27-02-2021 16:02
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
BEZPIECZNA SZKOŁA
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
PROJEKT DIGITAL KIDS
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
RODO - INFORMACJE
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
INFORMACJA (26 lutego 2021 r.)
ŚLUBOWANIE I PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW (25 lutego 2021 r.)

   Tegoroczna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych odbyła się z kilkumiesięcznym opóźnieniem spowodowanym pandemią oraz realizowanymi różnymi formami nauczania. Pomimo okoliczności wymagających zastosowania zasad sanitarnych, przy zachowaniu należnego ceremoniału i podniosłej atmosfery, pierwszoklasiści w obecności dyrektor szkoły Zofii Boć-Sosnowskiej wygłosili rotę przysięgi w brzmieniu: "Ślubuję być dobrym Polakiem, i dbać o dobre imię swej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, i jak dla niej pracować kiedy urosnę! Będę się starać być dobrym kolegą, oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom". Na potwierdzenie tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał okolicznościowy pamiątkowy dyplom, który wręczyły wychowawczynie klas: Julita Posert (Ia) oraz Arleta Płaczek (Ib).


INFORMACJA (12 lutego 2021 r.)
NASZA SZKOŁA W ZIMOWEJ SCENERII (9 lutego 2021 r.)
Foto: Michał Nowak
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU (9 lutego 2021 r.)

   9 lutego 2021 obchodzimy międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), którego inicjatorem jest Komisja Europejska. Celem tego wydarzenia jest w szczególności inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. W tym roku w naszej szkole zwracamy szczególną uwagę na kreowanie i tworzenie własnego wizerunku w sieci. Zamieszczane przez nas zdjęcia, filmy, a także udzielane komentarze, stawiane lajki czy grono posiadanych znajomych, świadczą o tym, jak widzą nas inni. (www.saferinternet.pl)

ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT (7 lutego 2021 r.)

   Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów zebraliśmy koce, karmę i zabawki dla schroniska dla zwierząt "Miluszków" w Pile oraz Sułaszewie (gmina Margonin). Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom a także rodzicom za pomoc i okazane wsparciem dla zwierzaków, którym teraz szczególnie przyda się pokarm i ciepły kocyk!

WARCABY ONLINE (5 lutego 2021 r.)

   W dniu 2 lutego br. odbyły się mistrzostwa szkoły w warcabach online, których organizatorem był nauczyciel wychowania fizycznego Wojciech Kubiński. Do rywalizacji przystąpiło 17 zawodników i zawodniczek (10 dziewcząt i 7 chłopców). Po ponad godzinnym turnieju pierwsze miejsce wśród dziewcząt klas IV-VIII i tym samym tytuł "Mistrzyni Szkoły" zdobyła Julia Napierała, drugie miejsce Jadwiga Sieczka, trzecie miejsce Gabriela Sieczka. Natomiast tytuł "Mistrza Szkoły" uzyskał Adam Jankiewicz, drugie miejsce Bartłomiej Kulka, trzecie miejsce Tobiasz Błaszczyk.
   Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.


PLASTYCZNE KONKURSY ŚWIĄTECZNE (5 lutego 2021 r.)

   Zostały rozstrzygnięte konkursy plastyczne na "Ekologiczną bombkę Bożonarodzeniową" i na "Najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową". Organizatorem konkursów byli nauczyciele religii - ks. Wojciech Retman oraz Karol Ramusiewicz. Głównymi celami konkursów było m.in.: rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej oraz wrażliwości estetycznej i plastycznej, ukazanie poczucia piękna i pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych, uwrażliwianie na zagadnienia związane z ekologią a przede wszystkim zachowanie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Konkursy odbywały się w dwóch kategoriach klasowych: I-IV oraz V-VIII, a wpłynęło na nie ogółem 28 prac plastycznych.
   Jury postanowiło wyróżnić ze względu na pomysłowość, wkład pracy, samodzielność, estetykę wykonania, niebanalność i zgodność z regulaminem nadesłane prace uczniów, i przyznać następujące miejsca w poszczególnych kategoriach.
   Konkurs na bombkę ekologiczną:
- klasy I-IV: I m. - Blanka Kubińska (2b), II m. - Oskar Wiśniewski (3b), III m. - Izabela Panek (Ib).
- klasy V-VIII: I m. - Daniel Nowak (8b), II m. - Olga Nowak (6b), III m. - Jadwiga Sieczka (8b)
   Konkurs na kartkę świąteczną:
- klasy I-IV: I m. - Nadia Drozdowska (1b) oraz Maksymilian Panek (1a), II m. - Zofia Góra (4b), III m. - Dominik Modrak (1b).
- klasy V-VIII: I m. - Wiktoria Góra (7c), II m. - Julia Gorzuch (7c).

Wszystkim gratulujemy!PRZY GROBIE PATRONA SZKOŁY (29 stycznia 2021 r.)

   Pobyt w Nakle nad Notecią był okazją do odwiedzenia i zapalenia znicza w miejscu pochówku przedwojennego kierownika szkoły - Wiktora Kaji, który w 2002 roku został patronem białośliwskiej szkoły. Wiktor Kaja był kierownikiem białośliwskiej placówki w latach 1926-1939. W czasie II wojny światowej został aresztowany przez Niemców i 28 października 1939 rozstrzelany w Paterku koło Nakła. Dopiero po wojnie, w 1945 roku, jego szczątki zostały ekshumowane i pochowane w zbiorowej mogile na cmentarzu w Nakle. W dniu 22 czerwca 2012 roku w miejscu jego pochówku został odsłonięty okolicznościowy kamień z pamiatkową inskrypcją.


INFORMACJA (28 stycznia 2021 r.)
BROSZURY POŚWIĘCONE WIELKOPOLSKIM NAUCZYCIELOM (26 stycznia 2021 r.)

   Otrzymaliśmy broszury "Rwie dzisiaj pęta Polska ukochana...", które są poświęcone wielkopolskim nauczycielom zaangażowanym w proces odzyskiwania przez Polskę niepodległości. Broszury są efektem projektu realizowanego w 2020 roku przez Fundację Nasze Podwórko z Gościejewa, a dofinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. W wydawnictwie znalazły się również informacje oraz fotografie dotyczące Wiktora Kaji, przedwojennego kierownika białośliwskiej szkoły.

"RAZEM NA ŚWIĘTA" - PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W AKCJI (21 stycznia 2021 r.)
POWSTAŃCZA CHORĄGIEW NA BUDYNKU SZKOLNYM (12 stycznia 2021 r.)

   Na budynku białośliwskiej szkoły podstawowej została zamontowana chorągiew, która stała się najbardziej charakterystycznym znakiem powstania wielkopolskiego 1918-1919, oraz symbolem odradzającej się po latach zaborów polskości tych ziem. Swój udział w powstaniu mieli również mieszkańcy Białośliwia, którzy 4 stycznia 1919 roku przejęli wieś w swoje władanie.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk