13-11-2019 08:13
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
BEZPIECZNA SZKOŁA
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

   Do grona "Świetlików" przyjęci zostali uczniowie klas pierwszych, którzy już od września uczęszczają do świetlicy szkolnej. Aby pierwszoklasiści mogli stać się pełnoprawnymi członkami grupy świetlicowej musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej, który przeprowadziły nauczycielki Ewa Rutkowska, Magdalena Mielnik i Angelika Szulc. Wszyscy wzorowo zaliczyli znajomość zasad obowiązujących w świetlicy i doskonale poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami. Po zaliczeniu wszystkich prób nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na "Świetlika", którego dokonała dyrektor szkoły - Zofia Boć-Sosnowska. Na pamiątkę uroczystości, każdemu "Świetlikowi", wicedyrektor - Wojciech Coblewski wręczył okolicznościowy dyplom.
   Wszystkim nowym "Świetlikom" życzymy wielu miłych chwil spędzonych w świetlicy szkolnej. Witajcie w świetlicowej gromadzie!


UCZNIOWIE KLAS SIÓDMYCH ZWIEDZILI WROCŁAW I KSIĄŻ

  W dniach 16-18 maja br. uczniowie klas siódmych – pod opieką wychowawczyń Hanny Bogdańskiej, Lucyny Wocka-Mickiewicz oraz Arlety Płaczek, zwiedzili Wrocław i Książ. W pierwszym dniu pobytu we Wrocławiu podziwiali Rynek Główny z jego przepięknymi i urokliwymi kamienicami. Mieli też okazję szukać figur krasnali, które stały się atrakcją miasta. Również wizyta w Hydropolis, interaktywnym centrum wiedzy na temat wody, dostarczyła wielu wrażeń. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także Panorama Racławicka. Wieczorem młodzi turyści mogli podziwiać panoramę Wrocławia z 49. piętra drapacza chmur Sky Tower. Kolejny dzień upłynął na wędrówkach po Ostrowie Tumskim - najstarszej części Wrocławia oraz spacerze i wizycie w ZOO, w którym największą atrakcją jest Afrykanarium. Tego dnia uczniowie obejrzeli też Halę Stulecia, zabytek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Trzeci dzień wycieczki to zwiedzanie przepięknego zamku Książ wraz z jego podziemiami, które kryją wiele tajemnic.
(Hanna Bogdańska)


DYŻUR NAUCZYCIELSKI DLA RODZICÓW - 24 maja 2018 r.
DENIS URUBKO - NAJWYBITNIEJSZY HIMALAISTA ŚWIATA POZDRAWIA BIAŁOŚLIWSKICH UCZNIÓW

   Denis Wiktorowicz Urubko (ur. 1973) rosyjski himalaista i instruktor wspinaczki, były oficer armii Kazachstanu, zdobywca wszystkich 14 ośmiotysięczników świata – tzw. Korony Himalajów (dokonał tego bez użycia butli tlenowej), mistrz sportu klasy międzynarodowej. Od 2015 roku posiada polskie obywatelstwo. W czasie „Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 – 2017/2018” podjął samotną próbę zdobycia szczytu. W dniu 27 stycznia 2018 r. wspólnie z Adamem Bieleckim, Piotrem Tomalą i Jarosławem Botorem, przerwał zimową wyprawę na K2 i wziął udział w brawurowej akcji ratowniczej na Nanga Parbat, której celem była pomoc schodzącym ze szczytu Elisabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi. Akcja ratunkowa odbiła się szerokim echem w polskich oraz zagranicznych mediach i została doceniona za bohaterstwo uczestników. Jest uznawany za najwybitniejszego himalaistę świata.


Źródło foto: www.wspinanie.pl - Denis Urubko podczas akacji na K2 (fot. Denis Urubko/russianclimb.com): www.polskieradio.pl - Denis Urubko po wylądowaniu na Okęciu Foto: PAP/Marcin Kmieciński.
JULIA I ZUZANNA WYŚPIEWAŁY PIERWSZE MIEJSCA

   Julia Konwińska i Zuzanna Król zdobyły, w swoich kategoriach wiekowych, I – miejsca w międzyszkolnym konkursie piosenki „American English Song Festiwal” w Miasteczku Krajeńskim. Uczennice do konkursu przygotowała Małgorzata Nahajowska-Stadnik. Gratulujemy sukcesu!

XXV BIEG BOHATERÓW KRAJNY

   W sobotę – 19 maja, odbył się w Białośliwiu - XXV Bieg Bohaterów Krajny. W jego ramach miał miejsce bieg główny (11 km) oraz marsz nordic walking (6 km). Patronat nad imprezą sprawowali Starosta Pilski - Eligiusz Komarowski oraz Wójt Gminy Białośliwie - Krzysztof Rutkowski, a odbyła się ona w ramach cyklu biegów ulicznych i przełajowych w Powiecie Pilskim - Biegaj z nami 2018.
  Przed startem głównym odbyły się biegi dzieci i młodzieży szkolnej. Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal, natomiast zwycięzcy w poszczególnych kategoriach szkolnych otrzymali pamiątkowe statuetki.
(klasy I-III)
  Dziewczęta: Maja Pinkowska (I m.), Olga Nowak (II m.), Martyna Frankowska (III m.)
  Chłopcy: Tobiasz Błaszczyk (I m.), Błażej Gruszka (II m.), Bartosz Kulka (III m.)
(klasy IV-VI)
  Dziewczęta: Kamila Piosik (I m), Julia Miedzińska (II m.), Amelia Bartoszek (III m.)
  Chłopcy: Łukasz Rutkowski (I m.), Bartłomiej Pająk (II m.), Kamil Zalewski (III m)
(klasy VII i II-III gim.)
  Dziewczęta: Kornelia Cylke (I m.); Chłopcy: Mikołaj Przystasz (I m.), Dawid Adamczewski (II m.)
Wszystkim uczestnikom biegów gratulujemy!

