01-10-2020 16:56
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
BEZPIECZNA SZKOŁA
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
PROJEKT DIGITAL KIDS
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
RODO - INFORMACJE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
NOWOCZESNE ZAJĘCIA SZKOLNYCH KLUBÓW SPORTOWYCH - KONFERENCJA W RAMACH PROJEKTU

   Magdalena Bachmatiuk – nauczycielka wychowania fizycznego wzięła udział w konferencji i warsztatach szkoleniowych „Nowoczesne Zajęcia SKS”, która odbyła się 26 września w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Wydarzenie skierowane było do nauczycieli ze szkół biorących udział w projekcie – „Szkolny Klub Sportowy”. Podczas szkolenia i warsztatów przedstawiono m.in. nowoczesne formy aktywności: speed-ball, trickboard, skateboard czy climbing wall, które zachęcają do sportu i zabawy.
   Białośliwska szkoła znajduje się wśród ok. 10 tysięcy polskich szkół uczestniczących w projekcie, którego celem jest upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez organizowanie dodatkowych zajęć w ramach działalności SKS-ów. W konferencji uczestniczyło około 200 nauczycieli z całej Polski, a także minister sportu i turystyki – Witold Bańka.SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

   Celem tegorocznej – XXV edycji tej międzynarodowej akcji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. Odbywa się ona pod hasłem: „AKCJA – SEGREGACJA! 2 x WIĘCEJ, 2 x CZYŚCIEJ”. Segregacja odpadów jest jedną z podstaw Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Circular Economy), którą wdrażają Polska i wszystkie inne państwa Unii Europejskiej. Polskie gminy już w tym roku muszą osiągnąć poziom 30% recyklingu, a w roku 2020, czyli już za niecałe dwa lata, nasz kraj musi osiągnąć poziom 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych? Jak to jest u Was w domach? Segregujecie? Jesteście pewni, że prawidłowo?

UCZNIOWIE ODWIEDZILI GRÓB PATRONA SZKOŁY

   W ramach podejmowanych działań edukacyjnych związanych z „100 rocznicą odzyskania niepodległości” uczniowie odwiedzili na cmentarzu w Nakle nad Notecią grób patrona białośliwskiej szkoły – Wiktora Kaji (1891-1939). W 2012 roku w miejscu doczesnego spoczynku został osłonięty kamień upamiętniający Wiktora Kaję - polskiego nauczyciela, który oddał życie za Ojczyznę.
Zachęcamy do zapoznania się z życiorysem Wiktora Kaji, który znajduje się w zakładce PATRON SZKOŁY.


UDZIAŁ W XXIV FESTYNIE ARCHEOLOGICZNYM W BISKUPINIE

   W środę – 19 września, prawie stu uczniów białośliwskiej szkoły odwiedziło Biskupin, aby uczestniczyć w trwającym właśnie „XXIV Festynie Archeologicznym”. Tegoroczna edycja zorganizowana została pod tytułem „ArcheoMarket. Od wymiany po stragan” i dotyczyła zagadnień związanych z najdawniejszą historią handlu w Europie - od epoki kamienia po wczesne średniowiecze. Uczniowie mogli zobaczyć również m.in.: obozowisko łowców i zbieraczy, obozowisko pierwszych rolników, osadę obronną ludności kultury łużyckiej, wioskę wczesnopiastowską, a także inscenizację – targ niewolników i walka wojowników. Również liczne punkty edukacyjne były niebywałą okazją do zapoznania się z ciekawą wiedzą dotyczącą archeologii oraz różnych dziedzin dawnego życia codziennego. Uczniowie udali się do Biskupna pod opieką nauczycieli: Piotra Coblewskiego, Aleksandry Krauze, Angeliki Szulc, Edyty Murzyn, Doroty Szmechtig-Szturo, Romualdy Słodowicz, Ewy Ziarnik oraz wicedyrektora Wojciecha Coblewskiego.

PARTNERSTWO W PROJEKCIE

   „Czerwone szkoły - Przywracamy pamięć” to projekt realizowany przez Fundację "Nasze Podwórko" przy współudziale "Samorządu Województwa Wielkopolskiego" opowiadający o starych wybudowanych zazwyczaj z czerwonej cegły szkołach z tej części Wielkopolski, która znajdowała się w granicach zaboru pruskiego. Wiele z tych budynków nadal pełni w swoich miejscowościach ważne funkcje: są szkołami, przedszkolami, świetlicami. Inne zazwyczaj te najmniejsze zostały zamienione na mieszkania i nie rzadko niszczeją lub podlegają nieudanym przebudowom. Lokalne społeczności zapomniały o ich roli w budowaniu kultury i tożsamości mieszkańców. Projekt zakłada zebranie i opisanie w jednym miejscu jak największej liczby szkół z czerwonej cegły z terenu Wielkopolski oraz upowszechnienie wiedzy na ich temat. W tym celu stworzono stronę internetową www.czerwoneszkoly.eu, na której zamieszczane są współczesne fotografie oraz materiały archiwalne dotyczące szkół z czerwonej cegły, a w grudniu 2018 roku wydany zostanie album będący uwieńczeniem projektu.
(źródło: www.czerwoneszkoly.eu)
Fundacji "Nasze Podwórko" przesłane zostały informacje i zdjęcia dotyczące tzw. "czerwonych szkół" w BIAŁOŚLIWIU i DWORZAKOWIE. Oba obiekty szkolne zostały zbudowane w czasach zaborów - w 1903 roku.


NIEPODLEGŁOŚCIOWY RAJD ROWEROWY

   W sobotę – 15 września, uczniowie białośliwskiej szkoły podstawowej w ramach inicjatyw podejmowanych z okazji „100 rocznicy odzyskania Niepodległości” a także „79. rocznicy wybuchu II wojny światowej” przebyli rowerami trasę: Białośliwie – Wolsko – Miasteczko Krajeńskie – Prawomyśl – Góry Morzewskie – Morzewo – Rzadkowo – Białośliwie. Na tym prawie 40 kilometrowym szlaku uczniowie odwiedzili kilka ważnych miejsc pamięci narodowej, a także ciekawych obiektów kulturowo-przyrodniczych. Poprzez taką formę turystyki rowerowej uczniowie mieli okazję poznania historii regionu oraz wspaniałą możliwość podziwiania piękna przyrody i krajobrazu. Rajd zorganizowali nauczyciele: Piotr Coblewski, Ewa Rutkowska, Hanna Bogdańska, Mariola Rosa, Gabriela Miedzińska.

KLUCZ DO KOMPETENCJI - WSPARCIE KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO W GMINIE BIAŁOŚLIWIE
ZEBRANIE INFORMACYJNE DLA RODZICÓW
PLAN PRZYWOZÓW I ODWOZÓW 2018/2019
ROK SZKOLNY 2018/2019 ROZPOCZĘTY

   Białośliwską inaugurację roku szkolnego 2018/2019, w Szkole Podstawowej im. Wiktora Kaji, poprzedziła msza św. odprawiona w miejscowym kościele parafialnym przez ks. Arkadiusza Napierałę. Następnie uczniowie, nauczyciele i rodzice udali się na czele ze szkolnym sztandarem do sali sportowej, gdzie miała miejsce okolicznościowa akademia. Po wakacyjnej przerwie wszystkich powitała dyrektor szkoły – Zofia Boć-Sosnowska, która przedstawiła główne założenia do pracy w nowym roku szkolnym oraz życzyła uczniom osiągnięcia jak najlepszych wyników, a kadrze pedagogicznej satysfakcji zawodowej. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie spotkali się z wychowawcami klas i otrzymali plany lekcji.

PLAN LEKCJI NA ROK SZKOLNY 2018/2019
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła