Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
14-06-2024 14:38
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· KALENDARIUM SZKOLNE
· GODZINY LEKCYJNE
· PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
· RADA RODZICÓW
· PRZYWOZY I ODWOZY
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
· FERIE W SZKOLE
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
DZIEŃ KOBIET (8 marca 2024 r.)

    Dzień Kobiet obchodzono po raz pierwszy w Polsce 24 marca 1924 roku, czyli 100 lat temu. W naszej szkole obchodziliśmy to święto pod hasłem „Dzień Korali”. W tym dniu uczniowie, którzy mieli ubrane na sobie korale lub inną biżuterię byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek. Chętni uczniowie mogli uczestniczyć w zabawie „Łamańce językowe”, zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Mistrzami łamańców językowych zostali Hugo Rosa, Maksymilian Panek, Franciszek Rogacki i Hanna Wańczyk. Chłopcy wręczali swoim koleżankom i nauczycielkom kwiaty i słodkie upominki.
    Wszystkim Kobietom, małym i dużym, z okazji Waszego święta, życzymy dużo uśmiechu, miłości i sukcesów. Chłopcy mali i duzi!
(A.K.)

DK 1 2024a.jpg
O HISTORII ZŁOTEGO I BANKNOTACH KOLEKCJONERSKICH (6 marca 2024 r.)

   Nasza szkoła kolejny raz uczestniczy w programie edukacyjnym „Złote Szkoły NBP”. Temat przewodni tej edycji programu to: "Polski złoty w obiegu od 100 lat - NBP i jego funkcja emisyjna”.
   W środę 6 marca uczniowie klasy IV a uczestniczyli w realizacji jednego z zadań – w warsztacie z udziałem zaproszonych gości: państwa Justyny i Jacka Kromulskich. Pan dr Jacek Kromulski - fizyk i numizmatyk - przybliżył uczniom historię złotego, pokazał monety i banknoty emitowane przez Narodowy Bank Polski. Czwartoklasiści dowiedzieli się, jak kształtowały się ceny i zarobki przez ostatnie 100 lat. Poznali i zobaczyli monety oraz banknoty kolekcjonerskie, które emituje NBP. W trakcie warsztatów sami spróbowali zaprojektować swój banknot kolekcjonerski.
   Spotkanie z państwem Justyną i Jackiem Kromulskimi wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczniów i poszerzyło ich wiedzę na temat numizmatyki. (J.H.)

aaa kromulski1 2024.jpg
INFORMACJA - PILSKIE POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE

   Uwaga ósmoklasiści! Ta informacja powinna Was szczególnie zainteresować! Już w sobotę, 23 marca, odbędą się Pilskie Powiatowe Targi Edukacyjne, podczas których przedstawiona zostanie oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025. Nie może Was tam zabraknąć!

targi edukacyjne2024JL.jpg
KONKURS PLASTYCZNY "WIELKANOCNE STROJNE JAJO" (1 marca 2024 r.)

   Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w corocznym konkursie plastycznym „Wielkanocne strojne jajo”. Konkurs ma charakter powiatowy, a jego głównym organizatorem jest Gminne Centrum Kultury w Łobżenicy. Zaczynamy jednak od etapu szkolnego. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się w rozwinięciu informacji.

jajo strojne2024MR1.jpg
INFORMACJA
wywiadowka 2024 02 28JL.jpg
ŻYCZENIA FERYJNE
ferie zimow zyczeniaJL2024.jpg
DZIEŃ PRZEBIERAŃCA (9 lutego 2024 r.)
kolor1 2024a.JPG
TŁUSTY CZWARTEK, CZYLI SZALEŃSTWO SMAKOWITYCH PĄCZKÓW (8 lutego 2024 r.)

   Tłusty Czwartek, rozpoczynający ostatni tydzień karnawału, to doskonała okazja, by w imię tradycji do woli objadać się słodkimi pysznościami. Najpopularniejszym wypiekiem na Tłusty Czwartek są oczywiście - pączki, zwykle nadziewane konfiturą lub budyniem i smażone na głębokim tłuszczu. Również w szkole nie zabrakło tych smakowitych słodkości!

paczkiabc 3 2024.jpg
KINO I KRĘGLE SIÓDMOKLASISTÓW (5 lutego 2024 r.)

   Wyjazd uczniów klas VII do Piły pozwolił na obejrzenie w kinie Helios seansu filmowego pt "Cudowny chłopak. Biały ptak'', który przeniósł uczniów w tragiczny i bezwzględny czas II wojny światowej. Śledząc historię Sary, można było przekonać się o niezwykłej sile dobroci , o tym, że nadzieja dodaje skrzydeł i jak wiele odwagi wymaga dobroć , podejmowanie trudnych decyzji oraz czym jest człowieczeństwo. Dopełnieniem wyjazdu była świetna zabawa w kręgielni, która dostarczyła wielu emocji. Siódmoklasiści udali się na wycieczkę pod opieką swoich wychowawców: Ewy Pawlak (VIIa), Wojciecha Kubińskiego (VIIb) oraz Marii Burzyńskiej. To był emocjonujący, pełen wrażeń i mile spędzony czas! (E.P)

siodmekino1 2024.jpg
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU (6 lutego 2024 r.)

   Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie w dniu 6 lutego. Celem inicjatywy jest podniesienie świadomości na temat bezpieczniejszego i lepszego Internetu dla wszystkich jego użytkowników, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. To doskonała okazja do wielu ciekawych lokalnych inicjatyw edukacyjnych, które staną się dodatkowym źródłem wiedzy i narzędzi. Również białośliwska szkoła podjęła projektowe działania w tym zakresie, a ich inicjatorem była nauczycielka informatyki Anita Kocunik przy współudziale Angeliki Szulc i Justyny Heimann.

a1 internet2024.JPG
INFORMACJA

   Zapraszamy wszystkich uczniów do skorzystania z oferty zajęć, które odbędą się w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Aby usprawnić ich organizację prosimy o przesłanie deklaracji swojego udziału do wybranego nauczyciela. Potwierdzenia udziału należy wysłać za pomocą wiadomości Librusa, do najbliższego piątku, do godz. 11. Zapraszamy!

oferta plakatferyjnaJL2024.jpg
WKRÓTCE FERIE ZIMOWE

   Ferie zimowe, jak co roku, są ruchome i w różnych województwach przypadają w różnych terminach. Już za kilka dni, uczniowie z ostatnich pięciu województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego rozpoczną swój feryjny wypoczynek.

ferie 2024 mapka terminy2024.jpg
BAL KARNAWAŁOWY Z PANEM KLEKSEM (2 lutego 2024 r.)

   Najmłodsi uczniowie z klas I-III mieli okazję bawić się podczas tradycyjnego balu karnawałowego, który odbywał się z udziałem Pana Ambrożego Kleksa. Oj działo się, działo…! I choć bal już się zakończył, to wspomnienia będą z nami jeszcze długo.

bal z kleksem1 2024.jpg
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.01 1,317,839 Unikalnych wizyt