23-02-2018 11:01
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
Wydarzenie
Medalion z herbem
DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH, KARCIANYCH I TOWARZYSKICH

  W dniu 12 lutego 2018 roku odbył się kolejny „Dzień Gier Planszowych, Karcianych i Towarzyskich” zorganizowany przez nauczycielki: Angelikę Szulc, Hannę Dominiak, Magdalenę Bachmatiuk i Ewę Rutkowską. Była to już czwarta edycja wydarzenia tego typu, podczas której uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w wielu grach rozwijających spostrzegawczość, zręczność, wyobraźnię, pamięć czy umiejętność analizy. Wśród dostępnych gier znalazły się tak znane tytuły jak: 5 Sekund, Dixit, Wsiąść do pociągu, Splendor czy Sabotażysta. Nie zabrakło także gier dla najmłodszych, m.in.: Kotobirynt, Ice Cool, Speed Cups, Dobble, Pszczółki czy klasyczne bierki. Przez kilka godzin uczniowie mieli możliwość rywalizować ze sobą w przyjemnej atmosferze wypełnionej zabawą i śmiechem. Organizatorki wydarzenia dziękują za tak liczne przybycie oraz zapraszają na kolejne edycje planszogrania. Przypominamy także o cotygodniowych spotkaniach szkolnego „Koła Miłośników Gier Planszowych, Karcianych i Towarzyskich”, które odbywają się po lekcjach w środy. Zainteresowanych prosimy o kontakt z panią Angeliką Szulc.

ZMIANY W PLANIE LEKCJI
FERIE ZIMOWE - ŻYCZENIA
WYJAZD DO PIŁY NA LODOWISKO I DO KINA

  W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi uczniowie z klas II oddziałów gimnazjalnych, pod opieką wychowawców Agnieszki Szulc i Aleksandry Koniecznej, wyjechali na lodowisko do Piły aby aktywnie spędzić czas. Po godzinnym szaleństwie na lodowej tafli udali się następnie do kina Helios na seans filmowy „Cudowny chłopak”. Była to wzruszająca historia Auggiego zmuszająca do refleksji, budzącą empatię oraz wyzwalająca pozytywną energię. Wszyscy szczęśliwi i zadowoleni, napełnieni ponadczasowymi treściami, wrócili do domu.

BALIK KARNAWAŁOWO-WALENTYNKOWY - FOTORELACJA
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - 6 LUTY 2018

  Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), obchodzony jest pod hasłem "Tworzymy kulturę szacunku w sieci" i obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. (źródło: www.men.gov.pl)

APEL SEMESTRALNY - PODSUMOWANIE PRACY SZKOŁY W I SEMESTRZE

  W dniu 8 lutego br. odbył się szkolny apel podczas którego podsumowano efekty pracy uzyskane podczas I semestru roku szkolnego 2017/2018. Omówiono wyniki klasyfikacyjne oraz sprawy organizacyjne wynikające z bieżącej pracy szkoły. Wyróżniającym się uczniom, którzy w klasyfikacji semestralnej otrzymali średnią ocen 4,75 i powyżej, wręczono okolicznościowe "Dyplomy Gratulacyjne".

"HALA SPORTOWA MOICH MARZEŃ" - KONKURS PLASTYCZNY

  Podczas prac modernizacyjno-remontowych związanych z wytłumieniem akustyki oraz malowaniem szkolnej sali sportowej wykorzystano efekty szkolnego konkursu plastycznego zorganizowanego dla uczniów pt. "Hala sportowa moich marzeń". Celem konkursu, którego organizatorem była nauczycielka plastyki Malwina Rzonska, było zaprojektowanie kolorystyki i wyposażenia szkolnej sali sportowej. Na konkurs wpłynęło kilkanaście prac, a pierwszą nagrodą było uwzględnienie podczas prac remontowych zaproponowanej przez uczniów kolorystyki wnętrza sali. W dniu 8 lutego, podczas szkolnego apelu, nagrodzono i wyróżniono uczniowskie prace: I miejsce – Antoni Kozak, II miejsce – Zuzanna Rozpłoch, III miejsce – Filip Stachowiak; wyróżnienia: Tomasz Dubiński i Kacper Kożuchin. Nagrody wręczyła uczniom Renata Sieczka – zastępca wójta Gminy Białośliwie.

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE - POGADANKA ŚWIETLICOWA

  W ostatnich dniach przeprowadzono wśród uczniów przebywających na zajęciach świetlicowych tematyczne prelekcje dotyczące zachowania zasad bezpieczeństwa podczas zimowych ferii. Uwrażliwiono uczniów na wszystkie niebezpieczne sytuacje wynikające z zabaw oraz zachowania się w różnych sytuacjach życiowych. Pogadanki przeprowadziły nauczycielki świetlicy: Ewa Rutkowska, Magdalena Mielnik i Angelika Szulc.

FERIE ZIMOWE W WOJEWÓDZTWIE WIELKOPOLSKIM (12-25 lutego 2018 r.)
KONKURS PLASTYCZNY - "MÓJ ULUBIONY MIŚ"

   „Mój ulubiony miś” to konkurs plastyczny zorganizowany przez nauczycieli świetlicy: Ewę Rutkowską, Magdalenę Mielnik i Angelikę Szulc. Celem konkursu, w którym wzięła spora grupa najmłodszych uczniów z klas I-III, było przedstawienie w plastycznej formie ulubionego wizerunku misia. Jury nagrodziło następujące osoby:
  - w kategorii klas I: Lena Kania, Karol Gorzuch Zofia Góra, wyróżnienia: Igor Burzyński, Antonina Coblewska, Julia Korpal, Roksana Kostrzewska, Wiktoria Dyl, Zofia Miedzińska, Marcelina Ramusiewicz.
  - w kategorii klas II: Karolina Bureta, Ksenia Gwizdowska, Hubert Kosakowski, wyróżnienia: Wiktoria Domalewska, Oliwia Bureta, Marta Bureta, Zofia Borecka.
  - w kategorii klas III: Agnieszka Zalewska, Olga Nowak, Jakub Paszkiewicz, wyróżnienia: Oliwier Wyrobek, Maja Pinkowska, Kacper Zdrenka, Szymon Częstochowski.
   Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz maskotki misia, które wręczyła Zofia Boć-Sosnowska – dyrektor szkoły. Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom gratulujemy!


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań