Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
28-03-2023 21:26
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA PEDAGOGICZNA
WYCHOWAWCY KLAS
DOKUMENTY SZKOLNE
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
KALENDARIUM SZKOLNE
BEZPIECZNA SZKOŁA
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA-PRZETARGI
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
RODO - INFORMACJE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
WIOSENNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - FOTORELACJA

  Uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej oraz klas II-III oddziałów gimnazjalnych świętowali pierwszy dzień wiosny pod hasłem Wiosennych Igrzysk Olimpijskich. Oficjalnego ich otwarcia dokonał wicedyrektor szkoły - Piotr Kadecki, który przybliżył uczniom ideę tego przedsięwzięcia, następnie przekazał ogień olimpijski przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - Martynie Koczorowskiej i uczniowi klasy VIIb - Marcinowi Beimowi. Jak na igrzyska przystało, na początku jury wybrało spośród przygotowanych propozycji maskotkę olimpijską. W wyniku głosowania zostały nią postaci przygotowane przez klasę IVa oraz VIIa. Ważnym elementem identyfikującym drużyny, a zarazem budzącym sporo emocji, były stroje sportowców, dlatego jury oceniało kreatywność i wkład pracy włożony przez klasy w ich przygotowanie. Dzięki rozgrzewce poprowadzonej przez wybranych uczniów zespoły solidnie przygotowały się do zawodów. Zacięta rywalizacja toczyła się w kilku konkurencjach: biegu sztafetowym przez skakankę w stylu dowolnym, biegu sztafetowym z jajkiem na rakiecie do tenisa stołowego, biegu sztafetowym z balonem między kijami do unihokeja oraz kręceniu hula-hoop na czas. Sporo emocji wzbudziła konkurencja skoków przez sznur, w której uczestniczyły całe zespoły klasowe. W kategorii uczniów młodszych zwyciężyła klasa VIb, drugie miejsce zajął zespół klasy Va, a na trzecim uplasowała się klasa VIa. Wśród młodzieży najlepszy okazał się zespół klasy VIIb, za nim uplasowała się klasa IIIb, natomiast trzecie miejsce przypadło uczniom klasy IIb. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone słodyczami, a zwycięzcy otrzymali wymarzone puchary. Dużym kunsztem oratorskim wykazały się Nikola Weyer, Weronika Zawadzka i Martyna Koczorowska, które brawurowo poprowadziły igrzyska olimpijskie. Nad oprawą muzyczną uroczystości czuwał Bartosz Kamiński. Wyśmienita zabawa udała się dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i ich wychowawców. Nad jej prawidłowym przebiegiem czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: Joanna Kowalska, Wojciech Kubiński, Michał Węgrzyn, pedagog Ewelina Tusińska, Marta Grzonkowska-Kopera, Hanna Bogdańska oraz jury w składzie: wicedyrektor Piotr Kadecki, Magdalena Bachmatiuk i Kinga Kowal. Dekoracje przygotowała natomiast Aleksandra Krauze.

igrzyska1 2018.JPG
SPACER W POSZUKIWANIU PIERWSZYCH OZNAK WIOSNY

  Na przekór pogodzie, która od początku tygodnia nas nie rozpieszcza, można już poszukać pierwszych oznak wiosny. Dlatego uczniowie klas I-III, wraz z wychowawczyniami, udali się na spacer w poszukiwaniu tej wyjątkowej pory roku. Udało się dostrzec pierwsze wiosenne kwiaty. Nawet ptaki w tym dniu przypominały o sobie śpiewem. Kolorowy korowód pożegnał zimę. Teraz z pewnością słonecznych i cieplejszych dni będzie coraz więcej!

marsz wiosna1 2018.JPG
ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA - 21 MARCA

  Światowy Dzień Zespołu Downa (ŚDZD) obchodzony jest 21 marca, a patronat nad nim sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną oraz integracja z nimi. Data obchodów ŚDZD nie została wybrana przypadkowo - symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę zespołu Downa. Przyłączyć się do świętowania 21 marca można w bardzo różny sposób. Jedną z bardzo rozpowszechnionych form jest zakładanie różnych skarpetek - mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par. Do obchodów tego dnia włączyli się również uczniowie klasy III a, którzy wraz z wychowawczynią – Katarzyną Sobczak, założyli kolorowe skarpetki.

skarpetki2018.jpg
BIAŁOŚLIWSKA SZKOŁA W PIERWSZYCH PORANNYCH PROMIENIACH WIOSENNEGO SŁOŃCA

  Nadeszła upragniona wiosna! Ta pora roku będzie nam towarzyszyć do czasu letniego przesilenia (najdłuższego dnia roku) – 21 czerwca. Z wiosną witamy też tradycje, święta i obyczaje... A tak dzisiaj rano, o godz. 7.00, prezentował się wiosenny wizerunek budynku szkolnego!

szkola wiosna1 2018.JPG
DYŻUR NAUCZYCIELSKI DLA RODZICÓW - 22 marca 2018 r.
dyzur22 03 2018.jpg
DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA - PATRONA IRLANDII

  19 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić „Dzień Św. Patryka”, który obchodzony jest na całym świecie 17 marca. Tego dnia uczniowie pojawili się w szkole z koniczynkami, które miały przynieść im szczęście w czasie lekcji. Przedstawiciele klas walczyli również o nagrody dla swoich kolegów i koleżanek rozwiązując zadania konkursowe, w których musieli wykazać się znajomością słówek i zwyczajów związanych z obchodami „Dnia Świętego Patryka”. Nie zabrakło też takich, którzy w czasie przerw rozglądali się za kociołkiem złota, który irlandzki psotnik – leprechaun (w mitologii rodzaj skrzata), ukrył gdzieś w szkole. W tym celu musieli wykazać się pomysłowością i sprytem w rozwiązywaniu zagadek rozmieszczonych na terenie szkoły, które prowadziły prosto do kociołka złota.

  „Dzień Św. Patryka” to irlandzkie święto narodowe i religijne. Najważniejszą tradycją jego obchodów jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, który nawiązuje do trawiastego krajobrazu wyspy. Irlandczycy w wielu miastach organizują wówczas festyny i uliczne pochody, w których dominuje właśnie zieleń. Głównym symbolem święta jest shamrock (trójlistna koniczyna), która jest także jednym z symboli związanych tradycyjnie z Irlandią. Według legendy o św. Patryku, wykorzystał on tę roślinę aby wyjaśniać pierwszym irlandzkim chrześcijanom dogmat o Trójcy Świętej. Nie mogli oni zrozumieć, jak to jest możliwe, że są Trzy Osoby Boskie, a jednocześnie są one jednym Bogiem.17 marca jest dniem śmierci św. Patryka, stąd tego dnia co roku wspomina się jego życie i dokonania. Święto obchodzone jest również poza Irlandią, także w Polsce, co jest związane z popularnością kultury celtyckiej.

patryk1 2018.jpg

UWAGA GIMNAZJALIŚCI - PILSKIE TARGI EDUKACYJNE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

  Już w najbliższą sobotę – 17 marca w sali sportowej Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile, przy ul. Sikorskiego 73, odbędą się "Pilskie Targi Edukacyjne Szkół Ponadgimnazjalnych". Swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/2019 przedstawi 13 placówek oświatowych. To będzie doskonała okazja, by dowiedzieć się, jakie kierunki kształcenia proponują placówki prowadzone przez Powiat Pilski, jaką mają bazę dydaktyczną i jakie wprowadziły nowości. Każda ze szkół zaprezentuje się na swoim stoisku, na których będą również materiały informacyjne. Gimnazjaliści będą mogli także poznać starszych kolegów i porozmawiać z nauczycielami. Powiat Pilski przygotował również „Informator Edukacyjny dla Gimnazjalistów 2018/2019”, który jest mini przewodnikiem po szkołach ponadgimnazjalnych. Podczas targów nie zabraknie też licznych atrakcji. Stoiska szkół będą znajdować się w dwóch salach, w mniejszej będą uczniowie szkół branżowych, którzy na tę okoliczność założą stroje, w których odbywają praktyki zawodowe. Będą też przedstawiciele służb mundurowych, wspierające szkoły prowadzące klasy o profilu policyjnym, strażackim i wojskowym, oni też przygotowali ciekawe pokazy. Nie zabraknie również niespodzianek. Zapraszamy!
(źródło: www.powiat.pila.pl)

targi edukacyjne2018.jpg

MAGICZNE SZTUCZKI CZY NAUKA?

  W czwartek - 15 marca, uczniowie klas I, III i IV mogli obejrzeć pokaz doświadczeń chemicznych i fizycznych „Magiczne sztuczki czy nauka?” przygotowany przez członków Koła Młodych Odkrywców, działającego pod opieką nauczycielki chemii i fizyki Aleksandry Krauze. Uczniowie klas VII wykonali różne ciekawe doświadczenia, często z użyciem substancji, które można odnaleźć w kuchni lub apteczce. Podczas pokazu wyjaśnili zjawiska, które na pozór wydają się nam magicznymi sztuczkami.

pokaz1 2018.JPG
DZIEŃ LICZBY PI I NOWY REKORD SZKOŁY

  14 marca (w angielskim systemie zapisu dat 3.14) wypada Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Nasza szkoła dołączyła do grona świętujących ten niesamowity dzień. Na wystawie "W świecie kół" można było podziwiać obrazki z kółek wykonane przez uczniów klas I - III (nauczania zintegrowanego). Uczniowie klas IV - V wyczarowali cyrklem kolorowe kompozycje z kół i okręgów. Na korytarzu zawisły również plakaty dotyczące Ludolfiny (liczby Pi), których autorami są przedstawiciele klas VI, VII, II gimn. i III gimn. Punktem kulminacyjnym szkolnych obchodów Dnia Liczby Pi był konkurs w zapisywaniu z pamięci kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Nowy rekord szkoły ustanowiła Izabela Włodarek z klasy VI a, zapisując 265 cyfr liczby Pi. Gratulujemy Izie i pozostałym uczestnikom tego konkursu: Klaudii Rożek (181), Weronice Zawadzkiej (115), Martynie Śliga (103) oraz Sewerynowi Kulka (22).
  Dziękujemy również wszystkim tym uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w szkolne obchody Dnia Liczby Pi. Za rok też swiętujemy i liczymy na Was. Nauczyciele matematyki.

pi 1 3 18.JPG
PODZIĘKOWANIA
podziekowaniedlabartka.jpg

KANGUR 2018, CZYLI UCZNIOWSKIE ZMAGANIA Z MATEMATYKĄ

  Międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny” wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych XX wieku przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność (w Polsce od 1992 roku). Konkurs ma charakter jednorazowego testu i jest rozgrywany w sześciu kategoriach klasowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Zadania oraz termin są ustalane przez główne władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie'res w Paryżu. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów. Dzień konkursu stał się w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego przebiegu konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki. W tegorocznej edycji – która odbyła się 15 marca, uczestniczyło również 67 uczniów białośliwskiej szkoły. Opiekę nad prawidłowym jego przebiegiem sprawowali nauczyciele matematyki: Gabriela Miedzińska, Justyna Heimann, dyrektor Zofia Boć-Sosnowska oraz Marcin Załachowski.

kangur0 2018.jpg
WARCABY - KLASYCZNA GRA PLANSZOWA

  Warcaby to nie tylko popularna gra planszowa, lecz także edukacyjna, uczy bowiem koncentracji, cierpliwości, gry „fair play”, wprowadza elementy zdrowego współzawodnictwa, rozwija umiejętności planowania oraz realizacji różnych strategii. To doskonały trening myślenia. W ostatnim czasie, z inicjatywny nauczycielek świetlicy: Ewy Rutkowskiej i Magdaleny Mielnik, odbył się „XV Szkolny Turniej Warcabowy”. Wzięła w nim udział duża grupa zainteresowanych uczniów, a poszczególne partie rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: (IV-VI SP) - Zuzanna Rozpłoch VIb, Julia Rolbiecka Va, Katarzyna Bureta IVb, Jan Czarnota VIa, Bartłomiej Pająk VIa, Kacper Wiśniewski Va; (VII SP oraz II-III G) - Martyna Śliga IIb, Partryk Jarzembowski VIIb, Oliwia Ciepłuch VIIb. Szkolny turniej wyłonił również uczniów, którzy reprezentowali białośliwską szkołę w rozgrywkach na szczeblu powiatowym, które odbyły się 3 marca w Pile (Julia Rolbiecka Va, Katarzyna Bureta IVb, Bartłomiej Pająk VIa oraz Jan Czarnota VIa). Wszystkim sympatykom gry w warcaby dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy dobrych wyników!

warcaby1 2018.jpg
UDZIAŁ W SZKOLNYCH ELIMNACJACH OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NAUK PRZYRODNICZYCH "ŚWIETLIK"

  Dnia 13 marca, po raz pierwszy, odbyły się w naszej szkole eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji. Do konkursu przystąpiło 9 uczniów z klas siódmych, pod opieką Agnieszki Szulc – nauczyciela biologii. Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Formuła testu również nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w maju.

swietlik2 2018.jpg
NA POWAŻNIE I NA WESOŁO - WYCIECZKA KLASY IVD

  W czwartek 8 marca odbyła się klasowa wycieczka do Bydgoszczy. Poważnym i pouczającym punktem naszego wyjazdu była wizyta w Multikinie, gdzie obejrzeliśmy niezwykle mądry film pt. „Cudowny chłopak”. Opowieść ta porusza trudny temat tolerancji i akceptacji. Nasz rówieśnik 10-letni Auggie udowadnia innym, że piękno to coś więcej niż wygląd. Film ten na przemian wzruszał nas i rozbawiał. Naładowani pozytywną energią pojechaliśmy wyszaleć się w Jumpin Place. Była to już nasza druga wizyta w parku trampolin. Zmęczeni lecz zadowoleni, szczęśliwie wróciliśmy do domu. Opiekę nad uczniami sprawowały: Małgorzata Częstochowska (wychowawczyni klasy) oraz Daria Pruszyńska.

bydgoszcz1 2018.jpg
KONCERT ŻYCZEŃ Z OKAZJI DNIA KOBIET

  Uczniowie klasy siódmej Bartek Kamiński i Eryk Makówka byli pomysłodawcami szkolnego koncertu życzeń z okazji obchodzonego 8 marca – Dnia Kobiet. W czasie przerw międzylekcyjnych można było usłyszeć życzenia, które swoim koleżankom – z okazji ich święta, składali koledzy. Inicjatywa Bartka i Eryka spotkała się z dużym zainteresowaniem pozostałych uczniów.

koncert zyczen1 2018.JPG
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk