CZY MOŻNA BAWIĆ SIĘ MATEMATYKĄ?
Dodane przez admin dnia April 23 2018 22:10:57

  Czy możliwe jest, aby bawić się matematyką? Oczywiście, że tak! Dowodem tego była przeprowadzona przez nauczyciela Marcina Załachowskiego otwarta lekcja matematyki. Matematyka była ukryta w figurach płaskich i przestrzennych. Wykorzystując różne własności matematyczne oraz kolejność wykonywanych działań, uczniowie jak i nauczyciele budowali i tworzyli bryły oraz przestawiali elementy układając wskazane figury.

  Zabawa matematyką pozwoliła uczestnikom na chwilę relaksu i ucieczki od codziennych problemów. Zabawa podczas lekcji nie polegała na tym, aby być lepszym w układaniu figur i brył od kolegi czy koleżanki. Chodziło głównie o to, aby udoskonalać i polepszać samego siebie, a także próbować na wiele sposobów rozwiązać zadanie i nie poddawać się w swoich matematycznych niepowodzeniach, by na koniec cieszyć się z tego, że udało się rozwiązać daną zagadkę czy łamigłówkę.

  Mamy nadzieję, że zabawy i gry zaprezentowane na lekcji zostaną wykorzystane na innych zajęciach, które będą bazować na własnościach i zależnościach matematycznych.
(Marcin Załachowski)Treść rozszerzona