Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
21-09-2023 16:47
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· KALENDARIUM SZKOLNE
· GODZINY LEKCYJNE
· PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
· ZAJĘCIA DODATKOWE
· RADA RODZICÓW
· PRZYWOZY I ODWOZY
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
AWANS DO 1/2 FINAŁU WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W UNIHOKEJU

   Zwycięstwo w Finale Mistrzostw Regionu Pilskiego w Unihokeju zapewniło białośliwskiej drużynie chłopców (rocznik 2003-2005) awans do 1/2 Finału Województwa Wielkopolskiego. Klasyfikacja końcowa etapu rejonowego, który miał miejsce 27 listopada w Drawsku, przedstawiała się następująco: Białośliwie, Trzcianka, Drawsko, Morakowo. Gratulujemy i życzymy sukcesu w finale wojewódzkim!

rejon unihokej 1Piosik27 11 2018.jpg
MISTRZOSTWO POWIATU PILSKIEGO W UNIHOKEJU
uni hokej 1Piosik2018.jpg
ANDRZEJKI, ANDRZEJKI, ANDRZEJKI...

   Dziękujemy Pani Natalii Michalskiej - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białośliwiu, Panu Jarosławowi Poloczek oraz Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu szkolnej imprezy andrzejkowej.

andrzejki1 2018.jpg
II MIEJSCE ZUZANNY W KONKURSIE GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

   Zuzanna Rozpłoch zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Grafikę Komputerową - „100 lat Niepodległości”, którego organizatorem była SP nr 3 w Pile. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przy pomocy dowolnego edytora graficznego pracy plastycznej związanej z rocznicą 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Okolicznościowe dyplomy za udział w konkursie otrzymały również Anastasia Skulynets i Agata Jankiewicz. Gratulujemy!

grafika konkurs rozploch 2018.JPG
DYŻUR NAUCZYCIELSKI DLA RODZICÓW
dyzur nauczycielski2018 11 29).jpg
PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTÓW

   W kwietniu wszyscy ósmoklasiści przystąpią do pisemnego egzaminu będącego jednym z warunków ukończenia szkoły. Będzie on sprawdzał wiedzę i umiejętności, które ujęte zostały w podstawie programowej kształcenia ogólnego z poszczególnych przedmiotów dla uczniów szkoły podstawowej. Podczas trzech dni egzaminu uczniowie będą mieli do rozwiązania trzy testy egzaminacyjne: język polski, matematyka oraz język obcy nowożytny.
   Aby pozwolić uczniom na oswojenie się z formułą egzaminu oraz sprawdzić swoją dotychczasową wiedzę i umiejętności – na kilka miesięcy przed właściwym testem, przeprowadzono w dniach 21-23 listopada próbny egzamin ósmoklasisty. Wykorzystano do tego testy przygotowane przez jedno z wydawnictw edukacyjnych.

probny egzamin osmoklasistow 2018.jpg

KONKURS NA LAMPĘ RORATNIĄ
lampa roratnia2018.JPG
SPOTKANIE ODDZIAŁU ZWIĄZKU NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO W BIAŁOŚLIWIU Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
ZNP 2018.JPG
PEREGRYNACJA KOPII OBRAZU MATKI BOŻEJ JASNOGÓRSKIEJ W BIAŁOŚLIWIU

   Od września trwa peregrynacja kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Diecezji Bydgoskiej. W parafii białośliwskiej obraz gościł w dniach 12-13 listopada 2018 roku. W ostatnim dniu peregrynacji we Mszy św. przed Obrazem uczestniczyli również uczniowie białośliwskiej szkoły.
   Była to druga, po czterdziestu latach, wizyta jasnogórskiego obrazu w Białośliwiu. Pielgrzymujący po polskich diecezjach obraz (waży 90 kilogramów) przewożony jest w specjalnym samochodzie. Jego kustoszami na szlaku są specjalnie wyznaczeni ojcowie Paulini.

obraz1 2018.jpg
ŁĄCZY NAS POLSKA
foto100 1 2018.jpg
APEL SZKOLNY W STULECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI (1918-2018)

   Odśpiewaniem czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” białośliwscy uczniowie rozpoczęli okolicznościowy apel w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie w zagadnienia rocznicowe wprowadził uczniów nauczyciel historii – Piotr Coblewski, który przybliżył okoliczności odzyskiwania niepodległości oraz jej znaczenia w naszym współczesnym świecie. Swoje umiejętności w najdostojniejszym i najpiękniejszym polskim tańcu narodowym – polonezie, zaprezentowali uczniowie klasy czwartej. Również montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klas ósmych oraz występ chóru szkolnego ukazał najpiękniejsze i najwartościowsze momenty, które towarzyszyły Polakom na przestrzeni dziejów związanych z odzyskiwaniem wolności. Część artystyczną przygotowaną przez: Hannę Bogdańską, Lucynę Wocka-Mickiewicz oraz Małgorzatę Częstochowską wzbogaciła również prezentacja multimedialna i dekoracje. Wcześniej uczniowie wszystkich klas, pod opieką nauczycieli wychowawców, wykonywali tematyczne plakaty związane z rocznicą. Cztery klasy za wykonanie najciekawszych w ocenie dyrektor szkoły Zofii Boć-Sosnowskiej oraz wicedyrektora Wojciecha Coblewskiego plakatów, zostały nagrodzone słodyczami.

apel100 niepodlegla 2018.jpg
WIELKI FINAŁ PONADPOWIATOWEJ OLIMPIADY EKOLOGICZNEJ

   W Starostwie Powiatowym w Pile, w czwartek 8 listopada, odbył się kolejny etap olimpiady ekologicznej - tym razem subregionu północnej Wielkopolski. Zmierzyli się najlepsi z najlepszych - laureaci etapów powiatowych, przeprowadzonych 16 października, na terenie powiatów: pilskiego, wągrowieckiego, chodzieskiego, złotowskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego. To była rywalizacja na wysokim poziomie. W zmaganiach „XI Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski” wzięło udział aż 120 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z pięciu powiatów. Starosta pilski - Eligiusz Komarowski podczas otwarcia olimpiady pogratulował uczestnikom ogromnej wiedzy, która doprowadziła ich do tak wysokiego etapu.
   Wśród uczestników tego etapu znalazły się również uczennice z Białośliwia: Zuzanna Bociańska (gimnazjum) - która osiągniętym wynikiem zapewniła sobie wyróżnienie oraz Kornelia Piosik (szkoła podstawowa). Gratulujemy!
(źródło informacji i foto: www.powiat.pila.pl)

ekologiczny subregion1 2018.jpg

NAGRODZONO ZA PIĘKNĄ SZTUKĘ KALIGRAFII

   Podczas okolicznościowego apelu wręczono nagrody w konkursie, który zorganizowano dla uczniów klas piątych – „Patriotycznie i kaligraficznie na urodziny Polski”. Jego zadaniem była popularyzacja znajomości hymnu narodowego oraz kształtowanie umiejętności kaligraficznego pisania. Konkurs przewidywał, aby każdy jego uczestnik gęsim piórem umaczanym w atramencie napisał tekst hymnu.
   W konkursie nagrodzono prace kaligraficzne następujących piątoklasistów:
I miejsce – Tomasz Dubiński, Martyna Neumann, Kamila Piosik, Wiktoria Góra, Dobrosława Coblewska;
II miejsce – Adrian Grykier, Zuzanna Boć, Filip Kaczmarek, Anna Bura, Jowita Frieske;
III miejsce – Olga Bogdańska, Oliwia Zdrenka, Natalia Piosik, Martyna Wionczek, Jan Bartoszek.
   Nagrody uczniom wręczyła dyrektor szkoły - Zofia Boć-Sosnowska, a konkurs przeprowadzili nauczyciele historii oraz języka polskiego: Piotr Coblewski, Marta Grzonkowska-Kopera, Hanna Dominiak i Justyna Kromulska. Wszystkim nagrodzonym uczniom gratulujemy!

kaligrafia konkurs nagrody1 2018.JPG


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.01 1,133,356 Unikalnych wizyt