Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
14-06-2024 13:14
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· KALENDARIUM SZKOLNE
· GODZINY LEKCYJNE
· PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
· RADA RODZICÓW
· PRZYWOZY I ODWOZY
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
· FERIE W SZKOLE
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
KONKURS RECYTATORSKI "W KRAINIE POEZJI" (18 kwietnia 2024 r.)

   Uczniowie klas I-III uczestniczyli dzisiaj w święcie poezji! A wszystko to za sprawą konkursu recytatorskiego „W krainie poezji”, którzy przygotowały Monika Koczorowska i Mariola Rosa. Podczas konkursowych prezentacji zmierzono się z poezją Jana Brzechwy, Juliana Tuwima oraz Doroty Gellner. Było bardzo uroczyście, a przede wszystkim kolorowo i plastycznie. Wszyscy uczestnicy konkursu świetnie poradzili sobie z interpretacją wybranych wierszy. Dla uczestniczących w wydarzeniu Rodziców występ dzieci był powodem do dumy, wzruszeń i chwili radości.
   Jury nagrodziło uczniów: I miejsce - Elena Dola (IIb), II miejsce - Lena Słomka (IIIa), III miejsce - Kacper Tadych (IIIb); wyróżnienia: Julia Krzemińska (IIIa), Anna Śliga (Ib), Jan Gorzuch (Ia). Wszystkim uczestnikom konkursowych zmagań oraz laureatom gratulujemy!

recyt 2024A 1.jpg

ORTOGRAFICZNE ZMAGANIA DRUGOKLASISTÓW I TRZECIOKLASISTÓW (15 kwietnia 2024 r.)

   Z nadejściem wiosny klasy II i III tradycyjnie biorą udział w konkursie ortograficznym. W pierwszym etapie muszą zmierzyć się z niełatwym dyktandem, a wyłonieni zwycięzcy przystępują do testu ortograficznego. W tym roku w klasach drugich mistrzem została Lena Dyks (IIa), wicemistrzem Karolina Krysicka (IIa), a trzecie miejsce zajęła Maja Borecka (IIb). Natomiast w klasach trzecich mistrzem ortografii została Dorota Tomaszewska (IIIa), wicemistrzem Emilia Fons (IIIb), a trzecie miejsce zajął Kacper Tadych (IIIb). Wszystkim laureatom gratulujemy!

wiosenna ortografiaDP 1 2024.jpg
FUNDACJA "BOHATEROWIE DZIECIOM" W NASZEJ SZKOLE (11 kwietnia 2024 r.)

   „Niech świat będzie lepszym miejscem, dlatego że na nim jesteś”. Przedstawiciele Fundacji „Bohaterowie Dzieciom” z Sopotu - jako Spiderman, Captain America i Miraculum pojawili się w naszej szkole. Radość uczennic i uczniów potwierdza relacja foto, ale najważniejsze jest to, że mogliśmy podziękować za otrzymane w formie darowizny pomoce dydaktyczne: zestawy klasowe klocków Korbo STEM, wyposażenie sali wyciszenia, maszyny do szycia, warsztaty CoolTodd do zajęć technicznych, projektor, panele akustyczne AVC. Wartość otrzymanej darowizny - 30 000 zł. Dziękujemy !!!

sala ciszy1 2024JL.jpg

TYDZIEŃ ZDROWIA, CZYLI WSPÓLNE SZKOLNE ŚNIADANIE (11 kwietnia 2024 r.)
Asniadanie11JL 2024.jpg
BRZECHWA I TUWIM W ILUSTRACJI (6 kwietnia 2024 r.)

   Uczniowie najmłodszych klas, w lutym i marcu, brali udział w szkolnym projekcie edukacyjnym pt. „Drzwi do poezji - Brzechwa i Tuwim”. Jednym z zadań programu był konkurs plastyczny pt. „Brzechwa i Tuwim w ilustracji". Laureatami tego konkursu zostali: I miejsce - Oliwia Kusz 3b, II miejsce - Klaudia Kowalska 3b, III miejsce - Maria Więcław 3a i Jakub Gruszka 3a; wyróżnienie: Wanda Korpal 2b i Aleksandra Fons 3b. Wszystkim gratulujemy! (D.P)

brzechwa tuwim DP 1 2024.jpg
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
wielkanocne zyczeniaJL2024.jpg
INFORMACJA - WIOSENNY KIERMASZ SŁODKOŚCI
kiermasz slodkosci 2024 marzec.jpg
WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA (22 marca 2024 r.)
aawiosna 2024 1.JPG
KONKURSOWE ZMAGANIA I NAGRODY DLA UCZNIÓW (22 marca 2024 r.)

   W ostatnim czasie uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w różnorodnych szkolnych konkursach np.: „Konkurs plastyczny – kapelusz św. Patryka”, „Konkurs wiedzy – Święty Patryk”, „Konkurs – Treasure hunt”, „Mistrz łamańców językowych”. Podsumowanie konkursowych zmagań oraz nagrodzenie uczniów odbyło się w miniony piątek, podczas wydarzeń związanych z powitaniem wiosny. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy!

konkursy wiosna0 2024.JPG
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE DLA UCZNIÓW (20 marca 2024 r.)

   Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych, które dotyczyły zagrożeń wynikających z nadmiernego korzystania z internetu oraz różnorodnych mediów społecznościowych. Rozmawiali też na temat przeciwdziałania przemocy rówieśniczej oraz cyberprzemocy i ich następstw. Formuła spotkania umożliwiła również wszystkim uczniom aktywne uczestnictwo oraz wyrażanie swoich myśli, doświadczeń i wniosków. Uczniowie z dużym zaangażowaniem korzystali z możliwości zadawania pytań, czy artykułowania wszelkich wątpliwości. Warsztaty, które przeprowadziła Julia Koc, miały na celu utrwalenie wśród uczniów prawidłowych zachowań oraz ukazanie postępowania niezgodnego z normami prawnymi.

warsztaty koc 2024 1.jpg
WYCIECZKA SZÓSTOKLASISTÓW DO „HJORT KNUDSEN POLEN” (15 marca 2024 r.)

   W dniu 15 marca uczniowie klasy 6a wraz z wychowawczynią, z inicjatywy państwa Alicji i Mirosława Kuberskich oraz przy poparciu wszystkich rodziców, odwiedzili firmę „Hjort Knudsen Polen” w Wysoczce. W ramach wycieczki, która odbywała się pod hasłem „Od projektu do efektu”, uczniowie mogli poznać proces produkcji mebli, zapoznać się z pracą stolarza, tapicera, szwaczki, informatyka, fotografa. Zajęcia poprowadzone w bardzo ciekawy sposób przez p. Dariusza Nowaka, w towarzystwie p. Mirosława Kuberskiego, dostarczyły wiedzy na temat różnych stanowisk pracy i etapów powstawania mebli. Nie zabrakło też radości w trakcie testowania mebli czy prób pomagania pracownikom firmy. Wycieczka zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla uczniów i podziękowaniem dla organizatorów spotkania. Pamiątkowe zdjęcia, wykonane przez białośliwiankę - Amelię Jurek, są dowodem na miło spędzony czas. (H.B.)

ahjort 11 2024.jpg
DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA (18 marca 2024 r.)

   Obchody Dnia Świętego Patryka rozpoczęły się już w ubiegłym tygodniu, kiedy to na lekcjach języka angielskiego uczniowie poznawali historię i tradycję tego święta oraz najważniejsze informacje o Irlandii. Uczniowie klas młodszych ozdabiały szablon kapelusza - ich dzieła widnieją w holu szkoły pięknie go ozdabiając. W dniu dzisiejszym szansę wykazania się zdobytą wiedzą, a także sprytem, który jest domeną skrzatów, mieli uczniowie klas starszych. Zmagania zaczęli od międzyklasowego konkursu wiedzy o tym dniu oraz Szmaragdowej Wyspie, rozwiązując rozmaite quizy i zagadki. Wyniki już niebawem!!! Następnie, od 3 przerwy rozpoczęło się TREASURE HUNT, czyli poszukiwanie ukrytego skarbu!!! Zwieńczeniem dnia był pokaz tańca do muzyki irlandzkiej przygotowany przez uczennice klasy 7b oraz wspólne pamiątkowe zdjęcia.

a patryk 1 2024.jpg
KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY (14 marca 2024 r.)

    Rozstrzygnięto corocznie organizowany konkurs plastyczny „Wielkanocne Strojne Jajo”. Konkurs stanowił etap szkolny, a jego organizatorem były Malwina Rzonska, Ewa Rutkowska i Ewelina Tusińska. Nagrodzone prace zakwalifikowano do kolejnego etapu konkursu - powiatowego, którego organizatorem jest Gminne Centrum Kultury w Łobżenicy.
   Jury wybrało i przyznało na etapie szkolnym kolejne miejsca w poszczególnych kategoriach klasowych:
- klasy I-III: I miejsce - Lena Dyks, II miejsce - Aniela Tadych, III miejsce - Wanda Korpal, wyróżnienia otrzymują: Ksawery Kosakowski i Emilia Jeszke;
- klasy IV-VIII: I miejsce - Ignacy furman, II miejsce - Maksymilian Panek, III miejsce - Maja Kuberska, wyróżnienia otrzymują: Hubert Kosakowski, Szymon Kosakowski, Aleksandra Woźniak.
   Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodzonym gratulujemy!

jajka 2024 marzecJL.jpg
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.01 1,317,761 Unikalnych wizyt