21-05-2019 20:56
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
MAGICZNE SZTUCZKI CZY NAUKA?

  W czwartek - 15 marca, uczniowie klas I, III i IV mogli obejrzeć pokaz doświadczeń chemicznych i fizycznych „Magiczne sztuczki czy nauka?” przygotowany przez członków Koła Młodych Odkrywców, działającego pod opieką nauczycielki chemii i fizyki Aleksandry Krauze. Uczniowie klas VII wykonali różne ciekawe doświadczenia, często z użyciem substancji, które można odnaleźć w kuchni lub apteczce. Podczas pokazu wyjaśnili zjawiska, które na pozór wydają się nam magicznymi sztuczkami.

DZIEŃ LICZBY PI I NOWY REKORD SZKOŁY

  14 marca (w angielskim systemie zapisu dat 3.14) wypada Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Nasza szkoła dołączyła do grona świętujących ten niesamowity dzień. Na wystawie "W świecie kół" można było podziwiać obrazki z kółek wykonane przez uczniów klas I - III (nauczania zintegrowanego). Uczniowie klas IV - V wyczarowali cyrklem kolorowe kompozycje z kół i okręgów. Na korytarzu zawisły również plakaty dotyczące Ludolfiny (liczby Pi), których autorami są przedstawiciele klas VI, VII, II gimn. i III gimn. Punktem kulminacyjnym szkolnych obchodów Dnia Liczby Pi był konkurs w zapisywaniu z pamięci kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Nowy rekord szkoły ustanowiła Izabela Włodarek z klasy VI a, zapisując 265 cyfr liczby Pi. Gratulujemy Izie i pozostałym uczestnikom tego konkursu: Klaudii Rożek (181), Weronice Zawadzkiej (115), Martynie Śliga (103) oraz Sewerynowi Kulka (22).
  Dziękujemy również wszystkim tym uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w szkolne obchody Dnia Liczby Pi. Za rok też swiętujemy i liczymy na Was. Nauczyciele matematyki.

PODZIĘKOWANIA

KANGUR 2018, CZYLI UCZNIOWSKIE ZMAGANIA Z MATEMATYKĄ

  Międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny” wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych XX wieku przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność (w Polsce od 1992 roku). Konkurs ma charakter jednorazowego testu i jest rozgrywany w sześciu kategoriach klasowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Zadania oraz termin są ustalane przez główne władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie'res w Paryżu. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów. Dzień konkursu stał się w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego przebiegu konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki. W tegorocznej edycji – która odbyła się 15 marca, uczestniczyło również 67 uczniów białośliwskiej szkoły. Opiekę nad prawidłowym jego przebiegiem sprawowali nauczyciele matematyki: Gabriela Miedzińska, Justyna Heimann, dyrektor Zofia Boć-Sosnowska oraz Marcin Załachowski.

WARCABY - KLASYCZNA GRA PLANSZOWA

  Warcaby to nie tylko popularna gra planszowa, lecz także edukacyjna, uczy bowiem koncentracji, cierpliwości, gry „fair play”, wprowadza elementy zdrowego współzawodnictwa, rozwija umiejętności planowania oraz realizacji różnych strategii. To doskonały trening myślenia. W ostatnim czasie, z inicjatywny nauczycielek świetlicy: Ewy Rutkowskiej i Magdaleny Mielnik, odbył się „XV Szkolny Turniej Warcabowy”. Wzięła w nim udział duża grupa zainteresowanych uczniów, a poszczególne partie rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: (IV-VI SP) - Zuzanna Rozpłoch VIb, Julia Rolbiecka Va, Katarzyna Bureta IVb, Jan Czarnota VIa, Bartłomiej Pająk VIa, Kacper Wiśniewski Va; (VII SP oraz II-III G) - Martyna Śliga IIb, Partryk Jarzembowski VIIb, Oliwia Ciepłuch VIIb. Szkolny turniej wyłonił również uczniów, którzy reprezentowali białośliwską szkołę w rozgrywkach na szczeblu powiatowym, które odbyły się 3 marca w Pile (Julia Rolbiecka Va, Katarzyna Bureta IVb, Bartłomiej Pająk VIa oraz Jan Czarnota VIa). Wszystkim sympatykom gry w warcaby dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy dobrych wyników!

UDZIAŁ W SZKOLNYCH ELIMNACJACH OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NAUK PRZYRODNICZYCH "ŚWIETLIK"

  Dnia 13 marca, po raz pierwszy, odbyły się w naszej szkole eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji. Do konkursu przystąpiło 9 uczniów z klas siódmych, pod opieką Agnieszki Szulc – nauczyciela biologii. Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Formuła testu również nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w maju.

NA POWAŻNIE I NA WESOŁO - WYCIECZKA KLASY IVD

  W czwartek 8 marca odbyła się klasowa wycieczka do Bydgoszczy. Poważnym i pouczającym punktem naszego wyjazdu była wizyta w Multikinie, gdzie obejrzeliśmy niezwykle mądry film pt. „Cudowny chłopak”. Opowieść ta porusza trudny temat tolerancji i akceptacji. Nasz rówieśnik 10-letni Auggie udowadnia innym, że piękno to coś więcej niż wygląd. Film ten na przemian wzruszał nas i rozbawiał. Naładowani pozytywną energią pojechaliśmy wyszaleć się w Jumpin Place. Była to już nasza druga wizyta w parku trampolin. Zmęczeni lecz zadowoleni, szczęśliwie wróciliśmy do domu. Opiekę nad uczniami sprawowały: Małgorzata Częstochowska (wychowawczyni klasy) oraz Daria Pruszyńska.

KONCERT ŻYCZEŃ Z OKAZJI DNIA KOBIET

  Uczniowie klasy siódmej Bartek Kamiński i Eryk Makówka byli pomysłodawcami szkolnego koncertu życzeń z okazji obchodzonego 8 marca – Dnia Kobiet. W czasie przerw międzylekcyjnych można było usłyszeć życzenia, które swoim koleżankom – z okazji ich święta, składali koledzy. Inicjatywa Bartka i Eryka spotkała się z dużym zainteresowaniem pozostałych uczniów.

LOTERIA NA RZECZ WERONIKI I BARTKA - RATUJMY ICH, DOPÓKI JESZCZE JEST NADZIEJA!

  Czwartkowa loteria – 8 marca, była drugim przedsięwzięciem zorganizowanym przez uczniów, nauczycieli i rodziców na rzecz pozyskania środków na leczenie Weroniki i Bartka Dul (Biała Nyska, woj. opolskie), u których stwierdzono rdzeniowy zanik mięśni. Rodzeństwo jest po opieką Fundacji „Siepomaga”, w ramach której zbierane są środki finansowe na lek ostatniej szansy - Nusinersen, który może powstrzymać chorobę. Mimo, że lek dostępny jest w Polsce, nie jest refundowany i nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle będzie refundowany. Na roczne leczenie Weroniki i Bartka potrzeba aż 5 milionów złotych, a zabrano dotąd 31% potrzebnych środków. Więcej informacji o rodzeństwie można uzyskać na stronie internetowej: https://www.siepomaga.pl/weronikaibartek

WARTO POMAGAĆ
PODZIĘKOWANIE
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła