Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
28-03-2023 19:56
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA PEDAGOGICZNA
WYCHOWAWCY KLAS
DOKUMENTY SZKOLNE
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
KALENDARIUM SZKOLNE
BEZPIECZNA SZKOŁA
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA-PRZETARGI
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
RODO - INFORMACJE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE EMERYTOWANYCH PRACOWNIKÓW OŚWIATY

  „Wierzysz, że Bóg narodził się w betlejemskim żłobie, lecz biada ci, jeżeli nie zrodził się w tobie” - pisał Adam Mickiewicz. Wszyscy czujemy atmosferę świąt Bożego Narodzenia, które muszą mieć wyraz wewnętrznej przemiany. Adwent, który przeżywamy powinien być okresem wyciszenia i odsunięcia się od zgiełku tego świata. W skomercjalizowanym świecie, na ulicach, w centrach handlowych, w świątecznych dekoracjach nie ma miejsca na potrzeby drugiego człowieka. W tym przedświątecznym okresie uczniowie klasy IVd, pod kierunkiem Justyny Kromulskiej i Malwiny Rzonskiej, przygotowali dla zaproszonych gości jasełka zatytułowaną „Wigilijna ulica”. Chór szkolny pod opieką Małgorzaty Częstochowskiej przygotował oprawę muzyczną występu, zaprezentował piękne kolędy i świąteczne piosenki, do których akompaniowali uczniowie. Mogliśmy zobaczyć świąteczną ulicę, na której panuje ruch i gwar. Wszyscy za czymś pędzą, przygotowują się do świąt, myślą o prezentach, pracy i osiąganiu korzyści. Nie zauważają jednak wokół siebie samotnych i potrzebujących. Jasełka miała uświadomić nam, abyśmy zatrzymali się na chwilę i uczcili narodzenie Bożej Dzieciny. Zebranych powitała dyrektor szkoły Zofia Boć-Sosnowska, która zaznaczyła, iż występ ten został przygotowany specjalnie dla byłych pracowników oświaty, którzy wiele lat pracowali w naszej szkole. Życzyła wszystkim, abyśmy pamiętali o tym, co w zbliżających świętach jest najważniejsze. Żebyśmy w przedświątecznej gorączce nie przedkładali tego, co jest tylko otoczką świąt Bożego Narodzenia nad to, co dzieje się w naszych sercach.

spotkanie emeryci1 2017.jpg
BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU DOTARŁO DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

  W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP, pragną podzielić się ze wszystkimi. Ogień przywieziony przez skautów austriackich z Betlejem polscy harcerze otrzymują od skautów słowackich na przejściu granicznym na Łysej Polanie. Harcerze niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. We wtorek - 19 grudnia, białośliwska drużyna harcerska przekazała społeczności szkolnej tegoroczne Betlejemskie Światło Pokoju, któremu towarzyszy przesłanie „W Tobie jest Światło”.

Betlejem1 19 12 2017.JPG
NARYSUJ SWOJEGO ANIOŁA STRÓŻA

  „Narysuj swojego Anioła Stróża” to tytuł konkursu plastycznego, który dla uczniów klas I-VII szkoły podstawowej zorganizował katecheta – Karol Ramusiewicz. Na konkurs wpłynęła duża ilość bardzo ciekawych prac co potwierdza, że cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W konkursie nagrodzono: (kategoria - klasy I-III) Karol Gorzuch, Zofia Góra, Mikołaj Krauze, Marta Maślanka, Marcelina Ramusiewicz, Maja Rummel; (kategoria - klasy IV-VII) Wiktoria Czyż, Wiktoria Góra, Oliwier Łukasik, Nadia Pinkowska, Adam Skirzewski. Wszystkim nagrodzonym uczniom – gratulujemy!

anioly stroz1 2017.JPG
SPOTKANIE Z FOTOGRAFIĄ

  14 grudnia odbył się Festiwal Nauk Matematyczno-Przyrodnich pod hasłem „Nauki Ścisłe w obiektywie”. W tym dniu uczniowie uczestniczyli w niecodziennych lekcjach matematyki, geografii i przyrody, podczas których mogli zapoznać się z pojęciami wykorzystywanymi w fotografii. Wykazali się także znajomością budynku szkolnego i ulic Białośliwia w konkursach przygotowanych przez pana Marcina Załachowskiego i panią Hannę Winkler. Podczas wystawy „Matematyka i przedmioty przyrodnicze na fotografii” można było podziwiać zdjęcia uczniów. Szóstoklasiści byli uczestnikami warsztatów „Czy te oczy mogą kłamać – złudzenie optyczne” prowadzonych przez członków Koła Młodych Odkrywców pod opieką pani Aleksandry Krauze. Podczas spotkania z fotografami, panem Piotrem Gajewskm i panem Michałem Nowakiem, uczniowie klas III gimnazjum dowiedzieli się wiele ciekawych wiadomości o pracy fotografa.

fotograf 1 12 17.JPG
PIERWSZOKLASIŚCI NA PIERWSZEJ GWIAZDCE W KINIE

  Uczniowie klas pierwszych wyjechali w środę 13 grudnia do Piły, aby obejrzeć animowany film „Pierwsza gwiazdka”. Akcja filmu rozgrywa się w Nazarecie, gdzie Anioł ogłasza Marii, że urodzi Syna Bożego. Jego wizytę widzi myszka Abby i biegnie ogłosić dobrą nowinę innym zwierzętom. Wiele kilometrów dalej pracujący w młynie osiołek Bo ucieka z kieratu, aby znaleźć lepsze życie. Niedługo potem kaleczy się w nogę i szuka schronienia w skromnym gospodarstwie w Nazarecie. Rannego zbiega znajduje Maria, która spodziewa się dziecka i przygotowuje się do ślubu z Józefem. Gospodarze przygarniają osiołka. Tymczasem kolejne zwierzęta podążają za gwiazdą, w okolice, gdzie mieszkają Maria i Józef, by zobaczyć narodziny Mesjasza. Pierwszoklasiści udali się do kina pod opieką nauczycielek: Julity Posert, Arlety Płaczek i Edyty Murzyn.

kino1 13 12 17.jpeg
WYCIECZKA DO FAMILY PARKU W BYDGOSZCZY

  W dniu 12 grudnia klasy IIa, IIIc i IIId były na wycieczce w Centrum Zabaw Rodzinnych – Family Park w Bydgoszczy. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili i korzystali z różnych atrakcji. Mieli do dyspozycji „Figloraj”, czyli dżunglę przeszkód w postaci kładek, trampolin, równoważni, zjazdów, tuneli i wałków. Byli również w „Pracowni Profesorka Ciekawskiego” i widzieli bardzo widowiskowe eksperymenty, a także zjeżdżali z „Tęczowej Zjeżdżalni”, grali w kręgle, jeździli autami. Odważniejsi skorzystali nawet ze ściany wspinaczkowej. Grupą przez cały czas opiekowali się bardzo sympatyczni animatorzy, którzy czuwali nad bezpieczeństwem i wypełnili pobyt dodatkowymi zabawami muzyczno-ruchowymi. Uczniowie udali się do Bydgoszczy pod opieką nauczycielek: Arlety Iwanowicz, Marioli Rosa, Moniki Koczorowskiej i Romualdy Słodowicz.

family1 2017.jpg
KIBICUJ Z KLASĄ, CZYLI WYJAZD NA MECZ DO POZNANIA

  W niedzielę 10 grudnia grupa uczniów udała się do Poznania, aby obejrzeć ligowe piłkarskie zmagania Lecha Poznań - Cracowia Kraków. Mimo niepewnej, zimowej aury i temperatury odczuwalnej -6 stopni w niedzielę na Inea Stadion przyszło 20692 kibiców. Ponad połowę widowni stanowili młodzi kibice, którzy przybyli na Bułgarską w ramach akcji „Kibicuj z Klasą” – w tym białośliwscy uczniowie. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Lecha Poznań. Wyjazd odbył się pod opieką nauczycielek: Magdaleny Mielnik, Katarzyny Sobczak i Doroty Szmechtig-Szturo.

meczPoznan 10 12 17.jpeg
WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

  W dniu 6 grudnia, w Krzyżu Wielkopolskim, odbył się Finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Drużyna białośliwskich gimnazjalistów w składzie Dominik Pająk, Paweł Strojek i Jakub Weyer w stawce 14 drużyn zajęła wyśmienite drugie miejsce w województwie wielkopolskim. Chłopcy za swoja postawę podczas finałów otrzymali okazałe medale a szkoła grawerton. Opiekunem podczas turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego Michał Węgrzyn. Gratulujemy!

tenis 1 12 2017.jpg
ŚNIADANIE DAJE MOC - PODSUMOWANIE AKCJI

  W dniu 8 listopada w całej Polsce odbyła się akcja „Śniadanie daje moc”. Nasza szkoła również wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Mimo, że jest to program przeznaczony dla najmłodszych klas, postanowiliśmy rozszerzyć tą działalność na całą szkołę. W listopadzie każdy z wychowawców zorganizował wraz z klasą na godzinie wychowawczej śniadanie. Podczas wspólnego przygotowywania były rozmowy na temat tego co należy jeść i dlaczego warto sięgnąć po ten pierwszy posiłek. Akcja miała na celu uświadomienie ważności śniadania oraz różnorodności pokarmów jakie powinniśmy spożywać. Inicjatorkami wspólnego śniadania były: Agnieszka Szulc i Ewelina Tusińska.

sniadanie 1 2017.jpg
PODCZAS MIKOŁAJEK W GMINNYM OŚRODKU KULTURY NAGRODZONO UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM

  W ramach gminnego programu wspierania i edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży nagrodzono uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy w roku szkolnym 2016/2017 odnieśli sukcesy w różnych dyscyplinach. Nagrody, w imieniu samorządu gminy Białośliwie, wręczyli: wójt gminy Białośliwie Krzysztof Rutkowski, zastępca wójta Renata Sieczka, przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Sonnenberg. Nagrodzono następujące osoby: Dawid Borowik, Maja Bogdańska, Julia Miedzińska, Kornelia Piosik, Tobiasz Błaszczyk, Fabian Burzyński, Michał Strojek, Paweł Strojek, Jakub Weyer, Jakub Wyrobek, Dominik Pająk, Szymon Ramusiewicz. Gratulujemy!!!

mik1.JPG
PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY TRZECIOKLASISTÓW

   W dniach 5-7 grudnia trzecioklasiści z oddziałów gimnazjalnych przystępują do próbnego egzaminu. Umożliwia on sprawdzenie wiedzy uczniów i przygotowuje ich do realiów właściwego egzaminu, który odbędzie się w kwietniu. Próbne arkusze egzaminacyjne są opracowywane przez wydawnictwo Operon i wzorowane na testach przygotowywanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną na właściwy egzamin zewnętrzny. Uczniowie mają do rozwiązania sześć testów z następującego zakresu przedmiotowego: historia/wiedza o społeczeństwie, język polski, przedmioty przyrodnicze, matematyka, język obcy nowożytny na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

egzamin 1 12 17.JPG
ŚWIĄTECZNY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY RADY RODZICÓW

  Gwiazdki, aniołki, choinki, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, stroiki i kojarzące się ze świętami akcesoria można było znaleźć na stoisku, jakie wystawiono w holu szkoły. Po raz kolejny Rada Rodziców zorganizowała świąteczny kiermasz bożonarodzeniowy, który cieszył się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej, rodziców jaki i odwiedzających szkołę mieszkańców. Wśród odwiedzających szkolne stoisko znalazł się również Krzysztof Rutkowski – wójt gminy Białośliwie oraz Renata Sieczka – zastępca wójta. Dziękujemy wszystkim osobom, które przekazały na kiermasz swoje świąteczne wyroby!

kiermasz 1 12 17.JPG
WYCIECZKA DO BYDGOSZCZY

  W piątkowe popołudnie grupa uczniów, z klas VII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum, wybrała się na wycieczkę do Bydgoszczy. W planie wyjazdu przewidziano zabawę sportową w Parku Trampolin JUMPIN PLACE, seans filmowy z wyborem filmu: komedii romantycznej „Listy do M 3” w reżyserii Tomasza Koneckiego lub filmu z gatunku fantastyki naukowej „Liga sprawiedliwości” w reżyserii Zacka Snydera i Joosa Whedona. W parku trampolin uczniowie pod okiem trenerów mieli okazję nauczyć się podstaw akrobatyki, nauki padów i bawić się w basenie z gąbkami. Po wysiłku fizycznym udaliśmy się na gorącą pizzę. Po emocjach sportowo-filmowych wróciliśmy w dobrych humorach do domu. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: E.Murzyn, H.Bogdańska, L.Mickiewicz i J.Kromulska.

bydgoszcz 1 12 17.JPG
KONKURS GŁOŚNEGO CZYTANIA PO ANGIELSKU

  Uczniowie szkoły podstawowej, pod opieką nauczycielki języka angielskiego Doroty Szmechtig-Szturo, brali udział w „Konkursie głośnego czytania po angielsku dla szkół podstawowych”. Konkurs odbył się w dniu 1 grudnia w Pile, a jego organizatorem była Salezjańska Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II. Wśród nagrodzonych osób znaleźli się również uczniowie białośliwskiej szkoły: Patryk Jarzembowski (I miejsce w kategorii klas 7) oraz Nela Frąckowiak (IV miejsce w kategorii klas 3). Gratulujemy!

czytanie 1 12 17.jpg
ZAPROSZENIE - III MIKOŁAJKOWY OTWARTY TURNIEJ BADMINTONA
sportico 1 12 17.jpg
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk