Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
09-12-2023 12:46
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· KALENDARIUM SZKOLNE
· GODZINY LEKCYJNE
· PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
· RADA RODZICÓW
· PRZYWOZY I ODWOZY
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
WAKACYJNE ŻYCZENIA
zyczenia wakacyj 2023.jpg
PODZIĘKOWANIE
zyczenia JL nauczyciele koniec 2023.jpg
ÓSMOKLASIŚCI ABSOLWENTAMI SZKOŁY PODSTAWOWEJ (23 czerwca 2023 r.)

   77. tegorocznych ósmoklasistów odebrało świadectwa. Były więc okolicznościowe przemówienia i podziękowania, a także wspomnienia i refleksje. Wręczono również nagrody za osiągniecia szkolne oraz pozaszkolne w różnych dyscyplinach, m.in. stypendia przyznawane w ramach „Gminnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży”. Wszystkim chwilom tej podniosłej uroczystości towarzyszyły momenty wzruszeń i emocji, szczególnie podczas wręczania przez dyrektor szkoły – Jolantę Lubińską świadectw ukończenia białośliwskiej szkoły podstawowej. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele organu prowadzącego szkołę – wójt gminy Białośliwie Krzysztof Rutkowski oraz organu nadzoru pedagogicznego - starszy wizytator Grzegorz Maciuszko. Wychowawcami klas ósmych były: Dorota Szmechtig-Szturo (VIIIa), Edyta Murzyn (VIIIb), Aleksandra Krauze (VIIIc), Daria Zych-Kubińska (VIIId).

absolJL1 2023.JPG
ROK SZKOLNY 2022/2023 ZAKOŃCZONY (23 czerwca 2023 r.)

   Rok szkolny 2022/2023 dobiegł końca. Dzisiejsze zakończenie roku szkolnego poprzedziła Msza św., odprawiona w miejscowym kościele parafialnym przez ks. prob. Kazimierza Czynsza, w intencji całej społeczności szkolnej. Następnie, w szkolnej sali sportowej, wypełnionej gwarem uczniów klas I-VII, miała miejsce uroczystość wieńcząca dziesięć miesięcy pracy szkolnej. Najbardziej jednak wyczekiwanym przez uczniów momentem było wręczanie świadectw szkolnych promocyjnych. Uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu świadectwa wręczyła dyrektor szkoły – Jolanta Lubińska oraz wójt gminy Białośliwie – Krzysztof Rutkowski. Pozostałe świadectwa zostały natomiast wręczone uczniom przez wychowawców. Miłym akcentem dla uczniów były również nagrody wręczane za osiągnięcia w różnorodnych formach edukacyjnych oraz tematycznych. Wszystkie nagrody zostały ufundowane z funduszu zgromadzonego przez Radę Rodziców.

koniecR7 2023.JPG
POŻEGNANIE KSIĘDZA MARCINA (21 czerwca 2023 r.)

   Rozstania zawsze bywają trudne, a najgorsze są te niespodziewane. Wraz z końcem roku szkolnego naszą szkołę opuszcza ks. Marcin Świderski. Dziękujemy za wspólny czas, otwarte serce i wszelkie dobro, jakim obdarowywał Ksiądz dzieci i nas dorosłych. W przeddzień zakończenia roku szkolnego cała szkolna społeczność podczas uroczystego apelu podziękowała Księdzu Marcinowi. Były łzy wzruszenia, radosne sto lat i sporo radości, bo taki był nasz katecheta i kolega.
   Jolanta Lubińska
   dyrektor szkoły

wikar3 2023.jpg

O BEZPIECZEŃSTWIE PRZED WAKACJAMI (21 czerwca 2023 r.)

   W przededniu wakacji, dzieci z klas 1-3, odwiedzili policjanci z białośliwskiego posterunku. Funkcjonariusze przypomnieli uczniom o najważniejszych zasadach dotyczących bezpieczeństwa podczas zbliżających wakacji.
(KS)

bezpieczni policjanci1 2023.jpg
AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA (21 czerwca 2023 r.)

   Przez cały rok szkolny 2022/23, uczniowie z klas pierwszych, brali udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym - Akademia Bezpiecznego Puchatka. Zdobywały wiedzę i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa w domu, w Internecie, w szkole i w drodze do niej. Na koniec czekał ich test on-line, który wykazał, że dzieci bardzo dobrze wiedzą jak należy reagować w wielu trudnych sytuacjach. Szkoła uzyskała dzięki temu certyfikat - Akademii Bezpiecznego Puchatka. Koordynatorem programu w białośliwskiej szkole była wychowawczyni klasy Ib Katarzyna Sobczak.

certyfikat sobczak bezpieczenstwo2023.jpg
MISTRZOSTWA SZKOŁY ÓSMOKLASISTÓW W BADMINTONIE (21 czerwca 2021 r.)

   W dniu 21 czerwca odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Badmintonie w kategorii uczniów klas ósmych, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Iskra” przy współpracy ze Szkołą Podstawową.
Kwalifikacja medalowa przedstawia się następująco:
- w kategorii dziewcząt: 1 miejsce - Nela Frąckowiak, 2 miejsce – Julia Ślawska, 3 miejsce – Marta Bartczak,
- w kategorii chłopców: 1 miejsce - Błaszczyk Tobiasz, 2 miejsce - Błażej Gruszka, 3 miejsce Bartłomiej Kulka.
Turniej odbył się w ramach zadania „Upowszechnianie kultury fizycznej” dzięki dofinansowaniu przez Gminę Białośliwie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy!
(PK)

badminton1aa 2023aa.jpg

INFORMACJA - PRZYWOZY I ODWOZY
odwozy czerwiec1aa 2023.jpg
INFORMACJA - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
zakonczenie roku szkolnego 2022 2023.jpg
SIÓDMOKLASIŚCI W POZNANIU (16 czerwca 2023 r.)

   Uczniowie klasy VIIa, w dniu 16 czerwca, wybrali się na wycieczkę do Poznania. Siódmoklasiści zwiedzili Stare ZOO, a następnie odwiedzili Laser Tag, gdzie mogli drużynowo powalczyć o zwycięstwo. Ciekawym doświadczeniem była również wizyta w Muzeum Pyry, gdzie w interesujący sposób przedstawiono historię ziemniaków.
(AK)

pyry siodme1 2023.jpg
NOC W SZKOLE (16/17 czerwca 2023 r.)

   Z piątku na sobotę członkowie Szkolnego Klubu Gier Planszowych oraz Samorządu Uczniowskiego spędzili noc w szkole.
   Najpierw przygotowaliśmy sobie miejsca do spania, kącik jadalny i salon gier planszowych. Następnie zamówiliśmy smaczną pizzę, którą wspólnie zjedliśmy. Dzięki niej dostaliśmy zastrzyk energii do dalszej zabawy. Spontanicznie zaczęliśmy bitwę na poduszki. Później śpiewaliśmy znane utwory, graliśmy w różne gry planszowe- hitem okazała się rozegrana po północy „Mafia”. Po wieczornej toalecie dziewczęta rozpoczęły zabiegi pielęgnacyjne i ozdabianie się tatuażami. Wspólnym rozmowom nie było końca. Panie opiekunki, które wspaniale się nami zajmowały, obudziły nas o 7.15. Do czasu przybycia naszych rodziców zdążyliśmy po sobie pozostawić porządek. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku to się powtórzy i wrócimy do wspólnej zabawy.
   Małgorzata Murzyn, klasa VIa

noc w szkole3 2023.jpg

MAMY TO - MEGA MISJA Z FUNDACJĄ ORANGE (20 czerwca 2023 r.)

   Wyruszamy z naszymi najmłodszymi uczniami w Mega Misję wraz ze 140 szkołami z całej Polski. To takie ekscytujące móc uczestniczyć w kolejnej edukacyjnej przygodzie. Nasze dzieciaki bawiąc się będą korzystać z nowych technologii w bezpieczny sposób, będą uczyć się, jak chronić swoją prywatność, jak tworzyć i prezentować własne dzieła. W trakcie realizacji Mega Misji dzieci zdobywają nagrody dla swojej szkoły, tablety, zestawy edukacyjne, audiobooki i zestawy kreatywne. Będzie się działo. Fundacja Orange – dziękujemy!
   Jolanta Lubińska
   dyrektor szkoły

mega misja orange fundacja2023.jpg
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.01 1,195,665 Unikalnych wizyt