Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
14-06-2024 13:48
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· KALENDARIUM SZKOLNE
· GODZINY LEKCYJNE
· PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
· RADA RODZICÓW
· PRZYWOZY I ODWOZY
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
· FERIE W SZKOLE
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
DRUGOKLASIŚCI W TORUNIU (11 czerwca 2024 r.)

   W dniu 11 czerwca klasy drugie pojechały do Torunia. Poznaliśmy tradycyjne punkty miasta: planetarium, w którym obejrzeliśmy seans filmowy Łajka Astro pies, następnie spacer po Starym Mieście z zabytkowymi kamieniczkami i legendami; flisak, żaby, kot, krzywa wieża; Teatr Baj, rejs statkiem po Wiśle, królowej polskich rzek; pieczenie pierników u Mistrza Bogumiła a następnie to, co lubimy najbardziej - zakup pamiątek w jednym sklepie wyrosły nam słodkie skrzydła. To była wspaniała zapowiedź wakacji! Dziękujemy p. Mikołajowi - przewoźnikowi z Krajenki za szczęśliwą podróż, p. Janowi Balcerzakowi za ciekawe opowieści oraz BP Słoneczna Przygoda za zorganizowanie wycieczki. A rodzicom za umożliwienie wyjazdu, który wpisuje się w kolejne szkolne wspomnienia. (Arleta Iwanowicz)

tor iwan1 2024.jpg
FESTWIWAL NAUK ŚCISŁYCH W TEMATYCE SPORTOWEJ (7 czerwca 2024 r.)

   W dniach 6 i 7 czerwca odbył się w szkole Festiwal Nauk Ścisłych, który realizowany był pod hasłem – „Nauki ścisłe w sporcie, sport w naukach ścisłych”. Festiwal był zorganizowany w ramach projektu - Szkoła z klasą. Na lekcjach matematyki uczniowie opracowywali dane liczbowe o ulubionej formie aktywności sportowej we własnej klasie, wyszukiwali informacje liczbowe o różnych dyscyplinach sportowych. Na lekcjach wychowania fizycznego, w każdej klasie wybierali najlepszego zawodnika w danej dyscyplinie. Na lekcjach fizyki zapoznali się z przykładami zastosowania praw i pojęć fizycznych w sporcie. Podczas festiwalu gościliśmy panią Magdalenę Węgrzyn (Bachmatiuk) – lekkoatletkę, medalistkę olimpijską niesłyszących z Melbourne (2005 r.) i Tajpej (2009 r.) oraz wielokrotną medalistkę mistrzostw świata i Europy, która była kiedyś nauczycielką wychowania fizycznego w białośliwskiej szkole. (A.K.)

afestiwal2 2024.jpg


PIERWSZOKLASIŚCI WŚRÓD DINOZAURÓW (7 czerwca 2024 r.)

   Uczniowie klas pierwszych zawitali do świata dinozaurów w Solcu Kujawskim. Kino 5d było świetnym rozpoczęciem przygody w parku, a zabawa w paleontologów sprawiła wszystkim wiele uśmiechu i radości. Wszystkie spotkane dizonaury były ciekawe, wyjątkowe i zaskakujące mimo, że nie wszystkie wyglądały groźnie. Wymęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy z wycieczki z bagażem wspomnień. (D.P.)

adino5 2024.jpg
DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE - FOTORELACJA (3 czerwca 2024 r.)
DD1 2024.JPG
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA (1 czerwca 2024 r.)

   Międzynarodowy Dzień Dziecka (MDD) – ustanowiony został w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Obchodzony jest w różnych krajach członkowskich ONZ w różne dni roku (np. we Francji 6 stycznia, Japonii 5 maja, Turcji 23 kwietnia, Paragwaju 16 sierpnia). W Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka świętowany jest 1 czerwca.

mdd2024 plakat.jpg
ÓSMOKLASIŚCI W WARSZAWIE (29 maja 2024 r.)
aawarszawa1 2024a.jpg
SREBRNE SIATKARKI (29 maja 2024 r.)

   W Osieku nad Notecią odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej, w kategorii uczniów klas VI. Nasze siatkarki w pięknym stylu wywalczyły II miejsce. Gratulujemy!

siatkarki osiek1 2024.jpg
SIÓDMOKLASIŚCI WE WROCŁAWIU (27-28 maja 2024 r.

   Wrocław – stolica Dolnego Śląska, był miejscem dwudniowej wycieczki uczniów klas siódmych. W programie wyjazdu znalazły się najpiękniejsze zabytki i atrakcje turystyczne miasta.

wroclaw1a 2024.jpg
"CYBERGAME" (28 maja 2024 r.)

   Szkolny Klub Gier, pod opieką p. Angeliki Szulc, stworzył w ramach projektu OSE Hero swoją pierwszą grę. „Cybergame” to gra karciana poświęcona zagadnieniom związanym z cyberbezpieczeństwem, a w niej: 60 żetonów punktowych; 80 kart z pytaniami zamkniętymi i otwartymi; 10 kart specjalnych: @ndi, Wirus, Antywirus, Nowy Profil, Matrix; 4 warianty gry: Pojedynek, Ryzyk Fizyk, Kto pierwszy ten lepszy, Wygrana po czasie.
   W procesie powstawania gry, członkowie klubu korzystali z różnych zasobów internetowych dotyczących cyberbezpieczeństwa. Mogli zaobserwować działanie MidJourney - sztucznej inteligencji wykorzystującej zaawansowaną technologię do przekształcania tekstu w obraz. Projekty kart stworzyli przy wykorzystaniu platformy Canva. Nauczyli się także korzystać z laminatora w celu zabezpieczenia różnych elementów gry przed zniszczeniem.
   Gra jest dostępna w Szkolnej Sali Gier. Zachęcamy nauczycieli do wypróbowania jej podczas zajęć poświęconych tematyce cyberbezpieczeństwa. (A.Sz.)

acyber1 2024.jpg

SERCE DLA MAMY (27 maja 2024 r.)
serce dron6 2024.JPG
PIĄTOKLASIŚCI W MALBORKU (24 maja 2024 r.)

   Zamek krzyżacki w Malborku był celem edukacyjno-krajoznawczej wycieczki uczniów klas piątych. Gotycka twierdza, będąca onegdaj siedzibą Wielkiego Mistrza, jest najbardziej znanym przykładem średniowiecznej architektury obronno-rezydencyjnej w Europie. Jest to miejsce, gdzie z pewnością można poczuć średniowieczną atmosferę, a przede wszystkim poznać i dotknąć historię na wyciągnięcie ręki.

amalbork1 2024.jpg
XXII DZIEŃ PATRONA SZKOŁY - FOTORELACJA (23 maja 2024 r.)
aDP2 2024.JPG
NAGRODZONO UCZNIÓW (23 maja 2024 r.)

   Szkolna uroczystość Dnia Patrona była okazją do uhonorowania uczniów, którzy brali w ostatnim czasie udział w różnotematycznych konkursach. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom gratulujemy!

apatron konkursy13 2024.JPG
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.01 1,317,795 Unikalnych wizyt