Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
28-05-2023 21:03
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA PEDAGOGICZNA
WYCHOWAWCY KLAS
DOKUMENTY SZKOLNE
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
KALENDARIUM SZKOLNE
BEZPIECZNA SZKOŁA
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA-PRZETARGI
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
RODO - INFORMACJE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
WARSZTATY JĘZYKOWE (1-2 lutego 2023 r.)

   W pierwszym tygodniu ferii zimowych odbyły się warsztaty językowe dla uczniów zorganizowane przez Angelikę Szulc. W czasie zajęć uczniowie klas ósmych mogli zmierzyć się z różnymi zadaniami egzaminacyjnymi poznając tym samym różne strategie egzaminacyjne i kompensacyjne. Z kolei uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych mogli rozwinąć swoje umiejętności językowe i komunikacyjne poprzez różne gry i zabawy językowe i ruchowe oraz piosenki, m.in. składanie mapy Wielkiej Brytanii, zabawa w szpiega, poszukiwanie myszki w domu, tworzenie kanapek, gry z flashcardami, piosenka „Walking, walking” oraz „Wind the Bobbin’ Up” oraz wiele innych.

jezykowe ang 2023 1.jpg
DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH (30 stycznia 2023 r.)

    Po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią, gry planszowe ponownie zawitały do białośliwskiej szkoły. W pierwszym tygodniu ferii zimowych odbył się „Dzień Gier Planszowych” zorganizowany przez p. Angelikę Szulc, p. Martę Grzonkowską-Kopera oraz p. Ewelinę Tusińską. Wydarzenie skierowane było dla miłośników gier planszowych, karcianych i towarzyskich. Uczestnicy mieli okazję zagrać w różnorodne tytuły, zarówno na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym. Była to chwila relaksu połączona z intensywną aktywnością umysłu, a nade wszystko świetną zabawą. Uczestnicy mieli okazję rozwinąć swoją wiedzę i wyobraźnię angażując tak kluczowe obszary naszego myślenia jak pamięć, planowanie, dedukcja czy liczenie. A co najważniejsze – spotkanie przy grach planszowych to idealny sposób spędzenia czasu z innymi osobami.
   Dlatego zapraszamy wszystkich do dołączenia do „Szkolnego Klubu Gier Planszowych”, który rozpoczął swoją działalność w naszej szkole w pierwszym semestrze. Spotkania klubu odbywają się co dwa tygodnie w piątek o godz. 15. Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniach klubu proszone są o kontakt z p. Angeliką Szulc.

gryfer plansz2023 0.jpg

UKŁADALI KLOCKI LEGO EDUCATION (6 lutego 2023 r.)

   Podczas ferii zimowych uczniowie mogli skorzystać z oferty uczestnictwa w warsztatach z klocków Lego Education. Pomimo tego, że niektórzy uczniowie byli nowicjuszami, wszyscy świetnie radzili siebie z układaniem różnorodnych konstrukcji i budowli. Warsztaty prowadziła nauczycielka informatyki Anita Kocunik.

lego robotyka ferie 2023 0.jpg
SIÓDMOKLASIŚCI W PILE (27 stycznia 2023 r.)

   Dnia 27 stycznia klasa VIIa, pod opieką wychowawczyni Anity Kocunik oraz Edyty Murzyn, wybrała się na wycieczkę do Piły. Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Okręgowym, gdzie uczniowie oprócz tematycznych wystaw stałych obejrzeli również wystawę czasową ukazująca szopki bożonarodzeniowe pochodzące z różnych zakątków świata. Pobyt w Pile uatrakcyjniony został również seansem filmowym w kinie oraz grą w kręgle w klubie Bowling.

kocunik VII wycieczka pila2023.jpg
ODWIEDZILIŚMY PILSKIE POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE (18 lutego 2023 r.)

   Kolejny etap przygotowań do podjęcia nauki w szkołach ponadpodstawowych za nami. Dziękujemy za zaproszenie do udziału w Pilskich Powiatowych Targach Edukacyjnych. Dotarliśmy na targi bardzo liczną grupą, niektórzy z Rodzicami, rodzeństwem i przyjaciółmi. Oferta szkół jest bardzo bogata, zostaliśmy obdarowani ulotkami, informatorami i gadżetami. Fajnie było spotkać naszych starszych kolegów i koleżanki. Z głowami pełnymi informacji, myślami w chmurach wracamy do domów. Niektórzy już zdecydowani co do wyboru ścieżki rozwoju, inni z przemyśleniami i zadaniem domowym do odrobienia. Bo wybór szkoły, to poważne i trudne zadanie!

UWAGA: W zakładce REKRUTACJA DO SZKÓŁ znajduje się „Informator Edukacyjny Powiatu Pilskiego” z ofertą szkół na rok 2023/2024.

targi pilskie 2023 0.jpg
KONKURS, KONKURS, KONKURS (17 lutego 2023 r.)
infor konkurs kocunik ogloszenie 2023.jpg
KONKURS INFORMATYCZNY „BÓBR” ROZSTRZYGNIĘTY (16 lutego 2023 r.)

   Dzisiaj nastąpiło oficjalne wręczenie nagród w ramach konkursu informatycznego „Bóbr”. W konkursowych zmaganiach, kolejne honorowane miejsca, zdobyli uczniowie: I m. - Zofia Bizon, II m. - Iga Kubacka, III m. - Oliwer Niemczyński. Koordynatorem konkursu była nauczycielka informatyki - Anita Kocunik. Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!

kocunik konkurs uczniowie 2023 1.jpg
W CZASIE FERII ZIMOWYCH PISALI GĘSIM PIÓREM (2 lutego 2023 r.)

   Pisanie gęsim piórem nie należy do prostych umiejętności. Wymaga od piszącego szczególnej uwagi, staranności i dokładności. W dobie tekstów zapisywanych a następnie edytowanych przy pomocy komputera, pisanie gęsim piórem wydaje się dzisiaj archaizmem. Aby doświadczyć tej piśmienniczej dawnej umiejętności stworzono uczniom (i nie tylko) w czasie ferii zimowych do tego okazję. Uczestnicy spotkania wysłuchali również opowieści o średniowiecznych skrybach, którzy w klasztorach pisali gęsim piórem maczanym w atramencie oraz na czym polegało używanie lakowej pieczęci. Nie zabrakło również informacji o najstarszym dokumencie z 1216 roku, w którym po raz pierwszy wzmiankowana była nazwa – Białośliwie.

gesie pioro 2023 1.jpg
PĄCZKI, PĄCZKI, PĄCZKI, CZYLI TŁUSTY CZWARTEK (16 lutego)

   Tłusty czwartek, który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału, jest jedną z ostatnich okazji do zajadania się smakołykami przed zbliżającym się Wielkim Postem. Według polskiej tradycji każdy powinien tego dnia zjeść chociaż jednego pączka – aby mu się wiodło aż do końca roku. Co więcej, zjedzenie pączka (faworka, ciastka lub innego przysmaku!) w miłym towarzystwie poprawia nastrój. Mówi się także, że słodkości w tłusty czwartek nie idą „w boczki”… Dlatego w wielu klasach, dzięki Rodzicom, uczniowie mogli skosztować smakowitych pączków!!!

bardzo tlusty czwartek2023 1.jpg
BALIK KARNAWAŁOWY UCZNIÓW KLAS I-III (14 lutego 2023 r.)

   Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji tego wydarzenia a przede wszystkim za współfinansowanie animatorki, obecność której nadała zabawie niezwykły wymiar. Dziękujemy też za pomoc finansową Sponsorowi, który chce pozostać anonimowy.

balik karnawal 2023 1.jpg
SPOTKANIA SEMESTRALNE DLA RODZICÓW
wywiadowka luty2023jl.jpg
FERIE ZIMOWE DOBIEGŁY KOŃCA ...
koniec ferii 2023zimowych.jpg
WALENTYNKI
walentynki2023JL.jpg
INFORMACJA
londyn wycieczka2023.jpg
INFORMACJA
obiady informacja luty 2023.jpg
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk