Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
15-09-2024 05:04
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· KALENDARIUM SZKOLNE
· GODZINY LEKCYJNE
· PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
· RADA RODZICÓW
· PRZYWOZY I ODWOZY
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
· FERIE W SZKOLE
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
KONKURSOWA KARTKA ŚWIĄTECZNA (14 stycznia 2020 r.)

   W okresie przedświątecznym odbył się szkolny konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną z życzeniami napisanymi w języku niemieckim. Konkurs zorganizowała nauczycielka języka niemieckiego Edyta Murzyn, a adresowany był do uczniów klas VII i VIII.
   W konkursie nagrodzono prace: I m. - Julia Miedzińska (VIII a), II m. - Zuzanna Rozpłoch (VIII b), III m. - Victoria Konieczna (VII a), oraz wyróżniono: Marta Żygowska (VIII b). Gratulujemy!

konkurs jezyk niemiecki murzyn 2020.jpg

WIDZIEĆ ŚWIAT OCZYMA WYOBRAŹNI, CZYLI ZAJĘCIA EDUKACYJNE (7 stycznia 2020 r.)

   Uczniowie klas pierwszych mieli możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach edukacyjnych, które przeprowadził Dawid Wolski. Tematyka zajęć dotyczyła zagadnień związanych z niepełnosprawnością wzroku oraz codziennym funkcjonowaniem osób niedowidzących i niewidomych. Prelegent przedstawił wiele informacji i przykładów związanych z poruszaniem się osób niewidomych oraz czytaniem i pisaniem w alfabecie Braille'a. Pierwszoklasiści mogli również sprawdzić różne przedmioty i urządzenia, które pomagają w wykonywaniu codziennych czynności przez osoby niewidome (np.: identyfikator kolorów, lokalizator kluczy, czujnik nalewania płynów, czujnik banknotów, ramka do podpisu, piłka dźwiękowa, gry planszowe oraz kostka Rubika ze znaczkami). Przeprowadzone zajęcia edukacyjne były ciekawym doświadczeniem dla pierwszoklasistów pozwalającym im poznać jak w codziennym życiu funkcjonują i radzą sobie osoby posiadające problemy ze wzrokiem. Zajęcia zostały zorganizowane dzięki inicjatywie i zaangażowaniu Państwa Katarzyny i Pawła Ćwik, a uczestniczyło w nich również kilku rodziców uczniów klas pierwszych.
   Wraz z białośliwskimi pierwszoklasistami w zajęciach brała także udział wraz ze swoją mamą - Sara Popielarska z Nieżychowa, na rzecz której organizowane były i są nadal charytatywne zbiórki funduszy na bardzo kosztowne zagraniczne leczenie. Pobyt Sary wśród rówieśników był również okazją do wzajemnego poznania się, gdyż „wszystkie serca biją dla Sary!”.

zajeciaNW1 2020.jpg
ZABAWA KARNAWAŁOWA RADY RODZICÓW
zabawa karnawalowa RR SP2020.jpg
INFORMACJA
wycofanie autobusu 2020.jpg
W PRZEDEDNIU 101. ROCZNICY WYDARZEŃ POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO W BIAŁOŚLIWIU (3 stycznia 2020 r.)

   Swój udział w Powstaniu Wielkopolskim mieli również mieszkańcy Białośliwia, którzy w mroźny sobotni ranek – 4 stycznia 1919 roku przejęli wieś w swoje władanie. Gdy od kilku dni w Wielkopolsce trwało już powstanie, oddział 59 białośliwskich powstańców - którym przewodził komendant Franciszek Bruski, wkroczył do Białośliwia i dokonał przejęcia wsi z rąk niemieckich. Białośliwscy powstańcy przejęli sołectwo, komisariat policji, pocztę, dworzec i zarząd kolei wąskotorowych oraz proklamowali we wsi swoją władzę. Był to pierwszy dzień kiedy Białośliwie, po okresie pruskiej rozbiorowej niewoli, znów znalazło się w rękach polskich. W wyniku swych działań - białośliwscy powstańcy przywrócili tu Ojczyznę. Białośliwianie swoim czynem włączyli się w wielką historię ludzi, którzy mimo wieloletniej polityki germanizacyjnej zaborców czuli się Polakami i, kiedy nadszedł właściwy czas, mężnie stanęli i włączyli się w wir walki o niepodległość swojego kraju.

powstanie1 2020.JPG
101. ROCZNICA ZWYCIĘSKIEGO POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO
plakat 101 rocznica powstania wielkopolskiego.jpg
ŻYCZENIA
zyczenia bozonarodzeniowe 2019 rok.jpg
KLASOWE JASEŁKA I SPOTKANIA WIGILIJNE (20 grudnia 2019 r.)
swietowanie0 2019.jpg
BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU DOTARŁO DO SZKOŁY (20 grudnia 2019 r.)

   Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.
   W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.
   Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.
   Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

(źródło informacji: https://swiatlo.zhp.pl/idea/)

harcerskie swiatlo1 2019.jpg
"OPOWIEŚĆ WIGILIJNA" W WYKONANIU SIÓDMOKLASISTÓW (19 grudnia 2019 r.)

   Uczniowie klasy VIIa zaprezentowali inscenizację, której scenariusz został oparty na motywach "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa. Ten właśnie utwór, w różnych wersjach, pojawia się w telewizji w okresie Bożego Narodzenia, a 19 grudnia mogliśmy go obejrzeć na szkolnej scenie teatralnej. Młodzi aktorzy, pod kierunkiem Lucyny Wocka-Mickiewicz, wcielili się z dużym zaangażowaniem w swoje role, przekazując nam, co jest jest tak naprawdę ważne w życiu człowieka.

opowiesc wigilijna1 2019.JPG
"MAGIA ZIMY I ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA" W PROZIE (18 grudnia 2019 r.)

   Osiemnastego grudnia odbył się po raz pierwszy szkolny konkurs pięknego czytania tekstów prozatorskich pt. "Magia Zimy i Świąt Bożego Narodzenia". Wzięły w nim udział uczennice klas siódmych i ósmych: Amelia Chowra, Amelia Dąbrowska, Nikola Kajetańczyk, Marcelina Kamińska, Julia Konwinska, Natalia Kordylewicz, Marcelina Kozioł, Zuzanna Rozpłoch, Lena Szulc, Marcelina Szawałowska, Izabela Włodarek i Aleksandra Wydor.
   Ich wystąpienia oceniała komisja konkursowa w składzie: pani Joanna Suska - Radna Gminy Białośliwie, pani Hanna Bogdańska i pani Ewa Pawlak - nauczycielki języka polskiego. Prozatorskie zmagania wspaniale poprowadziła Małgorzata Włodarek – uczennica klasy szóstej. Jury z pewnością miało twardy orzech do zgryzienia, gdyż wszystkie uczestniczki po mistrzowsku zaprezentowały i zinterpretowały wybrane przez siebie utwory pisane prozą.
   Laureatką konkursu została Zuzanna Rozpłoch, drugie miejsce oraz Nagrodę Publiczności otrzymała Julia Konwinska, trzecie miejsce zdobyła Aleksandra Wydor. Jury postanowiło także przyznać szczególne wyróżnienie, które otrzymała Izabela Włodarek.
   Organizatorki konkursu, Hanna Bogdańska, Lucyna Wocka-Mickiewicz i Hanna Dominiak, składają serdeczne podziękowania przede wszystkim Radnym Gminy Białośliwie za sfinansowanie zakupu nagród. Dziękują również jury, prowadzącej konkurs oraz wszystkim jego uczestniczkom.

magia zimy1 2019.JPG

WIZYTA W POZNAŃSKIM LABORATORIUM WYOBRAŹNI (14 grudnia 2019 r.)

   Uczniowie z klas 4-5-8, w ramach realizowanego projektu edukacyjnego, uczestniczyli w sobotniej wycieczce do Poznania. Głównym celem wyjazdu był udział w zajęciach edukacyjnych w Wielkopolskim Centrum Nauki - Laboratorium Wyobraźni, działającym w Poznańskim Parku Naukowo-Technicznym. Zajęcia były znakomitą zabawą, która tłumaczy podstawowe prawa fizyki i pozwala ćwiczyć umiejętność współpracy w grupie. Podczas wizyty w Poznaniu nie zabrakło również odwiedzenia innych ciekawych i atrakcyjnych miejsc: katedry, ratusza i rynku staromiejskiego oraz bożonarodzeniowego kiermaszu świątecznego. Opiekę nad uczniami podczas pobytu w stolicy Wielkopolski sprawowali Arleta Iwanowicz, Dorota Świtała oraz Piotr Coblewski.

laboratorium1 2019.jpg
V FESTIWAL NAUK MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYCH (11 grudnia 2019 r.)

   Po raz piąty w naszej szkole odbył się Festiwal Nauk Matematyczno - Przyrodniczych pod hasłem "Kodowanie - Kreatywność - Kartografia". Uczniowie w czasie zajęć matematyczno - informatycznych pracowali z wykorzystaniem kodów QR, gdzie zakodowano zadania do wykonania na lekcji. W tym dniu do naszej szkoły zaprosiliśmy również, dzięki uprzejmości i pomocy Pani Natalii Michalskiej - dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Białośliwiu, uczestniczki warsztatów z Klubu Seniora, które pokazały swoje różnorodne prace (obrazy, szydełkowe cudeńka i inne ciekawe przedmioty rękodzieła) własnoręcznie wykonane. Później uczniowie klasy VIc wykonywali różnorodne kartki, pudełka przy wydatnej pomocy naszych gości. Za miłe odwiedziny serdecznie dziękujemy. W czasie zajęć uczniowie klas IV-VIII wykonywali prace techniką origami i wybierali najciekawszą pracę uczniów klas I-III, które były wyeksponowane na szkolnym korytarzu.

seniorzy1 2019.JPG
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.00 1,384,188 Unikalnych wizyt