Szkoła Podstawowa Białośliwie ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU (3 kwietnia 2023 r.)
Dodane przez admin dnia April 03 2023 20:45:35

   Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski.
   Dzisiaj w naszej szkole również królował, nie tylko kolor niebieski, ale i mnóstwo wiedzy i ciekawostek o autyzmie. W klasach najmłodszych przeprowadzone zostały scenariusze zajęć zwracające uwagę na to, że każdy z nas jest inny, ale równie ważny. Uczniowie oglądali film o Marii, który wprowadził ich w tematykę autyzmu. Dzieci uświadomiły sobie, że osoby ze spektrum, chociaż wyglądają zupełnie zwyczajnie, to odbierają świat inaczej niż większość z nas. Starsi zaciekawieni byli szczególnie wystawą z ciekawostkami o znanych osobach ze spektrum. Każda z klas również w miesiącu kwietniu na godzinach wychowawczych bardziej szczegółowo poświęci się tej tematyce. A dla kreatywnych czekała atrakcja w postaci kolorowania puzzlowego serca na znak solidarności z osobami w spektrum.
   Celem obchodów dnia autyzmu jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób, które zmagają się z tym zaburzeniem na co dzień. Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.
(DP)


Tre rozszerzona
Foto: Daria Ptaszyńska