Szkoła Podstawowa Białośliwie MARSZ MIKOŁAJÓW (6 grudnia 2022 r.)
Dodane przez admin dnia December 06 2022 19:29:00

   Oj, działo się!!! Było głośno, gwarno, a przede wszystkim radośnie i wesoło! Wiele emocji towarzyszyło dzisiaj uczniom szkoły podstawowej, którzy w czerwonych mikołajkowych czapeczkach przeszli ulicami Białośliwia w Marszu Mikołajów. Uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili m.in. Gminny Ośrodek Kultury, Nadnotecki Bank Spółdzielczy, Posterunek Policji, Urząd Gminy oraz inne miejscowe instytucje i sklepy. Wizyta w poszczególnych miejscach była okazją do przekazania mikołajkowych życzeń i serdeczności oraz poczęstowania słodkościami. Szkolna inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem i życzliwością mieszkańców Białośliwia, którym niejednokrotnie na twarzy towarzyszył promienny uśmiech.
   Mikołaj z Miry, którego święto patronalne obchodzone jest 6 grudnia, należy do grona Świętych Kościoła Katolickiego i Prawosławnego, a także jest postacią historyczną. Słynął on z udzielania pomocy innym oraz szczodrobliwości. Stąd nieodłącznym wydarzeniem towarzyszącym temu świętu są również rozdawane i oczekiwane przez wszystkich prezenty. Mikołajki to również znak, że można już oficjalnie rozpocząć oczekiwanie na Bożonarodzeniowe Święta.
   Dzisiejszy świąteczny białośliwski Marsz Mikołajów mógł się również odbyć dzięki przychylności i wsparciu Rady Rodziców, która obdarowała dzieci słodkim upominkiem. Dziękujemy!!!


Tre rozszerzona
Foto: Piotr Coblewski