Szkoła Podstawowa Białośliwie ÓSMOKLASIŚCI Z WIZYTĄ U STAROSTY PILSKIEGO ELIGIUSZA KOMAROWSKIEGO (6 maja 2022 r.)
Dodane przez admin dnia May 10 2022 20:00:28

   W Starostwie Powiatowym w Pile gościła grupa uczniów dwóch klas ósmych wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Białośliwiu, do której na co dzień uczęszcza ok. 400 osób.
- Wizyty uczniów w Starostwie Powiatowym w Pile niezmiernie mnie cieszą, budzą one zainteresowanie najmłodszych sprawami obywatelskimi. To bardzo ważne, aby poznawali swój region, dowiadywali się o nim jak najwięcej – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
   Uczniowie wybrali się na wycieczkę do Piły, stolicy powiatu pilskiego, w której niebawem większość z nich będzie pobierała naukę w szkołach średnich prowadzonych przez Powiat Pilski. Starosta przedstawił im ofertę szkół prowadzonych przez Powiat Pilski.
- Zapewniłem ich, że przez minione 6 lat nasze placówki oświatowe bardzo się zmieniły, mają nowocześnie wyposażone sale dydaktyczne, nowe obiekty sportowe, dzięki czemu jest możliwość pobierana edukacji na wysokim poziomie - dodaje starosta.
   Uczniowie zwiedzili także budynek Starostwa, odwiedzili schron, który mieści się w piwnicy budynku. Zwiedzili także ścieżki edukacji ekologicznej, znajdujące się wokół siedziby władz Powiatu Pilskiego. Dodatkową atrakcją była wizyta w studiu nagrań, w którym chętni uczniowie mogli wystąpić przed kamerą i nagrać pozdrowienia dla swoich rówieśników.
   Na koniec uczniowie otrzymali upominki, które wręczył Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski oraz Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.
- Zawsze jestem otwarty na takie wizyty i serdecznie zapraszam uczniów pozostałych szkół z gmin powiatu – dodaje starosta.
   Starosta Eligiusz Komarowski życzył również uczniom powodzenia na zbliżających się egzaminach ósmoklasisty.

Źródło foto i tekst: https://www.powiat.pila.pl oraz https://www.facebook.com/KomarowskiEligiusz


Tre rozszerzona