Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
21-09-2023 17:38
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· KALENDARIUM SZKOLNE
· GODZINY LEKCYJNE
· PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
· ZAJĘCIA DODATKOWE
· RADA RODZICÓW
· PRZYWOZY I ODWOZY
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
ÓSMOKLASIŚCI PRZYSTĄPILI DO EGZAMINÓW (23 maja 2023 r.)

   Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów. Przez trzy kolejne dni, 23-25 maja, uczniowie zmierzą się z testami egzaminacyjnymi z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego. W całej Polsce do egzaminu przystępuje ponad 502 tysiące uczniów klas ósmych. Przystąpienie do zewnętrznego egzaminu jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej, a jego wynik ma również wpływ na postępowanie rekrutacyjne do szkoły ponadpodstawowej. W białośliwskiej szkole podstawowej, w bieżącym roku szkonym, do egzaminu przystępuje 77 ósmoklasistów.
   Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przesłane do szkół przez właściwą okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 6 lipca br.

egzaminy2023a 1a.jpg
CZWARTOKLASIŚCI W STOLICY WIELKOPOLSKI - POZNANIU (19 maja 2023 r.)

   Uczniowie klas czwartych zwiedzili stolicę Wielkopolski – Poznań. W programie wycieczki znalazła się m.in. palmiarnia z roślinnością różnych stref klimatycznych, akwarium, staromiejska zabudowa, ratusz miejski z trykającymi się w samo południe koziołkami, kościół farny oraz ogród zoologiczny z parkiem linowym. Opiekę nad czwartoklasistami sprawowali wychowawcy klas: Wojciech Coblewski (IVa), Malwina Rzonska (IVb) oraz Daria Ptaszyńska i Piotr Coblewski.

a poznan 2023 19.JPG
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2023
egzamin osmoklasisty terminarz 2023.jpg
INFORMACJA
info 1 7 egzaminy2023.jpg
DZIEŃ PATRONA 2023 - FOTORELACJA (16 maja 2023 r.)
dzien patrona2023 1a.jpg
BLANKA I JULIA LAUREATKAMI OLIMPUSA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO (16 maja 2023 r.)

   Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej OLIMPUS z języka angielskiego. Listę najlepszych uczestników stworzono w oparciu o liczbę punktów możliwych do uzyskania. Maksymalnie można było zdobyć 60 pkt. Dla najlepszych Olimpijczyków przygotowano nagrody i dyplomy.
   Z radością informujemy, że mamy powód do dumy. Wśród 21 uczniów naszej szkoły mamy dwie laureatki! W kategorii klas czwartych, na 2813 uczestników z całej Polski, III miejsce zajęła - Blanka Kubińska z wynikiem 58 punktów, a V miejsce - Julia Zamelska, uzyskując 56 punktów.
   Serdeczne gratulacje dla naszych czwartoklasistek oraz dla pozostałych uczestników olimpiady!

laureatki olimpusa angielskiego2023.JPG

PLAN SPOTKAŃ Z WYCHOWAWCAMI W DNIU 17 MAJA 2023 R.
wywiadowka maj 2023.jpg
ANTYCZNE ZMAGANIA SZÓSTOKLASISTEK (11 maja 2023 r.)

   W Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Pile, w czwartek 11 maja, odbył się finał powiatowego konkursu „Antyk łączy epoki”. Wzięły w nim udział zespoły ze szkół podstawowych, które zakwalifikowały się wcześniej podczas I etapu. Rozgrywka finałowa obejmowała pytania odnoszące się do zagadnień z literatury i kultury antyku, ale także puzzli, rekwizytów i zdjęć oraz kadrów filmowych.
   Białośliwskie uczennice z klasy VIb – Julia Łaźniak, Zofia Góra oraz Antonina Coblewska uzyskały wyróżnienie. Gratulujemy!

antyk6 2023a.jpg

KONKURS PLASTYCZNY "ZATRZYMAJ HEJT" (11 maja 2023 r.)
zatrzymaj hejt regulamin2023.jpg
KORONA DLA KRÓLA (10 maja 2023 r.)
koronacja karola1 2023.JPG
KORONA DLA KRÓLA KAROLA III (10 maja 2023 r.)

   W dniu 6 maja 2023 roku odbyły się uroczystości koronacji Karola III, który tym samym oficjalnie objął we władanie Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz jej terytoriów zamorskich. Ceremonia koronacyjna odbyła się w Opactwie Westminsterskim w Londynie, w obecności licznych gości z całego świata, w tym przedstawicieli rodzin królewskich, polityków i dyplomatów.
   W celu uczczenia tego ważnego wydarzenia, nauczycielki języka angielskiego zorganizowały dla uczniów trzy konkursy. Zadaniem klas 1-3 było wykonanie korony dla nowego króla Wielkiej Brytanii, natomiast starsi uczniowie mogli stworzyć kartkę lub list z życzeniami dla Króla Karola III. Ponadto, każdy uczeń mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce przygotowanej z tej okazji.
   Poniżej prezentujemy zwycięzców w konkursach. Gratulujemy!

koronacja wyniki2023.jpg

W ŚWIETLICY SZKOLNEJ ROZMAWIALI O SEGREGACJI ŚMIECI (10 maja 2023 r.)

   Szkolna świetlica włączyła się do obchodów Dnia Ziemi. W ramach projektu „Z ekologią na Ty” wychowawcy świetlicy przeprowadzili z dziećmi zajęcia poświęcone segregacji śmieci. Dzieci dowiedziały się, do czego służą różne kosze na śmieci oraz mogły sprawdzić swoją wiedzę odpowiednio segregując karty z rysunkami różnych odpadów i śmieci. Uczniowie obejrzeli także film edukacyjny oraz wysłuchali tematycznej piosenki. Na koniec dzieci mogły zagrać w grę edukacyjną dotyczącą segregacji śmieci.
(AS)

segregacja swietlica1 szulc 2023.jpg
PAPIEROWE ZABAWKI (10 maja 2023 r.)

   Kwiecień upłynął dzieciom w szkolnej świetlicy na tworzeniu zabawek. Zajęcia odbywały się w ramach projektu „Z ekologią na Ty". Podczas zajęć uczniowie tworzyli różne zabawki z papieru w formie origami, odkrywając tym samym, że potrafią one przynieść tyle samo frajdy co zabawki zakupione w sklepie.
(AS)

papierowe zabawki1 szulc 2023.jpg
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.01 1,133,393 Unikalnych wizyt