Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
09-12-2023 11:42
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· KALENDARIUM SZKOLNE
· GODZINY LEKCYJNE
· PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
· RADA RODZICÓW
· PRZYWOZY I ODWOZY
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
SZKOŁA PAMIĘTA (30 października 2023 r.)

   Już po raz kolejny uczestniczymy w akcji „Szkoła pamięta”, której organizatorem jest Ministerstwo Edukacji i Nauki. W ramach tego przedsięwzięcia odwiedzamy lokalne miejsca pamięci, cmentarze, a przede wszystkim rozmawiamy w czasie lekcji o przemijaniu, historii, ważnych i bohaterskich postaciach z naszych dziejów. Zdajemy sobie tym samym sprawę, jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o naszych przodkach. Gdy ludzie zapomną i przestaną mówić, wówczas zaczną wołać kamienie! Dzisiaj zapaliliśmy również znicze pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły – Wiktora Kaję (1891-1939), polskiego nauczyciela, który oddał życie za Ojczyznę! (woco)

aszkola pamieta2023 tablica Kaja1.jpg
PIERWSZOKLASIŚCI ŚLUBOWALI I ZOSTALI PASOWANI NA UCZNIA (27 października 2023 r.)

   Pasowanie na ucznia to ważna uroczystość dla każdego pierwszaka. To moment, w którym pierwszoklasiści składają ślubowanie, są symbolicznie pasowani na uczniów i tym samym oficjalnie dołączają do społeczności szkolnej. Uczniowie klas pierwszych przez wiele dni sumiennie oraz z pełnym zaangażowaniem przygotowywali się do tego szczególnego dnia, chcąc jak najlepiej się zaprezentować i pokazać swoje umiejętności w okolicznościowym programie. Tak więc tradycji mogło stać się zadość. Białośliwscy uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, że „będą solidnymi i pilnymi uczniami”. Po ślubowaniu dyrektor szkoły – Jolanta Lubińska dokonała symbolicznego aktu pasowania ich na uczniów oraz życzyła wszystkim pierwszoklasistom „aby dobrze się czuli w Naszej szkole, by z ochotą codziennie tu przychodzili i wspólnie z kolegami uczyli się i bawili. Serdecznie Was witamy i życzymy wielu sukcesów w nauce!!!”. Świadkami tego ważnego i doniosłego wydarzenia byli wzruszeni i dumni ze swoich pociech rodzice. W uroczystości uczestniczyli również: wójt gminy Białośliwie – Krzysztof Rutkowski, proboszcz miejscowej parafii – ks. Kazimierz Czynsz, wicedyrektor szkoły - Aleksandra Konieczna oraz przewodnicząca rady rodziców - Halina Drab. (woco)

aaslubowanie20 2023.JPG
OGÓLNOPOLSKI KONKURS "ALE MÓZGI" (25 października 2023 r.)

   Uczniowie klas V i VI (Dawid Goliński Va, Sonia Kontsevych Vb, Iga Szcześniak-Dyl Vb, Julia Turkiewicz Vb, Maja Kuberska VIa, Maksymilian Kuberski VIa, Amelia Kulka VIa, Oskar Wiśniewski VIb, Piotr Wionczek VIb) wzięli udział w I etapie ogólnopolskiego konkursu „Ale Mózgi” z zakresu matematyki, informatyki i programowania. Rozwiązywali oni 20 zadań matematycznych i logicznych. Uczestnik, który zdobędzie najwyższą liczbę punktów zostanie zakwalifikowany do kolejnego etapu konkursu, który polegać będzie na rozwiązaniu zadań w języku Python. Głównym celem konkursu jest kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się metodami programistycznymi wśród uczniów na wczesnym etapie edukacyjnym. (J.H.)

ale mozgi1 2023.jpg
W PRZEDEDNIU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (27 października 2023 r.)

   Uroczystość Wszystkich Świętych to czas zadumy i pamięci o tych wszystkich, którzy odeszli. Tuż przed tym świętem wiele osób sprząta mogiły swoich bliskich. Jak co roku uczniowie białośliwskiej szkoły wraz z opiekunami samorządu uczniowskiego udali się na miejscowy cmentarz, gdzie uporządkowali bezimienne, opuszczone mogiły i zapalili znicze i odwiedzili groby osób zasłużonych dla lokalnej społeczności. (A.K.)

acmentarz szkola0 2023.jpg
KONKURS ORTOGRAFICZNY O PIÓRO DYREKTORA ZS CKR W BRZOSTOWIE (26 października 2023 r.)

   Naszą szkołę w potyczkach ortograficznych, które odbyły się 26 października w brzostowskiej szkole, reprezentowało czworo uczniów: Roksana Drajem, Julia Wyrobek, Lilianna Więcław i Jeremiasz Ramusiewicz. Zmierzyli się oni z tekstami dyktand, które zawierały sporo zawiłości ortograficznych. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. Mieli także okazję zwiedzić szkołę, która mieści się w zabytkowym pałacu umiejscowionym w centrum pięknego parku. Dziękujemy uczniom za udział w ortograficznych zmaganiach i życzymy im sukcesów w kolejnych edycjach tego konkursu. (H.D.)

jezyk brzostowo0 2023.jpg
ŻYCZENIA DLA BIAŁOŚLIWSKICH SENIORÓW (20 października 2023 r.)

   Z okazji przypadającego 20 października – „Europejskiego Dnia Seniora” uczniowie białośliwskiej szkoły podstawowej przygotowali laurki z życzeniami, których fragment brzmi: „Dla smutnych bądź słońcem, dla bliźnich bądź chlebem, dla spotkanych - radością, a dla najbliższych niebem”. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili w tym dniu z życzeniami seniorów zrzeszonych w chórze „Złota Jesień”, by przekazać wyraz swej pamięci. Z przyjemnością też wspólnie zaśpiewaliśmy pieśń i podziękowaliśmy za każde miłe i dobre słowo. (H.B)

seniorzy zyczenia2023.jpg
BIAŁOŚLIWSCY UCZNIOWIE W STOLICY ZJEDNOCZONEGO KRÓLESTWA (15-20 października 2023 r.)

   Londyn, stolica Zjednoczonego Królestwa, który corocznie odwiedzany jest przez miliony turystów z całego świata był celem edukacyjno-krajoznawczej wycieczki białośliwskich uczniów. Ta trzecia co do wielkości metropolia w Europie, licząca ponad 8 mln mieszkańców, urzekła wszystkich uczestników wyjazdu swoim specyficznym angielskim urokiem i klimatem. W programie zwiedzania znalazły się wszystkie najważniejsze dla Londynu miejsca i obiekty. Mnóstwo wrażeń, na długo pozostanie w pamięci i będzie cennym doświadczeniem! (woco)

londyn2023 1a.jpg
SZÓSTOKLASIŚCI ZAPALILI ZNICZ PAMIĘCI (20 października 2023 r.)

   W najbliższą niedzielę, 22 października, pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego odbędzie się kampania edukacyjno-medialna „Zapal znicz pamięci”. Już po raz piętnasty, wspominane będą ofiary z pierwszych miesięcy II wojny światowej, które jako pierwsze poddane zostały eksterminacji po agresji niemieckiej na Polskę. Akcja ta, która jest wspólnym przedsięwzięciem IPN oraz Polskiego Radia, ma zachęcić do indywidualnych upamiętnień oraz odwiedzenia lokalnych miejsc pamięci. Do przedsięwzięcia włączyli się również uczniowie klasy VIb, którzy w przededniu tego wydarzenia razem ze swoim nauczycielem historii i wychowawcą – Piotrem Coblewskim zapalili znicze pamięci w Białośliwiu. (woco)

zapal znicz0 2023a.JPG
KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC ROZSTRZYGNIĘTY (19 października 2023 r.)

   W październiku, który jest miesiącem modlitwy różańcowej, tradycyjnie zorganizowany został „Konkurs na najpiękniejszy różaniec”. Organizatorem konkursu był Karol Ramusiewicz, a po ocenie dostarczonych prac jury wyłoniło laureatów:
- klasy I-III: I m. - Nikodem Tomaszewski-Rosiński, II m. - Franciszek Modrak, III m. - Igor Gryglas;
- klasy IV-VI: I m. - Wojciech Szołdra, II m. - Maja Kuberska, III m. - Wiktor Wańczyk;
- klasy VII-VII: I m. - Karolina Bureta, II m. - Hubert Szmyt.
   Wszystkim uczniom dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy!

rozaniec a1 2023.jpg

SUKCES SZYMONA W OLIMPIADZIE EKOLOGICZNEJ (19 października 2023 r.)

   W czwartek, 19 października, odbył się w Pile 3 etap „XXI Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego”. W kategorii uczniów klas 7-8 drugie miejsce zajął - Szymon Krokos (VIIa), który tym samym będzie reprezentował białośliwską szkołę w finale subregionu północnej Wielkopolski. W etapie powiatowym brali również udział - Wojciech Maślanka (VIb) oraz Zofia Góra (VIIb). Wszystkim uczniom gratulujemy, a Szymonowi życzymy powodzenia w etapie finałowym!

ekologiczny PILA 2023 final.jpg
BIAŁOŚLIWSKIE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ 2023

   W przededniu Dnia Edukacji Narodowej, który corocznie obchodzony jest 14 października, okolicznościowym apelem zaakcentowano w białośliwskiej szkole święto pracowników oświaty. To wyjątkowe święto obchodzone we wszystkich szkołach, przedszkolach i innych placówkach edukacyjnych na terenie całej Polski upamiętnia również rocznicę utworzenia w 1773 roku - Komisji Edukacji Narodowej. Przypomina ono również o wielkiej wartości, jaką stanowi edukacja oraz o szczególnie ważnym posłannictwie i roli społecznej Tych, którzy tę wartość urzeczywistniają codzienną pracą. Z okazji tego świątecznego dnia, życzenia do wszystkich pracowników białośliwskiej oświaty skierowała dyrektor szkoły Jolanta Lubińska, zwracając uwagę na ważność i odpowiedzialność zawodu nauczyciela w kształtowaniu osobowości młodego pokolenia uczniów. Wszyscy pracownicy pedagogiczni oraz niepedagogiczni otrzymali okolicznościowe listy gratulacyjne z podziękowaniami. Wydarzeniu towarzyszyło również wręczenie nagród przyznanych przez wójta gminy Białośliwie - Krzysztofa Rutkowskiego. Podziękowania widoczne były również w życzeniach i upominkach przygotowanych specjalnie przez samorząd uczniowski. Nie zabrakło również części artystycznej i muzycznej oraz występu chóru szkolnego. (woco)

aaDEN2023 14.JPG
KLASOWE GRY PLANSZOWE (13 października 2023 r.)

   Tegorocznym szkolnym obchodom Dnia Edukacji Narodowej towarzyszyły klasowe rozgrywki w grach planszowych. Uczniowie przynieśli dzisiaj do szkoły swoje ulubione i ciekawe gry. Wszyscy w koleżeńskim gronie mogli mile i atrakcyjnie spędzić świąteczny czas, poświęcając go umysłowym ćwiczeniom w rozwiązywaniu problemów zadaniowych, planowaniu, cierpliwości oraz kreatywności. (woco)

planszowe1 2023.JPG
SEKCJA JUDO JOPEK TEAM ZAREKLAMOWAŁA SWOJĄ OFERTĘ SPORTOWĄ (10 października 2023 r.)

   Od września, we wtorki i czwartki, o godz. 17.00, odbywają się w białośliwskiej szkole podstawowej ogólnorozwojowe zajęcia sprawnościowe z judo. Każdy chętny uczeń może w ten sposób rozpocząć swoją przygodę z tą dyscypliną sportu. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy z Judo Jopek Team, którzy wychowali wielu medalistów Mistrzostw Polski, Europy i Pucharów Świata. Aby zachęcić uczniów do tego typu zajęć sportowych, zorganizowany został pokaz ćwiczeń sprawnościowych. (woco)

judo szkolaA 2023 1.jpg
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.01 1,195,604 Unikalnych wizyt