27-05-2020 03:52
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
BEZPIECZNA SZKOŁA
PROJEKT DIGITAL KIDS
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
DZIEWCZYNY NA MEDAL - FINAŁ PILSKICH CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

   24 maja 2018 r. na stadionie MOSiR przy ul. Żeromskiego 90 w Pile odbyło się „Grand Prix Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych”, w którym prawo startu uzyskały także uczennice naszej szkoły. Najwyższe lokaty zdobyły: I miejsce - Kornelia Piosik w skoku wzwyż, Maria Krauze w biegu na 300m; II miejsce - Marcelina Kozioł w skoku w dal, Izabela Włodarek w skoku wzwyż; III miejsce - Kinga Kowal w rzucie piłeczką palantową, Julia Miedzińska w skoku wzwyż. Wysokie IV miejsce uzyskała również Wiktoria Góra w biegu na 60m. W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła znalazła się na 7 miejscu (na 21 sklasyfikowanych szkół). Zawody te były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski Dzieci – „Grand Prix Polski Czwartków Lekkoatletycznych” w Łodzi. Awans na te Mistrzostwa uzyskały dwie nasze uczennice: Maria Krauze w biegu na 300m oraz Kornelia Piosik w skoku wzwyż. Gratulujemy!
(Magdalena Bachmatiuk)

W BIAŁOŚLIWIU POJAWIŁ SIĘ PATRIOTYCZNY MURAL

  W 2018 roku obchodzimy 100 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby upamiętnić to ważne dla Polaków wydarzenie pojawił się w Białośliwiu ciekawy punkt informacyjno-edukacyjny. Dzięki prywatnej inicjatywie, na jednym z budynków, swoje miejsce znalazł patriotyczny mural związany z białośliwskimi wydarzeniami powstańczymi, które miały miejsce 4 stycznia 1919 roku.

WODA - ŹRÓDŁO ŻYCIA

  4 czerwca uczniowie klas VII, II i III gimnazjum zmagali się z zadaniami z zakresu chemii, fizyki i biologii w konkursie „Woda – źródło życia”. Laureatami konkursu zostali: Maria Krauze (I miejsce), Dawid Przybylski (II miejsce), Katarzyna Posert (III miejsce) i Bartłomiej Kamiński (wyróżnienie).
(Aleksandra Krauze)

KARPACZ, PRAGA I WROCŁAW W ZASIĘGU BIAŁOŚLIWSKICH GIMNAZJALISTÓW

  Wymarzona pogoda, wspaniała atmosfera oraz moc ciekawych atrakcji. Tak z całą pewnością można określić wycieczkę klas II i III oddziałów gimnazjalnych do Karpacza, Pragi i Wrocławia. Uczniowie w Karpaczu, korzystali z atrakcji Parku Wodnego „Tropikana”, zdobyli najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżka 1603 m n.p.m. oraz podziwiali przepiękne krajobrazy schodząc ze szczytu urokliwymi szlakami. Wspaniałą atrakcją było również zwiedzenie stolicy Republiki Czeskiej – Pragi, w której zobaczyli m.in.: Most Karola, Katedrę św. Wita, Zamek Praski, Hradczany, Rynek Staromiejski, Nowe Miasto oraz panoramę stolicy, a w czasie wolnym mogli skosztować specjałów czeskiej kuchni. Gimnazjaliści w drodze powrotnej zatrzymali się we Wrocławiu. Wsłuchując się w słowa przewodnika obejrzeli kilka najciekawszych i charakterystycznych zabytków Wrocławia, a następnie udali się na godzinny rejs po Odrze. Czas wolny miło spędzili na Rynku, na którym rozstawione były liczne kramy, podczas trwającego właśnie „Kiermaszu Świętojańskiego”. Uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni, a opiekę podczas wyjazdu nad nimi sprawowały: Aleksandra Konieczna, Agnieszka Szulc, Ewelina Tusińska, Edyta Murzyn.
(Agnieszka Szulc)

PIERWSZOKLASIŚCI ODWIEDZILI STOLICĘ WIELKOPOLSKI

   Pierwszoklasiści, w swoją pierwszą całodniową klasową wycieczkę, udali się do stolicy Wielkopolski - Poznania. Tam, obejrzeli przede wszystkim trykające się koziołki na wieży renesansowego ratusza oraz urokliwą zabudowę staromiejską. Wiele zaciekawienia wzbudziły również rośliny z różnych stref klimatycznych rosnące w palmiarni oraz zwierzęta w ogrodzie zoologicznym. Sporo emocji i wrażeń wywołał także pobyt w parku linowym. Do Poznania uczniowie udali się pod opieką swoich wychowawczyń Julity Posert (Ia), Arlety Płaczek (Ib) oraz Wojciecha Coblewskiego.

ACH, CO TO BYŁ ZA WYJAZD!

   W dniach 24-25 maja odbyła się wycieczka klasy 4d. Nasz wyjazd ukierunkowany był na wypoczynek i rekreację z odrobiną wiedzy i zwiedzania. Cały pierwszy dzień spędziliśmy w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Dworek” Gozdawa. Pobyt rozpoczęło zwiedzanie ośrodka ze swobodnymi zabawami. Następnie, jak przystało na prawdziwych kibiców piłki nożnej, rozegraliśmy mecz. Po obiedzie i krótkim odpoczynku udaliśmy się na basen. Ale to nie był koniec atrakcji. Po odpoczynku pojechaliśmy „Pociągiem Westernowym” zwiedzać okolicę, aż do tarasu widokowego w Dusznie. Nasz środek transportu zawiózł nas również do „Miasteczka Westernowego", gdzie zjeżdżaliśmy z liny, skakaliśmy na euro-bungee, jeździliśmy konno i strzelaliśmy z łuku. Ten pełen atrakcji dzień zakończyła kolacja z grillem i dyskoteką. Na drugi dzień zorganizowaliśmy rozgrywki na sali gimnastycznej. Po obiedzie wyjechaliśmy do Biskupina. Tam również, po zwiedzaniu rezerwatu archeologicznego, mogliśmy zakupić pamiątki. Późnym popołudniem, pełni wrażeń, bezpiecznie wróciliśmy do domu. Klasa 4d wraz z wychowawczynią dziękuje pani Gabrysi Miedzińskiej za opiekę i pomoc w organizowaniu zajęć rekreacyjnych.
(Małgorzata Częstochowska)


KOLOROWY DZIEŃ DZIECKA - FOTORELACJA
PRZEMARSZ DO KROSTKOWA

   Uczniowie klas siódmych oraz oddziałów gimnazjalnych wraz z opiekunami udali się pieszo do pobliskiego Krostkowa, gdzie w latach 1920-23 administrował parafią ks. Michał Kozal - późniejszy biskup włocławski, błogosławiony męczennik z Dachu. Półtoragodzinna trasa przemarszu wiodła polną drogą, z pięknymi widokami na rozłożystą dolinę Noteci. Wyprawa do Krostkowa miała nie tylko przybliżyć uczniom postać ks. Kozala, ale również pokazać piękno okolicznej ziemi na której żyjemy. Podczas tak zorganizowanego dnia można było połączyć walor duchowy, emocjonalny i rekreacyjny. Dla wszystkich uczestników przemarszu Rada Rodziców ufundowała lody, drożdżówki i bigos. Dziękujemy!


ZAPROSZENIE - DNI BIAŁOŚLIWIA
FINAŁ X POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

   29 maja w Pile, po raz pierwszy w Starostwie Powiatowym, odbył się finał X Powiatowego Konkursu Matematytcznego. Do ostatniego etapu przystąpiło ponad siedemdziesięcioro najlepszych uczniów z matematyki w powiecie pilskim na poziomie klasy 7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 gimnazjum. Wśród nich znalazło się czworo uczniów naszej szkoły: Julia Frieske, Dawid Przybylski, Amelia Jurek oraz Maria Krauze. Finaliści przez 90 minut zmagali się z 5 trudnymi zadaniami otwartymi, których rozwiązania wymagały dużej wiedzy matematycznej. Na wyniki czekamy z niecierpliwością.PRÓBNY EGZAMIN KLAS DRUGICH GIMNAZJUM Z MATEMATYKI

   Pod koniec maja uczniowie klas drugich gimnazjum przystąpili do próbnego egzaminu z matematyki. Dzięki temu mieli okazję zapoznania się z procedurami egzaminu oraz sposobem wypełniania arkusza i karty odpowiedzi. Egzamin składał się z 10 zadań zamkniętych i jednego otwartego. Zakres sprawdzanych wiadomości dotyczył materiału zrealizowanego w szkole podstawowej oraz pierwszej i drugiej klasy gimnazjum. Zadania zostały przygotowane przez pana Marcina Załachowskiego.


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła