17-06-2021 09:25
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
BEZPIECZNA SZKOŁA
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
HALA SPORTOWA
PILSKIE CZWARTKI LA
PROJEKT DIGITAL KIDS
NABÓR DO KLASY PIERWSZEJ
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
RODO - INFORMACJE
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
STYPENDIA
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
NA RATUNEK ZIEMI (15 czerwca 2021 r.)

   Uczniowie klasy IIIa, pod opieką wychowawczyni Marioli Rosa, przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów z klas I-III a także rodziców przedstawienie dotyczące edukacji ekologicznej "Na ratunek Ziemi".

EDUKACJA REGIONALNA CZWARTOKLASISTÓW (12 czerwca 2021 r.)

   W ostatnim tygodniu uczniowie klas czwartych, w ramach edukacji regionalnej, odwiedzili Park Dworski Raczyńskich oraz poznali jego historyczne i przyrodnicze walory. Zwiedzane założenie parkowe, o powierzchni 5,2 ha, jest pozostałością dawnego parku dworskiego należącego do dóbr miejscowych właścicieli. Pierwsze udokumentowane historyczne wzmianki o jego istnieniu pochodzą z początku XVIII wieku, gdy wchodził w skład białośliwskiego majątku. Położenie parku, o zróżnicowanej deniwelacji terenu dochodzącej do 25 m, czyni go swoistą „zieloną wyspą” we współczesnej zabudowie architektonicznej wsi. Na przestrzeni ostatnich 150 lat park nie zmienił swojego charakteru przyrodniczego i układu komunikacyjnego. W obrębie parku znajduje się m.in.: głaz polodowcowy z okresu ostatniego zlodowacenia, skupisko zabytkowych cisów, a także pamiątkowe głazy upamiętniające dyplomatę Edwarda Bernarda Raczyńskiego i białośliwskich uczestników Powstania Wielkopolskiego oraz ustawiona w 2016 roku z okazji 800-lecia Białośliwia kolumna z orłem.

Z KART HISTORII - DAWNA TARCZA UCZNIA BIAŁOŚLIWSKIEJ SZKOŁY (12 czerwca 2021 r.)

   W latach 30-tych XX wieku wprowadzono obowiązek noszenia przez ucznia tarczy szkolnej. Była to mała plakietka wykonana z sukna lub filcu z wprasowanym gumowym nadrukiem zawierającym nazwę szkoły. Tarczę należało mieć przyszytą do ubrania, co pozwalało na identyfikację szkoły, do której uczęszcza noszący ją uczeń. Tarcze dla szkół podstawowych miały kolor niebieski a dla szkół średnich czerwony. Jako obowiązkowy i kłopotliwy element stroju uczniowskiego tarcza była niechętnie noszona przez młodzież szkolną. Natomiast nauczyciele rygorystycznie podchodzili do obowiązku jej noszenia, sprawdzali, czy uczniowie mają przyszyte tarcze zarówno do mundurka szkolnego, jak i ubrania wierzchniego. Notoryczny brak tarczy mógł wpływać na obniżenie oceny ze sprawowania. Obowiązek noszenia tarcz wprowadzono i wymagano również w okresie PRL-u. Na przełomie lat 80/90 XX wieku zaprzestano egzekwowania noszenia tarcz w szkole, po czym szybko wyszły one z użycia.

   Foto: tarcza z lat 50-tych XX wieku

KONKURS PLASTYCZNY - "PROJEKTUJEMY SZATĘ DLA MARYI" (11 czerwca 2021 r.)

   W maju został ogłoszony konkurs plastyczny "Projektujemy szatę dla Maryi - Matki Bożej", w którym wzięło udział 31 uczniów z klas I-III. Konkurs zorganizowali Arleta Iwanowicz i Karol Ramusiewicz. Wszystkie złożone na konkurs pracy były bardzo ciekawe i kolorowe, a każda z zaprojektowanych szat charakteryzowała się oryginalnością pomysłu i techniki wykonania. Jury wyróżniło 11 prac, których autorami są: Nina Balicka Ib, Zuzanna Tomaszewska Ib, Nadia Drozdowska Ib, Wiktor Burzyński Ib, Joanna Zielińska IIb, Lilianna Boć II b, Oliwia Maternowska IIb, Blanka Cylke IIb, Vivien Rochowska IIa, Stanisław Michalski IIa, Julia Tumanowicz IIIa.
   Gratulujemy! Wszystkim dzieciom dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.


HARMONOGRAM ZWROTU WYPOŻYCZONYCH PODRĘCZNIKÓW (10 czerwca 2021 r.)
ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI
WRĘCZONO UCZNIOM NAGRODY KONKURSOWE (8 czerwca 2021 r.)

   Kolejnej grupie uczniów wręczono dyplomy i nagrody, które dotyczyły konkursów organizowanych jeszcze w czasie kształcenia zdalnego. Powrót uczniów do szkoły umożliwił organizatorom na podsumowanie wyników konkursowych oraz nagrodzenie uczniów. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM (2 czerwca 2021 r.)

   Celem społecznej kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" jest krzewienie czytelnictwa i promowanie wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży. Kampania prowadzona jest od 2001 roku, dzięki tysiącom wolontariuszy, którzy propagują regularne czytanie w domu i w szkole. Jedną z takich osób jest mama jednego z uczniów – Anna Panek, która gościła w klasie Ia oraz przeczytała uczniom m.in.: "Cudaczka Wyśmiewaczka" autorstwa Julii Duszyńskiej oraz przygody Kuby i Buby z książki Grzegorza Kasdepke. Podczas tej niezwykłej lekcji na świeżym powietrzu uczniom zostały również zaprezentowane inne ciekawe i wartościowe pozycje książkowe. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.

WRĘCZONO UCZNIOM NAGRODY KONKURSOWE (2 czerwca 2021 r.)

   Powrót uczniów do szkoły i nauczania stacjonarnego był okazją do wręczenia im nagród w konkursach zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski, które odbyły się jeszcze w formie zdalnej.
   Przypomnijmy, że: w konkursie na najpiękniejszą ekologiczną Marzannę jury przyznało dwie pierwsze nagrody, które otrzymali: Antoni Kosiedowski (I a) oraz Maksymilian Panek (I a).
   Natomiast w konkursie fotograficznym "Witaj Wiosno!" nagrodzono: I miejsce - Igor Burzyński (IV a) i Katarzyna Kulesza (VI b), II miejsce - Zofia Jasinska (IV a) i Victoria Konieczna (VIII a), III miejsce - Gabriela Sieczka VI b) i Nikola Kajetańczyk (VIII b).
   W konkursie plastycznym "Wianek Pani Wiosny" kolejne miejsca zajęli: I miejsce - Maksymilian Rusin (IV b) i Jadwiga Sieczka (VIII b), II miejsce - Karol Gorzuch (IV a), III miejsce - Nikola Jurek (VII a) i Oskar Graszek (VII a).
   Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udział w konkursach, a nagrodzonym gratulujemy!


DZIEŃ DZIECKA (1 czerwca 2021 r.)
WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE PLASTYCZNYM (31 maja 2021 r.)

   W marcu br. uczniowie brali udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem "Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy", którego organizatorem była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 153 uczniów z 11 szkół podstawowych powiatu pilskiego, a do etapu regionalnego zakwalifikowano 37 prac. W pierwszym etapie konkursu wyróżniono również prace plastyczne: Maksymiliana Panka (Ia), Wiktorii Góra (VIIc), Zofii Góra (IVb), Bartosza Kulki (VIc).

EGZAMINY ÓSMOKLASISTÓW ZAKOŃCZONE - FOTORELACJA (27 maja 2021 r.)
SILNI, ZWARCI, GOTOWI - DO EGZAMINU ÓSMOKLASISTÓW (26 maja 2021 r.)

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk