Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
24-10-2021 13:52
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
BEZPIECZNA SZKOŁA
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
HALA SPORTOWA
PILSKIE CZWARTKI LA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
RODO - INFORMACJE
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
GRANT PPGR
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
PAMIĘĆ O GENERALE DOWBORZE MUŚNICKIM (20 października 2021 r.)

   Nasza szkoła odpowiedziała na zaproszenie Towarzystwa Pamięci Gen. Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie, Szkoły Podstawowej w Lusowie oraz Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie.
   W dniu 20 października przedstawiciele białośliwskiej szkoły uczestniczyli w Lusowie w uroczystościach związanych z obchodami 154. rocznicy urodzin oraz 84. rocznicy śmierci gen. Józefa Dowbora Muśnickiego. Przypomnijmy, iż ów generał przejął od mjra Stanisława Taczaka dowództwo nad powstaniem wielkopolskim oraz kontynuował organizację Armii Wielkopolskiej. W dowód pamięci i uznania czynów bohatera pod jego pomnikiem została złożona wiązanka kwiatów od społeczności Szkoły Podstawowej im. Wiktora Kaji w Białośliwiu.
   Tego dnia również ogłoszono wyniki konkursu patriotyczno-historycznego pt. „W mojej rodzinie był powstaniec”. Po laury sięgnął w nim Maksymilian Panek z klasy 2a, zdobywając drugie miejsce w kategorii klas młodszych. Występy artystyczne uczniów tamtejszej szkoły i pracownika muzeum z Lusowa przyczyniły się do lepszego poznania postaci Generała. Niewątpliwą atrakcją okazał się również towarzyszący wydarzeniu piknik wojskowy przy współudziale 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza.
   Warto zatrzymać się nad słowami przysięgi, którą składał gen. Dowbor Muśnicki, a teraz widnieją na jego pomniku: „Ślubuję, że Polsce, Ojczyźnie mojej, zawsze wiernie i wszędzie służyć będę”.

INFORMACJA - GRANT PPGR (19 października 2021 r.)
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW (19 października 2021 r.)

NASZA SZKOŁA (18 października 2021 r.)
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ, CZYLI OKOLICZNOŚCIOWE SPOTKANIE PRACOWNIKÓW (14 października 2021 r.)

   Program artystyczny oraz spotkanie pracowników zwieńczyły szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Okolicznościowa część artystyczna, która w swojej tematyce nawiązywała do historii i znaczenia szkolnictwa wraz z występem chórku była wyrazem podziękowania dla wszystkich osób związanych z edukacją. Szkolne święto było również okazją do wręczenia pracownikom dorocznych nagród dyrektora szkoły oraz wójta gminy Białośliwie.

ŚWIĄTECZNIE I REKREACYJNIE W DNIU EDUKACJI NARODOWEJ (14 października 2021 r.)

    Dzień Edukacji Narodowej to święto całej społeczności szkolnej. Tego dnia zajęcia miały inny od codziennego, bo świąteczny charakter. Wspólne świętowanie pozwoliło uczniom ciekawie, atrakcyjnie i aktywnie spędzić czas w szkole ze swoimi rówieśnikami oraz nauczycielami. Duże zainteresowanie i emocje wzbudziła wśród uczniów klas IV-VIII gra rekreacyjno-sportowa „Szyfr”, zmuszająca do wysiłku intelektualnego i sprawnościowego. Wszystkie klasy, które rozwiązały zadanie szyfrowe otrzymały pamiątkowe długopisy. Również uczniowie z młodszych klas I-III mieli przez swoje wychowawczynie zorganizowany świąteczny czas. Ciekawość wśród wszystkich wzbudziła także plansza „Klasa belfrów” ze zdjęciami nauczycieli, gdy byli w wieku szkolnym. Dodatkowo Rada Rodziców zorganizowała na korytarzu szkolnym swój kiermasz. Uczniowie wręczali również swoim nauczycielom kwiaty oraz własnoręcznie wykonane okolicznościowe życzenia.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ (14 października 2021 r.)

   Dzień Edukacji Narodowej, zwany tradycyjnie Dniem Nauczyciela, funkcjonuje od 1982 roku jako święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Wprowadzono je ustawą – Karta Nauczyciela z 1982 r.
    Nazwa Dzień Edukacji Narodowej pochodzi od powołanej przez Sejm w 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce i uczyniło nasz kraj prekursorskim w tej dziedzinie.

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE SZKOLENIOWYM – „LEKCJA:ENTER” (13 października 2021 r.)

   „Lekcja:Enter” to projekt edukacji cyfrowej skierowany do nauczycieli, w ramach którego prowadzone są bezpłatne szkolenia, podczas których nauczyciele dowiadują się, jak zmienić sposób prowadzenia swoich lekcji, by bardziej angażowały uczniów, rozwijały w nich umiejętność krytycznego i twórczego myślenia, uczyły pracy w zespole. Lekcji, które stawiają ucznia na pierwszym miejscu, pozwalając mu na zdobywanie wiedzy drogą własnych doświadczeń i poszukiwań, z pomocą ogólnodostępnych narzędzi cyfrowych, programów i aplikacji. Realizacja projektu jest przewidziana na lata 2019-2023, a realizowany jest on przez trzy organizacje: Fundację Orange, Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytut Spraw Publicznych. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych).
   Obecnie w całej Polsce w projekcie uczestniczy 4480 szkół (w Wielkopolsce 320), w tym Szkoła Podstawowa im. Wiktora Kaji w Białośliwiu.

BAŃKOWE MYDLANE SHOW (11 października 2021 r.)

   Uczniowie klas I-III uczestniczyli dziś w pokazie w wykonaniu Arkadiusza Gwizdały, laureata nagrody publiczności w telewizyjnym programie „Mam Talent”. Jest on prekursorem w Polsce sztuki „Bubble Show”, czyli niezwykłych efektów wykonywanych z bańkowego płynu. Zaprezentował on uczniom piękny pokaz z niezwykle ulotnymi i uroczymi bańkami mydlanymi, co publiczność nagradzała gromkimi brawami. Na zakończenie każdy miał okazję zostać „zamknięty” w mydlanej bańce, co bez wątpienia podobało się każdemu uczniowi. Pokaz został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Białośliwiu. Dziękujemy!

WSPARCIE FINANSOWE W PROGRAMIE "AKTYWNA TABLICA" (7 października 2021 r.)

    „Aktywna tablica” - to rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024. Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa i w 20% z wkładu własnego organów prowadzących szkołę. Szkoła Podstawowa im. Wiktora Kaji w Białośliwiu otrzymała w ramach programu wsparcie finansowe w wysokości 35.000,00 zł.

ZAJĘCIA WSPOMAGAJĄCE (7 października 2021 r.)

   Zajęcia wspomagające to kompleksowe wsparcie uczniów po powrocie do szkół z nauczania zdalnego oraz zapewnienie pomocy w opanowaniu i utrwaleniu wiadomości oraz umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego. Dodatkowe zajęcia prowadzone są dla uczniów, którzy zadeklarowali w nich udział.

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA (6 października 2021 r.)

   W dniu 1 października odbył się po raz kolejny XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku do tej edukacyjno-konkursowej akcji przystąpiło 5643 szkół. Jej celem jest popularyzacja zabawowej formy uczenia się tabliczki mnożenia w niecodzienny i przyjemny sposób. Przygotowując się do konkursu można było nadrobić i odświeżyć sobie tabliczkowe zaległości po wakacjach. Wszystkim uczniom, którzy zdobyli certyfikaty serdecznie gratulujemy.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI (6 października 2021 r.)

   We wrześniu do prac w zarządzie samorządu uczniowskiego zgłosiło się 27 uczniów z całej szkoły. Do tej pory odbyły się trzy spotkania podczas których uczniowie ustalili działania związane z wyborami przewodniczącego samorządu uczniowskiego, Dniem Chłopaka oraz nadchodzącym Dniem Edukacji Narodowej. W poniedziałek - 4 października społeczność szkolna spośród 5 kandydatów wybrała przewodniczącego samorządu uczniowskiego, którym został Michał Tomczyk z klasy VIIa. Gratulujemy!

ODWIEDZINY SIERŻANTA PYRKA (1 października 2021 r.)

   Pyrek to maskotka Wielkopolskiej Policji. Razem z sierżantem Pyrkiem, dzieci w całej Wielkopolsce uczą się podstawowych zasad bezpieczeństwa, biorąc udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach i projektach. Dzisiaj Pyrek w towarzystwie funkcjonariuszek Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Pile – asp. Olimpii Kubińskiej oraz sierż. Magdaleny Szukajło odwiedził uczniów klas I-III.

SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE (1 października 2021 r.)

   „Jak pokonać Smoka?”, „Czas próby”, „Młody gniewny” – to trzy spektakle w wykonaniu aktorów Teatru Kurtyna w Krakowie, które mieli okazję obejrzeć w grupach oddziałowych wszyscy uczniowie. Każdy ze spektakli, w warstwie merytorycznej, zawierał wartości wychowawczo-profilaktyczne i był adekwatny do odpowiedniej grupy wiekowej. W przystępny i interesujący sposób przedstawiono uczniom zagrożenia na jakie narażeni są młodzi ludzie we współczesnym świecie.


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk