Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
20-04-2026 23:02
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· KALENDARIUM SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· GODZINY LEKCYJNE
· KONKURSY
· PRZYWOZY I ODWOZY
· RADA RODZICÓW
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE NNW
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· PLAN POSTĘPOWAŃ
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
· PROJEKT EDUKACYJNY
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
WYPRAWA DO TRÓJMIASTA I MALBORKA

   Dwudziestego piątego maja uczniowie naszych klas IVc i IVe wybrali się na wycieczkę do Trójmiasta i Malborka. Najpierw pojechaliśmy do Gdańska, gdzie zwiedziliśmy Stare Miasto i spacerowaliśmy po jego urokliwych uliczkach. Obejrzeliśmy Bazylikę Mariacką, stary żuraw, zabytkowe kamieniczki i fontannę Neptuna. Następnie popłynęliśmy statkiem na Westerplatte, a stamtąd do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy po sopockim molo. Wieczorem pojechaliśmy do szkolnego schroniska młodzieżowego, tam spędziliśmy noc.
   Następnego dnia wyruszyliśmy do Gdyni, aby zwiedzić ORP „Błyskawicę”. Po zwiedzeniu okrętu – muzeum podziwialiśmy panoramę miasta z perspektywy gdyńskiego koła widokowego. Ostatnim punktem wycieczki był zamek krzyżacki w Malborku. Obejrzeliśmy pomieszczenia mieszkalne, kuchenne oraz locus secretus. Po dwugodzinnym spacerze po dawnej siedzibie Krzyżaków pełni wrażeń wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną.
(Emilia Osendowska i Jan Bartoszek)

   Organizatorki tego przedsięwzięcia, Hanna Dominiak i Marta Grzonkowska–Kopera dziękują pani Ewie Ziarnik za pomoc w sprawowaniu opieki nad uczniami podczas wycieczki. Słowa podziękowania kierują również do pani Teresy Minkwicz, państwa Jolanty i Damiana Stalków, państwa Wojciecha i Elżbiety Bociańskich oraz firm Meda Veneer i Hjort Knudsen za finansowe wsparcie tego wyjazdu.

gdansk1 2018.jpg

BIAŁOŚLIWSKA SZKOŁA WIDZIANA Z LOTU PTAKA

   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć białośliwskiej szkoły wykonanych z drona przez Michała Nowaka - Studio Video Białośliwie. Dziękujemy za udostępnienie zdjęć!!!

dron szkola1 2018.jpg
DZIEŃ PATRONA - FOTORELACJA
patronalia1 2018.jpg
MOJA MIEJSCOWOŚĆ, CZYLI LEKCJA HISTORII REGIONALNEJ W TERENIE

   Uczniowie klasy IVe w ramach przedmiotu historii regionalnej „Wielkopolska – moja mała Ojczyzna”, w trakcie dwugodzinnej wycieczki, odwiedzili najbardziej ciekawe i charakterystyczne miejsca w Białośliwiu. Pod opieką nauczyciela historii - Piotra Coblewskiego zwiedzili m.in. pochodzący z II poł. XIX wieku spichlerz ryglowy „Wacek” (zbiory regionalne i aktualna wystawa „Historia Żydów w Pile”), a także teren Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej.

wielkopolska11 2018.JPG
WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW U PIERWSZOKLASISTÓW

   W czwartek – 24 maja, mury szkoły odwiedziły dzieci z Samorządowego Przedszkola w Białośliwiu. Klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami – Julitą Posert i Arletą Płaczek z wielką przyjemnością gościły przedszkolaków w swoich salach lekcyjnych. Dla maluchów było to nie lada przeżycie, ponieważ niektóre z nich po raz pierwszy przekroczyły próg sali lekcyjnej i zasiadły w szkolnych ławkach. Wizyta ta miała na celu adaptację i integrację przedszkolaków ze szkołą jako przyszłych uczniów klas pierwszych. Zatem zapraszamy, już we wrześniu, do naszej szkoły!

przedszkolaki1 2018.JPG
KONKURS "ŚRODOWISKO PRZYRODNICZE POLSKI" ROZSTRZYGNIĘTY

   W ostatnim tygodniu odbył się w szkole konkurs „Środowisko przyrodnicze Polski”, w którym udział mogli wziąć uczniowie z klas VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum. Do konkursowych zmagań przystąpiło 29 chętnych uczniów, którzy zmierzyli się z zadaniami testowymi przygotowanymi w zakresie przedmiotu geografia ale związanymi ściśle z zagadnieniami przyrodniczymi. Organizatorem konkursu była nauczycielka geografii – Hanna Winkler.
   Kolejne miejsca w konkursie zdobyły: Anita Osendowska – I miejsce, Oliwia Pinkowska i Maria Krauze – II miejsce, Katarzyna Posert – III miejsce. Gratulujemy!!!

geograficzny konkurs2018.JPG
PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

   Do grona "Świetlików" przyjęci zostali uczniowie klas pierwszych, którzy już od września uczęszczają do świetlicy szkolnej. Aby pierwszoklasiści mogli stać się pełnoprawnymi członkami grupy świetlicowej musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej, który przeprowadziły nauczycielki Ewa Rutkowska, Magdalena Mielnik i Angelika Szulc. Wszyscy wzorowo zaliczyli znajomość zasad obowiązujących w świetlicy i doskonale poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami. Po zaliczeniu wszystkich prób nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na "Świetlika", którego dokonała dyrektor szkoły - Zofia Boć-Sosnowska. Na pamiątkę uroczystości, każdemu "Świetlikowi", wicedyrektor - Wojciech Coblewski wręczył okolicznościowy dyplom.
   Wszystkim nowym "Świetlikom" życzymy wielu miłych chwil spędzonych w świetlicy szkolnej. Witajcie w świetlicowej gromadzie!

swietlik1 2018.jpg

UCZNIOWIE KLAS SIÓDMYCH ZWIEDZILI WROCŁAW I KSIĄŻ

  W dniach 16-18 maja br. uczniowie klas siódmych – pod opieką wychowawczyń Hanny Bogdańskiej, Lucyny Wocka-Mickiewicz oraz Arlety Płaczek, zwiedzili Wrocław i Książ. W pierwszym dniu pobytu we Wrocławiu podziwiali Rynek Główny z jego przepięknymi i urokliwymi kamienicami. Mieli też okazję szukać figur krasnali, które stały się atrakcją miasta. Również wizyta w Hydropolis, interaktywnym centrum wiedzy na temat wody, dostarczyła wielu wrażeń. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także Panorama Racławicka. Wieczorem młodzi turyści mogli podziwiać panoramę Wrocławia z 49. piętra drapacza chmur Sky Tower. Kolejny dzień upłynął na wędrówkach po Ostrowie Tumskim - najstarszej części Wrocławia oraz spacerze i wizycie w ZOO, w którym największą atrakcją jest Afrykanarium. Tego dnia uczniowie obejrzeli też Halę Stulecia, zabytek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Trzeci dzień wycieczki to zwiedzanie przepięknego zamku Książ wraz z jego podziemiami, które kryją wiele tajemnic.
(Hanna Bogdańska)

siodme wroclaw1 2018.jpg

DYŻUR NAUCZYCIELSKI DLA RODZICÓW - 24 maja 2018 r.
dyzur24 05 2018.jpg
DENIS URUBKO - NAJWYBITNIEJSZY HIMALAISTA ŚWIATA POZDRAWIA BIAŁOŚLIWSKICH UCZNIÓW

   Denis Wiktorowicz Urubko (ur. 1973) rosyjski himalaista i instruktor wspinaczki, były oficer armii Kazachstanu, zdobywca wszystkich 14 ośmiotysięczników świata – tzw. Korony Himalajów (dokonał tego bez użycia butli tlenowej), mistrz sportu klasy międzynarodowej. Od 2015 roku posiada polskie obywatelstwo. W czasie „Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 – 2017/2018” podjął samotną próbę zdobycia szczytu. W dniu 27 stycznia 2018 r. wspólnie z Adamem Bieleckim, Piotrem Tomalą i Jarosławem Botorem, przerwał zimową wyprawę na K2 i wziął udział w brawurowej akcji ratowniczej na Nanga Parbat, której celem była pomoc schodzącym ze szczytu Elisabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi. Akcja ratunkowa odbiła się szerokim echem w polskich oraz zagranicznych mediach i została doceniona za bohaterstwo uczestników. Jest uznawany za najwybitniejszego himalaistę świata.

urubko pozdrowienia2018.jpg

Źródło foto: www.wspinanie.pl - Denis Urubko podczas akacji na K2 (fot. Denis Urubko/russianclimb.com): www.polskieradio.pl - Denis Urubko po wylądowaniu na Okęciu Foto: PAP/Marcin Kmieciński.
JULIA I ZUZANNA WYŚPIEWAŁY PIERWSZE MIEJSCA

   Julia Konwińska i Zuzanna Król zdobyły, w swoich kategoriach wiekowych, I – miejsca w międzyszkolnym konkursie piosenki „American English Song Festiwal” w Miasteczku Krajeńskim. Uczennice do konkursu przygotowała Małgorzata Nahajowska-Stadnik. Gratulujemy sukcesu!

amerikan1 2018.JPG
XXV BIEG BOHATERÓW KRAJNY

   W sobotę – 19 maja, odbył się w Białośliwiu - XXV Bieg Bohaterów Krajny. W jego ramach miał miejsce bieg główny (11 km) oraz marsz nordic walking (6 km). Patronat nad imprezą sprawowali Starosta Pilski - Eligiusz Komarowski oraz Wójt Gminy Białośliwie - Krzysztof Rutkowski, a odbyła się ona w ramach cyklu biegów ulicznych i przełajowych w Powiecie Pilskim - Biegaj z nami 2018.
  Przed startem głównym odbyły się biegi dzieci i młodzieży szkolnej. Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal, natomiast zwycięzcy w poszczególnych kategoriach szkolnych otrzymali pamiątkowe statuetki.
(klasy I-III)
  Dziewczęta: Maja Pinkowska (I m.), Olga Nowak (II m.), Martyna Frankowska (III m.)
  Chłopcy: Tobiasz Błaszczyk (I m.), Błażej Gruszka (II m.), Bartosz Kulka (III m.)
(klasy IV-VI)
  Dziewczęta: Kamila Piosik (I m), Julia Miedzińska (II m.), Amelia Bartoszek (III m.)
  Chłopcy: Łukasz Rutkowski (I m.), Bartłomiej Pająk (II m.), Kamil Zalewski (III m)
(klasy VII i II-III gim.)
  Dziewczęta: Kornelia Cylke (I m.); Chłopcy: Mikołaj Przystasz (I m.), Dawid Adamczewski (II m.)
Wszystkim uczestnikom biegów gratulujemy!

bieg krajny1 2018.jpg
LAUREACI OLIMPUSA

   W marcu br., z inicjatywy Doroty Świtała, odbyły się w białośliwskiej szkole eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Przyrodniczej Olimpus. Uczestniczyła w niej spora grupa uczniów z klas IV-VI, którzy mogli w ten sposób spróbować swoich sił oraz wykazać się wiedzą przyrodniczą. W konkursowych testach - składających się z 30 pytań, zawarte były zagadnienia o różnej skali trudności. Olimpiada stanowiła cenne rozszerzenie programów nauczania i urozmaicenie programu zajęć, a także stała się zewnętrznym źródłem oceny poziomu wiedzy uczniów.
   Wyniki przyrodniczego Olimpusa dotarły do szkoły w dniu 14 maja i okazały się bardzo dobre dla uczniów. Na poziomie klas IV dyplom laureata otrzymała - Wiktoria Góra, a na poziomie klas VI - Kornelia Piosik, Katarzyna Świtała, Patrycja Przybylska, Igor Krokos. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
(Dorota Świtała)


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.01 1,782,459 Unikalnych wizyt