22-09-2019 16:17
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
BEZPIECZNA SZKOŁA
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
TEATR - SZTUKA CZY ZABAWA?

  Grupa gimnazjalistów z klas II zaprezentowała swój projekt edukacyjny uczniom klas VII szkoły podstawowej. Uczniowie przygotowali dramat „Dziady” Adama Mickiewicza. Celem projektu było uświadomienie uczniom znaczenia teatru jako dziedziny kultury i motywacji do poznawania sztuk teatralnych, które stanowią źródło wiedzy. Uczniowie wcielili się w bohaterów dramatu, przygotowali stroje, rekwizyty i scenografię. Poznawali tajniki pięknej recytacji i gry aktorskiej. Prezentacja multimedialna i odpowiedni podkład muzyczny były dostosowane do tematyki dramatu. W projekcie wystąpili: Przemysław Górniak - Guślarz, Kamil Dubilewicz - Starzec, Martyna Śliga - Duch Złego Pana, Aleksandra Posert - Żebraczka, Wiktoria Król - Zosia, Daniel Wachowiak - Widmo, Aleksandra Niemczyk - Guślarz nr II, Martyna Zawadzka - Aniołek-Rózia, Patryk Jarzembowki - Aniołek-Józio, Weronika Zawadzka – narrator, Julia Bartz i Amelia Jurek - chór, Daniel Chorążyczewski - obsługa sprzętu, Adrian Kulczyński i Kacper Gieroś - rekwizyty i scenografia. Opiekunkami projektu były Justyna Kromulska i Ewa Ziarnik, podkład muzyczny przygotowała Małgorzata Częstochowska. Młodzież została wprowadzona w świat wartości estetycznych i moralnych, poznali środki wyrazu stosowane w teatrze, co wpłynęło na ich rozwój wypowiadania się poprzez sztukę. Uczniowie nauczyli się pracować w zespole, a praca nad sztuką była wspaniałą zabawą.
(Justyna Kromulska)

DZIEŃ ZIEMI - CO MOŻEMY ZROBIĆ DLA NASZEJ PLANETY?

  22 kwietnia, z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych, jest obchodzony - Dzień Ziemi. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska i promowanie działalności proekologicznych. Hasłem tegorocznej kampanii jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Obchody Dnia Ziemi po raz pierwszy zorganizowano w 1970 roku. Od tego czasu, corocznie, idea troski o niebieską planetę łączy ludzi na wszystkich kontynentach. W Polsce święto to jest obchodzone dopiero od 1990 roku.

  W tym roku - 24 kwietnia, również w naszej szkole uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Ziemi. Obchody rozpoczęliśmy od zajęć tematycznych i przygotowania w klasach "ekoludków" i "ekozabawek". Następnym punktem programu było spotkanie na dziedzińcu szkoły i wspólne rozwiązywanie zagadek przyrodniczo-ekologicznych oraz pokaz stworzonych dzieł z odpadów. Uczniowie z klasy IIa przygotowali także transparenty z hasłami ekologicznymi. Najważniejszym punktem programu był jednak pokaz mody ekologicznej. Dzieci wystąpiły w bardzo ciekawych, oryginalnych i przede wszystkim ekologicznych strojach. Występ ten wzbudził wiele emocji wśród wszystkich uczestników obchodów. Kolejną atrakcją była pięknie zaśpiewana piosenka o ekologii przez dzieci z klasy IIIc. Na zakończenie każda z klas rysowała na tapecie rysunek związany z ekologią. I tak, dzień świętowania dobiegł końca. Należy jednak pamiętać jak ważne jest to abyśmy wszyscy dbali o naszą planetę nie tylko w tym jednym dniu, ale KAŻDEGO DNIA.
(Daria Ptaszyńska)

PRAKTYCZNA LEKCJA EDUKACJI DLA BEZPIECZEŃSTWA W OSP BIAŁOŚLIWIE

  W dniu 23 kwietnia, w ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa, uczniowie klas 3 gimnazjum uczestniczyli w zajęciach praktycznych, które odbyły się w obiekcie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białośliwiu. Lekcję zorganizował nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Maciej Gruszka. Gimnazjaliści mogli bezpośrednio zapoznać się z funkcjonowaniem, zadaniami i codziennymi obowiązkami Straży Pożarnej. Dzięki uprzejmości naczelnika Adriana Janiszewskiego uczniowie wysłuchali i zobaczyli jak wygląda i do czego służy sprzęt gaśniczy oraz jak zachować się w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Mogli również zadawać nurtujące ich pytania. Pokaz gotowości i sprawności strażaków oraz różnorodność sprzętu ratowniczego wzbudziły w uczniach ogromne zainteresowanie. Najwięcej radości sprawiło oglądanie i dotykanie wcześniej nieznanych sprzętów i akcesoriów wyposażenia oraz przymierzenia stroju strażackiego.
(Maciej Gruszka)


CZY MOŻNA BAWIĆ SIĘ MATEMATYKĄ?

  Czy możliwe jest, aby bawić się matematyką? Oczywiście, że tak! Dowodem tego była przeprowadzona przez nauczyciela Marcina Załachowskiego otwarta lekcja matematyki. Matematyka była ukryta w figurach płaskich i przestrzennych. Wykorzystując różne własności matematyczne oraz kolejność wykonywanych działań, uczniowie jak i nauczyciele budowali i tworzyli bryły oraz przestawiali elementy układając wskazane figury.

  Zabawa matematyką pozwoliła uczestnikom na chwilę relaksu i ucieczki od codziennych problemów. Zabawa podczas lekcji nie polegała na tym, aby być lepszym w układaniu figur i brył od kolegi czy koleżanki. Chodziło głównie o to, aby udoskonalać i polepszać samego siebie, a także próbować na wiele sposobów rozwiązać zadanie i nie poddawać się w swoich matematycznych niepowodzeniach, by na koniec cieszyć się z tego, że udało się rozwiązać daną zagadkę czy łamigłówkę.

  Mamy nadzieję, że zabawy i gry zaprezentowane na lekcji zostaną wykorzystane na innych zajęciach, które będą bazować na własnościach i zależnościach matematycznych.
(Marcin Załachowski)


WYWIADÓWKA
WROCŁAW CELEM WYCIECZKI UCZNIÓW KLAS PIĄTYCH

  Wrocław – będący jednym z piękniejszych miast Dolnego Śląska, stał się celem wycieczki uczniów klas piątych. W czasie dwudniowego programu zwiedzania (19-20 kwietnia) uczniowie mieli możliwość zobaczenia ciekawych i niezwykłych miejsc tego różnorodnego miasta. Wśród architektonicznych osobliwości poznawanego miasta znalazł się Stary Rynek, będący jednym z największych dawnych placów targowych w Polsce (3,8 ha) wraz z unikatowym na skalę europejską gotyckim Ratuszem, który pełnił siedzibę dawnych władz miejskich i sądowniczych Wrocławia. Na trasie spaceru znalazł się również Ostrów Tumski – najstarsza część Wrocławia, gdzie znajduje się m.in.: gotycka katedra pw. Jana Chrzciciela, kolegiata Świętego Krzyża, kościół św. Bartłomieja, pomnik św. Jana Nepomucena, Pałac Arcybiskupi a także Most Tumski, na którym od kilkunastu lat zakochani wieszają kłódki, symbolizujące trwałość ich miłości. Spośród nowoczesnych form wystawienniczych uczniowie odwiedzili Hydropolis - Centrum Wiedzy o Wodzie, gdzie za pomocą różnorodnych multimedialnych technologii, interaktywnych instalacji oraz wiernym replikom i dotykowym ekranom ukazuje się wodę z różnych fascynujących perspektyw. Dużym zaciekawieniem cieszył się najstarszy w Polsce Ogród Zoologiczny, gdzie można było poznać rzadkie i oryginalne zwierzęta ze wszystkich kontynentów, oraz Afrykanarium - jedyne na świecie oceanarium poświęcone wyłącznie faunie Afryki. Na zakończenie swojego pobytu we Wrocławiu uczniowie podziwiali Panoramę Racławicką, czyli monumentalne malowidło o wymiarach 114 na 15 metrów, które przedstawia zwycięską bitwę Polaków nad Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku. Opiekę nad uczniami, podczas wrocławskiej wycieczki, sprawowali wychowawcy klas: Piotr Coblewski (Va), Beata Czajkowska (Vb) oraz Magdalena Mielnik.

EGZAMINY GIMNAZJALNE 2018 NA PÓŁMETKU

  W dniach 18-20 kwietnia uczniowie klas trzecich przystępują do zewnętrznego egzaminu gimnazjalnego, który obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych w gimnazjum oraz wcześniejszych etapach edukacyjnych. Podczas kolejnych trzech dni uczniowie rozwiązują sześć testów z następujących zakresów: historia i wiedza o społeczeństwie, język polski, przedmioty przyrodnicze, matematyka, język obcy nowożytny na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Egzamin ma formę pisemną oraz przeprowadzany jest na podstawie testów opracowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Przystąpienie do niego jest jednym z warunków ukończenia gimnazjum. Prace gimnazjalistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów zewnętrznych, a zaświadczenia o wynikach egzaminu uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym. W bieżącym roku szkolnym do egzaminu przystąpiło 42 trzecioklasistów.

ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU W DNIACH 18-20 KWIETNIA 2018 (DNI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO)
"Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT", CZYLI POWIATOWE ZMAGANIA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

  W sobotę 14 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Białośliwiu wzięli udział w XXVI Konkursie Ortograficznym Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego o "Złote Pióro Prezydenta Piły". Reprezentanci klas III-VII, wyłonieni wcześniej w eliminacjach szkolnych, zmagali się z dyktandem o tematyce historycznej związanej ze stuleciem niepodległości Polski, które obfitowało w liczne pułapki ortograficzne.
  Wśród białośliwskich uczniów sukces odniosła Katarzyna Świtała, która zajęła 1. miejsce w kategorii klas VI. Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 21 kwietnia podczas oficjalnej uroczystości połączonej z VI edycją otwartego konkursu "Dyktando 500" o tytułu Mistrza Ortografii Powiatu Pilskiego. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

EGZAMINY GIMNAZJALNE 2018 CZAS ZACZĄĆ...

  Do zewnętrznego egzaminu przystąpi w tym roku szkolnym 43 trzecioklasistów z oddziałów gimnazjalnych. Egzamin, który jest warunkiem ukończenia gimnazjum, zostanie przeprowadzony na podstawie testów egzaminacyjnych opracowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną (CKE). Zgodnie z komunikatem dyrektora CKE egzaminy odbędą się według poniższego harmonogramu.

  TEST HUMANISTYCZNY - 18 kwietnia 2018 r. (środa):
z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie trwał 60 minut
z zakresu języka polskiego egzamin rozpocznie się o godzinie 11.00 i będzie trwał 90 minut

  TEST MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY - 19 kwietnia 2018 r. (czwartek):
z zakresu przedmiotów przyrodniczych egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie trwał 60 minut
z zakresu matematyki egzamin rozpocznie się o godzinie 11.00 i będzie trwał 90 minut

  TEST Z JĘZYKA OBCEGO NOWOŻYTNEGO - 20 kwietnia 2018 r. (piątek):
z zakresu języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie trwał 60 minut
z zakresu języka obcego nowożytnego na poziomie rozszerzonym egzamin rozpocznie się o godzinie 11.00 i będzie trwał 60 minut


CZWARTOKLASIŚCI W MALBORKU I TRÓJMIEŚCIE

  W dniach 12-13 kwietnia uczniowie klasy IVa i IVb uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej do Malborka i Trójmiasta. W programie wycieczki znalazły się m.in.: krzyżacki zespół zamkowy w Malborku - jeden z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury obronno-rezydencyjnej w Europie, Stare Miasto w Gdańsku (Długi Targ, Dwór Artusa, ratusz, fontanna Neptuna, bazylika Mariacka, stary port nad Motławą, Żuraw), Westerplatte – gdański półwysep będący symbolem wybuchu II wojny światowej, molo w Sopocie, Oceanarium i Centrum Nauki „Experyment” w Gdyni oraz rejs po porcie morskim. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowali nauczyciele: Ewa Pawlak (wych. IVa), Malwina Rzonska (wych. IVb) oraz Piotr Coblewski.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła