Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
09-12-2023 13:44
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· KALENDARIUM SZKOLNE
· GODZINY LEKCYJNE
· PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
· RADA RODZICÓW
· PRZYWOZY I ODWOZY
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
FLAGI NA MASZT (28 kwietnia 2023 r.)

   W przededniu „świąt majowych” uczniowie wywiesili, przed budynkiem białośliwskiej szkoły podstawowej oraz przykościelnym pomniku będącym miejscem pamięci, flagi narodowe. To już tradycja, że wspólne wywieszenie flag uświadamia nam wszystkim rangę i ważność symboli narodowych. Pielęgnowanie oraz otaczanie flagi Rzeczypospolitej szacunkiem jest jednym ze współczesnych wyrazów patriotyzmu i promowaniem wartości narodowych.

aktualne flagi6 2023.JPG
O BANKACH I PIENIĄDZACH (26 kwietnia 2023 r.)

   Panie z Nadnoteckiego Banku Spółdzielczego w Białośliwiu, w ramach akcji pn. „Świadome spotkania edukacyjne: Świadomy Przedszkolak, Świadomy Uczeń", z edukacyjną misją zawitały do szkoły. Celem spotkania było przekazanie w przystępny sposób wiedzy na temat roli banku oraz funkcji pieniądza, czyli edukacja ekonomiczna najmłodszych.

banki dla dzieci1 2023.jpg

PODZIĘKOWANIE
jasiorowska podziekowanie2023 1.jpg
SZÓSTOKLASIŚCI ZWIEDZLI ZAMEK KRZYŻACKI W MALBORKU (21 kwietnia 2023 r.)

   Gotycki zamek w Malborku, wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1274-1457, który jest jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy był celem wycieczki uczniów klas szóstych. Przez prawie trzy godziny uczniowie, wsłuchując się w opowieści przewodnika, doświadczyli średniowiecznej historii. To był ciekawy i pełen atrakcji dzień. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowali: Marcin Załachowski (wych. VIa), Wojciech Kubiński (wych. VIb) oraz Marta Grzonkowska-Kopera i Piotr Coblewski.

VI malbork 1 2023 1.JPG
KULINARNA MAJA (21 kwietnia 2023 r.)

   Ósmoklasistka Maja Łukasik wzięła udział w konkursie kulinarnym „Kuchnia łączy pokolenia - Senior i Junior w kuchni”, który odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostowie. Za wykonanie dania konkursowego - zawijasy makaronowe ze szpinakiem i kurczakiem, Maja otrzymała wyróżnienie.
   Gratulujemy oraz życzymy powodzenia w rozwijaniu pasji gotowania i kolejnych kulinarnych zmaganiach!

maja kulinarna 2023 1.jpg

KONKURS - "KRÓL KAROL III" (19 kwietnia 2023 r.)
karol angielski konkursA2023.jpg
Z ORTOGRAFIĄ NAM PO DRODZE – O KONKURSOWYCH SUKCESACH UCZNIÓW (15 kwietnia 2023 r.)

    Laureaci szkolnego konkursu ortograficznego: Kornelia Bieda (kl. III), Blanka Kubińska (kl. IV), Szymon Fons (kl. V), Mateusz Zawadzki (kl. VI) oraz Nela Frąckowiak (kl. VIII) reprezentowali naszą szkołę w 29. Powiatowym Konkursie Ortograficznym Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile.
   Uczestnicy ortograficznych zmagań zmierzyli się z trudnymi tekstami dyktand tematycznie związanymi z życiem i twórczością poetki Wisławy Szymborskiej.
   Wśród białośliwskich miłośników ortografii sukces odnieśli: Szymon Fons - zdobywca tytułu I Wicemistrza Ortografii klas V oraz Kornelia Bieda i Blanka Kubińska, które otrzymały wyróżnienia.
   Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy sukcesów w kolejnych jego edycjach.

ort PILA1 2023.jpg

ORTOGRAFICZNE ZMAGANIA KONKURSOWE (13 kwietnia 2023 r.)

   Każdego roku wiosną w szkole odbywa się konkurs ortograficzny dla wszystkich chętnych uczniów, którzy chcą sprawdzić swoją znajomość pisowni różnych, trudnych słówek. Uczniowie klas II-III zmagali się z dyktandem i zadaniami ortograficznymi, a ich konkurs nosił nazwę „Ortografek”. Laureatami w tej kategorii klasowej zostali:
- klasy drugie: I m. - Maciej Krysicki, II m. - Dorota Tomaszewska, III m. - Emilia Fons;
- klasy trzecie: I m. - Kornelia Bieda, II m. - Zuzanna Kalinowska, III m. - Filip Serwatka.
   Uczniowie klas IV-VIII również sprawdzali swoją znajomość poprawnej pisowni rozwiązując zadania ortograficzne i pisząc dyktando w „Wiosennym konkursie ortograficznym”. Po dwóch etapach wyłoniono zwycięzców:
- klasy czwarte: mistrz ortografii - Blanka Kubińska, wicemistrz ortografii - Iga Szcześniak-Dyl, III m. Sofiia Kontsevych;
- klasy piąte: mistrzowie ortografii - Jagoda Ozimek i Szymon Fons, wicemistrzowie ortografii - Lena Szalbierz-Witosławska i Antoni Kłosiński, III m. - Maja Rochowska;
- klasy szóste: mistrz ortografii - Mateusz Zawadzki, wicemistrz ortografii - Amelia Szweda, III m. - Hubert Szmyt;
- klasy ósme: mistrz ortografii - Nela Frąckowiak, wicemistrz ortografii - Gabriela Gzylkowiak, III m. - Maja Słomka.
   Wszystkim laureatom gratulujemy wspaniałych umiejętności, a polska ortografia nie jest łatwa! Mistrzowie z poszczególnych klas oraz laureat pierwszego miejsca z grupy trzecioklasistów, będą reprezentować białośliwską szkołę podczas Powiatowego Konkursu Ortograficznego w Pile, który odbędzie się 15 kwietnia.
(HB)

ortograficzny szkolny2023aa.jpg

KONKURS INFORMATYCZNY (12 kwietnia 2023 r.)
bromberek 2023KOCUNIK.jpg
SZÓSTOKLASISTKI ZAKWALIFIKOWAŁY SIĘ DO KOLEJNEGO ETAPU KONKURSU (12 kwietnia 2023 r.)

   Mamy kolejny dzisiaj powód do dumy. W Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Pile rozstrzygnięty został pierwszy etap powiatowego konkursu „Antyk łączy epoki”. Cieszymy się, że praca uczennic klasy VIb – Julii Łaźniak, Zofii Góra i Antoniny Coblewskiej znalazła się wśród sześciu prac zakwalifikowanych do kolejnego etapu. Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI-VII szkół podstawowych, a jego drugi etap odbędzie się 11 maja w siedzibie pilskiej biblioteki, i będzie miał formę zespołowego turnieju wiedzy dotyczącego zagadnień z czasów antycznych.
   Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

ANTYK laczy epoki2023.jpg

SUKCES OLIWII KUSZ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM (12 kwietnia 2023 r.)

   Mamy powód do dumy i radości z kolejnego uczniowskiego sukcesu. Cieszymy się, że uczennica klasy IIb – Oliwia Kusz zdobyła I miejsce w rejonowym etapie „XIII Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci: Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”, którego organizatorem była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Praca zakwalifikowała się również do kolejnego etapu konkursu.
   Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

KRUS nagroda Kusz2023.jpg

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
zyczenia wielkanocne 2023JL.jpg
ZWYCIĘZCY KONKURSU (5 kwietnia 2023 r.)
kaja konkurs 2023 PC.jpg
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.01 1,195,728 Unikalnych wizyt