LAUREACI OLIMPUSA

   W marcu br., z inicjatywy Doroty Świtała, odbyły się w białośliwskiej szkole eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Przyrodniczej Olimpus. Uczestniczyła w niej spora grupa uczniów z klas IV-VI, którzy mogli w ten sposób spróbować swoich sił oraz wykazać się wiedzą przyrodniczą. W konkursowych testach - składających się z 30 pytań, zawarte były zagadnienia o różnej skali trudności. Olimpiada stanowiła cenne rozszerzenie programów nauczania i urozmaicenie programu zajęć, a także stała się zewnętrznym źródłem oceny poziomu wiedzy uczniów.
   Wyniki przyrodniczego Olimpusa dotarły do szkoły w dniu 14 maja i okazały się bardzo dobre dla uczniów. Na poziomie klas IV dyplom laureata otrzymała - Wiktoria Góra, a na poziomie klas VI - Kornelia Piosik, Katarzyna Świtała, Patrycja Przybylska, Igor Krokos. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
(Dorota Świtała)


ŚWIETLICOWE GRY I ZABAWY MATEMATYCZNE

   Sześciany, tangramy, kostki do gry, trójkąty bermudzkie, bryły wieloelementowe oraz Jenga - to niektóre atrybuty matematyczne, które zagościły podczas zajęć zręcznościowo-umysłowych przeprowadzonych w świetlicy szkolnej przez nauczyciela matematyki - Marcina Załachowskiego. Gry i zabawy są jedną z podstawowych form wyrażania zainteresowań. Wykorzystując tę formę aktywności w matematyce, rozwijać można różnorodne umiejętności i predyspozycje uczniów. Gry i zabawy aktywizują, zachęcają do pracy, rozbudzają motywację, pobudzają zainteresowania i prawie nigdy nie stają się dla uczniów nudnym nakazem.

CIEKAWE SPORTOWE SPOTKANIE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

   Najmłodsi uczniowie – podczas zajęć świetlicowych, mieli okazję spotkać się z lekkoatletką, wicemistrzynią olimpijską z Melbourne (2005 r.) i Tajpej (2009 r.), rekordzistką świata w skoku w dal i trójskoku, wielokrotną medalistką mistrzostw świata i Europy – Magdaleną Bachmatiuk, która jest również nauczycielką wychowania fizycznego w białośliwskiej szkole.
   Spotkanie miało na celu przybliżyć najmłodszym uczniom sylwetkę sportową olimpijki, która w interesujący sposób opowiadała o swojej pasji i osiągnięciach, a także zachęcała wszystkich do aktywnego uprawiania sportu, przezwyciężania swoich słabości oraz do osiągania coraz wyższych laurów w różnych dyscyplinach.

PROGRAMOWANIE W JĘZYKU SCRATCH

   14 maja odbył się konkurs dotyczący programowania. Do rywalizacji przystąpiło 11 uczniów z klas VII oraz II i III gimnazjum, których zadaniem było rozwiązanie 12 zadań, a właściwie napisanie 12 programów. Każdy dobrze napisany algorytm był wart 1, 2, 3 lub 4 punkty, a łącznie można było uzbierać ich 30. Zadania dotyczyły m. in. rysowania figur geometrycznych, w których miały zachodzić odpowiednie zależności, obliczania sumy liczb, średniej arytmetycznej, porównywania liczb i wypisywania ich w określonym porządku. Najlepszym programistą okazał się Dawid Przybylski z klasy III a gimnazjum, który zdobył maksymalną liczbę punktów. Drugie miejsce zajął Tymoteusz Kufel (II b gimnazjum) zdobywając 22 punkty, z kolei na trzecim miejscu uplasował się Patryk Jarzembowski (VII b) uzyskując 13 oczek. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Konkurs zorganizował i przeprowadził pan Marcin Załachowski.


WICEMISTRZOWIE POWIATU PILSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ

   W czwartek - 10 maja, na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Pile odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej Chłopców. W turnieju wzięły udział 4 najlepsze drużyny wyłonione podczas wcześniejszych turniejów eliminacyjnych (SP nr 4 Piła, SP nr 11 Piła, SP Łobżenica i SP Białośliwie). Białośliwską szkołę reprezentowali: Bartłomiej Pająk, Fabian Burzyński, Marcin Drab, Michał Strojek, Bartosz Śliga, Igor Michalski, Kacper Wiśniewski, a za przygotowanie drużyny odpowiedzialny był nauczyciel wychowania fizycznego - Wojciech Kubiński. Drużyna wygrała 2 mecze, a w finale przegrała po wyrównanym spotkaniu 0:1, zdobywając tym samym srebrne medale.
   Dwa tygodnie wcześniej, na tym samym obiekcie, drużyna wygrała turniej organizowany przez stowarzyszenie LZS Piła pod nazwą „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, nie tracąc nawet bramki. Bartłomiej Pająk został wybrany - najlepszym bramkarzem zawodów, a Michał Strojek z czterema bramkami na koncie - najlepszym strzelcem turnieju.
(Wojciech Kubiński)


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła