Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
12-07-2024 23:16
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· KALENDARIUM SZKOLNE
· GODZINY LEKCYJNE
· PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
· RADA RODZICÓW
· PRZYWOZY I ODWOZY
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
· FERIE W SZKOLE
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
WYCIECZKA DO PODANINA (16 maja 2019 r.)

   Kolejna grupa uczniów - tym razem z najmłodszych klas, wyjechała w nagrodę na wycieczkę. Byli to uczniowie, którzy w ramach akcji i współpracy szkoły z Kołem Łowieckim nr 16 "Bażant" w Białośliwiu zebrali w okresie jesiennym największą ilość kasztanów i żołędzi. Tym razem uczniowie udali się do Ośrodka Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Podanin, gdzie uczestniczyli między innymi w edukacyjnych zajęciach z zakresu wiedzy przyrodniczo-leśnej. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowały: Arleta Iwanowicz i Romualda Słodowicz.

podanin1 2019.jpg
SIÓDMOKLASIŚCI I ÓSMOKLASIŚCI W KARPACZU I PRADZE

   Karkonosze oraz najpiękniejsze zakątki Kotliny Jeleniogórskiej stały się celem kilkudniowej wycieczki krajoznawczej uczniów klas siódmych i ósmych. Mimo, że docelowym miejscem wycieczki stał się urokliwy i pięknie położony Karpacz, to w programie wyjazdu znalazł się również jednodniowy pobyt w czeskiej Pradze. Opiekę nad uczestnikami szkolnego wyjazdu sprawowali: Wojciech Kubiński, Dorota Świtała, Hanna Bogdańska oraz Ewa Rutkowska.

karpacz2 2019.jpeg
NAGRODZONO NAJPIĘKNIEJSZE KARTKI WIELKANOCNE (15 maja 2019 r.)

   W ostatnich dniach nagrodzono uczniów w szkolnym konkursie plastycznym "Najpiękniejsza kartka wielkanocna", którego organizatorem była Malwina Rzonska. Spośród wielu prac jury nagrodziło uczniów w dwóch kategoriach: (klasy I-III) I m. Zofia Miedzińska, II m. Julia Słysz, III m. Oskar Wiśniewski; (klasy IV-VIII) I m. Maja Łukasik, II m. Julia Miedzińska, III m. Kacper Szawłowski.
   Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych!

wielkanocna kartka 2019.jpg
DZIEŃ PATRONA 2019
plakat patron2019.jpg
REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PONADGIMNAZJALNYCH

   UWAGA ÓSMOKLASIŚCI I GIMNAZJALIŚCI!
   W dniach 13-31 maja trwa elektroniczna rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Rekrutacja w powiecie pilskim przeprowadzana jest przez stronę internetową: www.pila.edu.com.pl

rekrutacja2019 system elektroniczny.jpg
W NAGRODĘ WYCIECZKA DO DOBRZYCY (6 maja 2019 r.)

   W okresie jesiennym uczniowie szkoły podstawowej, w ramach współpracy z Kołem Łowieckim nr 16 "Bażant" w Białośliwiu, uczestniczyli w akcji zbierania kasztanów i żołędzi. Uczniowie, którzy wykazali się największą ilością zebranych surowców w nagrodę wzięli udział w wycieczce do "Punktu Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Dobrzycy" znajdującym się w Nadleśnictwie Zdrojowa Góra. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowały: Dorota Świtała i Romualda Słodowicz.

dobrzyca1 2019.jpg
INFORMACJA
librus informacja2019.jpg
WYWIADÓWKI
wywiadowki 9 maja 2019.jpg
W PRZEDEDNIU ŚWIĘTA MAJOWEJ KONSTYTUCJI - FOTORELACJA

    "Roku Pańskiego 1791" - taki tytuł nosi inscenizacja przygotowana przez uczniów klas piątych. Jej akcja toczy się 3 maja 1791 roku w parkowej scenerii, gdzie dwoje młodych ludzi miło spędza czas, zachwycając się wiosenną przyrodą. Łucja i zakochany w niej Maurycy – w tych rolach świetnie zaprezentowali się Wiktoria Góra i Jakub Domalewski – nie są świadomi tego, że w kraju rozgrywają się właśnie ważne wydarzenia polityczne. Uchwalenie Konstytucji i jej główne założenia są natomiast entuzjastycznie komentowane przez przyjaciół, którzy także spotykają się w parku i obserwują oświadczyny Maurycego. W ich role fantastycznie wcielili się: Dobrosława Coblewska, Zofia Strojek, Jan Bartoszek, Florian Kozłowski i Mateusz Polachowski. W inscenizacji wystąpiła także Zofia Góra, która z wdziękiem sygnalizowała widowni daty ważnych wydarzeń historycznych.
   Młodzi aktorzy zaprezentowali się w przepięknych strojach z epoki, które przygotowali ich rodzice, za co serdecznie dziękują autorki inscenizacji Marta Grzonkowska-Kopera i Hanna Dominiak.

konstytucja2 2019.JPG
BILETY DO KINA NAGRODĄ W KONKURSIE (30 kwietnia 2019 r.)

   Zwycięzcom konkursów, które zostały przeprowadzone z okazji "Dnia Świętego Patryka", wręczono nagrody. W konkursie na strój reprezentujący Irlandię zwyciężył Jan Czarnota z klasy VIIa. Natomiast w konkursie "Treasure hunt", w którym uczniowie musieli odnaleźć ukryte na terenie szkoły symbole związane z dniem patrona Irlandii, zwyciężyły Aleksandra Krauze i Kinga Kowal z klasy VIIIa, a w klasach młodszych Zuzanna Obrzut i Emilia Osendowska. Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowy dyplom i bilety do kina na wybrany film. Gratulujemy i życzymy udanych seansów filmowych.

bilet do kina2019.JPG
KOMUNIKAT
wolne dni 2 maja 2019.jpg
SZÓSTOKLASIŚCI W WARSZAWIE (7-8 kwietnia 2019 r.)

   Plac marszałka Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, Zamek Królewski, Stare Miasto oraz Stadion Narodowy - to niektóre obiekty, które znalazły się w programie dwudniowej wycieczki uczniów klas szóstych. Warszawę - stolicę Polski, musi zobaczyć każdy! Mimo, że miasto zostało doszczętnie zniszczone w czasie II wojny światowej i nie może pochwalić się tak dużą ilością zabytków jak inne miasta w kraju, to jednak posiada fascynującą historię, której trzeba być świadomym. To przekonanie stało się też inspiracją do zorganizowania szkolnej wycieczki, podczas której opiekę nad białośliwskimi uczniami sprawowali: Beata Czajkowska, Magdalena Mielnik i Piotr Coblewski.

warszawa1 2019.jpg
KOMUNIKAT
zawieszenie strajku2019.jpg
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.02 1,333,728 Unikalnych wizyt