Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
29-01-2022 04:34
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
BEZPIECZNA SZKOŁA
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
RODO - INFORMACJE
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
GRANT PPGR
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
INFORMACJA (26 stycznia 2022 r.)

   Z dniem 31 stycznia br. (tj. po zakończeniu ferii zimowych) uczniowie klas I-III oraz IV powracają do nauczania stacjonarnego w szkole, natomiast uczniowie klas V-VIII przechodzą na formę nauczania zdalnego. Powyższe decyzje, określone w rozporządzeniu, zostały podjęte przez Ministerstwo Edukacji i Nauki ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju.

WYRÓŻNIENIE DLA MAKSYMILIANA PANKA W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM (25 stycznia 2022 r.)

   Uczeń klasy drugiej – Maksymilian Panek został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym: "Czy w XXI wieku może nas czegoś nauczyć św. Wincenty Pallotti?”, organizowanym pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Przełożonego Prowincjalnego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni) Prowincji Chrystusa Króla w Warszawie. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkoły podstawowej i odbywał się w trzech kategoriach wiekowych. Głównym celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o nauce głoszonej przez św. Wincentego Pallottiego, promowanie wartości, które mu przyświecały, a także pobudzenie aktywności twórczej uczniów w zakresie literatury i plastyki, rozwijanie ich kreatywności i wyobraźni.
   Uroczysta gala stanowiąca podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród laureatom i osobom wyróżnionym odbyła się w piątek 21 stycznia 2022 roku w Szkole Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie. W uroczystości uczestniczył również Maksymlilian, który udał się do odległego Lublina wraz z rodzicami.
   Gratulujemy Maksymilianowi!!!


TERMINY FERII ZIMOWYCH 2022

Źródło mapki: https://news.edubaza.pl
KONKURS INFORMATYCZNY „BÓBR” ZAKOŃCZONY (14 stycznia 2022 r.)

   Zakończyła się tegoroczna edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”, którego celem był rozwój wśród uczniów myślenia analitycznego i algorytmicznego oraz popularyzacja umiejętnego posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną.
   Na poziomie szkolnym w poszczególnych kategoriach kolejne miejsca zdobyli: kategoria Benjamin (klasy 4-6) – I m. Marcelina Ramusiewicz, II. m. Julia Łaźniak, III m. Oskar Wiśniewski; kategoria Junior (klasy 7-8) – I m. Karol Trotczyński, II m. Antoni Koc, III m. Emilia Osendowska.
   Wszystkim uczniom gratulujemy!


DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2022

   Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 obchodzić będziemy 8 lutego. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

INFORMACJA MINISTERSTWA EDUKACJI I NAUKI (7 stycznia 2022 r.)

Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka
KONKURS PLASTYCZNY "NARODOWY DZIEŃ ZWYCIĘSKIEGO POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO"
"RAZEM NA ŚWIĘTA" - PODZIĘKOWANIE (30 grudnia 2021 r.)

   Do tegorocznej akcji „Razem na Święta” zgłosiło się 7798 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. „Razem na Święta” to inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem było zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

W POZNANIU UCZCZONO 103. ROCZNICĘ ZWYCIĘSKIEGO POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO (27 grudnia 2021 r.)

   W stolicy Wielkopolski - Poznaniu, po raz pierwszy, odbyły się centralne uroczystości związane z nowym świętem państwowym – Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. W uroczystości wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda, który przed pomnikiem złożył wieniec od narodu oraz zwrócił się do Wielkopolan słowami: „Macie prawo domagać się od całej reszty Rzeczypospolitej, by oddawano hołd powstańcom wielkopolskim i powstaniu wielkopolskiemu jako wielkiej idei, która w ogromnym stopniu przyczyniła się do odrodzenia wolnej Polski – aby cała Polska czciła to wydarzenie jako jedno z najważniejszych, związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości ponad sto lat temu”.
   Organizatorem centralnych uroczystości rocznicowych był Samorząd Województwa Wielkopolskiego a współorganizatorem Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Uroczystości zgromadziły liczne grono Wielkopolan, wśród których byli również nauczyciele historii z białośliwskiej szkoły podstawowej Wojciech Coblewski i Piotr Coblewski.

NARODOWY DZIEŃ ZWYCIĘSKIEGO POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

   27 grudnia, po raz pierwszy, będzie obchodzone święto państwowe – Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Jest ono wyrazem upamiętnienia zrywu niepodległościowego z lat 1918-1919 i złożenia hołdu jego bohaterskim uczestnikom, którzy wyzwolili Wielkopolskę spod panowania niemieckiego i przyłączyli ją do odrodzonej Rzeczypospolitej. Inicjatywę ustawodawczą wniósł Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, popierając apel przedstawicieli społeczności i władz samorządowych historycznego regionu Wielkopolski o upamiętnienie Powstania Wielkopolskiego poprzez ustanowienie święta państwowego w dniu rocznicy jego wybuchu.
   Swój udział w Powstaniu Wielkopolskim mieli również mieszkańcy Białośliwia, którzy 4 stycznia 1919 roku przejęli wieś spod niemieckiego władania pokazując światu, że tutaj jest Polska! Wydarzenie to upamiętnia okolicznościowy głaz wraz z tablicą, który ustawiony został w 2013 roku przy głównej ulicy Białośliwia, na skraju białośliwskiego parku.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
AKTYWNA TABLICA (21 grudnia 2021 r.)

   Szkoła Podstawowa im. Wiktora Kaji w Białośliwiu, w ramach wsparcia finansowego otrzymanego z programu „Aktywna tablica”, zakupiła wyposażenie dydaktyczne w kwocie 37.676,76 zł
   „Aktywna tablica” - to rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024. Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa i w 20% z wkładu własnego organów prowadzących szkołę.


BOŻONARODZENIOWE ANIOŁY (17 grudnia 2021 r.)

   Konkurs plastyczny „Bożonarodzeniowe Anioły”, zorganizowany przez nauczycielki świetlicy Ewę Rutkowską oraz Magdalenę Mielnik, został rozstrzygnięty. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie przestrzennego anioła z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Prace zostały ocenione w dwóch kategoriach uczniowskich: klasy I-III oraz klasy IV-VIII.
   W kategorii klas I-III nagrodzeni zostali: I miejsce - Antoni Kosiedowski (IIa), II miejsce - Nina Bromberek IIb), II miejsce - Kacper Tadych (Ib). Wyróżnienia otrzymali: Maksymilian Panek (IIa), Dominik Modrak (IIb), Jagoda Wachowiak (Ia)
   W kategorii klas IV-VIII nagrodzeni zostali: I miejsce - Jakub Kubacki (VIIId), II miejsce - Maja Łukasik (VIId), III miejsce - Olga Nowak (VIIb). Wyróżnienia otrzymali: Zofia Miedzińska (Va), Jakub Ciepłuch (VIIa), Rostyslav Kontsevych (IVa).
   Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy!


NAGRODZONO ŚWIĄTECZNE BOMBKI (16 grudnia 2021 r.)

   Uczniowie klas VII-VIII, którzy uczą się języka niemieckiego, mieli możliwość wykonania konkursowej świątecznej bombki choinkowej. Jednym wymogów konkursu było zamieszczenie na bombce życzeń w języku niemieckim. W konkursie, który zorganizowała nauczycielka języka niemieckiego Edyta Murzyn, nagrodzono następujących uczniów: I miejsce – Maja Łukasik (VIId), II miejsce – Oskar Graszek (VIIIa), III miejsce – Patrycja Rozpłoch (VIIIb) oraz wyróżnienia: Olga Nowak (VIIb), Olga Bogdańska (VIIIa), Julia Gorzuch (VIIIc). Gratulujemy!

INFORMACJA - ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk