Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
29-01-2022 05:22
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
BEZPIECZNA SZKOŁA
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
RODO - INFORMACJE
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
GRANT PPGR
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
DZIEŃ CHŁOPAKA (30 września 2021 r.)

   Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki z poszczególnych klas wręczyły chłopcom upominki i zorganizowały klasowe zabawy. W tym dniu chłopcy, którzy mieli założony krawat oraz dziewczynki wystrojone w korale, byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych sprawdzianów.
   Dla wszystkich panów - tych mniejszych i tych nieco większych - najlepsze życzenia z okazji Waszego święta!


INFORMACJA (30 września 2021 r.)
Z KART HISTORII - TAK BUDOWANO NASZĄ SZKOŁĘ ...

   Rozbudowa białośliwskiej szkoły podstawowej trwała w latach 1998-2002. Jej przebieg dokumentują archiwalne zdjęcia wykonane przez ówczesnego dyrektora Wiesława Zycha.

PROJEKT EDUKACYJNY ZAKOŃCZONY (29 września 2021 r.)

   W środę – 29 września br. odbyła się prezentacja efektów realizowanego przez uczniów w minionym roku szkolnym 2020/21 projektu edukacyjnego „Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolski”, który odbywał się w ramach programu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolska 2000”. Celem projektu było zainteresowanie uczniów historią i współczesnością regionu, budowanie lokalnej tożsamość i promowanie regionu, a także kształcenie umiejętności technologii informacyjnych. Podczas zajęć pozalekcyjnych, uczniowie zajmowali się odnalezieniem ciekawych i ważnych miejsc pamięci, postaci, wydarzeń związanych z dziejami miejscowości, regionu i Wielkopolski. Następnie uczniowie stworzyli hasło encyklopedyczne, poparte m.in. badaniami, kwerendami bibliotecznymi i archiwalnymi oraz wywiadami. Kluczową wartością podprojektu było budowanie lokalnej i regionalnej tożsamości oraz wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez naukę. W ramach projektu uczniowie zebrali informacje dotyczące białośliwskich wydarzeń związanych z Powstaniem Wielkopolskim (1918-1919) oraz jego uczestnikami – Leonem i Janem Bartoszek.
    W projekcie edukacyjnym, którego opiekunem był Marcin Załachowski uczestniczyli uczniowie: Edyta Helińska, Zuzanna Boć, Martyna Neumann, Oliwia Zdrenka, Tomasz Dubiński, Antoni Koc, Wiktoria Wiśniewska, Kamil Zalewski, Cyprian Krzemiński, Jan Bartoszek, Florian Kozłowski, Jakub Kubacki. Wszystkim uczniom gratulujemy zaangażowania oraz ciekawych i wartościowych efektów pracy!


REALIZUJEMY PROGRAM WF Z AWF (29 września 2021 r.)

    „Aktywny powrót do szkoły” to program przygotowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki przy współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego. Jego celem jest wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po okresie kształcenia zdalnego. Pierwszy etap programu dotyczył przygotowania nauczycieli wychowania fizycznego przez najlepszych specjalistów z AWF-u do prowadzenia dodatkowych zajęć z uczniami w zakresie metod przeciwdziałania skutkom bezczynności ruchowej, izolacji społecznej czy zdrowotnym wynikającym z pandemii. Drugi etap polega na prowadzeniu systematycznych zajęć ćwiczeniowych w 20 osobowych grupach uczniowskich. Szkoły, które przystąpiły do projektu otrzymały na ten cel odpowiednio dedykowane fundusze. Już od października nastąpi w szkole realizacja pierwszych zajęć z uczniami!!!

ŁAWKI WYPOCZYNKOWE OD RADY RODZICÓW (17 września 2021 r.)

   Dziedziniec oraz boisko szkolne wzbogacone zostanie w dodatkowe wyposażenie w postaci dwudziestu sztuk zewnętrznych ławek wypoczynkowych. Obecnie zamontowano pierwsze ławki w obrębie dziedzińca, co spotkało się już z dużym zainteresowaniem i radością uczniów. Wzbogacenie bazy szkolnej w wypoczynkowe ławki było inicjatywą Rady Rodziców, która pojawiła się zgodnie z potrzebami uczniów dotyczącymi odpoczynku oraz spędzania czasu podczas przerw śródlekcyjnych. Dzięki zaangażowaniu i funduszom Rady Rodziców możliwe stało się sfinalizowanie ich zakupu oraz montaż.
   Dziękujemy Radzie Rodziców za cenną inicjatywę oraz wszystkim osobom, które pomogły przy montażu ławek!

POKAZ JUDO JOPEK TEAM (14 września 2021 r.)

   Pokaz Judo Jopek Team miał zachęcić uczniów do uprawiania tej dyscypliny sportu. Już od września wznowione zostaną zajęcia, które poprowadzi wykwalifikowana kadra trenerska.
   Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z judo - dołącz do Judo Jopek Team! Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 603125554 i 601978557.

CZWARTOKLASIŚCI PRZY POMNIKU (6 września 2021 r.)

   Uczniowie klasy IVb, w 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej (1939-1945), oddali hołd mieszkańcom gminy Białośliwie - ofiarom wojny. Nazwiska 42. mieszkańców gminy upamiętnia pomnik-grób znajdujący się przy miejscowym kościele parafialnym.

DRUŻYNA HARCERSKA ZAPRASZA (8 września 2021 r.)
ROK SZKOLNY 2021/2022 ROZPOCZĘTY (1 września 2021 r.)

   Po długotrwałym okresie nauki zdalnej prawie 4,6 mln uczniów w całej Polsce od 1 września wraca do zajęć stacjonarnych w szkołach. W białośliwskiej szkole podstawowej, w roku szkolnym 2021/2022, naukę będzie realizowało 431 uczniów, w 20 oddziałach klasowych. Nowy rok szkolny został zainaugurowany okolicznościowym apelem, podczas którego dyrektor Zofia Boć-Sosnowska powitała wszystkich uczniów oraz przedstawiła zasady organizacyjne funkcjonowania szkoły. Uczniowie spotkali się również ze swoimi wychowawcami oraz wymienili wakacyjne wrażenia i wspomnienia. Pierwszy dzień w szkole przeżywali mocno nie tylko pierwszoklasiści, ale również czwartoklasiści, którzy rozpoczynają dzisiaj nowy etap edukacji - z innymi wychowawcami i nowymi przedmiotami.
   Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów, odkrywania i realizowania swoich pasji i zainteresowań. Niech podjęty wysiłek i trud nauki przełoży się na Wasze wyniki, abyście mogli cieszyć się zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami.

W PRZEDEDNIU 82. ROCZNICY WYBUCHU WOJNY (31 sierpnia 2021 r.)

   W Białośliwiu, podobnie, jak wielu innych miejscowościach, odbyły się obchody upamiętniające 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Już w jej przededniu dyrektor szkoły podstawowej Zofia Boć-Sosnowska oraz wicedyrektorzy Piotr Kadecki i Wojciech Coblewski złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym ofiary wojny z terenu gminy Białośliwie. Wojna światowa (1939-1945), pochłonęła ponad 60 milionów ofiar, wśród nich blisko 6 milionów Polaków. W tym dniu oddajemy hołd tym wszystkim, żołnierzom i cywilom, którzy oddali swe życie w bohaterskiej walce z najeźdźcą.

UBEZPIECZENIE (31 sierpnia 2021 r.)
INFORMACJA
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
OGŁOSZENIE
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk