Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
29-05-2022 06:28
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
BEZPIECZNA SZKOŁA
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
RODO - INFORMACJE
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
EGZAMINY ÓSMOKLASISTÓW ROZPOCZĘTE (24 maja 2022 r.)

   Wtorek, 24 maja to pierwszy dzień tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie przystępują kolejno do egzaminów z: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Łącznie do egzaminu zostało zgłoszonych w Polsce ponad 502 600 ósmoklasistów z prawie 12 600 szkół. W białośliwskiej szkole podstawowej do zewnętrznego egzaminu przystąpiło 103 ósmoklasistów.
   Prace uczniów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez właściwą okręgową komisję egzaminacyjną. Uczniowie poznają wyniki egzaminu 1 lipca br., a zaświadczenia otrzymają 8 lipca.

CZWARTOKLASIŚCI W KRAINIE TORUŃSKICH PIERNIKÓW (20 maja 2022 r.)

   Nie ma lepszej pamiątki z Torunia niż własnoręcznie przygotowane pierniki. To właśnie było celem edukacyjno-krajoznawczej wycieczki czwartoklasistów do Toruńskiego Żywego Muzeum Piernika, gdzie zapoznali się z 600-letnią tradycją wypieku oraz wzięli udziału we własnoręcznym ich przygotowaniu. Uczniowie pod okiem mistrza piekarskiego przygotowali ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego te toruńskie specjały.
   Również wizyta w toruńskim Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy pozwoliła uczniom przenieść się w świat wiedzy naukowej i technicznej, gdzie poprzez interaktywną prezentację poznali różnorodne zagadnienia.
   Toruń to również miejsce urodzenia Mikołaja Kopernika i charakterystyczna staromiejska zabudowa w stylu gotyckim. Była więc okazja, aby podczas zwiedzania Starego Miasta poznać najbardziej charakterystyczne i ciekawe dla Torunia miejsca. Opiekę nad czwartoklasistami podczas wycieczki sprawowali wychowawcy klas: Hanna Bogdańska (IVa) i Piotr Coblewski (IVb) oraz Lucyna Wocka-Mickiewicz i Julita Posert.

SIÓDMOKLASIŚCI EDUKACYJNIE I REKREACYJNIE W BYDGOSZCZY (18 maja 2022 r.)

    Uczniowie klas VIIb i VIIc podczas edukacyjno-rekreacyjnego wyjazdu do Bydgoszczy odwiedzili Exploseum, które funkcjonuje w ramach Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego. Zwiedzając Exploseum siódmoklasiści poznali historię istniejącej tam w latach 1939-1945 ogromnej niemieckiej fabryki zbrojeniowej - DAG Fabrik Bromberg. Dodatkową atrakcją było uczestnictwo w grze terenowo-historycznej, podczas której jej uczestnicy przenieśli się do roku 1944 oraz wcielili się w rolę partyzanckich agentów. Ich zadaniem było zebranie jak najwięcej informacji o fabryce i jej działalności oraz przekazanie ich dowództwu, co było niebezpieczne ale kluczowe dla wyniku wojny. Udział w tej grze, która stwarzała wiele niespodziewanych sytuacji, wzbudził wśród uczniów wiele emocji i wrażeń.
    Kolejnym etapem pobytu w Bydgoszczy była wizyta w Muzeum Mydła i Historii Brudu, w którym uczniowie dowiedzieli się wiele zaskakujących i ciekawych historii dotyczących higieny człowieka oraz wykonali własne mydełko. Natomiast w ramach rekreacji atrakcją stał się pobyt w parku trampolin. Uczniowie udali się do Bydgoszczy pod opieką Aleksandry Krauze, Edyty Murzyn oraz Romualdy Słodowicz.

WYCIECZKA TRZECIOKLASISTÓW DO TORUNIA (16 maja 2022 r.)

   Zwiedzanie wraz z przewodnikiem Starówki, muzeum piernika, sala Geodium w planetarium oraz rejs statkiem po Wiśle - to główne atrakcje wycieczki edukacyjno-krajoznawczej uczniów klas trzecich do Torunia. Opiekę nad trzecioklasistami sprawowali Arleta Iwanowicz, Katarzyna Sobczak, Zofia Boć-Sosnowska oraz Karol Ramusiewicz.

ZNICZ NA GROBIE PATRONA SZKOŁY - WIKTORA KAJI (17 maja 2022 r.)

   Jak co roku, z okazji Święta Patrona białośliwskiej szkoły podstawowej - nauczyciel wychowania fizycznego Wojciech Kubiński udał się rowerem z Białośliwia do Nakła nad Notecią, aby na miejscowym cmentarzu zapalić znicz na grobie Wiktora Kaji.

SIÓDMOKLASIŚCI W BYDGOSZCZY (17 maja 2022 r.)

   Uczniowie klasy 7d wybrali się na wycieczkę do Bydgoszczy. W programie wyjazdu znalazło się Muzeum Wojsk Lądowych, Jumping Place - park trampolin oraz Bowling Centre - kręgielnia. Opiekę nad uczniami sprawowały Daria Zych-Kubińska i Ewa Rutkowska.

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY - FOTORELACJA (13 maja 2022 r.)
TRZECIOKLASIŚCI SPRAWDZALI SWOJE KOMPETENCJE (12 maja 2022 r.)

   Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty (OSKT) to coroczna akcja wydawnictwa Operon, która ma na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji (klasy I-III). Składa się ona z trzech części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej, podczas której uczniowie rozwiązują zadania sprawdzające opanowanie kluczowych umiejętności trzecioklasistów takich jak np.: czytanie i słuchanie ze zrozumieniem, pisanie, wiedza o języku, liczenie i sprawność rachunkowa, praktyczne umiejętności rozwiązywania zadań matematycznych, rozumienie podstawowych pojęć przyrodniczych oraz obserwacje przyrodnicze i ich analiza. Formuła sprawdzianu została przygotowana z myślą o uczniach, a przeprowadzony on został w przyjaznej i właściwej dla ucznia atmosferze pracy. Nasi trzecioklasiści poważnie podeszli do tego zadania, założyli galowy strój, rozwiązali zdania sprawdzające, a teraz spokojnie czekają na swoje wyniki.

LEKCJA O PATRONIE ROKU 2022 - IGNACYM ŁUKASIEWICZU (12 maja 2022 r.)

   Uczniowie klasy VIIc i VIId uczestniczyli w ciekawej i atrakcyjnej lekcji pokazowej „Ignacy Łukasiewicz - król polskiej nafty”, przygotowanej przez ich kolegów pod opieką nauczyciela chemii i fizyki Aleksandry Krauze. Podczas zajęć uczniowie mogli dowiedzieć się wiele informacji o działalności i życiu tego wybitnego Polaka - wynalazcy lampy naftowej, pioniera przemysłu naftowego, społecznika, patrioty i jednego z patronów roku 2022 uhonorowanego w ten sposób przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Warto również wspomnieć, że styczniu br. przypadła 140. rocznica śmierci, a w marcu 200. rocznica urodzin Ignacego Łukasiewicza.

OD ZIARENKA DO BOCHENKA (11 maja 2022 r.)

   Uczniowie klas pierwszych udali się do pobliskiego skansenu etnograficznego w Osieku, gdzie uczestniczyli w edukacyjnej imprezie „Od ziarenka do bochenka”. Jej tematyka poświęcona była historii chleba, który jemy codziennie oraz należy do naszych podstawowych pokarmów. Podczas zajęć i pokazów uczniowie poznali jak „od ziarenka do bochenka” powstaje chleb. Mogli zobaczyć również kolejne etapy jego produkcji m.in.: omłoty cepami i czyszczenie ziarna, mielenie ziarna na żarnach, przygotowanie ciasta chlebowego (na zakwasie i na drożdżach) oraz jego ostateczny wypiek w piecu chlebowym.

PROGRAM DNIA PATRONA
ÓSMOKLASIŚCI Z WIZYTĄ U STAROSTY PILSKIEGO ELIGIUSZA KOMAROWSKIEGO (6 maja 2022 r.)

   W Starostwie Powiatowym w Pile gościła grupa uczniów dwóch klas ósmych wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Białośliwiu, do której na co dzień uczęszcza ok. 400 osób.
- Wizyty uczniów w Starostwie Powiatowym w Pile niezmiernie mnie cieszą, budzą one zainteresowanie najmłodszych sprawami obywatelskimi. To bardzo ważne, aby poznawali swój region, dowiadywali się o nim jak najwięcej – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
   Uczniowie wybrali się na wycieczkę do Piły, stolicy powiatu pilskiego, w której niebawem większość z nich będzie pobierała naukę w szkołach średnich prowadzonych przez Powiat Pilski. Starosta przedstawił im ofertę szkół prowadzonych przez Powiat Pilski.
- Zapewniłem ich, że przez minione 6 lat nasze placówki oświatowe bardzo się zmieniły, mają nowocześnie wyposażone sale dydaktyczne, nowe obiekty sportowe, dzięki czemu jest możliwość pobierana edukacji na wysokim poziomie - dodaje starosta.
   Uczniowie zwiedzili także budynek Starostwa, odwiedzili schron, który mieści się w piwnicy budynku. Zwiedzili także ścieżki edukacji ekologicznej, znajdujące się wokół siedziby władz Powiatu Pilskiego. Dodatkową atrakcją była wizyta w studiu nagrań, w którym chętni uczniowie mogli wystąpić przed kamerą i nagrać pozdrowienia dla swoich rówieśników.
   Na koniec uczniowie otrzymali upominki, które wręczył Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski oraz Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.
- Zawsze jestem otwarty na takie wizyty i serdecznie zapraszam uczniów pozostałych szkół z gmin powiatu – dodaje starosta.
   Starosta Eligiusz Komarowski życzył również uczniom powodzenia na zbliżających się egzaminach ósmoklasisty.

Źródło foto i tekst: https://www.powiat.pila.pl oraz https://www.facebook.com/KomarowskiEligiusz

WIOSENNE KWIATY Z RECYKLINGU (5 maja 2022 r.)

   Z okazji Światowego Dnia Ziemi został zorganizowany szkolny konkurs „Wiosenne kwiaty z recyklingu”. Jego celem było zwiększenie świadomości ekologicznej dotyczącej segregacji odpadów i wykorzystania ich jako tworzywa artystycznego. Do wykonania wiosennych kwiatów z recyklingu należało wykorzystać materiały jakimi są segregowane odpady np.: makulatura, szary papier, plastikowe butelki, nakrętki itp. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VIII, a jego organizatorem była Dorota Świtała.
   Spośród uczniów, którzy złożyli konkursowe prace, nagrodzono: I miejsce – Karolina Bureta (VIa), II miejsce – Julia Słysz (IVb) oraz III miejsce – Zofia Borecka (VIa) i Mikołaj Libera (VIIIa). Gratulujemy!


W PRZEDEDNIU ŚWIĄT MAJOWYCH (29 kwietnia 2022 r.)
MATEMATYCZNE ZMAGANIA (29 kwietnia 2022 r.)

   W piątek 29 kwietnia odbyły się szkolne eliminacje Powiatowego Konkursu Matematycznego. Do konkursowych zmagań przystąpiło 15 uczniów z klas VII – VIII. Oczekujemy na wyniki i awans do kolejnego etapu!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk