Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
15-08-2022 23:06
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
BEZPIECZNA SZKOŁA
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
RODO - INFORMACJE
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
WAKACJE
zyczenia wakacyjne 2022konciecroku.jpg
INFORMACJA
zakup podreczniki1 22.JPG

zakup podreczniki2 22.JPG
ABSOLWENCI ODEBRALI ZAŚWIADCZENIA O WYNIKU EGZAMINU ÓSMOKLASISTY (8 lipca 2022 r.)

   Tegoroczni absolwenci szkoły odebrali w piątek 8 lipca zaświadczenia o swoich wynikach egzaminu ósmoklasisty, do którego przystąpienie było jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej. Wynik egzaminu jest również brany pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych.
   W roku szkolnym 2021/2022 do zewnętrznego egzaminu przystąpiło 103 białośliwskich ósmoklasistów. W tym gronie znaleźli się również uczniowie którzy z poszczególnych testów uzyskali najwyższy wynik 100% rozwiązalności zadań: test z matematyki – Adrian Grykier, Kamil Zalewski, Marianna Bociańska, test z jezyka angielskiego – Maksymilian Charczynski, Mateusz Fałdzinski. Oprócz zaświadczeń uczniowie otrzymali również okolicznościowy list gratulacyjny od wójta Gminy Białośliwie, który wręczyła dyrektor szkoły Zofia Boć-Sosnowska.
   Wszystkim białośliwskim absolwentom gratulujemy osiągniętego indywidualnego wyniku oraz życzymy powodzenia w rekrutacji do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

oke wyniki1 2022.jpg
EMOTKOWE PODUSZECZKI (24 czerwca 2022 r.)

   Wraz z zakończeniem roku szkolnego dobiegł końca tegoroczny projekt Emotkowe Pożeracze Smutków, który jest elementem ogólnopolskiego projektu eTwinning. W szycie emotkowych poduszeczek zaangażowali się uczniowie klas VII-VIII. Uczniowie uszyli poduszki dla młodszych uczniów pochodzących z Ukrainy, którzy uczęszczali w tym roku szkolnym do białośliwskiej szkoły podstawowej. Szyjemy dobro!

dyplompoduszki1 2022.jpg
POŻEGNANO ABSOLWENTÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ ORAZ NAUCZYCIELI (24 czerwca 2022 r.)

   W piątkowe południe, 24 czerwca, 103. ósmoklasistów odebrało świadectwa ukończenia białośliwskiej szkoły podstawowej. Były więc okolicznościowe przemówienia i podziękowania, a także wspomnienia i refleksje. Wręczono również nagrody za osiągniecia szkolne oraz pozaszkolne w różnych dyscyplinach, m.in. stypendia przyznawane w ramach „Gminnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży”. Wszystkim chwilom tej podniosłej uroczystości szkolnej towarzyszyły momenty wzruszeń i emocji, szczególnie podczas wręczania świadectw.
   Wychowawcami klas ósmych były: Ewa Pawlak - następnie w zastępstwie Anita Kocunik (VIIIa), Malwina Rzonska (VIIIb), Marta Grzonkowska-Kopera (VIIIc), Małgorzata Częstochowska (VIIId), Hanna Dominiak (VIIIe).
   Ostatni dzień roku szkolnego 2021/22 był także okazją do pożegnań nauczycieli, którzy kończą pracę zawodową w białośliwskiej szkole podstawowej, a są to: dyrektor Zofia Boć-Sosnowska oraz Justyna Kromulska, Lucyna Wocka-Mickiewicz, Gabriela Miedzińska, Joanna Kowalska, ks. Wojciech Retman.

absolwenciroku2022 0.jpg
STYPENDIA PRZYZNANE I WRĘCZONE (24 czerwca 2022 r.)

   Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022 wójt gminy Białośliwie – Krzysztof Rutkowski wraz z zastępcą – Marleną Hajman wręczyli uczniom białośliwskiej szkoły podstawowej stypendia przyznawane w ramach „Gminnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży”.
   W bieżącym roku stypendia otrzymali: Marcelina Ramusiewicz, Oliwier Werner, Zuzanna Bogdańska oraz tegoroczni absolwenci szkoły: Mikołaj Libera, Cyprian Krzemiński, Natalia Piosik, Kamila Piosik, Dobrosława Coblewska.
    Stypendia przyznawane są, przez powołaną komisję, na podstawie kryteriów określonych w regulaminie będącym uchwałą rady gminy.

stypendiaw6 2022.JPG

ROK SZKOLNY 2021/2022 ZAKOŃCZONY (24 czerwca 2022 r.)

   O godzinie 8.00 salę sportową wypełnił gwar uczniów klas I-VII, którzy przybyli do białośliwskiej szkoły podstawowej odebrać świadectwa promocyjne. Po dziesięciu miesiącach nauki nastał czas wakacyjnego odpoczynku i miłego spędzania czasu wolnego. Tym bardziej wręczanie świadectw było najbardziej oczekiwanym momentem uroczystego apelu szkolnego, który wieńczył rok szkolny 2021/22. Uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu świadectwa wręczyła dyrektor szkoły Zofia Boć-Sosnowska. Pozostałe świadectwa zostały natomiast wręczone uczniom w klasach przez wychowawców. Miłym akcentem szkolnej uroczystości były również nagrody wręczane uczniom za osiągnięcia w różnorodnych formach edukacyjnych oraz tematycznych. Wszystkie nagrody zostały ufundowane z funduszu zgromadzonego przez Radę Rodziców.

azakonczenie1 2022.jpg
CZWARTOKLASIŚCI W KINIE I U STRAŻAKÓW W PILE (21 czerwca 2022 r.)

   Czwartoklasiści po wizycie w kinie Helios i obejrzeniu seansu filmowego mieli okazję zwiedzenia znajdującego się przy komendzie straży pożarnej nowoczesnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Pracują tam dyspozytorzy pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i straży leśnej. Zadaniem centrum, wyposażonego w nowoczesną sieć teleinformatyczną, jest zintegrowanie środowiska ratowniczego, szybsze przekazywanie informacji, alarmowanie i dysponowanie jednostek w terenie. Uczniowie udali się do Piły pod opieką wychowawców: Hanny Bogdańskiej (IVa), Piotra Coblewskiego (IVb) oraz Gabrieli Miedzińskiej i Justyny Kromulskiej.

straz pila1 2022.JPG
KLASA VIIIA KRAJOZNAWCZO I REKREACYJNIE W BYDGOSZCZY (20 czerwca 2022 r.)

    Uczniowie klasy VIIIa, pod opieką Anity Kocunik oraz Malwiny Rzonska, udali się do Bydgoszczy gdzie odwiedzili Karmelową Krainę, Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz Park Trampolin.

kocunik1 2022.jpg
ROWEROWA WYCIECZKA PIĄTOKLASISTÓW (15 czerwca 2022 r.)

   Białośliwie – Wolsko Dolne – Miasteczko Krajeńskie – Brzostowo – Wolsko Górne – Leśniczówka – Białośliwie to trasa edukacyjno-krajoznawczej wycieczki po najbliższej okolicy, którą rowerami przemierzyli uczniowie klasy Vb. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Wojciech Kubiński (wychowawca klasy) oraz Hanna Bogdańska i Piotr Coblewski.

rowerowe wyjazdy2 2022.JPG
PIZZA I BURGER - WARSZTATY EDUKACYJNO-KULINARNE (15 czerwca 2022 r.)

   Kolejne grupy uczniów uczestniczyły w warsztatach edukacyjno-kulinarnych, podczas których przygotowywano pizze i burgery. Każdy uczeń nie tylko zapoznał się z potrzebnymi produktami i etapami ich wykonania w warunkach domowych, ale mógł przygotować własną smakowitą kompozycję kulinarną .

burger0 2022.jpg
KONKURS CUKIERNICZY - MUFFINKI (14 czerwca 2022 r.)

   Samorząd Uczniowski zorganizował z okazji Dnia Dziecka konkurs cukierniczy, który polegał na przygotowaniu babeczek muffinek oraz ich ozdobieniu różnorodnymi słodkimi dekoracjami. W konkursie kolejne miejsca zdobyli: I miejsce – Agnieszka Zalewska, II miejsce – Celina Paliwoda, III miejsce Nadia Pinkowska; wyróżnienie - Ignacy Furman. Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie oraz wykazali się wspaniałą kreatywnością gratulujemy!!!

muffinki konkurs cukierniczy2022.JPG
WARSZTATY PROFILAKTYCZNO-TERAPEUTYCZNE (14 czerwca 2022 r.)

   Uzależnienie od Internetu, komputera, telefonu komórkowego oraz samookaleczenia, depresja, lęki - to tematyka warsztatów profilaktyczno-terapeutycznych przeprowadzonych wśród uczniów, której zakres dostosowany był do odpowiedniej grupy wiekowej. Warsztaty został przeprowadzone w dniach 7-10 czerwca 2022 roku dzięki dotacji Gminy Białośliwie na realizację zadania publicznego z zakresu zdrowia publicznego prowadzonego w ramach „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022”. Uczestnicy warsztatów otrzymali również okolicznościowe i pamiątkowe gadżety - miniaturowe latarki z napisem "nie daj się nałogom".

profilaktyka komputery4 2022.jpg
KONKURS FOTOGRAFICZNY "DBAM O EKOLOGIĘ W MOIM DOMU" (14 czerwca 2022 r.)

   Wręczono nagrody laureatom konkursu „Dbam o ekologię w moim domu”, który zorganizowany został dla uczniów klas I-III. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu fotografii nawiązującej i potwierdzającej temat konkursu.
   W konkursie nagrodzono prace fotograficzne wykonane przez uczniów: I miejsce - Antoni Kosiedowski, II miejsce - Dionizy Szpejankowski, III miejsce - Fabian Mistrzak. Serdecznie gratulujemy!

fotografia ekologiczny konkurs2022.JPG

KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW KLAS II-III (13 czerwca 2022 r.)

   W ostatnim czasie wśród uczniów klas II-III przeprowadzono szkolny konkurs ortograficzny. Przygotowanie do konkursu wymagało od uczniów systematycznej i wytrwałej pracy, która w finale przyniosła znakomite rezultaty i pozwoliła na odniesienie sukcesu. Taka konkursowa forma pracy nad poprawnością ortograficzną uczniów to nie tylko ćwiczenia, ale również wspaniała zabawa umożliwiająca sprawdzenie swoich umiejętności i kształtująca w uczniach współzawodnictwo.
   W poszczególnych kategoriach klasowych kolejne miejsca zdobyli:
- klasa II: Zuzanna Kalinowska – I m., Michał Supron – II m. , Nadia Drozdowska – III m.;
- klasa III: Zofia Ozimek – I m., Oliwia Maternowska – II m., Blanka Kubińska – III m.
   Wszystkim uczniom gratulujemy!

ortograf klas II III 2022.JPG

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk