Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
09-12-2023 13:04
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· KALENDARIUM SZKOLNE
· GODZINY LEKCYJNE
· PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
· RADA RODZICÓW
· PRZYWOZY I ODWOZY
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH (10 października 2023 r.)

   Dzień Gier Planszowych - to coroczne święto miłośników planszówek, obchodzone 10 października. Także nasza szkoła zaangażowała się w obchody tego dnia. Dla uczniów przygotowano stoły z różnymi planszówkami i karciankami, w które można było pograć podczas przerw. Było dużo śmiechu, rozmów i dobrej zabawy. Ponadto, odbył się konkurs, w którym uczestnicy musieli jak najszybciej odgadnąć nazwy 10 znanych i popularnych gier. Kolejne miejsca zdobyli: I m. – Julia Łaźniak, II m. - Zofia Góra, III m. – Rostyslav Kontsevych. Do zwycięzców trafiły trzy gry: Jamajka, Wirus! oraz Gold. Mamy nadzieję, że rozegrają z nimi niejedną partię. Na zakończenie dnia odbyło się także spotkanie członków Szkolnego Klubu Gier. Uczniów pragnących kontynuować przygody z planszówkami zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach klubu we wtorki, w godzinach 13:50-15:20, w sali 101. Chętnych prosimy o kontakt z panią Angeliką Szulc. (A.Sz)

gry planszowe1a 2023.jpg
BIAŁOŚLIWSCY PAPIERNICY I DRUKARZE, CZYLI WARSZTATY O HISTORII KSIĄŻKI (9 października 2023 r.)

   „Papiernicy i drukarze, czyli warsztaty o historii książki” - to temat zajęć edukacyjnych, z którym zmierzyli się uczniowie klasy Va. Zagadnienie miało formę zajęć teoretycznych oraz praktycznych. Uczniowie mogli wcielić się w rolę średniowiecznych skrybów i iluminatorów, pracujących nad przygotowaniem poszczególnych części składowych rękopiśmiennej księgi. Największą jednak ciekawostką, atrakcją i doświadczeniem było czerpanie papieru i własnoręczna rzemieślnicza produkcja kartki z masy papierniczej. Warsztaty dla białośliwskich uczniów przeprowadzili - Olga Krause-Matelska i Wojciech Matelski ze Stowarzyszenia Molendium. Projekt, w którym uczestniczyli piątoklasiści, był sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. (woco)

papiernicy0 2023.jpg
XXI OLIMPIADA EKOLOGICZNA POWIATU PILSKIEGO - ETAP GMINNY (4 października 2023 r.)

   Sześciu uczniów, po wcześniejszym etapie szkolnym, rywalizowało ze sobą w etapie gminnym - XXI Powiatowej Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego. Uczniowie rozwiązywali test, który dotyczył zagadnień związanych z ekologią. W poszczególnych kategoriach klasowych uczniowie zdobyli następujące miejsca: (klasy IV-VI) I m. - Ignacy Furman, II m. – Wojciech Maślanka, III m. – Wojciech Szołdra; (klasy VII-VIII) I m. – Szymon Krokos, II m. – Zofia Góra, III m. – Wiktoria Dyl. Laureaci I i II miejsca, w danej kategorii, będą reprezentować Gminę Białośliwie podczas etapu powiatowego. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych eliminacjach powiatowych!

ekologiczny konkurs1 2023a.jpg
UCZNIOWIE GŁOSOWALI, CZYLI WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU (28 września 2023 r.)

   W perspektywie zbliżających się wyborów parlamentarnych, wspaniałą lekcją samorządności i demokracji stały się dla białośliwskich uczniów wybory - przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024. Szkolne wybory również poprzedziła kampania i różne prezentowane przez kandydatów hasła, które spotkały się z dużym zainteresowaniem i ciekawością wyborców. W wyborcze szranki, o stanowisko przewodniczącego, stanęło 5 kandydatów (w porządku alfabetycznym): Antonina Coblewska (VIIb), Cezary Konieczny (Va), Lena Suska (VIa), Hubert Szmyt (VIIb), Julia Tumanowicz (VIa). W głosowaniu wzięło udział łącznie 238 wyborców, a komisję wyborczą stanowili: Maja Rummel, Zofia Góra, Maksymilian Kuberski i Rostyslav Kontsevych. (woco)

wyborySU0.jpg
SOBOTA NA DWÓCH KÓŁKACH, CZYLI SZKOLNY RAJD ROWEROWY (30 września 2023 r.)

   W sobotni poranek, białośliwscy szóstoklasiści, wyruszyli rowerowym szlakiem rozciągającym się wzdłuż Doliny Środkowej Noteci. Rowerowa grupa przemierzyła trasę na dystansie 36 kilometrów, która wiodła z Białośliwia przez Osiedle Leśne, Wolsko Dolne, Miasteczko Krajeńskie, Prawomyśl, Góry Morzewskie, Morzewo, Rzadkowo, Miasteczko Krajeńskie, Dworzakowo, Białośliwie. "Sobota na dwóch kółkach", to stała już forma szkolnego poznawania walorów przyrodniczo-historycznych najbliższej okolicy, a także atrakcyjna możliwość spędzania wolnego czasu, sprzyjająca propagowaniu zdrowego stylu życia oraz aktywności sportowej. W wycieczce rowerowej uczestniczyli nauczyciele wychowawcy klas szóstych - Hanna Bogdańska (VIa), Piotr Coblewski (VIb) oraz Arleta Iwanowicz, Wojciech Kubiński i ks. Przemysław Komasiński. (woco)

aa rajdowy7 2023.JPG

DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE (29 września 2023 r.)

   Wyjątkowo, w tym roku szkolnym, Dzień Chłopaka w naszej szkole był już obchodzony w piątek 29 września. Przewodnim hasłem tego ważnego wydarzenia był – „Dzień krawata i muszki”. Uczniowie, którzy w tym dniu ubrali zakupione lub własnoręcznie wykonane krawaty i muszki byli zwolnieni z odpowiedzi i niezapowiedzianych kartkówek. Chętni uczniowie mogli wykazać się umiejętnością wiązania krawata. Mistrzami wiązania zostały dziewczęta: Zosia Góra (VIIb) i Oliwia Bureta (VIIIa). Uczniowie świętowali również Dzień Chłopaka w swoich zespołach klasowych. Były prezenty, życzenia, zabawy i pamiątkowe zdjęcia. Wszystkim chłopcom, małym i dużym, składamy najlepsze życzenia!

DCH0 2023.jpg
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE (28 września 2023 r.)
moj robot konkurs1 2023.jpg
ZAPRASZAMY UCZNIÓW DO UDZIAŁU W KONKURSIE (26 września 2023 r.)
ale mozgi konkurs1 2023.jpg
JESTEŚMY LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU (22 września 2023 r.)

   Do Naszej Szkoły trafi mobilna pracownia komputerowa (MPK), będąca zestawem 16 laptopów z mobilną szafą oraz interaktywny monitor z mobilnym stojakiem. Sprzęt jest nagrodą w konkursie, którego organizatorem była Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie. Koordynatorem zaangażowania i udziału uczniów, a w efekcie sukcesu szkoły w ogólnopolskim konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” była nauczycielka informatyki – Anita Kocunik. Dziękujemy i gratulujemy!!!

NASK pracownia mobilna 1 2023.jpg
"ZŁOTA SZKOŁA NBP" - CERTYFIKAT (22 września 2023 r.)
certfikat zlote szkolyNBP1234.jpg
WARSZTATY JĘZYKOWE EUROWEEK (16-20 września 2023 r.)

   Dwudziestu białośliwskich uczniów z klas 4-8 uczestniczy w warsztatach językowych odbywających się w Dusznikach Zdrój. Ich organizatorem jest Fundacja Euroweek, a zajęcia prowadzą wykwalifikowani animatorzy z różnych krajów. Podczas zajęć uczniowie doskonalą swoje kompetencje językowe - co leży u podstaw programu warsztatów, ale również rozwijają zdolności interpersonalne i analityczne, a poprzez kreatywność przede wszystkim dobrze się bawią. Nad białośliwskimi uczniami opiekę sprawują nauczycielki języka angielskiego - Aleksandra Konieczna i Angelika Szulc. (woco)

oboz jezykowy1 2023.jpg
BIAŁOŚLIWSCY HARCERZE ZAPRASZAJĄ DO SZARYCH SZEREGÓW (14 września 2023 r.)

   Nasze szkolne harcerki - Antonina, Marcelina, Nikola i Julia przeprowadziły dzisiaj, podczas spotkań zorganizowanych dla rodziców, akcję informacyjną promującą harcerstwo. Podjęte działanie ma sprawić, że szeregi białośliwskiej drużyny harcerskiej „Kruki” powiększą się o nowych sympatyków harcerstwa. Już w najbliższą środę – 20 września, organizowane jest spotkanie, podczas którego chętni uczniowie mogą się dowiedzieć wszystkich informacji – jak przeżyć harcerską wspaniałą przygodę w mundurze. (woco)

harcerze werbunek 1 2023.jpg
UCZESTNICZYLIŚMY W AKCJI - "SPRZĄTANIE ŚWIATA" (14 września 2023 r.)

   „Sprzątanie łączy ludzi”, takie było tegoroczne hasło akcji Sprzątanie Świata 2023. Wyjątkowość tej akcji ma sprawić, że problem i zagadnienie dbania o czyste środowisko łączy ponad pokoleniami i podziałami. Od 30 lat angażują się w nią szkoły z całego kraju, grupy sąsiedzkie, rodziny, a także całe miasta, gminy i powiaty. Już po raz 30, ta międzynarodowa akcja miała inicjować działania dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Również w tym roku nasi uczniowie, z klas VIIb oraz VIIIa pod opieką nauczycieli, włączyli się aktywnie w to przedsięwzięcie. (woco)

sprzatanieJL 0 2023.jpg
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.01 1,195,681 Unikalnych wizyt