Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
28-05-2023 22:23
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA PEDAGOGICZNA
WYCHOWAWCY KLAS
DOKUMENTY SZKOLNE
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
KALENDARIUM SZKOLNE
BEZPIECZNA SZKOŁA
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA-PRZETARGI
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
RODO - INFORMACJE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
CZWARTOKLASIŚCI W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W PILE (26 maja 2023 r.)

   W ramach realizacji projektu „Dbam o zdrowie - odżywianie, terapia, bezpieczeństwo”, uczniowie klas IV udali się do Komendy Powiatowej Policji w Pile, aby uczestniczyć w tematycznych pokazach i zajęciach edukacyjno-profilaktycznych. Ich tematyka dotyczyła zagadnień związanych przede wszystkim z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mogli również sprawdzić swoją dotychczasową wiedzę niezbędną do uzyskania w najbliższym czasie karty rowerowej, uczestnicząc w interaktywnym guizie. Wizyta w siedzibie powiatowej Policji była również okazją do jej zwiedzenia oraz poznania zadań i codziennej pracy funkcjonariuszy. Niezwykle atrakcyjny był również dla uczniów pokaz z psem tropiącym, a także spotkanie z technikiem kryminalistycznym. Opiekę nad czwartoklasistami sprawowali wychowawcy klas: Wojciech Coblewski (IVa), Malwina Rzonska (IVb), Wojciech Kubiński i Piotr Coblewski.
   Wyjazd edukacyjny do Piły możliwy był dzięki otrzymanej dotacji Gminy Białośliwie na realizację zadania publicznego z zakresu zdrowia publicznego prowadzonego w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2023, zawartej w trybie art. 19a ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2023 r. poz. 571).

pilska policja0 2023.jpg

TRZECIOKLASIŚCI W GRODZIE MIKOŁAJA KOPERNIKA (23 maja 2023 r.)

   Wczesnym rankiem 23 maja uczniowie klas trzecich, pod opieką Arlety Płaczek, Julity Posert, Arlety Iwanowicz oraz Magdaleny Mielnik, wyruszyli do grodu Mikołaja Kopernika - Torunia. Program wycieczki był bardzo ciekawy i atrakcyjny. Uczniowie zwiedzili Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy. Podziwiali panoramę Torunia płynąc statkiem po Wiśle. Słuchając przewodnika poznawali toruńskie legendy, ciekawostki oraz najciekawsze zabytki. W Domu Legend bawili się w małych aktorów. Na zakończenie wycieczki udali się do Żywego Muzeum Piernika, gdzie zdobyli dokument czeladniczy za własnoręcznie wypiekane pierniki.
(JP)

placzek torun17a 2023.jpg

DZIEŃ MATKI (26 maja 2023 r.)
dzien matki2023.jpg
KOMUNIKAT URZĘDU GMINY W BIAŁOŚLIWIU (25 maja 2023 r.)

   Od 1 czerwca 2023 r. w Urzędzie Gminy w Białośliwiu można składać wnioski o przyznanie stypendium Wójta Gminy zgodnie z Uchwałą Nr XXIV.156.2021 z dnia 31 marca 2021 r. w sprawie szczegółowych warunków i zasad przyznawania stypendium w ramach Gminnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży.Stypendium przyznawane jest za osiągnięcia indywidualne. Termin składania wniosków wraz z niezbędnymi dokumentami, potwierdzającymi uzyskane osiągnięcia upływa dnia 6 czerwca 2023 r., o godz. 15.30.
   Wniosek dostępny w zakładce: STYPENDIA

komunikatUG stypendia2023.jpg
ÓSMOKLASIŚCI PRZYSTĄPILI DO EGZAMINÓW (23 maja 2023 r.)

   Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów. Przez trzy kolejne dni, 23-25 maja, uczniowie zmierzą się z testami egzaminacyjnymi z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego. W całej Polsce do egzaminu przystępuje ponad 502 tysiące uczniów klas ósmych. Przystąpienie do zewnętrznego egzaminu jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej, a jego wynik ma również wpływ na postępowanie rekrutacyjne do szkoły ponadpodstawowej. W białośliwskiej szkole podstawowej, w bieżącym roku szkonym, do egzaminu przystępuje 77 ósmoklasistów.
   Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przesłane do szkół przez właściwą okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 6 lipca br.

egzaminy2023a 1a.jpg
CZWARTOKLASIŚCI W STOLICY WIELKOPOLSKI - POZNANIU (19 maja 2023 r.)

   Uczniowie klas czwartych zwiedzili stolicę Wielkopolski – Poznań. W programie wycieczki znalazła się m.in. palmiarnia z roślinnością różnych stref klimatycznych, akwarium, staromiejska zabudowa, ratusz miejski z trykającymi się w samo południe koziołkami, kościół farny oraz ogród zoologiczny z parkiem linowym. Opiekę nad czwartoklasistami sprawowali wychowawcy klas: Wojciech Coblewski (IVa), Malwina Rzonska (IVb) oraz Daria Ptaszyńska i Piotr Coblewski.

a poznan 2023 19.JPG
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2023
egzamin osmoklasisty terminarz 2023.jpg
INFORMACJA
info 1 7 egzaminy2023.jpg
DZIEŃ PATRONA 2023 - FOTORELACJA (16 maja 2023 r.)
dzien patrona2023 1a.jpg
BLANKA I JULIA LAUREATKAMI OLIMPUSA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO (16 maja 2023 r.)

   Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej OLIMPUS z języka angielskiego. Listę najlepszych uczestników stworzono w oparciu o liczbę punktów możliwych do uzyskania. Maksymalnie można było zdobyć 60 pkt. Dla najlepszych Olimpijczyków przygotowano nagrody i dyplomy.
   Z radością informujemy, że mamy powód do dumy. Wśród 21 uczniów naszej szkoły mamy dwie laureatki! W kategorii klas czwartych, na 2813 uczestników z całej Polski, III miejsce zajęła - Blanka Kubińska z wynikiem 58 punktów, a V miejsce - Julia Zamelska, uzyskując 56 punktów.
   Serdeczne gratulacje dla naszych czwartoklasistek oraz dla pozostałych uczestników olimpiady!

laureatki olimpusa angielskiego2023.JPG

PLAN SPOTKAŃ Z WYCHOWAWCAMI W DNIU 17 MAJA 2023 R.
wywiadowka maj 2023.jpg
ANTYCZNE ZMAGANIA SZÓSTOKLASISTEK (11 maja 2023 r.)

   W Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Pile, w czwartek 11 maja, odbył się finał powiatowego konkursu „Antyk łączy epoki”. Wzięły w nim udział zespoły ze szkół podstawowych, które zakwalifikowały się wcześniej podczas I etapu. Rozgrywka finałowa obejmowała pytania odnoszące się do zagadnień z literatury i kultury antyku, ale także puzzli, rekwizytów i zdjęć oraz kadrów filmowych.
   Białośliwskie uczennice z klasy VIb – Julia Łaźniak, Zofia Góra oraz Antonina Coblewska uzyskały wyróżnienie. Gratulujemy!

antyk6 2023a.jpg

KONKURS PLASTYCZNY "ZATRZYMAJ HEJT" (11 maja 2023 r.)
zatrzymaj hejt regulamin2023.jpg
KORONA DLA KRÓLA (10 maja 2023 r.)
koronacja karola1 2023.JPG
KORONA DLA KRÓLA KAROLA III (10 maja 2023 r.)

   W dniu 6 maja 2023 roku odbyły się uroczystości koronacji Karola III, który tym samym oficjalnie objął we władanie Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz jej terytoriów zamorskich. Ceremonia koronacyjna odbyła się w Opactwie Westminsterskim w Londynie, w obecności licznych gości z całego świata, w tym przedstawicieli rodzin królewskich, polityków i dyplomatów.
   W celu uczczenia tego ważnego wydarzenia, nauczycielki języka angielskiego zorganizowały dla uczniów trzy konkursy. Zadaniem klas 1-3 było wykonanie korony dla nowego króla Wielkiej Brytanii, natomiast starsi uczniowie mogli stworzyć kartkę lub list z życzeniami dla Króla Karola III. Ponadto, każdy uczeń mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce przygotowanej z tej okazji.
   Poniżej prezentujemy zwycięzców w konkursach. Gratulujemy!

koronacja wyniki2023.jpg

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk