Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
30-05-2024 07:35
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· KALENDARIUM SZKOLNE
· GODZINY LEKCYJNE
· PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
· RADA RODZICÓW
· PRZYWOZY I ODWOZY
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
· FERIE W SZKOLE
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
AKADEMIA DLA RODZICÓW - ZAPRASZAMY
akademia rodzica1 2023.jpg
"ISKRY NIEPODLEGŁEJ" WKRÓTCE W BIAŁOŚLIWIU

   „Iskry Niepodległej” to multimedialne widowisko o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat. Umieszczono je w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, dzięki czemu może podróżować po Polsce. Kosmiczny design, cyfrowa opowieść i elementy interaktywne już w przyszłym tygodniu w Białośliwiu! Warto tam być!

a iskry niepodleglej2023.jpg
TURNIEJ BADMINTONA Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI (10 listopada 2023 r.)

   W dniu 10 listopada, w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Wiktora Kaji w Białośliwiu, odbył się „Turniej Badmintona” z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W turnieju uczestniczyło 46 zawodników. Zwycięzcami turnieju zostali: Aleksandra Heimann w kat. dziewcząt kl. IV-VI, Szymon Fons w kat. chłopców kl. IV-VI, Zofia Góra w kat. dziewcząt kl. VII-VIII, Jakub Kacprzak w kat. chłopców kl. VII-VIII. Zawodnicy otrzymali nagrody zakupione z funduszy otrzymanych w ramach dotacji Gminy Białośliwie dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „Iskra” przy SP w Białośliwiu na realizację zadania: Upowszechnianie kultury fizycznej. (P.K.)

turniej2023 1a badminton.jpg
NIEPODLEGŁOŚCIOWY RAJD ROWEROWY ULICAMI BIAŁOŚLIWIA (11 listopada 2023 r.)

   Dzisiejsze świętowanie Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęliśmy od niepodległościowego rajdu rowerowego ulicami Białośliwia z uczniami i nauczycielami naszej szkoły, wspólne wciągnięcie flagi narodowej na maszt przy Urzędzie Gminy oraz ognisko dla jego uczestników. (woco)

rowery3 2023.JPG
W PRZEDEDNIU NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI (10 listopada 2023 r.)

   Uroczystą akademią oraz programem artystycznym zainaugurowano obchody Narodowego Święta Niepodległości. Szkolne spotkanie było również okazją do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego - „Mazurek Dąbrowskiego”, w ramach akcji „Szkoła do Hymnu” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. (woco)

AANSN1 2023.JPG
ROGALE ŚWIĘTOMARCIŃSKIE I INNE SŁODKOŚCI (10 listopada 2023 r.)

   W przededniu imienin Świętego Marcina, w białośliwskiej szkole pojawiły się stoiska z rogalami świętomarcińskimi oraz innymi cudownymi słodkościami. Już po raz kolejny, z inicjatywy Rady Rodziców, uczniowie mieli okazję skosztować tych tradycyjnych smakowitych wypieków przygotowywanych 11 listopada w Poznaniu oraz innych częściach Wielkopolski. (woco)

rogale szkolne1 2023.JPG
ZAPRASZAMY NA KIERMASZ SŁODKOŚCI (10 listopada 2023 r.)
kiermasz slodkosci1 2023plakat.jpg
ŚNIADANIE DAJE MOC (8 listopada 2023 r.)

   W dniu 8 listopada obchodzimy - Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. Głównym celem organizacji tego dnia jest zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania się. Nie od dziś wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Jest źródłem energii potrzebnej nam do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego w tym dniu, nasi uczniowie przygotowywali dla siebie zdrowe i urozmaicone śniadanie, które miało dać im MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki! (A.K.)

zdrowe sniadanie28 2023.jpg
NARODOWE ŚWIETO NIEPODLEGŁOŚCI W BIAŁOŚLIWIU - PROGRAM
aplakat listopadowy2023 22a.jpg
MEDAL OD MYŚLIWYCH (27 października 2023 r.)

   W 2023 roku Polski Związek Łowiecki obchodzi 100-lecie istnienia, a Koło Łowieckie nr 16 „Bażant” w Białośliwiu celebruje swój jubileusz 70-lecia. Z tej okazji uczestniczyliśmy, wraz ze sztandarem, w tym ważnym i uroczystym wydarzeniu. Otrzymaliśmy również okolicznościowe wyróżnienie nadane przez Wojewódzki Sejmik Łowiecki w Poznaniu – „medal za zasługi w rozwoju wielkopolskiego łowiectwa”. Dziękujemy za wyróżnienie!

cmysliwi0 2023.jpg
SZKOŁA PAMIĘTA (30 października 2023 r.)

   Już po raz kolejny uczestniczymy w akcji „Szkoła pamięta”, której organizatorem jest Ministerstwo Edukacji i Nauki. W ramach tego przedsięwzięcia odwiedzamy lokalne miejsca pamięci, cmentarze, a przede wszystkim rozmawiamy w czasie lekcji o przemijaniu, historii, ważnych i bohaterskich postaciach z naszych dziejów. Zdajemy sobie tym samym sprawę, jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o naszych przodkach. Gdy ludzie zapomną i przestaną mówić, wówczas zaczną wołać kamienie! Dzisiaj zapaliliśmy również znicze pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły – Wiktora Kaję (1891-1939), polskiego nauczyciela, który oddał życie za Ojczyznę! (woco)

aszkola pamieta2023 tablica Kaja1.jpg
PIERWSZOKLASIŚCI ŚLUBOWALI I ZOSTALI PASOWANI NA UCZNIA (27 października 2023 r.)

   Pasowanie na ucznia to ważna uroczystość dla każdego pierwszaka. To moment, w którym pierwszoklasiści składają ślubowanie, są symbolicznie pasowani na uczniów i tym samym oficjalnie dołączają do społeczności szkolnej. Uczniowie klas pierwszych przez wiele dni sumiennie oraz z pełnym zaangażowaniem przygotowywali się do tego szczególnego dnia, chcąc jak najlepiej się zaprezentować i pokazać swoje umiejętności w okolicznościowym programie. Tak więc tradycji mogło stać się zadość. Białośliwscy uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, że „będą solidnymi i pilnymi uczniami”. Po ślubowaniu dyrektor szkoły – Jolanta Lubińska dokonała symbolicznego aktu pasowania ich na uczniów oraz życzyła wszystkim pierwszoklasistom „aby dobrze się czuli w Naszej szkole, by z ochotą codziennie tu przychodzili i wspólnie z kolegami uczyli się i bawili. Serdecznie Was witamy i życzymy wielu sukcesów w nauce!!!”. Świadkami tego ważnego i doniosłego wydarzenia byli wzruszeni i dumni ze swoich pociech rodzice. W uroczystości uczestniczyli również: wójt gminy Białośliwie – Krzysztof Rutkowski, proboszcz miejscowej parafii – ks. Kazimierz Czynsz, wicedyrektor szkoły - Aleksandra Konieczna oraz przewodnicząca rady rodziców - Halina Drab. (woco)

aaslubowanie20 2023.JPG
OGÓLNOPOLSKI KONKURS "ALE MÓZGI" (25 października 2023 r.)

   Uczniowie klas V i VI (Dawid Goliński Va, Sonia Kontsevych Vb, Iga Szcześniak-Dyl Vb, Julia Turkiewicz Vb, Maja Kuberska VIa, Maksymilian Kuberski VIa, Amelia Kulka VIa, Oskar Wiśniewski VIb, Piotr Wionczek VIb) wzięli udział w I etapie ogólnopolskiego konkursu „Ale Mózgi” z zakresu matematyki, informatyki i programowania. Rozwiązywali oni 20 zadań matematycznych i logicznych. Uczestnik, który zdobędzie najwyższą liczbę punktów zostanie zakwalifikowany do kolejnego etapu konkursu, który polegać będzie na rozwiązaniu zadań w języku Python. Głównym celem konkursu jest kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się metodami programistycznymi wśród uczniów na wczesnym etapie edukacyjnym. (J.H.)

ale mozgi1 2023.jpg
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.01 1,310,820 Unikalnych wizyt