Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
21-09-2023 18:21
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· KALENDARIUM SZKOLNE
· GODZINY LEKCYJNE
· PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
· ZAJĘCIA DODATKOWE
· RADA RODZICÓW
· PRZYWOZY I ODWOZY
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
SZÓSTOKLASISTKI ZAKWALIFIKOWAŁY SIĘ DO KOLEJNEGO ETAPU KONKURSU (12 kwietnia 2023 r.)

   Mamy kolejny dzisiaj powód do dumy. W Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Pile rozstrzygnięty został pierwszy etap powiatowego konkursu „Antyk łączy epoki”. Cieszymy się, że praca uczennic klasy VIb – Julii Łaźniak, Zofii Góra i Antoniny Coblewskiej znalazła się wśród sześciu prac zakwalifikowanych do kolejnego etapu. Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI-VII szkół podstawowych, a jego drugi etap odbędzie się 11 maja w siedzibie pilskiej biblioteki, i będzie miał formę zespołowego turnieju wiedzy dotyczącego zagadnień z czasów antycznych.
   Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

ANTYK laczy epoki2023.jpg

SUKCES OLIWII KUSZ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM (12 kwietnia 2023 r.)

   Mamy powód do dumy i radości z kolejnego uczniowskiego sukcesu. Cieszymy się, że uczennica klasy IIb – Oliwia Kusz zdobyła I miejsce w rejonowym etapie „XIII Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci: Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”, którego organizatorem była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Praca zakwalifikowała się również do kolejnego etapu konkursu.
   Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

KRUS nagroda Kusz2023.jpg

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
zyczenia wielkanocne 2023JL.jpg
ZWYCIĘZCY KONKURSU (5 kwietnia 2023 r.)
kaja konkurs 2023 PC.jpg
WIELKANOCNE STROJNE JAJO – RAZ JESZCZE (4 kwietnia 2023 r.)

   W dniu 4 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie XV Powiatowego Konkursu Plastycznego „Wielkanocne Strojne Jajo”, którego organizatorem była Biblioteka Publiczna w Łobżenicy. Z białośliwskiej szkoły na konkurs zgłoszono 42 prace: wszystkie oryginalne i wykonane różnymi technikami plastycznymi. Spośród wszystkich 333 konkursowych prac, nagrodzono łącznie 68 uczestników, wśród których znaleźli się także nasi uczniowie. Dyplomy i nagrody wręczał burmistrz Łobżenicy – Piotr Łosoś.
   Jury konkursowe nagrodziło uczniów: Emilię Fons (IIb), Wojciecha Maślankę (Vb), Igora Burzyńskiego (VIa), Maję Łukasik (VIIId).
   Nagrodzonym laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu! Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie dziękujemy. Organizatorzy etapu szkolnego: Ewa Rutkowska, Magdalena Mielnik, Angelika Szulc, Małgorzata Częstochowska.

lobzenica jajo1a 2023.JPG


KONKURS FOTOGRAFICZNY - "MOJA PARAFIA PO 100. LATACH"
fotograficzny konkurs kosciol1 2023.jpg
ELIMINACJE WIELKOPOLSKIEGO TURNIEJU ORLIKA (4 kwietnia 2023 r.)

   Na murawie boiska sportowego ORLIK w Białośliwiu odbyła się pierwsza runda turnieju piłki nożnej - „Wielkopolski Turniej Orlika 2023”. W zawodach wzięło udział 5 drużyn (z Kaczor, Wysokiej i Białośliwia). Po emocjonujących meczach nasza drużyna zajęła drugie miejsce premiowane awansem do finałów powiatowych. Gratulujemy!
(WK)

aorlik turniej1 2023.jpg
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - DŁUGOPISY 3D W AKCJI (3 kwietnia 2023 r.)

   Laboratoria Przyszłości: podczas dzisiejszych warsztatów uczniowie wraz z nauczycielami tworzyli wielkanocne kolorowe jajka za pomocą długopisów 3D. Zajęcia bardzo podobały się wszystkim uczestnikom.
(AK)

dlugopis3D 1 2023.JPG

EKRANY AKUSTYCZNE (3 kwietnia 2023 r.)

   Świetlica szkolna oraz dwie sale lekcyjne wyposażone zostały w kolorowe ekrany akustyczne z personalizowanym nadrukiem graficznym. Panele akustyczne doskonale sprawdzają się w każdej pracowni szkolnej, łącząc wysokie właściwości akustyczne z walorami dekoracyjnymi. Skutecznie tłumią odbicie fal dźwiękowych, zapobiegając efektom pogłosu oraz redukując hałas w pomieszczeniu.

ekran akustyczny0 2023.jpg
ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU (3 kwietnia 2023 r.)

   Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski.
   Dzisiaj w naszej szkole również królował, nie tylko kolor niebieski, ale i mnóstwo wiedzy i ciekawostek o autyzmie. W klasach najmłodszych przeprowadzone zostały scenariusze zajęć zwracające uwagę na to, że każdy z nas jest inny, ale równie ważny. Uczniowie oglądali film o Marii, który wprowadził ich w tematykę autyzmu. Dzieci uświadomiły sobie, że osoby ze spektrum, chociaż wyglądają zupełnie zwyczajnie, to odbierają świat inaczej niż większość z nas. Starsi zaciekawieni byli szczególnie wystawą z ciekawostkami o znanych osobach ze spektrum. Każda z klas również w miesiącu kwietniu na godzinach wychowawczych bardziej szczegółowo poświęci się tej tematyce. A dla kreatywnych czekała atrakcja w postaci kolorowania puzzlowego serca na znak solidarności z osobami w spektrum.
   Celem obchodów dnia autyzmu jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób, które zmagają się z tym zaburzeniem na co dzień. Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.
(DP)

autyzm0 2023.jpg
KOSMICZNE NAKRYCIE GŁOWY (31 marca 2023 r.)
kosmiczne nakrycie wyniki konkursu1 2023.jpg
PRZYRODNICZY I BIOLOGICZNY OLIMPUS (31 marca 2023 r.)

   W dniach 27 i 31 marca uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w olimpiadach przedmiotowych z przyrody i biologii - Olimpus. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i jest testem wielokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane zostały 4 odpowiedzi, z których żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi mogą być poprawne. Uczeń ma także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie. W testach zawarte były pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił. Olimpiada z biologii i przyrody sprawdza wiedzę uczniów w zakresie znajomości anatomii, botaniki, zoologii. Pozwala również urozmaicić zajęcia lekcyjne oraz stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów.
(DŚ)

olimpus2023SWITALA.jpg

KWALIFIKACJA DO III ETAPU POWIATOWEGO KONKURSU (23 marca 2023 r.)

   W dniu 23 marca, w I Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile, odbył się II etap Powiatowego Konkursu Biologiczno-Chemicznego dla uczniów klas VIII szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 40 uczniów z 15 szkół podstawowych powiatu pilskiego.
   Uczennice naszej szkoły Zofia Bizon (VIIId) i Gabriela Gzylkowiak (VIIIa) zakwalifikowały się do III finałowego etapu konkursu, który odbędzie się 6 czerwca 2023 roku. Uczennice kwalifikując się do II etapu, wcześniej pokonały swoich rówieśników wygrywając etap szkolny, który miał miejsce 18 stycznia.
   Celem konkursu jest popularyzacja biologii i chemii oraz możliwość rozwijania wśród uczniów zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi. Konkurs odbywa się pod Patronatem Starosty Pilskiego oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile.
   Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!

powiatowy biologiczny SWITALA 2023.jpg

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.03 1,133,433 Unikalnych wizyt