Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
28-05-2023 21:38
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA PEDAGOGICZNA
WYCHOWAWCY KLAS
DOKUMENTY SZKOLNE
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
KALENDARIUM SZKOLNE
BEZPIECZNA SZKOŁA
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA-PRZETARGI
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
RODO - INFORMACJE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
CO ZA KOSMOS - CZYLI PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE (21 marca 2023 r.)

   „Co za kosmos” - to szkolne hasło powitania tegorocznego pierwszego dnia wiosny. Inspiracją świętowania stała się 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika - astronoma, matematyka, lekarza, prawnika, ekonomisty, twórcy teorii heliocentrycznej. Podążając śladami wybitnego uczonego każda z klas IV-VIII stworzyła własną planetę. Zadaniem uczniów było wymyślenie jej nazwy, flagi, powitania, tradycyjnego stroju oraz kosmicznej potrawy, którą okazje mieliśmy spróbować. A zadaniem na pobudzenie szarych komórek stało się rozszyfrowanie kodowanej wiadomości z innej planety.
   Równolegle odbywał się międzyplanetarny turniej siatkarski. W kategorii młodszych klas IV-VI zwyciężyli: I miejsce Vb, II miejsce VIb, III miejsce VIa; a w starszych klas VII-VIII: I miejsce VIIIa, II miejsce VIIIb, IIImiejsce VIIId.
   W finałowej prezentacji nie zabrakło również kosmicznego pokazu mody. We wszechświecie najciekawszymi planetami, według uczniowskiego jury, okazały się: „Planeta Gwiazd” - VIIIa, „Planeta ÓsmoDel-080918 - VIIId, „Planeta Wojtoland” - VIb.
   Warto również dodać, że pierwszy dzień wiosny rozpoczęto wspólnym podsumowaniem zakończonego semestru oraz osiągnieć uczniów. Nieprzypadkowo powiązano to z kosmosem, dlatego w wystroju hali sportowej znalazło się tyle uczniowskich gwiazd, czyli uczniów którzy z rąk wójta gminy Białośliwie – Krzysztofa Rutkowskiego odebrali okolicznościowe dyplomy sukcesu.
   Dzień ten pełen był pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń, a sam kosmos okazał się strzałem w dziesiątkę!

kosmos0 2023.jpg
O PIENIĄDZU, CZYLI ZŁOTE SZKOŁY NBP (20 marca 2023 r.)

   Już po raz trzeci Narodowy Bank Polski zaprosił szkoły do udziału w programie edukacyjnym „Złote Szkoły NBP”. Celem programu jest popularyzacja wiedzy ekonomicznej oraz integracja uczniów i nauczycieli. Hasło III edycji programu brzmi – „Poznajemy Bank Centralny”. Przed szkołami są do wykonania trzy zadania edukacyjne: lekcja z ekonomią, debata szkolna i warsztat uczniowski. Uczniowie klas VI i VIII uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Denominacja oraz wymiana pieniędzy w Polsce w XX wieku”, które przygotowane zostały przez dr Jacka Kromulskiego, fizyka i numizmatyka. Wykład dotyczył historii pieniądza oraz różnych zjawisk monetarnych zachodzących w zmieniającym się świecie. Uczniowie pogłębili wiedzę z zakresu historii polskich środków płatniczych, mogli zobaczyć i dotknąć banknoty oraz monety, które zostały wprowadzone po uzyskaniu przez Polskę niepodległości. Dowiedzieli się o tym jak kształtowały się zarobki i ceny przez ostatnie sto lat. Poznali jakie monety i banknoty kolekcjonerskie emituje Narodowy Bank Polski. Po prelekcji nauczyciele przeprowadzili warsztaty edukacyjne. Opiekunami projektu byli nauczyciele: Aleksandra Krauze, Anita Kocunik i Marcin Załachowski. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie uczniów i było cennym wsparciem procesu wychowawczego i edukacyjnego.

denominacja1 2023.JPG
KONKURSOWY ATOM (20 marca 2023 r.)

   Wśród uczniów klas VII i VIII został zorganizowany konkurs chemiczny - Atom. Głównym celem konkursu, który zorganizowała Aleksandra Krauze, było rozbudzenie zainteresowania uczniów chemią oraz rozwijanie ich aktywności twórczej. Zadaniem uczniów było wykonanie przestrzennego modelu atomu dowolnego pierwiastka chemicznego, z wykorzystaniem różnych przedmiotów codziennego użytku. Wszystkie przygotowane prace odznaczały się dużą pomysłowością. Zwycięzcami konkursu zostali: Zofia Borecka (VII a) - I miejsce, Julia Ślawska (VIII a) - II miejsce, Kacper Małosek (VII a) - III miejsce. Gratulujemy!

atom Krauze 2023.jpeg
DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA (17 marca 2023 r.)

   W dniu dzisiejszym uczniowie świętowali Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Od wczesnego rana królował w szkole kolor zielony, a uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudce oraz wziąć udział w konkursach. Chętni uczniowie wyruszyli na poszukiwanie skarbu ukrytego na końcu tęczy. Ich zadaniem było odnalezienie i rozwiązanie zagadek pozostawionych przez irlandzkiego skrzata Leprechauna. Na końcu tęczy czekał na zwycięzców strażnik, który sprawdził czy zasługują na garnuszek złota. Młodsi uczniowie wzięli udział w konkursie na najpiękniejsze przebranie. Obchody Dnia Świętego Patryka przygotowały nauczycielki języka angielskiego: Angelika Szulc, Daria Zych-Kubińska, Dorota Szmechtig-Szturo i Aleksandra Konieczna.

patrykowo1 2023.JPG
KANGUR MATEMATYCZNY (16 marca 2023 r.)

   Jak co roku, w połowie marca, odbywa się w Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". W białośliwskiej szkole do konkursu przystąpiło 59 uczniów, od klas drugich do ósmych. Uczniowie zmagali się z matematycznymi zadaniami o zróżnicowanym stopniu trudności. Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności matematycznych oraz logicznego myślenia. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

kangurzyca1 2023.JPG
WIELKANOCNE PALMY (16 marca 2023 r.)

   Jury dokonało oceny prac, które brały udział w Konkursie na Palmę Wielkanocną. Oceniający szczególną uwagę zwrócili na oryginalność, estetykę, dokładność łączenia elementów, wykorzystanie elementów nawiązujących do tradycji oraz wkład włożonej pracy.
   W poszczególnych kategoriach klasowych nagrodzono uczniów:
- klasy I-III: I miejsce - Maciej Kacprzak (Ia), II miejsce - Julia Kuchta (IIIa), III miejsce - Nadia Drozdowska (IIIb); wyróżnienie: Maksymilian Panek (IIIa).
- klasy IV-VI: I miejsce - Wiktoria Gołatka (Vb), II miejsce - Maja Kuberska (Va), III miejsce - Ksawery Stalka (IVb).
- klasy VII-VIII: I miejsce - Adam Polachowski (VIIId).
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom!

palmy szkolne 1 2023.jpg
DZIEŃ KOBIET W SZKOLE (8 marca 2023 r.)
kobieta1 2023a.JPG
KONKURS PLASTYCZNY - WIELKANOCNE JAJO STROJNE (10 marca 2023 r.)
jajo strojne nowy konkurs 2023 swietlica oglasza.jpg
PIĄTOKLASIŚCI W PARKU ROZRYWKI ORAZ W KINIE (8 marca 2023 r.)

   Uczniowie klas piątych wybrali się do Jump Extreme - Pilski Park Rozrywki oraz do kina Helios. Po dwugodzinnej rekreacji i rozrywce m.in. na trampolinach, ściance wspinaczkowej, poduszkach pneumatycznych, w basenach z gąbkami i piłeczkami oraz powietrznych torach przeszkód uczniowie obejrzeli w kinie animowany film „Szczęście Mikołajka”. Opiekę uczniom zapewnili nauczyciele: Hanna Bogdańska (wych. Va), Piotr Coblewski (wych. Vb) oraz Arleta Iwanowicz.

rozrywka w pile 0 2023.JPG
DZIEŃ DINOZAURA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ (8 marca 2023 r.)

   Pomimo, że dinozaury wyginęły miliony lat temu, to wciąż fascynują one kolejne pokolenia. Aby przybliżyć uczniom świat dinozaurów świetlica szkolna, w dniach 24 i 27-28 lutego, zorganizowała i obchodziła Dzień Dinozaura. Uczniowie, nie tylko rozmawiali wówczas o tych prehistorycznych stworach, ale mogli również wykazać się zdolnościami plastycznymi i manualnymi oraz zmierzyć się z mini grami z dinozaurami w tle, tj. Dobble czy memory game. Była to też okazja na poszerzenie wiedzy o tych gadach, które miliony lat temu panowały na Ziemi.

dinozaur1 2023a.jpg
KOLEJNA PRÓBA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY (7-9 marca 2023 r.)

   Uczniowie najstarszych klas, po raz drugi w tym roku szkolnym, przystępują do próbnego egzaminu ósmoklasisty. Na warunkach zbliżonych do egzaminu właściwego, który odbędzie się w maju, uczniowie rozwiązywali zadania testowe z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Wszystkie podejmowane działania mają uczniom nie tylko przybliżyć formę egzaminu właściwego, ale przede wszystkim pomóc określić swoją dotychczasową wiedzę i umiejętności. A egzamin ósmoklasisty już niedługo, coraz bliżej … Warto więc poćwiczyć!

egz proba kolejna1 2023.JPG
KONKURS RECYTATORSKI - BRZECHWA DZIECIOM
brzechwa konkurs regulamin 1 2023.jpg
KONKURS, KONKURS, KONKURS - ŚWIETLICA ZAPRASZA DO UDZIAŁU
kosmiczne nakrycie glowy swietlica 2023a.jpg
ZBLIŻA SIĘ DZIEŃ ŚWIETEGO PATRYKA - 17 MARCA
patryk 1 2023JL.jpg
PODZIĘKOWANIA OD RADY RODZICÓW (20 lutego 2023 r.)
podziekowanie rady rodzicowHD 2023.jpg
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk