Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
29-09-2022 15:29
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA PEDAGOGICZNA
WYCHOWAWCY KLAS
DOKUMENTY SZKOLNE
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
KALENDARIUM SZKOLNE
BEZPIECZNA SZKOŁA
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA-PRZETARGI
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
RODO - INFORMACJE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
„DOBRY NAUCZYCIEL TO SZCZĘŚLIWY NAUCZYCIEL”, CZYLI NAUCZYCIELE SIĘ DOSKONALĄ (28 września 2022 r.)

   Jak w sobie znaleźć to szczęście, aby być szczęśliwym w swojej roli? – to główny cel warsztatów przeprowadzonych metodą Points od You, w których uczestniczyli białośliwscy nauczyciele. Ta innowacyjna forma doskonaląca została przeprowadzona przez Alinę Kaźmierczak, certyfikowanego szkoleniowca, trenera i motywatora. Warsztaty miały ukształtować w odbiorcach to przekonanie, że każdy człowiek jest sprawcą tego, „by każdy dzień był radosny, szczęśliwy i przepełniony energią! By był to bardzo dobry dzień!”

szkolenie szczesliwy nauczyciel1 2022.jpg
KOLARSKIE SUKCESY WOJCIECHA KUBIŃSKIEGO (26 września 2022 r.)

   W miniony weekend, 24-25 września, w Śmiłowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego o Puchar Starosty Pilskiego w Kolarstwie Szosowym, których organizatorem był ks. Bartłomiej Przybylski. Imprezę objął swoim patronatem Starosta Pilski - Eligiusz Komarowski. W zawodach uczestniczył nauczyciel wychowania fizycznego - Wojciech Kubiński, który w sobotniej jeździe indywidualnej na czas zdobył 7. miejsce, natomiast niedzielny wyścig ze startu wspólnego na dystansie 60 kilometrów ukończył na 12. miejscu.
   Gratulujemy!

kubinski rowery wyscig 2022.jpg

"WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE" - SPRZĄTANIE ŚWIATA (16 września 2022 r.)

   W piątek, 16 września, uczniowie klas VIII i VII zaopatrzeni w worki oraz jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej – Sprzątanie Świata 2022. Uczniowie sprzątali tym razem teren białośliwskiego parku oraz przy boisku sportowym Orlik. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie. Udział w tym przedsięwzięciu uświadomił wszystkich jej uczestników, jak ważne jest dbanie o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Tegoroczna edycja tego wydarzenia, które odbywa się pod hasłem - „Wszystkie śmieci są nasze” zwraca uwagę na promowanie nieśmiecenia, edukację związaną z segregacją śmieci oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Opiekunami szkolnej akcji były Dorota Świtała oraz Anita Kocunik.

sprzatanie akcja 1 2022.JPG
INFORMACJA

   22 Drużyna Harcerska „Kruki” z Białośliwia zaprasza wszystkich zainteresowanych uczniów białośliwskiej szkoły podstawowej na harcerską zbiórkę i spotkanie organizacyjne.
   Chcesz przeżyć harcerską przygodę? Zapraszamy!!!

harcerze 2022 2023.jpg
PAMIĘĆ O PATRONIE SZKOŁY (16 września 2022 r.)

   Wracając z wycieczki edukacyjno-krajoznawczej uczniowie klas piątych wraz z nauczycielami odwiedzili cmentarz w Nakle nad Notecią, gdzie znajduje się grób patrona białośliwskiej szkoły podstawowej – Wiktora Kaji. Pobyt na cmentarzu był okazją do przypomnienia uczniom postaci patrona oraz zapalenia symbolicznego znicza pamięci.
   Wiktor Kaja, przedwojenny kierownik szkoły podstawowej, został rozstrzelany przez Niemców 28 października 1939 roku w Paterku. Po zakończeniu wojny, szczątki rozstrzelanych tam osób, zostały w 1945 roku pochowane w zbiorowej mogile na cmentarzu w Nakle. W dniu 22 czerwca 2012 roku w miejscu pochówku odsłonięto okolicznościowy kamień z inskrypcją upamiętniającą Wiktora Kaję.

patron naklo 2022 0.jpg
XXVII FESTYN ARCHEOLOGICZNY W BISKUPINIE (16 września 2022 r.)

   „Matka Natura” - to temat przewodni tegorocznego XXVII Festynu Archeologicznego w Biskupnie, w którym uczestniczyli białośliwscy piątoklasiści. W trakcie imprezy uczniowie mogli dowiedzieć się jak w przeszłości ludzie postrzegali Matkę Naturę, a także w jaki sposób korzystali z jej dobrodziejstw, wykorzystując różne dostępne surowce. Ukazano nie tylko liczne narzędzia wytwarzane m.in. z drewna, krzemienia, kości czy poroża oraz sposoby zdobywania pożywienia, ale również techniki obróbki metali, wyrobu tkanin i ozdób. Imprezie towarzyszyły interesujące tematyczne pokazy oraz warsztaty naukowe. Wiele emocji wzbudził wśród widzów pokaz bitwy wojów wczesnośredniowiecznych. Nie zabrakło również licznych stoisk z atrakcyjnymi pamiątkami oraz smakowitym różnorodnym jadłem.
   Opiekę nad piątoklasistami podczas edukacyjno-krajoznawczej wycieczki do Biskupina sprawowali wychowawcy klas Hanna Bogdańska (Va), Piotr Coblewski (Vb) oraz Wojciech Coblewski.

biskupinNN 2022 0.jpg

INFORMACJA
info oferta ubezpieczenia2022 23.jpg
PRZYGODA Z JUDO (13 września 2022 r.)

    Od września, we wtorki i czwartki, o godz. 17.00, odbywać się będą w białośliwskiej szkole podstawowej ogólnorozwojowe zajęcia sprawnościowe z judo. Każdy chętny uczeń może w ten sposób rozpocząć swoją przygodę z tą dyscypliną sportu. Zajęcia poprowadzi wykwalifikowana kadra trenerów z Judo Jopek Team, którzy wychowali wielu medalistów Mistrzostw Polski, Europy i Pucharów Świata.
    Aby zachęcić uczniów do tego typu zajęć sportowych, zorganizowany został pokaz ćwiczeń sprawnościowych. Wśród prezentujących się zawodników można było ujrzeć m.in. uczniów białośliwskiej szkoły – Zuzanę Bogdańską (VIIId) oraz Oliwiera Wernera (VIIIc), którzy już uczestniczą w takich zajęciach oraz odnoszą sukcesy podczas zawodów.
   Chcesz rozpocząć swoją przygodę z judo? Zapraszamy!

judo przygoda1 2022.jpg


SPOTKANIA Z RODZICAMI
wywiadowka 2022 09 15poprawione1.jpg
GMINNY OŚRODEK KULTURY W BIAŁOŚLIWIU ZAPRASZA

   Masz talent? Masz pasję? To koniecznie zgłoś swój udział do naszego Festiwalu talentów i pasji. Czekamy właśnie na Ciebie. Na wasze zgłoszenia czekamy do 20 września 2022 r. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu pod nr tel. 668 849 334. Finał naszego wydarzenia odbędzie się 24 września 2022 r. w Gminny Ośrodek Kultury w Białośliwiu.

gok festiwal talentow 2022.jpg
ZAPROSZENIE DO CHODZIEŻY NA PIKNIK NAUKOWY

   Piknik jest atrakcyjną imprezą, podczas której uczestnicy nie tylko w sposób ciekawy zdobywają wiedzę ale również mogą wygrać cenne nagrody, takie jak smartwatche. Dzieci i młodzież szkolna stanowi co roku największą grupę odwiedzającą piknik. Dla młodzieży z pewnością cennym doświadczeniem będzie kontakt z pracownikami uczelni wyższych. W Chodzieży swoje stoiska będą miały: Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Politechnika Poznańska wraz z dwoma kołami naukowymi PUT Chemistry i PUT ECO. Impreza odbywa się w niedzielę - 11 września na terenach przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji nad Jeziorem Miejskim, przy ul. Stanisława Staszica 12, w Chodzieży. Rozpoczęcie o godzinie 11.00.

piknik chodziez 2022.jpg
STOŁÓWKA SZKOLNA INFORMUJE (6 września 2022 r.)
stolowka informacja wrzesien 2022.jpg
INAUGURACJA JUBILEUSZU 100-LECIA BIAŁOŚLIWSKIEJ PARAFII (4 września 2022 r.)

   Poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Wiktora Kaji w Białośliwiu uczestniczył w inauguracji Jubileuszu 100-lecia miejscowej parafii. Koncelebrowanej Mszy św. przewodniczył biskup bydgoski ks. Krzysztof Włodarczyk. Szkołę podczas uroczystości reprezentowała dyrektor Jolanta Lubińska.

poczet 100 latparafii 1 2022.JPG
RADOSNEGO POWITANIA W SZKOLE CIĄG DALSZY (2 września 2022 r.)

   Dzisiaj Pierwszoklasistów odwiedziła uczennica klasy VIIId Agnieszka Zalewska, by powitać Ich w imieniu Samorządu Uczniowskiego następującymi słowami: „Drodzy pierwszoklasiści, od pierwszego września tworzycie z nami wielką szkolną społeczność, która cieszy się wspólnie z każdego sukcesu i pomaga sobie w kłopotach. Wierzymy, że podczas Waszego pobytu w szkole przeżyjecie wiele pięknych i radosnych chwil, będziecie pilnie się uczyć, poznacie nowych kolegów i nowe koleżanki. Życzymy Wam samych sukcesów. Dołączcie do nas i czujcie się z nami jak najlepiej.”

pierwszoklasisci piwitanie samorzad 2022.jpg
MSZA ŚW. INAUGURUJĄCA NOWY ROK SZKOLNY 2022/2023 (2 września 2022 r.)

   Mszą św., odprawioną w białośliwskim kościele parafialnym przez ks. Marcina Świderskiego w intencji wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników oraz rodziców, zainaugurowano rozpoczęty nowy rok szkolny 2022/2023. Uroczysty charakter mszy podkreślony został również obecnością szkolnego pocztu sztandarowego. Podczas celebry pobłogosławiono i poświęcono pierwszoklasistom ich tornistry oraz przybory szkolne.

msza0 rok 2022 2023.jpg
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk