06-08-2020 11:24
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
BEZPIECZNA SZKOŁA
PROJEKT DIGITAL KIDS
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
RADA PEDAGOGICZNA
INFORMACJA DOTYCZĄCA PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2020/2021

    Zgodnie z realizowaną polityką oświatową państwa, również w roku szkolnym 2020/2021, zostaną uczniom wypożyczone podręczniki szkolne przewidziane do realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.
   We własnym zakresie należy jedynie zakupić właściwy podręcznik/ćwiczenia do przedmiotów: religia oraz wychowanie do życia w rodzinie.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

   Dla 4,9 mln uczniów w całym kraju zakończył się rok szkolny 2019/2020. Ze względu na epidemię koronawirusa od marca szkoły realizowały swoje zadania z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dlatego również w dzień zakończenie roku szkolnego nie odbyły się uroczyste tradycyjne akademie i uroczystości szkolne. Uczniom wydawane są jedynie odpowiednie świadectwa promocyjne.

ÓSMOKLASIŚCI ABSOLWENTAMI SZKOŁY PODSTAWOWEJ (26 czerwca 2020 r.)

   Zakończenie nauki w szkole podstawowej było dla tegorocznych absolwentów inne, niż w latach ubiegłych. Ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego ograniczyło się jedynie do wydania świadectw, które niezbędne są w procesie rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych. Przy zachowaniu odpowiednich zasad reżimu sanitarnego świadectwa ósmoklasistom wręczyła dyrektor szkoły Zofia Boć-Sosnowska wraz z wychowawcami klas Wojciechem Kubińskim (VIIIa) i Dorotą Świtała (VIIIb). W roku szkolnym 2019/2020 białośliwską szkołę podstawową ukończyło 47 uczniów. Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia w nowych szkołach!

RADA RODZICÓW PODJĘŁA WYZWANIE (22 czerwca 2020 r.)

   Rada Rodziców podjęła wyzwanie Szkoły Podstawowej w Białośliwiu i włączyła się do akcji charytatywnej na rzecz wsparcia leczenia Hani Łączkowskiej.

DLA HANI ŁĄCZKOWSKIEJ - #gaszynChallenge #siępomaga #HaniaŁączkowska (19 czerwca 2020 r.)

    Dziękujemy za nominację do akcji - Kole Gospodyń Wiejskich "Włościanki" w Białośliwiu. Wyzwanie zostało przyjęte i z wielką radością wykonane!
Na rzecz leczenia Hani Łączkowskiej przekazaliśmy: 1.600,00 zł

Nominujemy:
Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Wiktora Kaji w Białośliwiu,
Firmę "EMTEL" w Margoninie,
Firmę "ADSUM" - Wiesława Stein w Wągrowcu.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY NA PÓŁMETKU (17 czerwca 2020 r.)

   W dniach 16-18 czerwca uczniowie klas ósmych przystępują do egzaminu, który ma formę testu z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. W białośliwskiej szkole do egzaminu przystąpiło 47 uczniów (w całej Polsce prawie 384 tys.). Tegoroczna organizacja egzaminu jest nietypowa. Standardowo egzamin przeprowadzany jest w kwietniu, ale w związku z pandemią - podobnie jak matury - przesunięto go w tym roku na czerwiec i odbywa się w reżimie sanitarnym, według wytycznych opracowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Centralną Komisję Egzaminacyjną oraz Główny Inspektorat Sanitarny. Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów zewnętrznych, a wyniki ogłoszone 31 lipca. Tego samego dnia wszyscy uczniowie otrzymają zaświadczenia o swoich wynikach z egzaminu.

MIĘDZYNARODOWY KONKURS "KANGUR MATEMATYCZNY 2020" (15 czerwca 2020 r.)

   W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs "Kangur Matematyczny 2020" został przeprowadzony drogą internetową za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl w dniach 28 maja - 5 czerwca 2020 r. Z naszej szkoły w tegorocznym konkursie uczestniczyło 36 uczniów z klas II-III, w 4 kategoriach: "Żaczek", "Maluch", "Beniamin" i "Kadet".
 W kategorii "Żaczek" najlepiej poradził sobie z zadaniami Szymon Fons (IIa), który osiągnął wynik bardzo dobry.
Wyróżnienia otrzymali:
Maja Kuberska (IIa), Maksymilian Kuberski (IIa), Julia Tumanowicz (IIa),
 Kategoria "Beniamin": Zofia Bizon (Vd), Iga Kubacka (Vd), Natalia Piosik (VId), Kamila Piosik (VId), Jakub Kubacki (VId), Wiktoria Góra (VIc)
 Kategoria "Kadet": Patrycja Przybylska (VIIIa), Kornelia Piosik (VIII a).

Gratulacje dla wszystkich uczestników.

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2020/2021

   Rejestracja kandydatów w systemie elektronicznego naboru i składanie wniosków do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Pilski rozpocznie się 15 czerwca 2020 roku.

PLAKAT - CO NALEŻY PAMIĘTAĆ PODCZAS EGZAMINU (14 czerwca 2020 r.)
PANI MATEMATYKA - KRÓLOWA NAUK

   Uczniowie klas IV, V, VI świętowali Dzień Dziecka z Królową Nauk - Matematyką. Nauczyciele matematyki chcieli pokazać uczniom, że matematykę można poznawać również przez zabawę. Uczniowie rozwiązywali matematyczną krzyżówkę online, rebusy, układanki. Mogli również stworzyć portret PANI MATEMATYKI - KRÓLOWEJ NAUK.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła