Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
21-09-2023 17:14
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· KALENDARIUM SZKOLNE
· GODZINY LEKCYJNE
· PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
· ZAJĘCIA DODATKOWE
· RADA RODZICÓW
· PRZYWOZY I ODWOZY
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
DENIS URUBKO - NAJWYBITNIEJSZY HIMALAISTA ŚWIATA POZDRAWIA BIAŁOŚLIWSKICH UCZNIÓW

   Denis Wiktorowicz Urubko (ur. 1973) rosyjski himalaista i instruktor wspinaczki, były oficer armii Kazachstanu, zdobywca wszystkich 14 ośmiotysięczników świata – tzw. Korony Himalajów (dokonał tego bez użycia butli tlenowej), mistrz sportu klasy międzynarodowej. Od 2015 roku posiada polskie obywatelstwo. W czasie „Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 – 2017/2018” podjął samotną próbę zdobycia szczytu. W dniu 27 stycznia 2018 r. wspólnie z Adamem Bieleckim, Piotrem Tomalą i Jarosławem Botorem, przerwał zimową wyprawę na K2 i wziął udział w brawurowej akcji ratowniczej na Nanga Parbat, której celem była pomoc schodzącym ze szczytu Elisabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi. Akcja ratunkowa odbiła się szerokim echem w polskich oraz zagranicznych mediach i została doceniona za bohaterstwo uczestników. Jest uznawany za najwybitniejszego himalaistę świata.

urubko pozdrowienia2018.jpg

Źródło foto: www.wspinanie.pl - Denis Urubko podczas akacji na K2 (fot. Denis Urubko/russianclimb.com): www.polskieradio.pl - Denis Urubko po wylądowaniu na Okęciu Foto: PAP/Marcin Kmieciński.
JULIA I ZUZANNA WYŚPIEWAŁY PIERWSZE MIEJSCA

   Julia Konwińska i Zuzanna Król zdobyły, w swoich kategoriach wiekowych, I – miejsca w międzyszkolnym konkursie piosenki „American English Song Festiwal” w Miasteczku Krajeńskim. Uczennice do konkursu przygotowała Małgorzata Nahajowska-Stadnik. Gratulujemy sukcesu!

amerikan1 2018.JPG
XXV BIEG BOHATERÓW KRAJNY

   W sobotę – 19 maja, odbył się w Białośliwiu - XXV Bieg Bohaterów Krajny. W jego ramach miał miejsce bieg główny (11 km) oraz marsz nordic walking (6 km). Patronat nad imprezą sprawowali Starosta Pilski - Eligiusz Komarowski oraz Wójt Gminy Białośliwie - Krzysztof Rutkowski, a odbyła się ona w ramach cyklu biegów ulicznych i przełajowych w Powiecie Pilskim - Biegaj z nami 2018.
  Przed startem głównym odbyły się biegi dzieci i młodzieży szkolnej. Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal, natomiast zwycięzcy w poszczególnych kategoriach szkolnych otrzymali pamiątkowe statuetki.
(klasy I-III)
  Dziewczęta: Maja Pinkowska (I m.), Olga Nowak (II m.), Martyna Frankowska (III m.)
  Chłopcy: Tobiasz Błaszczyk (I m.), Błażej Gruszka (II m.), Bartosz Kulka (III m.)
(klasy IV-VI)
  Dziewczęta: Kamila Piosik (I m), Julia Miedzińska (II m.), Amelia Bartoszek (III m.)
  Chłopcy: Łukasz Rutkowski (I m.), Bartłomiej Pająk (II m.), Kamil Zalewski (III m)
(klasy VII i II-III gim.)
  Dziewczęta: Kornelia Cylke (I m.); Chłopcy: Mikołaj Przystasz (I m.), Dawid Adamczewski (II m.)
Wszystkim uczestnikom biegów gratulujemy!

bieg krajny1 2018.jpg
LAUREACI OLIMPUSA

   W marcu br., z inicjatywy Doroty Świtała, odbyły się w białośliwskiej szkole eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Przyrodniczej Olimpus. Uczestniczyła w niej spora grupa uczniów z klas IV-VI, którzy mogli w ten sposób spróbować swoich sił oraz wykazać się wiedzą przyrodniczą. W konkursowych testach - składających się z 30 pytań, zawarte były zagadnienia o różnej skali trudności. Olimpiada stanowiła cenne rozszerzenie programów nauczania i urozmaicenie programu zajęć, a także stała się zewnętrznym źródłem oceny poziomu wiedzy uczniów.
   Wyniki przyrodniczego Olimpusa dotarły do szkoły w dniu 14 maja i okazały się bardzo dobre dla uczniów. Na poziomie klas IV dyplom laureata otrzymała - Wiktoria Góra, a na poziomie klas VI - Kornelia Piosik, Katarzyna Świtała, Patrycja Przybylska, Igor Krokos. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
(Dorota Świtała)


ŚWIETLICOWE GRY I ZABAWY MATEMATYCZNE

   Sześciany, tangramy, kostki do gry, trójkąty bermudzkie, bryły wieloelementowe oraz Jenga - to niektóre atrybuty matematyczne, które zagościły podczas zajęć zręcznościowo-umysłowych przeprowadzonych w świetlicy szkolnej przez nauczyciela matematyki - Marcina Załachowskiego. Gry i zabawy są jedną z podstawowych form wyrażania zainteresowań. Wykorzystując tę formę aktywności w matematyce, rozwijać można różnorodne umiejętności i predyspozycje uczniów. Gry i zabawy aktywizują, zachęcają do pracy, rozbudzają motywację, pobudzają zainteresowania i prawie nigdy nie stają się dla uczniów nudnym nakazem.

zalachowski1 2018.jpg
CIEKAWE SPORTOWE SPOTKANIE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

   Najmłodsi uczniowie – podczas zajęć świetlicowych, mieli okazję spotkać się z lekkoatletką, wicemistrzynią olimpijską z Melbourne (2005 r.) i Tajpej (2009 r.), rekordzistką świata w skoku w dal i trójskoku, wielokrotną medalistką mistrzostw świata i Europy – Magdaleną Bachmatiuk, która jest również nauczycielką wychowania fizycznego w białośliwskiej szkole.
   Spotkanie miało na celu przybliżyć najmłodszym uczniom sylwetkę sportową olimpijki, która w interesujący sposób opowiadała o swojej pasji i osiągnięciach, a także zachęcała wszystkich do aktywnego uprawiania sportu, przezwyciężania swoich słabości oraz do osiągania coraz wyższych laurów w różnych dyscyplinach.

bachmatiuk1 2018.jpeg
PROGRAMOWANIE W JĘZYKU SCRATCH

   14 maja odbył się konkurs dotyczący programowania. Do rywalizacji przystąpiło 11 uczniów z klas VII oraz II i III gimnazjum, których zadaniem było rozwiązanie 12 zadań, a właściwie napisanie 12 programów. Każdy dobrze napisany algorytm był wart 1, 2, 3 lub 4 punkty, a łącznie można było uzbierać ich 30. Zadania dotyczyły m. in. rysowania figur geometrycznych, w których miały zachodzić odpowiednie zależności, obliczania sumy liczb, średniej arytmetycznej, porównywania liczb i wypisywania ich w określonym porządku. Najlepszym programistą okazał się Dawid Przybylski z klasy III a gimnazjum, który zdobył maksymalną liczbę punktów. Drugie miejsce zajął Tymoteusz Kufel (II b gimnazjum) zdobywając 22 punkty, z kolei na trzecim miejscu uplasował się Patryk Jarzembowski (VII b) uzyskując 13 oczek. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Konkurs zorganizował i przeprowadził pan Marcin Załachowski.

scratch 1 5 2018.JPG

WICEMISTRZOWIE POWIATU PILSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ

   W czwartek - 10 maja, na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Pile odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej Chłopców. W turnieju wzięły udział 4 najlepsze drużyny wyłonione podczas wcześniejszych turniejów eliminacyjnych (SP nr 4 Piła, SP nr 11 Piła, SP Łobżenica i SP Białośliwie). Białośliwską szkołę reprezentowali: Bartłomiej Pająk, Fabian Burzyński, Marcin Drab, Michał Strojek, Bartosz Śliga, Igor Michalski, Kacper Wiśniewski, a za przygotowanie drużyny odpowiedzialny był nauczyciel wychowania fizycznego - Wojciech Kubiński. Drużyna wygrała 2 mecze, a w finale przegrała po wyrównanym spotkaniu 0:1, zdobywając tym samym srebrne medale.
   Dwa tygodnie wcześniej, na tym samym obiekcie, drużyna wygrała turniej organizowany przez stowarzyszenie LZS Piła pod nazwą „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, nie tracąc nawet bramki. Bartłomiej Pająk został wybrany - najlepszym bramkarzem zawodów, a Michał Strojek z czterema bramkami na koncie - najlepszym strzelcem turnieju.
(Wojciech Kubiński)

pilka1pila 2018.jpg

PIĘKNY CZŁOWIEK, PIĘKNA HISTORIA

   Jedenastego maja odbyło się w szkole spotkanie z panem Januszem Welędzikiem, pseudonim „Czarny”, który mając zaledwie czternaście lat, walczył w Powstaniu Warszawskim w zgrupowaniu Armii Krajowej „Chrobry II”. Niezwykłego gościa w imieniu uczniów uczestniczących w tym wydarzeniu serdecznie powitały szóstoklasistki: Agata Jankiewicz i Katarzyna Świtała. Ciekawą rozmowę z „Czarnym” poprowadziły uczennice szkoły a zarazem harcerki: Kornelia Piosik i Izabela Włodarek. Pan Janusz Walędzik chętnie odpowiadał na zadawane pytania, wspominał wydarzenia i emocje, które towarzyszyły mu podczas pierwszego dnia powstania, mówił o wartościach patriotycznych wyniesionych z rodzinnego domu, które wpłynęły na jego aktywny udział w tym zrywie niepodległościowym. Opowiadał zasłuchanym uczniom o codziennym powstańczym życiu, atmosferze panującej w oddziale, pomocy warszawiaków. W jego opowieści nie zabrakło też momentów trudnych, gdy wspominał okrucieństwo okupanta, z którym zetknął się wówczas jako nastoletni chłopiec, niewiele starszy od tych, którzy z ogromnym zaciekawieniem słuchali jego wspomnień. Pan Janusz Walędzik przedstawił historie najcenniejszych dla niego powstańczych pamiątek, zaprezentował zdjęcia z powstania, hełmy, repliki broni, przedmioty codziennego użytku związane z wojną. Mówił także o swoich emocjach, które przeżywał po upadku powstania, o tym, jak potoczyły się jego powojenne losy.
   Na zakończenie pan Janusz Walędzik wysłuchał piosenki pt. „Dziewczyna z granatem”, którą pięknie zaśpiewali i zagrali białośliwscy harcerze. Julia Helińska, uczennica klasy VIa, pożegnała niezwykłego gościa, wyrażając nadzieję, że młodzi białośliwianie na długo zapamiętają tę cenną lekcję historii.
   Ten niezwykły człowiek urzekł uczniów swą ogromną serdecznością, otwartością, bezpośredniością, przyjacielskim nastawieniem do młodzieży. Jeszcze długo po spotkaniu uczniowie chętnie z nim rozmawiali, pozowali do zdjęć i dopytywali o czasy powstania.

   Organizatorki spotkania, Marta Grzonkowska-Kopera, Hanna Dominiak, serdecznie dziękują przede wszystkim pomysłodawcom tego przedsięwzięcia: pani Eugenii Kozłowskiej, pani Annie Jabłońskiej oraz panu Wojciechowi Kozłowskiemu. Słowa podziękowania kierują także do uczennic klasy VIa: Julii Helińskiej, Agaty Jankiewicz, Kornelii Piosik, Katarzyny Świtały i Izabeli Włodarek za znakomicie poprowadzone spotkanie oraz do harcerzy z XXII Drużyny Harcerskiej „Kruki” za piękne zaprezentowanie się w trakcie spotkania i jego oprawę muzyczną. Organizatorki dziękują także panu Mirosławowi Wiśniewskiemu za udostępnienie fotelików oraz uczniom klasy III oddziałów gimnazjalnych: Jakubowi Skirzewskiemu, Hubertowi Włodarkowi i Zachariaszowi Zielonce za pomoc w przygotowaniu sali.
(Hanna Dominiak)

powstaniec0 2018.jpg
KONKURS UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA

  Każdy z nas pewnie kiedyś trzymał w ręku kostkę Rubika i próbował ją choć trochę ułożyć. Ile to radości i uznania dla samego siebie mają osoby, które są w stanie zestawić choć jedną ścianę w danym kolorze. A jak tu ułożyć drugą, żeby tej pierwszej nie zepsuć? Swoimi umiejętnościami w miniony czwartek mogły pochwalić się osoby, które przystąpiły do konkursu układania kostki Rubika 3x3x3. Każdy z uczestników na początku miał tak samo wymieszane kolory na kostce. Konkurs składał się z trzech prób, a zwycięzcą okazała się osoba, która uzyskała najkrótszy czas ułożenia kostki. Pierwsze miejsce zdobyła Julia Frieske z klasy III b gimnazjum, która uzyskała czas 1 min i 19 sekund. Na drugiej pozycji uplasowała się uczennica klasy VI b - Aleksandra Wydor z czasem 1 min i 43 sekundy, zaś trzecie miejsce zdobyła Katarzyna Bureta z klasy IV b - 2 min i 35 sekund. Na wyróżnienie zasługują także Zuzanna Rozpłoch (VI b) oraz Igor Rożek (IV a). Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Organizatorem konkursu był pan Marcin Załachowski.

rubik 1 5 18.JPG
KONKURS WIEDZY O KUCHNI NIEMIECKIEJ

  Dnia 7 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs wiedzy o kuchni niemieckiej. W konkursie wzięło udział 28 uczniów z klas gimnazjalnych, oraz uczniowie VII klasy szkoły podstawowej. Wiedza uczniów sprawdzana była za pomocą testu, z zakresu ogólnych wiadomości na temat kuchni niemieckiej. Test składał się z 23 pytań. Zwyciężczynią została uczennica klasy VII b Sylwia Lorek, która uzyskała 21 punktów. Na miejscu drugim uplasowały się ex equo cztery osoby: Klaudia Domalewska kl. VII b, Maria Krauze kl. VII a, Kinga Kowal kl. VII a, Martyna Mikołajczak kl. VII a, zdobywając po 20 punktów. Natomiast trzecie miejsce zajęła Monika Zalewska z klasy III b uzyskując 18 punktów. Konkurs przygotowała nauczycielka języka niemieckiego Edyta Murzyn.
  Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko przygotować pyszne potrawy i skosztować dań kuchni niemieckiej.

niemiecki 2 5 18.jpg
ILE WIEMY O BUDOWIE LUDZKIEGO CIAŁA? - SZKOLNY KONKURS

  "Tajemnice ciała ludzkiego" - pod takim tytułem odbył się 10 maja br. konkurs dotyczący zagadnień ludzkiej anatomii oraz zdrowego trybu życia. Do konkursu zgłosiło się wielu chętnych, którzy chcieli zmierzyć się z testem i sprawdzić swoją wiedzę - którą mogli zdobyć podczas zajęć biologii. Do rywalizacji przystąpiły 34 osoby, uczniowie z klas VII SP oraz z klas II i III oddziałów gimnazjalnych. Test konkursowy składał się z 24 zadań, głównie zamkniętych. Uczniowie po konkursie byli bardzo zadowoleni, teraz oczekują na dobre wyniki.
(Agnieszka Szulc)

anatomia1 2018.JPG

PLAKAT INFORMACYJNY - XXV BIEG BOHATERÓW KRAJNY
bieg krajny2018.jpg
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.01 1,133,383 Unikalnych wizyt