Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
09-12-2022 22:44
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA PEDAGOGICZNA
WYCHOWAWCY KLAS
DOKUMENTY SZKOLNE
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
KALENDARIUM SZKOLNE
BEZPIECZNA SZKOŁA
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA-PRZETARGI
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
RODO - INFORMACJE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
MARSZ MIKOŁAJÓW (6 grudnia 2022 r.)

   Oj, działo się!!! Było głośno, gwarno, a przede wszystkim radośnie i wesoło! Wiele emocji towarzyszyło dzisiaj uczniom szkoły podstawowej, którzy w czerwonych mikołajkowych czapeczkach przeszli ulicami Białośliwia w Marszu Mikołajów. Uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili m.in. Gminny Ośrodek Kultury, Nadnotecki Bank Spółdzielczy, Posterunek Policji, Urząd Gminy oraz inne miejscowe instytucje i sklepy. Wizyta w poszczególnych miejscach była okazją do przekazania mikołajkowych życzeń i serdeczności oraz poczęstowania słodkościami. Szkolna inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem i życzliwością mieszkańców Białośliwia, którym niejednokrotnie na twarzy towarzyszył promienny uśmiech.
   Mikołaj z Miry, którego święto patronalne obchodzone jest 6 grudnia, należy do grona Świętych Kościoła Katolickiego i Prawosławnego, a także jest postacią historyczną. Słynął on z udzielania pomocy innym oraz szczodrobliwości. Stąd nieodłącznym wydarzeniem towarzyszącym temu świętu są również rozdawane i oczekiwane przez wszystkich prezenty. Mikołajki to również znak, że można już oficjalnie rozpocząć oczekiwanie na Bożonarodzeniowe Święta.
   Dzisiejszy świąteczny białośliwski Marsz Mikołajów mógł się również odbyć dzięki przychylności i wsparciu Rady Rodziców, która obdarowała dzieci słodkim upominkiem. Dziękujemy!!!

marsz mikolaja0 2022.jpg

SZKOLNE DRZEWKO CHOINKOWE (6 grudnia 2022 r.)

   Na szkolnym korytarzu pojawiła się dzisiaj przepiękna, kolorowa i pachnąca choinka. To znak, że wchodzimy w czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. I chociaż zwyczaj strojenia i ubierania choinek różnorodnymi ozdobami dotarł do Polski dopiero w XIX wieku, to mają one w sobie niezwykły urok i symbolikę. Szkolna choinka stała się dzisiaj tłem do wykonania okolicznościowych grupowych lub indywidualnych fotografii.

choinka szkola1 2022.jpg
ANDRZEJKOWE WRÓŻBY (29 listopada 2022 r.)

   W dniu 29 listopada uczniowie mieli okazję poczuć czar andrzejkowych wróżb, które przygotował Samorząd Uczniowski. Dzięki nim każdy miał szansę poznać swój przyszły zawód, imię wybranki lub wybranka oraz przekonać się co przyniesie mu przyszłość. Wróżby sprawiły uczniom wiele radości oraz dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

andrzejkowe wrozbySU 1 2022.JPG
EGZAMIN PRÓBNY CZAS PRZEPROWADZIĆ (30 listopada 2022 r.)

   W dniach 30 listopada – 2 grudnia br. ósmoklasiści przystępują do próbnego egzaminu. Umożliwia on sprawdzenie wiedzy uczniów i przygotowuje ich do realiów właściwego egzaminu, który odbędzie się w dniach 23-25 maja 2023 r. Uczniowie mają do rozwiązania trzy testy z następującego zakresu przedmiotowego: język polski (120 minut), matematyka (100 minut), język obcy nowożytny (90 minut).

probne szkolne 1 2022.jpg
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA (25 listopada 2022 r.)

   W dniu 25 listopada 2022 r. szkolna świetlica obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji opiekunki świetlicy, Magdalena Mielnik i Angelika Szulc, przygotowały różne atrakcje. W sali świetlicy pojawiły się gazetki tematyczne, dzięki którym można było przypomnieć sobie sylwetki znanych na świecie misi oraz poznać historię pluszowego misia. Dzieci mogły wykazać się umiejętnościami i wyobraźnią szyjąc własne misie. Sporo zabawy przyniosła także rywalizacja w misiowych grach, tj. memory game i domino. W wolnej chwili uczniowie mogli zająć się również układaniem puzzli z misiami lub spróbować swoich sił w układaniu i ubieraniu misiów z przygotowanych wycinanek. A na pamiątkę tego dnia, każde dziecko mogło otrzymać pamiątkowy medal z misiem oraz zrobić sobie zdjęcie w misiowej fotobudce.

mis1 2022.JPG
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA (25 listopada 2022 r.)
andrzejkiJL 0 2022.jpg
SIÓDMOKLASIŚCI ZWIEDZILI ZAMEK KRZYŻACKI W MALBORKU (23 listopada 2022 r.)

   Jeden z największych na świecie, a z całą pewnością jeden z najefektowniejszych jakie przetrwały do naszych czasów – Zamek Krzyżacki w Malborku, był celem edukacyjno-krajoznawczej wycieczki uczniów klasy VIIa. Gotyckie arcydzieło architektury obronnej i rezydencjonalnej zrobiło na uczniach ogromne wrażenie. Zwiedzanie wraz z przewodnikiem poszczególnych założeń architektonicznych średniowiecznego zamku oraz zgromadzonych w nim licznych kolekcji tematycznych było wartościowym doświadczeniem dla wszystkich uczniów. Opiekę nad siódmoklasistami podczas wycieczki sprawowali: Anita Kocunik oraz Adam Piosik.

malbork siodm 1 2022.jpg
MAMY TO, CZYLI AWANS TENISISTÓW DO MISTRZOSTW WOJEWÓDZKICH (24 listopada 2022 r.)

   W wyniku rozegranych 24 listopada Mistrzostw Rejonowych w Drużynowym Tenisie Stołowym – drużyna białośliwska, w składzie Tobiasz Błaszyczyk i Oliwier Wyrobek, awansowała do mistrzostw wojewódzkich! W zawodach rejonowych brało udział sześć drużyn tenisowych, które reprezentowały szkoły podstawowe w: Czarnkowie, Lubaszu, Budzyniu, Damasławku, Wyrzysku i Białośliwiu.
   Brawo, brawo, brawo!!! Gratulujemy sukcesu!!!

awans z rejonu tenis1 2022.jpg
INFORMACJA - SPOTKANIA Z RODZICAMI
wywiadowka 2022 11 29.jpg
CIEKAWY GOŚĆ ODWIEDZIŁ UCZNIÓW Z KLASY VIB (22 listopada 2022 r.)

   We wtorek, 22 listopada, uczniowie klasy VIb zaprosili na godzinę wychowawczą p. Wojciecha Furgałę, który niedawno uzyskał najwyższy stopień w marynarce handlowej - kapitana żeglugi wielkiej. Zaproszony gość prywatnie jest również tatą uczniów naszej szkoły - Franka i Stasia. Na początku spotkania, gość w bardzo interesujacy sposób przedstawił swoją karierę zawodową, opowiedział o rodzajach statków i ich budowie oraz o zakresie obowiązków na tym stanowisku. Kapitan pokazał wiele ciekawych zdjęć z miejsc z całego świata, które odwiedził podczas swojej pracy oraz opisał jak wygląda dzień na statku. Wielu ciekawych informacji uczniowie dowiedzieli się również podczas zadawania pytań, co wzbudziło w nich wiele emocji i jeszcze większe zaciekawienie tym zawodem.

furgala marynarz 1 2022.jpg
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ W NASZEJ SZKOLE (21 listopada 2022 r.)

    W dniu 21 listopada obchodziliśmy szkolny - Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Obchody tego szczególnie miłego dnia zaczęliśmy już tydzień wcześniej. Na uczniów każdego dnia czekały atrakcyjne działania. Każda z klas na godzinie z wychowawcą przygotowywała plakat pt. „Życzliwość”. Od wtorku działała też przygotowana przez uczennice z samorządu szkolnego - skrzynka życzliwości. Uczniowie wrzucali kartki i liściki dla innych, by sprawić im przyjemność. Środa to był dzień pt. „Piątka”. Wszyscy przybijaliśmy sobie piątki na powitanie. Dzień ten cieszył się ogromnym powodzeniem. W czwartek każdy mógł skorzystać z Kącika Życzliwości i zostawić miłe słowo na nowy dzień. Na zakończenie tygodnia mała sesja czyli „Uśmiech w kadrze”. Na korytarzu czekała na uczniów wielka buźka, z którą mogli zrobić sobie zdjęcie. To będzie zdecydowanie miła pamiątka. Na podsumowanie Tygodnia Życzliwości, w poniedziałek 21 listopada, zostały rozdane karteczki ze skrzynki. Każdy też mógł wziąć ze sobą miłe słowo. Plakaty znalazły swoje miejsce i zdobią już korytarz szkolny. Jednak najważniejszą częścią dnia było wręczenie wszystkim klasom, w podziękowaniu za wyjątkowy udział w obchodach, „Certyfikatu Życzliwości”. Był to zdecydowanie wyjątkowy czas, pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji.
    Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Bądźmy życzliwi na co dzień!!!

zyczliwosc0 2022.jpg

„SZKOŁA DO HYMNU” – DYPLOM I PODZIĘKOWANIE (21 listopada 2022 r.)

   Szkoła Podstawowa w Białośliwiu wzięła udział w akcji „Szkoła do hymu”, której oranizatorem było Ministerstwo Edukacji i Nauki. W piątej edycji tego przedsiewzięcia wzięło udział 20434 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w całej Polsce. Poprzez wspólne odśpiewanie hymnu państwowego – „Mazurek Dąbrowskiego” wyraziliśmy w ten sposób swój patriotyzm oraz przywiązanie do symboli narodowych, a także włączyliśmy się w obchody Narodowego Święta Niepodległości.

szkola do hymny dyplom 2022.jpg


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM (21 listopada 2022 r.)
TRZECIE MIEJSCE W MISTRZOSTWACH REJONOWYCH W UNIHOKEJU (18 listopada 2022 r.)

    W Wieleniu, 18 listopada, odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Unihokeju Chłopców, w których uczestniczyły cztery drużyny ze szkół podstawowych: Wieleń, Drawsko, Mieścisko i Białośliwie. Zwycięzca tych rozgrywek, którym okazała się drużyna z Drawska, awansował do półfinału wojewódzkiego. Drużyna chłopców z Białośliwia, po rozegraniu trzech meczy: Drawsko-Białośliwie 2:1, Wieleń-Białośliwie 1:1, Białośliwie-Mieścisko 4:0, uplasowała się ostatecznie na miejscu trzecim.
   Gratulujemy!!!

piosik unihokej1 2022.jpg

TOBIASZ I OLIWIER MISTRZAMI POWIATU PILSKIEGO (19 listopada 2022 r.)

   W minioną sobotę, 19 listopada, w Szkole Podstawowej nr 4 w Pile odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie klasy VIIIb - Tobiasz Błaszczyk i Oliwier Wyrobek, którzy zagrali 4 mecze nie przegrywając ani jednego seta! Zdobywając tytuł Mistrzów Powiatu Pilskiego, zakwalifikowali się tym samym do kolejnego etapu - Mistrzostw Rejonu.
    Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych tenisowych rozgrywkach!!!

tenis powiat mistrzowie1 2022.jpg

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk