Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
29-01-2022 06:01
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
BEZPIECZNA SZKOŁA
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
RODO - INFORMACJE
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
GRANT PPGR
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
KONKURS INFORMATYCZNY - BÓBR

  Dnia 15 listopada odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs informatyczny "Bóbr" kategoria "Benjamin" (klasy IV-VI), w którym uczniowie mogli sprawdzić się w takich kategoriach jak: logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów czy posługiwanie się technologią informacyjną. W konkursie wzięło udział 9 uczestników. Ich zadania były podzielone na 3 stopnie trudności. Laureaci konkursu mogą liczyć na oficjalne wręczenie nagród w Toruniu. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała pani Anita Kocunik.

ANDRZEJKI, ANDRZEJKI, ANDRZEJKI...
TRZYMAJ FORMĘ

  Od początku listopada realizujemy, w klasach V-VI SP i II-III G, program "Trzymaj Formę". To inicjatywa, propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Program pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i kształtuje ich prozdrowotne nawyki poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. W czasie trwania programu uczniowie biorą również udział w konkursach plastycznych.

LEKCJA ANATOMII WEDŁUG GUNTHERA VON HAGENSA

  Niesamowitą lekcję anatomii przeżyli uczniowie klas II oddziałów gimnazjalnych podczas zwiedzania w Poznaniu wystawy „Body Worlds Vital”, opowiadającej o cudzie, złożoności i kruchości ludzkiego ciała. W piątek 17 listopada białośliwscy gimnazjaliści odwiedzili ekspozycję autorstwa niemieckiego patomorfologa i anatoma dr. Gunthera von Hagensa, który opracował nową metodę plastynacji ciał. Polega ona na utrwalaniu ich przez usunięcie wody i tłuszczu, a następnie wpompowanie polimeru, np. kauczuku silikonowego. Wystawę tworzą autentyczni ludzie, którzy zgodzili się na wykorzystanie po śmierci swoich ciał na potrzeby medycyny. Metoda plastynacji oraz stworzenie wystawy „Body Worlds Vital” sprawiło, że wiedza dotycząca anatomii - kiedyś przeznaczona wyłącznie dla lekarzy i personelu medycznego, teraz stała się dostępna dla każdego odbiorcy. Wystawa przeznaczona do celów edukacyjnych krąży po świecie od 1995 roku. Do tej pory była prezentowana w ponad 120 miastach na całym świecie, a obejrzało ją ponad 45 mln widzów. Po tej jakby trójwymiarowej wycieczce w atlasie anatomicznym uczniowie udali się również do kina Cinema City na seans filmowy. Inicjatorem wyjazdu były wychowawczynie klas II gimnazjum – Aleksandra Konieczna i Agnieszka Szulc.

SZKOLNY ETAP WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO

  Dnia 26 października br. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla uczniów z oddziałów gimnazjalnych. Wielu uczniów podjęło próbę rozwiązania zadań, jednak zabrakło punktów, aby dostać się do kolejnego etapu rejonowego. Na poziomie szkolnym najwyższą ilość punktów zdobyła Katarzyna Posert, uczennica klasy IIIa.

PEDIKULOZA (WSZAWICA) CZYLI CO DZIECKO MOŻE MIEĆ NA GŁOWIE

  Pedikuloza (wszawica) jest chorobą pasożytniczą wywołaną przez wesz głowową (Pediculus humanus capitis). Wszawica występuje we wszystkich krajach świata. Jest to powszechny problem, który nie zawsze jest oznaką braku higieny. Do zarażenia może dojść w każdym wieku, chociaż najczęściej występuje ona u dzieci i młodzieży. Do zarażenia tymi pasożytami łatwiej dochodzi w dużych zbiorowiskach ludzkich (np.: przedszkola, szkoły, internaty, akademiki, kolonie, noclegownie).


JAK DOKARMIAĆ PTAKI ZIMĄ?

  Zima to trudny okres dla ptaków. Niskie temperatury i opady śniegu powodują, że mogą mieć one problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości właściwego pokarmu. Ptakom można pomóc odpowiednio je dokarmiając. Wbrew powszechnemu przekonaniu, jest to zadanie bardzo odpowiedzialne. Nasi skrzydlaci przyjaciele przyzwyczajają się do miejsc, w których znajdują pokarm. W przypadku jego braku, potrafią oczekiwać na niego całymi godzinami, a niekiedy dniami. Gdy o nich zapomnimy mogą nawet zginąć z głodu. Z kolei nieodpowiedni pokarm może u nich wywołać np. chorobę i osłabienie, zmniejszając szansę na przeżycie zimy. Na tematy związane z zimowym dokarmianiem ptaków rozmawiał z uczniami – Damian Ostrowski z Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra”.

KONKURS NA LAMPĘ RORATNIĄ

KOLĘDNICY MISYJNI 2017 DZIECIOM W SYRII I LIBANIE - ZAPISY ROZPOCZĘTE


KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

  Dnia 13 listopada dziewczęta naszej szkoły wzięły udział w turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". To największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 1,6 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Do rozgrywek powiatowych przystąpiły trzy drużyny w kategorii U-12: SP 1 Piła, SP Falmierowo i SP Białośliwie. Podopieczne Magdaleny Bachmatiuk - nauczycielki wychowania fizycznego, przegrały mecz z SP 1 Piła (1:3), by później odnieść zwycięstwo z SP Falmierowo (9:0). Serdecznie gratulujemy!
Skład drużyny: Bartoszek Amelia, Coblewska Dobrosława, Gieroś Michalina, Gromotka Nikola, Kamińska Marcelina, Konwinska Julia, Kostrzewska Wiktoria, Piosik Kamila, Rolbiecka Julia, Szulc Lena.

IV MIEJSCE W FINALE POWIATU PILSKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

  W dniu 10 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile rozegrany został Finał Powiatu Pilskiego Szkół Podstawowych w Unihokeju Dziewcząt. W zawodach wzięło sześć drużyn, które uzyskały awans we wcześniejszych turniejach eliminacyjnych. Nasze dziewczęta rozegrały w sumie cztery mecze. Ciężko jednoznacznie wybrać, który z meczów był ciekawszy. Spotkania toczyły się w szybkim i dobrym tempie, a każda rozgrywka dostarczała niezwykłych emocji. Białośliwskie uczennice dzielnie wywalczyły wysokie IV miejsce w turnieju. Skład drużyny: Dziedzic Wiktoria, Felska Marta, Gabrych Martyna, Helińska Julia, Kobylańska Nikola, Kowal Kinga, Krauze Maria, Miedzińska Julia, Piosik Kornelia, Przybylska Patrycja, opiekun - Magdalena Bachmatiuk, nauczycielka wychowania fizycznego. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłorocznych rozgrywkach w unihokeja.

ZA NAMI JESIENNA EDYCJA CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH 2017/2018 W PILE

  W tej edycji rozegrano w sumie trzy rundy, które odbyły się 21, 28 września i 12 października br. Wszystkie z tych imprez zostały rozegrane we wspaniałej jesiennej aurze na tartanowym stadionie MOSiR w Pile. Rywalizacja odbywała się w biegach na 60, 300, 600 i 1000 m, skoku w dal, skoku wzwyż oraz rzucie piłeczką palantową. W całej jesiennej edycji wystartowali przedstawiciele 21 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali podopieczni nauczycielki wychowania fizycznego Magdaleny Bachmatiuk. Byli to: Bartoszek Amelia, Coblewska Dobrosława, Dziedzic Wiktoria, Gabrych Martyna, Gieroś Michalina, Góra Wiktoria, Grykier Adrian, Kamińska Marcelina, Kozioł Marcelina, Krauze Maria, Miedzińska Julia, Piosik Kamila, Piosik Kornelia, Piosik Natalia, Przybylska Patrycja, Szuda Karolina i Włodarek Izabela.

III MIEJSCE W FINALE MISTRZOSTW POWIATU PILSKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

  W dniu 18 listopada w SP nr 2 w Pile odbył się Finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. W turnieju udział wzięły cztery najlepsze drużyny turniejów półfinałowych: SP nr 2, SP nr 3, SP nr 11 w Pile oraz SP Białośliwie. Po bardzo wyrównanych zawodach drużyna w składzie: Fabian Burzyński, Michał Strojek, Igor Michalski, Bartek Śliga, Bartek Kryza, Bartek Pająk, Nikodem Gromotka, Igor Zawadzki, Paweł Jarzembowski, Kacper Wiśniewski zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowe medale. Za przygotowanie drużyny odpowiedzialny był nauczyciel wychowania fizycznego Wojciech Kubiński. Gratulujemy!

DOBIEGA KOŃCA MODERNIZACJA HALI SPORTOWEJ

  Zakres modernizacji obejmował: wytłumienie hali sportowej poprzez zabudowę sufitami akustycznymi części stropodachu hali i sufitu antresoli oraz montaż okładzin ściennych akustycznych, malowanie ścian obiektu oraz wymianę oświetlenia na suficie antresoli. Wykonawcą inwestycji było PHU SUFMARTECH Andrzej Tecław z miejscowości Chyby. Dzięki zrealizowaniu zadania inwestycyjnego, poprzez zamontowanie ekranów dźwiękochłonnych, zmniejszy się intensywność fal dźwiękowych odbitych, przyczyniając się w ten sposób do zmniejszenia poziomu hałasu oraz zmiany właściwości akustycznych hali.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk