Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
09-12-2023 12:53
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· KALENDARIUM SZKOLNE
· GODZINY LEKCYJNE
· PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
· RADA RODZICÓW
· PRZYWOZY I ODWOZY
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
KONKURS RECYTATORSKI „BRZECHWA DZIECIOM” (29 marca 2023 r.)

   Uczniowie klas I-III mieli dzisiaj możliwość wykazania się umiejętnościami recytatorskimi w szkolnym konkursie „Brzechwa dzieciom”. Jury, po wysłuchaniu wszystkich recytacji, przyznało zgodnie z kryteriami regulaminowymi następujące miejsca: I m. - Dominik Modrak (IIIb) - wiersz „Hipopotam”, II m. - Elena Dola (Ia) - wiersz „Stonoga”, III m. - Lena Słomka (IIa) - wiersz „Kwoka”. Wyróżniono również uczniów: Julia Krzemińska (IIa) - wiersz „Samochwała”, Maria Więcław (IIa) - wiersz „Kaczka dziwaczka”, Maksymilian Panek (IIIa) - wiersz „Król i błazen”, Wojciech Saturski (IIIb) - wiersz „Przyjście wiosny”.
   Wszystkim uczniom gratulujemy!

Abrzechwa1a 2023.jpg
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ (28 marca 2023 r.)

   Szesnastu uczniów naszej szkoły wzięło dzisiaj udział w gminnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W kategorii klas I-IV zwyciężyli: I miejsce - Maciej Krysicki (IIb), II miejsce - Jeremiasz Ramusiewicz (IIIa) i III miejsce - Wiktor Burzyński (IIIb) W kategorii klas V-VIII kolejne miejsca zdobyli: I miejsce - Szymon Częstochowski (VIIIb), II miejsce - Igor Burzyński (VIa) i III miejsce - Adam Polachowski (VIIId). Najlepsi uczniowie, w każdej kategorii, przeszli do etapu powiatowego konkursu.
   Gratulujemy wyniku i życzymy powodzenia w kolejnych etapach turnieju.

pozarniczy konkurs1 2023.jpg
DWA MEDALE CZARKA (27 marca 2023 r.)

   Mamy powód do dumy i cieszymy się z sukcesu każdego ucznia. Cezary Konieczny, uczeń klasy IVa, uczestniczył w II Ogólnopolskim Turnieju Karate Midoriyama Cup w Zielonej Górze oraz zdobył dwa medale: III miejsce w kata i III miejsce w kumite.
    Gratulujemy oraz życzymy, aby rozwijana pasja i zainteresowania karate przynosiły same medalowe sukcesy.

karate konieczny 2023 1a.jpg
DEBATA OKSFORDZKA (24 marca 2023 r.)

   W białośliwskiej szkole podstawowej, w ramach projektu „Złote szkoły NBP”, klasa VIIId przygotowała debatę oksfordzką na temat bezpieczeństwa płatności internetowych. W debacie uczestniczyli również zaproszeni goście: Jolanta Lubińska – dyrektor szkoły oraz Arkadiusz Król – ekspert i pracownik Nadnoteckiego Banku Spółdzielczego w Białośliwiu. Po zakończonej debacie, ekspert bankowy omówił również kwestie związane z bezpieczeństwem podczas dokonywania płatności internetowych oraz sposoby, jak możemy się chronić przed oszustami.

bankowa debata2023 0.jpg
UWAGA ÓSMOKLASIŚCI - INFORMACJA (24 marca 2023 r.)
terminarz drzwi otwartych2023 1.jpg
WYNIKI KONKURSU - WIELKOPOLANKA W FOLKLORZE (24 marca 2023 r.)
wielkopolanka folklor 2023 1a.jpg
MILION WIZYT NA STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY (22 marca 2023 r.)

   Żyjąc w społeczeństwie informacyjnym korzystamy z rozwiniętych technologicznie środków gromadzenia, wyszukiwania oraz przetwarzania informacji oraz komunikowania się. Taką rolę pełnią również prowadzone strony internetowe.
   Dzisiaj - 22 marca 2023 roku - przekroczyliśmy milion indywidualnych wizyt na naszej szkolnej stronie internetowej. Dziękujemy!!!

milion wizyt strona szkoly2023.jpg
ŚWIATOWY DZIEŃ WODY (22 marca 2023 r.)

   Woda to jeden z najważniejszych zasobów dla życia. Jest ona wykorzystywana w prawie każdej dziedzinie działalności człowieka i niezbędna dla naszego przetrwania. W wielu regionach świata wody brakuje nawet do podstawowych zastosowań. Obecnie coraz poważniejszymi zagrożeniami stają się jej deficyt oraz susze. Dlatego w naszych rękach spoczywa odpowiedzialność za to, żebyśmy i my nie znaleźli się w podobnej sytuacji.
   W dniu 22 marca obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Wody”. Celem akcji było przypomnienie uczniom jak ważna dla zdrowia i życia jest woda. Tego dnia w szkole pojawiły się tematyczne tablice informacyjne oraz stoisko z butelkami z wodą dla uczniów, którą ufundowała Rada Rodziców. Każdy uczeń otrzymał również symboliczną naklejkę z kropelką wody. W ramach Światowego Dnia Wody przeprowadzono również dla uczniów konkurs na ulotkę informacyjną - „Woda to skarb. Jak oszczędzać wodę?” oraz zorganizowano warsztaty edukacyjne „Jak oszczędzać wodę?” oraz „Życie w kropli wody”. Akcję edukacyjno-informacyjną przygotowały oraz przeprowadziły nauczycielki Dorota Świtała oraz Aleksandra Krauze.

woda skarb1 2023.JPG

DACHL - SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH (22 marca 2023 r.)

   DACHL, to skrót pochodzący on nazw krajów niemieckojęzycznych (Niemcy, Austria, Szwajcaria, Liechtenstein). Zagadnienie to stało się tematem szkolnego „Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych”, który przygotowała i przeprowadziła nauczycielka języka niemieckiego Edyta Murzyn. W konkursie wzięło udział 33 uczniów z klas VII-VIII, którzy uczą się języka niemieckiego. Wiedza uczniów sprawdzana była za pomocą testu, a pytania dotyczyły geografii, historii oraz kultury krajów niemieckojęzycznych.
   Zwycięzcami szkolnego konkursu zostali: I miejsce Nela Frąckowiak (VIIIa), II miejsce Szymon Drab (VIIa), III miejsce Oliwier Werner (VIIIc). Gratulujemy!

niemiecki DHL 3 2023.jpg

CO ZA KOSMOS - CZYLI PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE (21 marca 2023 r.)

   „Co za kosmos” - to szkolne hasło powitania tegorocznego pierwszego dnia wiosny. Inspiracją świętowania stała się 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika - astronoma, matematyka, lekarza, prawnika, ekonomisty, twórcy teorii heliocentrycznej. Podążając śladami wybitnego uczonego każda z klas IV-VIII stworzyła własną planetę. Zadaniem uczniów było wymyślenie jej nazwy, flagi, powitania, tradycyjnego stroju oraz kosmicznej potrawy, którą okazje mieliśmy spróbować. A zadaniem na pobudzenie szarych komórek stało się rozszyfrowanie kodowanej wiadomości z innej planety.
   Równolegle odbywał się międzyplanetarny turniej siatkarski. W kategorii młodszych klas IV-VI zwyciężyli: I miejsce Vb, II miejsce VIb, III miejsce VIa; a w starszych klas VII-VIII: I miejsce VIIIa, II miejsce VIIIb, IIImiejsce VIIId.
   W finałowej prezentacji nie zabrakło również kosmicznego pokazu mody. We wszechświecie najciekawszymi planetami, według uczniowskiego jury, okazały się: „Planeta Gwiazd” - VIIIa, „Planeta ÓsmoDel-080918 - VIIId, „Planeta Wojtoland” - VIb.
   Warto również dodać, że pierwszy dzień wiosny rozpoczęto wspólnym podsumowaniem zakończonego semestru oraz osiągnieć uczniów. Nieprzypadkowo powiązano to z kosmosem, dlatego w wystroju hali sportowej znalazło się tyle uczniowskich gwiazd, czyli uczniów którzy z rąk wójta gminy Białośliwie – Krzysztofa Rutkowskiego odebrali okolicznościowe dyplomy sukcesu.
   Dzień ten pełen był pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń, a sam kosmos okazał się strzałem w dziesiątkę!

kosmos0 2023.jpg
O PIENIĄDZU, CZYLI ZŁOTE SZKOŁY NBP (20 marca 2023 r.)

   Już po raz trzeci Narodowy Bank Polski zaprosił szkoły do udziału w programie edukacyjnym „Złote Szkoły NBP”. Celem programu jest popularyzacja wiedzy ekonomicznej oraz integracja uczniów i nauczycieli. Hasło III edycji programu brzmi – „Poznajemy Bank Centralny”. Przed szkołami są do wykonania trzy zadania edukacyjne: lekcja z ekonomią, debata szkolna i warsztat uczniowski. Uczniowie klas VI i VIII uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Denominacja oraz wymiana pieniędzy w Polsce w XX wieku”, które przygotowane zostały przez dr Jacka Kromulskiego, fizyka i numizmatyka. Wykład dotyczył historii pieniądza oraz różnych zjawisk monetarnych zachodzących w zmieniającym się świecie. Uczniowie pogłębili wiedzę z zakresu historii polskich środków płatniczych, mogli zobaczyć i dotknąć banknoty oraz monety, które zostały wprowadzone po uzyskaniu przez Polskę niepodległości. Dowiedzieli się o tym jak kształtowały się zarobki i ceny przez ostatnie sto lat. Poznali jakie monety i banknoty kolekcjonerskie emituje Narodowy Bank Polski. Po prelekcji nauczyciele przeprowadzili warsztaty edukacyjne. Opiekunami projektu byli nauczyciele: Aleksandra Krauze, Anita Kocunik i Marcin Załachowski. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie uczniów i było cennym wsparciem procesu wychowawczego i edukacyjnego.

denominacja1 2023.JPG
KONKURSOWY ATOM (20 marca 2023 r.)

   Wśród uczniów klas VII i VIII został zorganizowany konkurs chemiczny - Atom. Głównym celem konkursu, który zorganizowała Aleksandra Krauze, było rozbudzenie zainteresowania uczniów chemią oraz rozwijanie ich aktywności twórczej. Zadaniem uczniów było wykonanie przestrzennego modelu atomu dowolnego pierwiastka chemicznego, z wykorzystaniem różnych przedmiotów codziennego użytku. Wszystkie przygotowane prace odznaczały się dużą pomysłowością. Zwycięzcami konkursu zostali: Zofia Borecka (VII a) - I miejsce, Julia Ślawska (VIII a) - II miejsce, Kacper Małosek (VII a) - III miejsce. Gratulujemy!

atom Krauze 2023.jpeg
DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA (17 marca 2023 r.)

   W dniu dzisiejszym uczniowie świętowali Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Od wczesnego rana królował w szkole kolor zielony, a uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudce oraz wziąć udział w konkursach. Chętni uczniowie wyruszyli na poszukiwanie skarbu ukrytego na końcu tęczy. Ich zadaniem było odnalezienie i rozwiązanie zagadek pozostawionych przez irlandzkiego skrzata Leprechauna. Na końcu tęczy czekał na zwycięzców strażnik, który sprawdził czy zasługują na garnuszek złota. Młodsi uczniowie wzięli udział w konkursie na najpiękniejsze przebranie. Obchody Dnia Świętego Patryka przygotowały nauczycielki języka angielskiego: Angelika Szulc, Daria Zych-Kubińska, Dorota Szmechtig-Szturo i Aleksandra Konieczna.

patrykowo1 2023.JPG
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.01 1,195,671 Unikalnych wizyt