PATRIOTYCZNIE, SPORTOWO, REKREACYJNIE
Dodane przez admin dnia May 01 2018 13:15:56

   Konkurs wiedzy o majowej konstytucji, patriotyczny collage, bieg przełajowy oraz klasowy wypoczynek i rekreacja w Parku Dworskim Raczyńskich – to szkolna oferta, która była skierowana do uczniów w przededniu majowych świąt.

  Tuż po oficjalnej części obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uczniowie wzięli udział w klasowych konkurencjach związanych z nadchodzącymi świętami. Dzieci i młodzież zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Do pierwszej należały klasy IV, drugą tworzyły klasy V-VI, a w skład trzeciej wchodziły klasy VII oraz oddziały gimnazjum.
   Pierwsza konkurencja polegała na poprawnym rozwiązaniu testu wiedzy o Konstytucji 3 Maja, okolicznościach jej uchwalenia, postanowień oraz osób zasłużonych w procesie jej tworzenia. W tej konkurencji w swoich kategoriach wiekowych najlepsze okazały się zespoły klas: IVe, Vb i IIIa.
  Sporo emocji wzbudził Bieg Młodego Polaka, który odbył się w Parku Dworskim Raczyńskich. Wśród dziewcząt w swoich kategoriach wiekowych najlepsze okazały się: Kamila Piosik z klasy IVd (I miejsce), Małgorzata Włodarek (II miejsce) oraz Dobrosława Coblewska (III miejsce) z klasy IVe. W następnej kategorii wiekowej I miejsce należało do Kornelii Piosik z klasy VIa, II miejsce zajęła Michalina Gieroś, a III miejsce przypadło Amelii Bartoszek z klasy Va. I miejsce w najstarszej kategorii wiekowej zajęła Maria Krauze z klasy VIIa, II - Zuzanna Król z klasy IIa, na trzecim miejscu uplasowała się Wiktoria Czyż z klasy VIIb. Wśród chłopców klas czwartych zwyciężył Adrian Grykier z klasy IVa, tuż za nim do mety przybiegł Dominik Korpal z klasy IVb oraz Mateusz Soleniewicz z klasy IVc. W drugim biegu najlepszy okazał się Bartosz Śliga z klasy VIb, II miejsce zajął Bartosz Pająk z klasy VIa, natomiast na trzecim miejscu uplasował się jego kolega z klasy - Marcin Drab. Wśród najstarszych chłopców najszybszy okazał się Tymoteusz Wotzka z klasy IIa, a kolejne miejsca na podium należały do chłopców z klasy IIIa - Dominika Pająka oraz Łukasza Panka.
  Podczas Biegu Młodego Polaka na deskach amfiteatru pozostali uczniowie tworzyli kolaż o tematyce patriotycznej. Wszystkie klasy znakomicie przygotowały się do zadania, wykazały się znajomością tematu oraz kreatywnością. Pomimo trudnego wyboru jury uznało, że wyróżnienie należy się klasom: IVa, VIb oraz IIb.
  Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, uczestnikom i kibicom dziękujemy za zaangażowanie i wspólne przeżywanie ważnych dla nas Polaków chwil. Inicjatorką wspólnego świętowania była nauczycielka wychowania fizycznego - Joanna Kowalska.
(Marta Grzonkowska-Kopera)


Treść rozszerzona