie teatralne pt.„Brzechwolandia”. Uczniom towarzyszył ogrom pozytywnych emocji związanych zarówno z pierwszą miniwycieczką, jak i samym spektaklem. Bezpośredni kontakt ze sztuką zrobił na nich duże wrażenie. A czas wspólnie spędzony zaowocuje w coraz lepszą integrację. (D.P.)

teatr zimowy1 2023.jpg
KONKURS "BOŻONARODZENIOWY ANIOŁ" ROZSTRZYGNIĘTY (18 grudnia 2023 r.)

   Konkurs „Bożonarodzeniowy Anioł”, zorganizowany przez nauczycieli świetlicy, został rozstrzygnięty. Różnorodną techniką plastyczną wykonano 27 przepięknych aniołów. Jury w składzie: Maria Burzyńska, Julita Posert i Ewa Rutkowska dokonało oceny prac i przyznało w poszczególnych kategoriach klasowych następujące miejsca:
- klasy I-III: I miejsce Nikolas Jułga (Ia), II miejsce Marcela Kozłowska (Ib), III miejsce – Antoni Gryczka (IIb);
- klasy IV-VIII: I miejsce – Vivien Rochowska (Vb), II miejsce – Jakub Jułga (Vb), III miejsce – Piotr Wionczek (VIb).
   Za udział w konkursie i duże zaangażowanie wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy, a nagrodzonym gratulujemy!

aniol swietlica8 2023.jpg
BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU (18 grudnia 2023 r.)

   Również w tym roku, za pośrednictwem białośliwskiej drużyny harcerskiej, dotarło do Białośliwia – Betlejemskie Światło Pokoju 2023. Co roku światło pobierane jest z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, a następnie transportowane jest do Wiednia za pośrednictwem Austrian Airlines. Stamtąd trafia do organizacji skautowych we wszystkich krajach europejskich. Do Polski przekazywane jest od skautów słowackich. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 roku. Tegoroczne hasło tego wydarzenia brzmi – „Czyńmy pokój”. Białośliwscy harcerze, w poniedziałek 18 grudnia, przekazali światło do Szkoły Podstawowej, Urzędu Gminy, Nadnoteckiego Banku Spółdzielczego, Gminnego Ośrodka Kultury, a dzień wcześniej – w niedzielę do Parafii NSPJ.

swiatloBBB 0 2023.jpg
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.01 1,333,720 Unikalnych wizyt