22-07-2019 13:58
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
BEZPIECZNA SZKOŁA
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
"Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT", CZYLI POWIATOWE ZMAGANIA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

  W sobotę 14 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Białośliwiu wzięli udział w XXVI Konkursie Ortograficznym Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego o "Złote Pióro Prezydenta Piły". Reprezentanci klas III-VII, wyłonieni wcześniej w eliminacjach szkolnych, zmagali się z dyktandem o tematyce historycznej związanej ze stuleciem niepodległości Polski, które obfitowało w liczne pułapki ortograficzne.
  Wśród białośliwskich uczniów sukces odniosła Katarzyna Świtała, która zajęła 1. miejsce w kategorii klas VI. Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 21 kwietnia podczas oficjalnej uroczystości połączonej z VI edycją otwartego konkursu "Dyktando 500" o tytułu Mistrza Ortografii Powiatu Pilskiego. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

EGZAMINY GIMNAZJALNE 2018 CZAS ZACZĄĆ...

  Do zewnętrznego egzaminu przystąpi w tym roku szkolnym 43 trzecioklasistów z oddziałów gimnazjalnych. Egzamin, który jest warunkiem ukończenia gimnazjum, zostanie przeprowadzony na podstawie testów egzaminacyjnych opracowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną (CKE). Zgodnie z komunikatem dyrektora CKE egzaminy odbędą się według poniższego harmonogramu.

  TEST HUMANISTYCZNY - 18 kwietnia 2018 r. (środa):
z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie trwał 60 minut
z zakresu języka polskiego egzamin rozpocznie się o godzinie 11.00 i będzie trwał 90 minut

  TEST MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY - 19 kwietnia 2018 r. (czwartek):
z zakresu przedmiotów przyrodniczych egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie trwał 60 minut
z zakresu matematyki egzamin rozpocznie się o godzinie 11.00 i będzie trwał 90 minut

  TEST Z JĘZYKA OBCEGO NOWOŻYTNEGO - 20 kwietnia 2018 r. (piątek):
z zakresu języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie trwał 60 minut
z zakresu języka obcego nowożytnego na poziomie rozszerzonym egzamin rozpocznie się o godzinie 11.00 i będzie trwał 60 minut


CZWARTOKLASIŚCI W MALBORKU I TRÓJMIEŚCIE

  W dniach 12-13 kwietnia uczniowie klasy IVa i IVb uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej do Malborka i Trójmiasta. W programie wycieczki znalazły się m.in.: krzyżacki zespół zamkowy w Malborku - jeden z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury obronno-rezydencyjnej w Europie, Stare Miasto w Gdańsku (Długi Targ, Dwór Artusa, ratusz, fontanna Neptuna, bazylika Mariacka, stary port nad Motławą, Żuraw), Westerplatte – gdański półwysep będący symbolem wybuchu II wojny światowej, molo w Sopocie, Oceanarium i Centrum Nauki „Experyment” w Gdyni oraz rejs po porcie morskim. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowali nauczyciele: Ewa Pawlak (wych. IVa), Malwina Rzonska (wych. IVb) oraz Piotr Coblewski.

WYCIECZKA - NAGRODA ZA JESIENNĄ ZBIÓRKĘ KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

  W okresie jesiennym uczniowie szkoły podstawowej, w ramach współpracy z Kołem Łowieckim nr 16 „Bażant” w Białośliwiu, uczestniczyli w akcji zbierania kasztanów i żołędzi. Zebrany surowiec jest przysmakiem dzików, saren, jeleni, danieli, a także ptaków. Jest on bogaty w witaminy i substancje odżywcze, dlatego jest wykorzystywany do dokarmiania zwierzyny leśnej. Wiele zwierząt otrzymuje dzięki temu w okresie zimy niezbędny pokarm, którego normalnie nie mogłoby samodzielnie znaleźć ze względu na trudne warunki pogodowe.

  W ramach podziękowania z bardzo udaną zbiórkę, w dniach 10-11 kwietnia, została zorganizowana wycieczka. Była ona nagrodą dla uczniów, którzy podczas jesiennej zbiórki zebrali najwięcej kilogramów kasztanów i żołędzi. W ramach wyjazdu, dwie grupy uczniów (80 osób), odwiedziły m.in.: Rezerwat Przyrody „Dębina” w Nadleśnictwie Durowo, Pawilon Trofeów Myśliwskich Henryka Stokłosy w Śmiłowie, puszczę i uroczysko nad Głomią oraz Punkt Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Dobrzycy - w Nadleśnictwie Zdrojowa Góra.


SIÓDMOKLASIŚCI PODJĘLI PRÓBĘ EGZAMINU ÓSMOKLASISTÓW

  W roku szkolnym 2018/2019 ósmoklasiści przystąpią po raz pierwszy do obowiązkowego zewnętrznego egzaminu, który będzie składał się z trzech testów: język polski, matematyka i język obcy. Docelowo od roku 2022 wszyscy ósmoklasiści przystąpią już do czterech pisemnych egzaminów (język polski, matematyka, język obcy, oraz jeden z wybranych przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia), które będą obejmowały wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych w klasach I-VIII. Wyniki tego egzaminu będą wykorzystywane jako kryteria w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

  Aby obecnym siódmoklasistom przybliżyć formę i zakres tego egzaminu przeprowadzono w dniach 10-12 kwietnia jego próbę. Wykorzystano w tym celu, dostosowane do zakresu wiedzy siódmoklasistów, próbne materiały egzaminacyjne przygotowane przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.KONKURS RECYTATORSKI - W KRAINIE WIERSZY...

  Dobór repertuaru, znajomość tekstu, tempo recytacji, dykcja, emisja głosu oraz ogólny wyraz artystyczny - to kryteria, które były brane pod uwagę w konkursie recytatorskim "W krainie wierszy Natalii Usenko i Danuty Wawiłow". W konkursowe szranki stanęło, po wcześniejszych klasowych eliminacjach, aż 21 uczniów z klas I-III. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze z wielkim zaangażowaniem i urokiem artystycznym, dlatego jury miało spory problem z wyłonieniem i wyróżnieniem najlepszych recytatorów. Ostatecznie w konkursie kolejne miejsca przyznano: I m. Iga Kubacka, II m. Julia Wyrobek, III m. Wiktoria Domalewska. Wyróżnieniami uhonorowano natomiast recytacje uczniów: Zofia Borecka, Bartłomiej Kozak, Marcelina Ramusiewicz, Maja Słomka, Oliwia Bureta, Zofia Jasinska, Antonina Coblewska, Zofia Miedzińska, Igor Saturski, Filip Lewandowski. Swoją nagrodę przyznała również licznie zgromadzona publiczność, która wyróżniła Igę Kubacką. Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej - Mariola Rosa i Monika Koczorowska. Wszystkim uczniom gratulujemy!

"1939-1945. WOJENNE LOSY POLSKI I POLAKÓW" - SZKOLNE ELIMINACJE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

  Wzorem lat ubiegłych Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu ogłosiło konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych zatytułowany: „1939-1945. Wojenne losy Polski i Polaków”. Jego celem jest poszerzenie wiedzy uczniów o historii Polski oraz kształtowanie świadomości patriotycznej młodego pokolenia.

  W szkolnym etapie konkursu wzięło udział dziesięcioro uczniów. Najmłodszym uczestnikiem był czwartoklasista Jan Bartoszek. On i pozostali uczniowie wykazali się szeroką wiedzą na temat: przebiegu kampanii wrześniowej, życia Polaków pod okupacją niemiecką, zbrodni katyńskiej, powstania warszawskiego czy udziału Polaków w walkach na frontach II wojny światowej.

  Wśród uczestników najlepszy okazał się Maciej Woźniak z klasy VIIb, II miejsce zajęła Kornelia Piosik z klasy VIa, natomiast III miejsce przypadło Jakubowi Michałkowi z klasy VIb. Na wyróżnienie zasłużyły również uczennice klasy VIa: Katarzyna Świtała oraz Izabella Włodarek.

  Serdecznie dziękuję uczestnikom za przygotowanie się do tego konkursy i wykazanie się wysokim poziomem wiedzy.
(Marta Grzonkowska-Kopera)

ZEBRANO 13 LITRÓW KRWI

  To był wspaniały i wartościowy dzień! Pełen oddania, solidarności, miłości, czasami przezwyciężania własnego strachu. Dzięki zaangażowaniu białośliwskich gimnazjalistek - Amelii, Natalii, Luizy, Julii, Weroniki i Aleksandry oraz opiekuna - Agnieszki Szulc odbyła się bardzo udana akcja poboru krwi, którą przeprowadzono w ramach projektu edukacyjnego „Czy w naszej gminie są krwiodawcy?”. Poboru krwi dokonali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że w naszej gminie są krwiodawcy - gdyż do oddania krwi zgłosiło się aż 41 osób. Czasami z różnych powodów nie wszyscy chętni zostają zakwalifikowani do donacji. W sumie zebraliśmy ponad 13 litrów krwi, gdzie 29 dawców ofiarowało cząstkę samych siebie. Warto zaznaczyć, że wśród ofiarodawców było 16 kobiet, które po raz pierwszy uczestniczyły w zbiórce krwi.

  Dziękujemy wszystkim osobom, które miały swój bezpośredni udział w tej cennej akcji. Wyrażamy również podziękowanie Natalii Michalskiej – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białośliwiu za udostępnienie pomieszczeń.
(Agnieszka Szulc)

MOBILNE PLANETARIUM W SZKOLE

  W dniach 9-10 kwietnia uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w seansie astronomicznym, który pozwala zabrać widzów w najodleglejsze zakątki kosmosu. Dzięki mobilnemu planetarium, które jest nowoczesnym narzędziem edukacyjnym, uczniowie obejrzeli dostosowane do poziomu grup wiekowych i klas pokazy nieba. Seans w planetarium jest ciekawym uzupełnieniem wiedzy dydaktycznej i zagadnień z zakresu astronomii omawianych na lekcjach nauczania zintegrowanego, przyrody oraz geografii.

AKCJA POBORU KRWI W BIAŁOŚLIWIU

  W ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Czy w naszej gminie są krwiodawcy?” uczennice oddziałów gimnazjalnych wraz z opiekunką projektu Agnieszką Szulc są współorganizatorkami akcji poboru krwi, którą w formie stacjonarnej przeprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania. Akcja poboru krwi zostanie przeprowadzona w poniedziałek – 9 kwietnia, w godz. 9.00-14.00, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Białośliwiu.

  Krew ludzka to płynna tkanka ustrojowa, której mimo dużego postępu medycyny nie udało się jeszcze zastąpić żadną inną substancją. Krew od zawsze była i jest symbolem życia, poświęcenia, bohaterstwa. Tylko ludzie zdrowi i wrażliwi są jedynym źródłem krwi - taką osobą na pewno jesteś Ty. Oddając krew i osocze ratujesz zagrożone życie. Wartość krwi doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia. Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości. Krew mogą oddać wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-65 lat. Do oddania krwi należy zgłosić się z dowodem tożsamości.
(źródło: www.rckik.poznan.pl)


ŻYCZENIA WIELKANOCNE
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła