Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
12-07-2024 22:22
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· KALENDARIUM SZKOLNE
· GODZINY LEKCYJNE
· PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
· RADA RODZICÓW
· PRZYWOZY I ODWOZY
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
· FERIE W SZKOLE
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
INFORMACJA
zmiana w planie lekcji i odwozow 28.01.2019.jpg
FERIE ZIMOWE 2019 - ŻYCZENIA
zyczenia dla uczniow ferie zimowe2019.jpg
BAL GIMNAZJALNY
FOTO: MICHAŁ NOWAK
bal gimnazjalny1 11.01.2019 .jpg

bal gimnazjalny2 11.01.2019.jpg
TERMINY FERII ZIMOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
ferie zimowe 2019.gif

Źródło mapy: https://news.edubaza.pl/s/1777/80052-Ferie-2019-terminy-ferii-zimowych-w-roku-szkolnym-20182019.htm
WYWIADÓWKA SEMESTRALNA
wywiadowka 10.01.2019.jpg
"CHEMICZNE CZARY - MARY, NIE DO WIARY" (4 stycznia 2019 r.)

   Białośliwscy uczniowie uczestniczyli w niecodziennych i atrakcyjnych zajęciach - „Chemiczne Czary – Mary, nie do wiary”. Pokaz interesujących doświadczeń z dziedziny chemii, fizyki i przyrody przeprowadził Kamil Marzec z grupy „Atomowi Naukowcy”. Uczniowie mogli obejrzeć wiele barwnych i widowiskowych eksperymentów chemicznych. Ochotnicy mogli również wziąć udział w doświadczeniach: m.in. stworzyć małą chmurę w butelce, sprawdzić jak zmienia się głos na skutek działania helu lub wytworzyć dym z użyciem ciekłego azotu. Po zajęciach wszyscy byli bardzo zadowoleni i pełni wrażeń. Spotkanie pozwoliło uczniom odświeżyć dotychczasową wiedzę dotyczącą prezentowanych dziedzin, dowiedzieć się czegoś nowego i doświadczalnie poznać otaczające nas siły i zjawiska.

atomowi4 2019.JPG
KONKURS NA LOGO-ZNACZEK ROZSTRZYGNIĘTY (4 stycznia 2019 r.)

   Jednym z wielu szkolnych przedsięwzięć związanych z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego był zorganizowany konkurs plastyczny. Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu w dowolnej technice loga-znaczka, które będzie upamiętniało "100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918-1919". Oprócz nagród przewidziano, że zwycięskie loga-znaczki zostaną umieszczone na okolicznościowych pudełkach od zapałek. Konkurs zorganizowali nauczyciele historii: Marta Grzonkowska-Kopera i Piotr Coblewski.
   W konkursie nagrodzono i wyróżniono następujących uczniów: I miejsce - Dobrosława Coblewska, II miejsce - Wiktoria Góra, III miejsce - Katarzyna Świtała, wyróżnienia - Kamil Wala, Antonina Coblewska, Daniel Nowak, Bartosz Pająk, Michał Skirzewski.
Gratulujemy!

logo powstancy1 6.01.2019.JPG
PAMIĘTALI O WYDARZENIACH POWSTAŃCZYCH SPRZED STU LAT (4 stycznia 2019 r.)

   100. lat temu – w sobotę 4 stycznia 1919 roku, gdy w Wielkopolsce od kilku dni trwało powstanie, białośliwski oddział dowodzony przez Franciszka Bruskiego rozpoczął swoje działania i przejął od Niemców najważniejsze punkty w miejscowości. Był to pierwszy dzień, kiedy po ponad stu latach pruskiej niewoli Białośliwie znów znalazło się w rękach polskich. W 2013 roku wydarzenia te zostały upamiętnione okolicznościową tablicą wraz z kamieniem, który ustawiono na skraju białośliwskiego parku. Na tablicy umieszczono napis: „Powstańcom Wielkopolskim z Białośliwia, którzy 4 stycznia 1919 roku przywrócili tu Ojczyznę. Wdzięczni Rodacy”.
   W rocznicę tego wydarzenia – 4 stycznia 2019 roku delegacje: władz samorządowych Gminy Białośliwie, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Szkoły Podstawowej im. Wiktora Kaji złożyły pod tablicą kwiaty i zapaliły znicze.

kamien powstancy1 4.01.2019.JPG
PATRIOTYCZNIE, ŚWIĄTECZNIE, WZRUSZAJĄCO (3 stycznia 2019 r.)

   Kolejny raz w szkolnej świetlicy odbyło się świąteczne spotkanie emerytowanych pracowników oświaty. Przybyłych gości powitała dyrektor szkoły Zofia Boć-Sosnowska. Uczniowie klasy Vd i IIIb gimnazjum zaprezentowali patriotyczne jasełka, nawiązujące do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego. W krótkim wstępie Justyna Kromulska przywołała słowa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który podczas uroczystości w Poznaniu powiedział, że: ,,Powstanie Wielkopolskie było i jest fundatorem niepodległej i odrodzonej Polski. Nie byłoby II Rzeczypospolitej, w jej ostatecznym kształcie, gdyby nie determinacja, bohaterstwo, ale i praca Wielkopolan”. Goście usłyszeli piękne wiersze, patriotyczne kolędy i inne pieśni, które wszystkich wzruszyły i rozrzewniły. Obecnych obdarowano również upominkiem, była to okolicznościowe pudełko zapałek z konkursowym logo upamiętniającym rocznicę wybuchu powstania. Dziękując za występ i składając zebranym świąteczne życzenia dyrektor Zofia Boć-Sosnowska zwróciła uwagę na aspekt wychowania młodego pokolenia i szacunku dla Ojczyzny - Matki. Po części oficjalnej, przy kawie i ciastku wszyscy śpiewali piękne, polskie kolędy.
(Justyna Kromulska)

jaselka emeryci2 3.01.2019.JPG

PASOWANIE NA ŚWIETLIKA (4 grudnia 2018 r.)
pasowanie swietlika 1 4.12.2018.jpg
RADA RODZICÓW ZAPRASZA NA ZABAWĘ KARNOWAŁOWĄ
zabawa rady rodzicow szkoly podstawowej 9.02.2019.jpg
100. ROCZNICA WYDARZEŃ POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO W BIAŁOŚLIWIU
plakat powstanie bialosliwie 4 stycznia 2019.jpg
PODZIĘKOWANIE DLA SZKOŁY W BIAŁOŚLIWIU ZA UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI "KARTKA DLA RODAKA"
kartka dla rodaka 2018.JPG
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.01 1,333,698 Unikalnych wizyt