27-05-2020 03:47
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
BEZPIECZNA SZKOŁA
PROJEKT DIGITAL KIDS
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
KOMUNIKAT (24 maja 2020 r.)
KOMUNIKAT (21 maja 2020 r.)
KONKURS PLASTYCZNY - "SZKOLNE WSPOMNIENIE" (21 maja 2020 r.)

   W ramach tegorocznych obchodów Dnia Patrona został zorganizowany konkurs plastyczny "Szkolne wspomnienie", którego organizatorem była Malwina Rzonska. Jury w składzie - Ewa Rutkowska oraz Dorota Szmechtig-Szturo wyłoniła zwycięskie prace, których autorami są: I miejsce - Adam Polachowski (Vd), II miejsce - Nela Frąckowiak (Va), III miejsce - Dawid Kalinowski (Vd), wyróżnienie - Oliwia Bureta (IVa). Gratulujemy!

O DNIU PATRONA RAZ JESZCZE ... (20 maja 2020 r.)

   Dzień Patrona to święto całej społeczności uczniowskiej. To najpiękniejszy i najważniejszy dzień w roku szkolnym. Wspominamy wówczas Wiktora Kaję - Patrona Szkoły, uświadamiamy sobie, jak niezwykłym był człowiekiem, pamiętamy o słowach, które zostały wyeksponowane w szkole: "Być jak Wiktor Kaja", patrzymy wzruszeni na szkolny sztandar - jeden z symboli naszej szkoły. Ten odświętny dzień ma swoją uroczystą oprawę i obrzędowość. Czekamy na niego przez cały rok szkolny, bo właśnie w tym dniu - jak nigdy dotąd - czujemy, że tworzymy jedną wielką rodzinę.

   W tym roku obchodziliśmy to święto inaczej niż dotychczas, ale pragnęliśmy zaakcentować jego wyjątkowość. I tak uczniowie tworzyli mapy myśli na temat: "Warto mieć Patrona Szkoły", wykonali dowolną techniką prace plastyczne "Szkolne wspomnienie". Natomiast najstarsi uczniowie z klas VII i VIII mieli możliwość wykazania się znajomością biografii Wiktora Kaji, rozwiązując test on-line przygotowany w aplikacji testportal. Trzy osoby odpowiedziały prawidłowo na wszystkie testowe pytania. O zwycięstwie zadecydował czas wykonania testu. Oto zwycięzcy: I miejsce - Zuzanna Rozpłoch (czas 4:15) klasa VIIIb, II miejsce - Agata Jankiewicz (czas 8:36) klasa VIIIa, III miejsce - Nikola Kajetańczyk (czas 10:29) klasa VII b. Gratulujemy!

UWAGA ÓSMOKLASIŚCI - NOWE TERMINY REKRUTACJI DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH (19 maja 2020 r.)
INFORMACJA - WNIOSEK O WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO (18 maja 2020 r.)
WIKTOR KAJA W SZKOLNYCH ARCHIWALIACH (15 maja 2020 r.)

   W białośliwskiej kronice szkolnej znajduje się zapis informujący, że "z dniem 1 kwietnia 1926 roku objął kierownictwo tutejszej szkoły nauczyciel Wiktor Kaja".

ZNICZ NA GROBIE WIKTORA KAJI (15 maja 2020 r.)

   Nauczyciel wychowania fizycznego – Wojciech Kubiński uczcił Dzień Patrona przejazdem rowerem z Białośliwia do Nakła nad Notecią, aby na miejscowym cmentarzu zapalić znicz na grobie Wiktora Kaji.


SZCZEGÓLNY DZIEŃ PATRONA (15 maja 2020 r.)

   W piątek 15 maja 2020 roku, zgodnie z tradycją oraz kalendarzem uroczystości szkolnych, zaplanowany był Dzień Patrona. Tak jak w latach ubiegłych miało to być wspólne święto całej społeczności szkolnej - która wspominając postać Wiktora Kaji, uczestniczyła w różnego rodzaju okolicznościowych przedsięwzięciach. Niestety, obecna sytuacja uniemożliwiła w tym roku organizację tego ważnego i pięknego szkolnego święta…
   Aby chociaż w możliwym zakresie przypomnieć i zaakcentować wszystkim ten ważny dzień - dyrektor szkoły Zofia Boć-Sosnowska oraz wicedyrektorzy Piotr Kadecki i Wojciech Coblewski złożyli w imieniu całej społeczności szkolnej kwiaty przed portretem Patrona.

INFORMACJA
CYFROWA DZIECIĘCA ENCYKLOPEDIA WIELKOPOLSKI - HISTORIA PEWNEJ RODZINY Z BIAŁOŚLIWIA

   W listopadzie 2019 roku w ramach zajęć pozalekcyjnych grupa uczniów: Edyta Helińska, Zuzanna Boć, Martyna Neumann, Oliwia Zdrenka, Tomasz Dubiński, Antoni Koc, Wiktoria Wiśniewska, Kamil Zalewski, Jakub Kubacki, Cyprian Krzemiński, Jan Bartoszek oraz Florian Kozłowski przystąpiła do podprojektu Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolski w ramach projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”. Działania projektowe zakładały rozwijanie kompetencji kluczowych, a także wykorzystanie narzędzi dydaktycznych oraz technologii informacyjno - komunikacyjnej. Za zrealizowanie projektu nasza szkoła otrzymała m. in. 25 tabletów, laptopa oraz aparat cyfrowy, które będą wykorzystywane przez uczniów na zajęciach. Opiekunem projektu był pan Marcin Załachowski.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła