Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
09-12-2023 13:32
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· KALENDARIUM SZKOLNE
· GODZINY LEKCYJNE
· PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
· RADA RODZICÓW
· PRZYWOZY I ODWOZY
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
PILSKIE TARGI EDUKACYJNE
targi edukacyjne 2019.jpg
INFORMACJA - UCZNIOWIE KLAS ÓSMYCH
filmy informacyjne o egzaminie osmoklasisty2019.jpg
BIAŁOŚLIWSKA ŻONGLERKA JANUSZA CHOMONTKA (31 stycznia 2019 r.)

   „Dyscypliną, sumienną pracą i nauką oraz szacunkiem do nauczycieli dojdziecie do sukcesu!” – tym stwierdzeniem rozpoczął w białośliwskiej szkole swój sportowy pokaz – Janusz Chomontek, legenda futbolowej żonglerki. W „Księdze rekordów Guinnessa” można znaleźć jego 19 rekordów w żonglowaniu różnymi rodzajami piłek i w różnych miejscach. Janusz Chomontek międzynarodową sławę zdobył we Włoszech, kiedy pobił rekord 7 tysięcy odbić piłki należący do Diego Armando Maradony, podbijając piłkę 35 tysięcy razy.

janusz chomontek2019 0.jpg
FERIE ZIMOWE DOBIEGŁY KOŃCA, ALE POZOSTAŁY WSPOMNIENIA...

   Choć ferie dobiegły już końca, to na pewno ich pierwszy dzień zapamiętali uczestnicy spotkania przy grach planszowych oraz uczniowie klas IV-V, którzy w tym właśnie dniu pojechali do kina, następnie na lodowisko i do kręgielni.
   O godzinie dziewiątej w szkolnej świetlicy spotkali się miłośnicy planszogrania, którzy dzięki pani Angelice Szulc mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w wielu grach rozwijających spostrzegawczość, zręczność i wyobraźnię. Wśród dostępnych znalazły się tak znane tytuły jak: 5 Sekund, Dixit, Wsiąść do pociągu, Splendor czy Sabotażysta. Nie zabrakło także gier dla najmłodszych, m.in.: Kotobirynt, Ice Cool, Speed Cups, Dobble, Pszczółki. To spotkanie bardzo spodobało się uczestnikom, którzy rywalizowali ze sobą w atmosferze pełnej śmiechu i zabawy.
   Następnie uczniowie klas IV-V udali się do Piły, gdzie w kinie Helios obejrzeli film pt. Spider – Man Uniwersum, którego bohater – nastoletni Miles Morales – stanął do walki z tajemniczym Kingpinem. Pomagali mu w tym Spider - Manowie z innych wymiarów.
   Po seansie filmowym uczestnicy wycieczki podzielili się na dwie grupy. Jedna udała się na lodowisko, gdzie mogła doskonalić swe umiejętności jazdy na łyżwach. Natomiast miłośnicy gry w kręgle pojechali do Bowling – Rodło. Tam przez dwie godziny rywalizowali ze sobą w strącaniu kręgli.
   Organizatorki tego przedsięwzięcia, Angelika Szulc, Marta Grzonkowska – Kopera i Hanna Dominiak, serdecznie dziękują uczniom za pełne zdyscyplinowanie oraz wzorowe zachowanie podczas wyjazdu. Składają także podziękowanie paniom Małgorzacie Częstochowskiej, Aleksandrze Krauze, Ewelinie Tusińskiej i panu Marcinowi Załachowskiemu za pomoc w sprawowaniu opieki nad uczniami.

lodowisko ferie zimowe1 2019.jpg

O BIAŁOŚLIWSKIEJ "CZERWONEJ SZKOLE" W ALBUMOWYM WYDAWNICTWIE

   W ramach realizowanego przez Fundację Nasze Podwórko z Gościejewa projektu „Czerwone szkoły. Przywracamy pamięć.” ukazała się drukiem albumowa publikacja, która jest efektem gromadzenia informacji o tzw. „czerwonych szkołach” w Wielkopolsce. Partnerem w projekcie była też Szkoła Podstawowa im. Wiktora Kaji w Białośliwiu. W wydawnictwie znalazły się również informacje o historii „czerwonej szkoły” w Białośliwiu i Dworzakowie oraz Wiktorze Kaji – ostatnim przedwojennym kierowniku szkoły w Białośliwiu. Niewielki nakład wydawnictwa (100 egzemplarzy) sprawia, że album nie będzie dostępny w sprzedaży. Album otrzymali w ramach współpracy tylko partnerzy projektu.
   Z zasobem albumu można się jednak zapoznać w wersji elektronicznej, na stronie internetowej Fundacji www.czerwoneszkoly.eu

czerwone szkoly album wydawnictwo2019.jpg


KONKURS WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM ROZSTRZYGNIĘTY (29 stycznia 2019 r.)

   W ramach szkolnych inicjatyw związanych z 100. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego nauczyciele historii Marta Grzonkowska-Kopera oraz Piotr Coblewski zorganizowali dla uczniów tematyczny konkurs wiedzy. W konkursowej rywalizacji uczniowie zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi nie tylko tego zwycięskiego powstania ale również wydarzeń związanych z odzyskiwaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
Laureatami konkursu zostali: Maciej Woźniak, Jakub Kotwiński i Dobrosława Coblewska. Gratulujemy!

konkurs powstanie wielkopolskie 29.01.2019.JPG
PODZIĘKOWANIE Z MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ ZA UDZIAŁ W AKCJI "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ"
dyplom men rekord dla niepodleglej2019.JPG
INFORMACJA
zmiana w planie lekcji i odwozow 28.01.2019.jpg
FERIE ZIMOWE 2019 - ŻYCZENIA
zyczenia dla uczniow ferie zimowe2019.jpg
BAL GIMNAZJALNY
FOTO: MICHAŁ NOWAK
bal gimnazjalny1 11.01.2019 .jpg

bal gimnazjalny2 11.01.2019.jpg
TERMINY FERII ZIMOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
ferie zimowe 2019.gif

Źródło mapy: https://news.edubaza.pl/s/1777/80052-Ferie-2019-terminy-ferii-zimowych-w-roku-szkolnym-20182019.htm
WYWIADÓWKA SEMESTRALNA
wywiadowka 10.01.2019.jpg
"CHEMICZNE CZARY - MARY, NIE DO WIARY" (4 stycznia 2019 r.)

   Białośliwscy uczniowie uczestniczyli w niecodziennych i atrakcyjnych zajęciach - „Chemiczne Czary – Mary, nie do wiary”. Pokaz interesujących doświadczeń z dziedziny chemii, fizyki i przyrody przeprowadził Kamil Marzec z grupy „Atomowi Naukowcy”. Uczniowie mogli obejrzeć wiele barwnych i widowiskowych eksperymentów chemicznych. Ochotnicy mogli również wziąć udział w doświadczeniach: m.in. stworzyć małą chmurę w butelce, sprawdzić jak zmienia się głos na skutek działania helu lub wytworzyć dym z użyciem ciekłego azotu. Po zajęciach wszyscy byli bardzo zadowoleni i pełni wrażeń. Spotkanie pozwoliło uczniom odświeżyć dotychczasową wiedzę dotyczącą prezentowanych dziedzin, dowiedzieć się czegoś nowego i doświadczalnie poznać otaczające nas siły i zjawiska.

atomowi4 2019.JPG
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.02 1,195,716 Unikalnych wizyt