Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
29-11-2021 23:56
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
BEZPIECZNA SZKOŁA
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
HALA SPORTOWA
PILSKIE CZWARTKI LA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
RODO - INFORMACJE
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
GRANT PPGR
KONKURSY PRZEDMIOTOWE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
KONKURS PLASTYCZNY (29 listopada 2021 r.)
DEKANALNY KONKURS PLASTYCZNY (26 listopada 2021 r.)

   Parafia pw. Św. Józefa w Osieku nad Notecią była organizatorem dekanalnego konkursy plastycznego „Mój tata jest jak św. Józef ponieważ…– przybliżenie postaci św. Józefa”. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach klasowych: 0-II, III-V oraz VI-VIII. W konkursie, którego wyniki ogłoszono 20 listopada w Osieku, nagrodzono również uczniów z Białośliwia: II miejsce - Kamil Kożuchin (kat. III-V) oraz III miejsce - Kacper Kożuchin (kat. VI-VIII). Gratulujemy!

DYPLOM I PODZIĘKOWANIE (25 listopada 2021 r.)

   Do tegorocznej edycji akcji „Szkoła do hymnu” zgłosiło się prawie 21 tysięcy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewało blisko 4 mln uczniów z całego kraju. W akcji uczestniczyli również uczniowie i nauczyciele białośliwskiej szkoły.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ (22 listopada 2021 r.)

   Dzień ten ustanowiony został w 1973 roku jako „World Hello Day” w Stanach Zjednoczonych. Była to odpowiedź na ówczesny konflikt Egiptu i Izraela. Inicjatywa ta miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązania konfliktu w sposób pokojowy.
   W naszej szkole przygotowania do "Dnia Życzliwości i Pozdrowień" rozpoczęły się wcześniej. Uczniowie klas IV-VIII na godzinie wychowawczej rozmawiali na temat roli życzliwości w codziennym życiu oraz przygotowywali liściki z życzeniami i pozdrowieniami dla swoich koleżanek i kolegów.
   W poniedziałek korytarze szkolne zostały ozdobione cytatami i złotymi myślami o życzliwości i radości. Uczniowie brali również udział w akcji: "Weź ze sobą dobre słowo i podaj dalej”. Każdy mógł oderwać fiszkę z plakatu z pozytywną myślą i wręczyć ją wybranej osobie. Wielu uczniów losowało miłe słowa i cytaty ze "szkolnego kuferka życzliwości". Organizatorami szkolnego "Dnia Życzliwości i Pozdrowień” był Samorząd Uczniowski.


WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W BIAŁOŚLIWIU (11 listopada 2021 r.)

   Mszą św. odprawioną w miejscowym kościele parafialnym w intencji Ojczyzny oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej uczczono w Białośliwiu 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

FLAGA NA MASZT (10 listopada 2021 r.)

   Flagę państwową można eksponować w miejscach publicznych przez cały rok, a nie tylko w święta państwowe. Trzeba jednak robić to zgodnie z zasadami, które określa ustawa o godle, barwach i hymnie.
   W przededniu Narodowego Święta Niepodległości reprezentacja uczniów oraz harcerzy uczestniczyła w ceremonii zawieszenia flag państwowych na masztach znajdujących się przed szkołą podstawową oraz kościołem parafialnym. W uroczystości uczestniczyli: dyrektor szkoły Zofia Boć-Sosnowska, wicedyrektorzy Piotr Kadecki i Wojciech Coblewski, a także proboszcz białośliwski ks. Kazimierz Czynsz.

SZKOLNA PARADA NIEPODLEGŁOŚCI (10 listopada 2021 r.)

   103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była okazją do zaprezentowania uczniom postaci historycznych, związanych z okresem czynu niepodległościowego. W szkolnej paradzie niepodległości można było zobaczyć wojskowych, polityków, dyplomatów oraz twórców kultury, którzy swoim zaangażowaniem i działalnością przyczynili się do zrzucenia zaborczego jarzma niewoli.
   W rolę znanych postaci historycznych wcielili się uczniowie: Nela Frąckowiak (król Stanisław August Poniatowski), Agata Koczorowska (gen. Tadeusz Kościuszko), Adam Skirzewski (cesarz Napoleon Bonaparte), Bartosz Kulka (książę Józef Poniatowski), Mateusz Dargacz (Józef Wybicki), Mateusz Zawadzki (Adam Mickiewicz), Natalia Grabowska (Fryderyk Chopin), Martyna Frankowska (Jan Matejko), Małgorzata Piszczek (Henryk Sienkiewicz), Maja Janeczko (Maria Konopnicka), Agnieszka Zalewska (Michał Drzymała), Hubert Szmyt (Ignacy Jan Paderewski), Tomasz Tomaszewski (gen. Józef Haller), Piotr Wionczek (Józef Piłsudski).
   Program przygotowali nauczyciele: Piotr Coblewski, Hanna Bogdańska, Lucyna Wocka-Mickiewicz, Justyna Kromulska, a w zakres tematyczny tego okolicznościowego wydarzenia wprowadził uczniów wicedyrektor Wojciech Coblewski.

WRĘCZONO KLASOWE PUCHARY ZA UDZIAŁ W "BIEGU Z FLAGĄ NARODOWĄ" (10 listopada 2021 r.)

   Zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości było okazją do przekazania najmłodszym uczniom z klas I-III okolicznościowych pucharów za udział w zorganizowanym „biegu z flagą narodową”. Puchary zostały wręczone przez dyrektora szkoły Zofię Boć-Sosnowską oraz wicedyrektora Piotra Kadeckiego. Pamiątkowe klasowe puchary zostały ufundowane z dotacji Gminy Białośliwie reprezentowanej przez wójta Krzysztofa Rutkowskiego, którą otrzymał Uczniowski Klub Sportowy „Iskra”.

„MOJA BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” (10 listopada 2021 r.)

    W ramach działań szkolnego zespołu do spraw profilaktyki i promocji zdrowia uczniowie klas II-III na lekcjach plastyki wykonali prace konkursowe pod tytułem „Moja bezpieczna droga do szkoły”. Przygotowanie prac poprzedzone zostało spotkaniem z funkcjonariuszkami Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pile, które omówiły zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oceniając dostarczone prace, członkowie komisji wzięli pod uwagę zgodność z tematem i regulaminem konkursu oraz estetykę wykonania pracy.
   Laureatami konkursu zostali: I miejsce: Franciszek Konwiński (IIIb) oraz Lilianna Więcław (IIa); II miejsce: Maksymilian Panek (IIa) oraz Julia Szczepańska (IIIb); III miejsce: Robert Jesiorowski (IIIa) oraz Zofia Ozimek (IIIb). Wszystkim uczniom gratulujemy!
   Konkurs miał na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na problematykę bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego a także rozwijanie kreatywności i wyobraźni plastycznej uczniów.


W PRZEDEDNIU ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI (8 listopada 2021 r.)

   Uczniowie klas I-III, w przededniu Narodowego Święta Niepodległości, otrzymali miniaturowe polskie flagi narodowe. Okolicznościowe spotkanie było okazją do przypomnienia najmłodszym uczniom o zbliżającym się święcie, które obchodzone jest 11 listopada. Ze względu, że w najbliższych dniach polskie flagi zostaną wywieszone na budynkach mieszkalnych, instytucjach oraz ulicach staną się one symbolem i wyrazem naszego przywiązania do narodowej historii i tradycji niepodległościowej. Przypomnienie uczniom o tych wartościach było lekcją szacunku dla polskich symboli narodowych – flagi, godła i hymnu. Uczniowie przebiegli również z otrzymaną flagą wyznaczoną trasę w sali sportowej oraz musieli ustawić się w litery, które w całości złożyły się na słowo – Polska.

DYPLOM I PODZIĘKOWANIE (5 listopada 2021 r.)

   Białośliwska szkoła podstawowa znalazła się w gronie 10784 placówek oświatowych, które włączyły się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki - „Szkoła pamięta”. Uczniowie i nauczyciele w ramach akcji odwiedzali lokalne miejsca pamięci, porządkowali opuszczone mogiły, poznawali historię swojego regionu, przygotowywali wystawy i gazetki ścienne, uczestniczyli w spotkaniach z popularyzatorami historii. Była to już trzecia edycja tej akcji, której założeniem jest, aby w różnorodny sposób upamiętniać lokalnych bohaterów, lepiej poznać historię swojego regionu oraz uczcić ważne rocznice historyczne.

ZAJĘCIA WSPOMAGAJĄCE (5 listopada 2021 r.)

   Zajęcia wspomagające to kompleksowe wsparcie uczniów po powrocie do szkół z nauczania zdalnego oraz zapewnienie pomocy w opanowaniu i utrwaleniu wiadomości oraz umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego. Dodatkowe zajęcia prowadzone są dla uczniów, którzy zadeklarowali w nich udział.


INFORMACJA - KONKURS EKOLOGICZNY (4 listopada 2021 r.)

   Informacje o konkursie znajdują się na profilu organizatora, którym jest: Lokalna Grupa Działania "Krajna nad Notecią".

INFORMACJA - POWIATOWY KONKURS NA LAMPĘ RORATNIĄ (3 listopada 2021 r.)
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk