Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
07-07-2022 10:41
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
BEZPIECZNA SZKOŁA
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
RODO - INFORMACJE
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE (28-30 marca 2022 r.)
rekolekcje wielkopostne2022.jpg
WIELKANOCNA LEKCJA MUZEALNA W SKANSENIE (25 marca 2022 r.)

   „Wielkanocne lekcje muzealne” to zajęcia edukacyjne organizowane w Skansenie Etnograficznym w Osieku n./ Notecią. W ich trakcie uczniowie nie tylko poznają tradycyjne zwyczaje związane z Wielkanocą ale również mają możliwość wykonania prac związanych z tym okresem np.: palma wielkanocna czy zdobienie jaj różnymi technikami. W takiej imprezie edukacyjnej uczestniczyli uczniowie klas drugich, którzy do Osieka udali się pod opieką swoich wychowawczyń: Julity Posert i Arlety Płaczek oraz Ewy Ziarnik.

skansen osiek 2022.jpg
KONKURS PLASTYCZNY
konkurs jajo wielkanocne2022.jpg
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU (23 marca 2022 r.)

    Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku - nie tylko w Europie, ale na całym świecie. W Polsce organizatorem wydarzenia od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu Łącząc Europę.
   Celem DBI jest bezpieczny dostęp dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa on-line oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.
   W naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 obchodziliśmy od 1 do 28 lutego. Naszą inicjatywę zgłosiliśmy za pomocą elektronicznego formularza do organizatorów DBI i zostaliśmy umieszczeni na mapie: saferinternet.pl/dbi/mapa-inicjatyw-dbi.html

bezpieczny internet 1 2022.jpg

ŻEGNAMY ZIMĘ I WITAMY WIOSNĘ - TAK SIĘ BAWI CAŁY ŚWIAT (21 marca 2022 r.)

    „Tak się bawi cały świat” – pod takim hasłem uczniowie klas IV-VIII świętowali nadejście upragnionej wiosny. W ramach szkolnej aktywności rekreacyjno-integracyjnej poszczególne klasy przygotowały materiały oraz prezentowały ciekawe informacje związane z wylosowanymi państwami. Należało zaprezentować m.in.: plakat ukazujący ciekawe miejsca oraz znane osoby, zabawę narodową lub taniec, zwroty grzecznościowe w danym języku, a ponadto wszyscy uczniowie danej klasy powinni mieć przynajmniej jeden element stroju w barwach narodowych wylosowanego państwa. Wszystkie prezentacje klasowe odbyły się w sali sportowej, a oceniała je komisja konkursowa.

wiosna aa2022 0.jpg
W POSZUKIWANIU WIOSNY (21 marca 2022 r.)

   Z jasnym i promiennym uśmiechem 21 marca powitała nas kalendarzowa wiosna. Słoneczną i ciepłą pogodę wykorzystali uczniowie najmłodszych klas, którzy pod opieką wychowawczyń udali się w poszukiwaniu jej pierwszych oznak. Dzieci w kolorowych nakryciach głowy oraz przebraniach ożywiały podczas spaceru białośliwskie ulice swoim gwarem i śmiechem. Po długiej zimie z tęsknotą wszyscy wyczekiwaliśmy wiosny. Piękny, słoneczny pierwszy dzień wiosny to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem oraz wcześnie zapadającym mrokiem.

poszukiwanie wios2022 1.jpg
PILSKIE TARGI EDUKACYJNE (19 marca 2022 r.)

   Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią powróciły „Pilskie Powiatowe Targi Edukacyjne”, które odbyły się 19 marca, po raz pierwszy w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. Wincentego Pola w Pile. Na targach zaprezentowały się wszystkie szkoły i placówki oświatowe prowadzone przez Powiat Pilski, które przedstawiły bogatą ofertę kształcenia w liceach ogólnokształcących oraz kształcenia zawodowego w szkołach branżowych i technikach. Szczegółowa oferta była również dostępna w „Informatorze Edukacyjnym 2022/2023”, który każdy mógł otrzymać podczas targów. Wśród licznego grona ósmoklasistów, poszukujących na targach oferty dalszego kształcenia ponadpodstawowego, znaleźli się również uczniowie z Białośliwia.

pilskie targi2022 0.jpg
KANGUR MATEMATYCZNY (17 marca 2022 r.)

    Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet, Junior, Student. Konkurs ma charakter jednorazowego testu, na którego rozwiązanie przeznaczone jest 75 minut. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których tylko jedna jest poprawna. Historia konkursu wywodzi się z Australii, gdzie zainicjowany został w latach osiemdziesiątych XX wieku.
   W białośliwskiej szkole podstawowej do tegorocznej edycji tego najpopularniejszego konkursu matematycznego przystąpiło 18 uczniów.

kangur matematyczny2022 1.jpg
MOJE SPOTKANIE Z PANEM TADEUSZEM - KONKURS RECYTATORSKI (11 marca 2022 r.)

   Moje spotkanie z Panem Tadeuszem - taki tytuł nosił szkolny konkursu recytatorski, który odbył się 10 marca, a jego uczestnikami byli uczniowie klas VII i VIII. Po wysłuchaniu recytacji wybranych fragmentów epopei narodowej jury w składzie: panie Justyna Kromulska i Ewa Ziarnik postanowiło przyznać I nagrodę Julii Ślawskiej, II miejsce - Mai Janeczko, III miejsce przypadło Oskarowi Graszek, natomiast wyróżnienie otrzymała Nela Frąckowiak. Scenografię do recytatorskich zmagań przygotowały: pani Ewa Ziarnik oraz uczennice klasy VIIIe Maja Janeczko i Zofia Strojek, konkurs brawurowo poprowadziła Klaudia Lorek.

pan tadeusz konkurs1 2022.jpg
KONKURS BIBLIOTECZNY (10 marca 2022 r.)

   W ostatnim czasie odbył się szkolny konkurs biblioteczny, którego organizatorem była Ewa Ziarnik. W konkursie nagrodzono uczniów: klasy II-III: Antoni Kosiedowski, Wiktor Burzyński, Julia Szczepańska; klasy IV: Ignacy Furman, Rostyslav Kontsevych, Emilia Kubich; klasy V-VIII: Bartosz Kulka, Igor Burzyński.
   Wszystkim nagrodzonym uczniom gratulujemy!

biblioteczny konkurs marzec2022.jpg

INFORMACJA - PILSKIE POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE
targi edukacyjne 2022 23.jpg
SOLIDARNI Z UKRAINĄ (25 lutego 2022 r.)
solidarni z ukraina2022.jpg
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI (25 lutego 2022 r.)

   Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, gdzie zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Dzięki otrzymanemu wsparciu można zakupić pomoce dydaktyczne, które umożliwią uczenie poprzez eksperymentowanie i zdobywanie praktycznych umiejętności.

laboratoria przyszlosci komunikat2022.jpg
KARNAWAŁOWE STROJE I PĄCZKI (24 lutego 2022 r.)

   W dniu 24 lutego z okazji kończącego się karnawału, odbył się Dzień Karnawałowych Przebieranek. Na korytarzach naszej szkoły pojawił się barwny uczniowski korowód, będący dowodem niezwykłej, dziecięcej kreatywności. Z tej okazji Rada Rodziców ufundowała również wszystkim dzieciom napoje oraz pączki.

karnawal paczki1 2022.jpg
OPIEKA OGÓLNOSTOMATOLOGICZNA (22 lutego 2022 r.)

   Uczniowie szkoły podstawowej, zgodnie z zawartą przez Gminę Białośliwie umową z White Line Stomatologia - Simone Bleck, objęci zostali opieką ogólnostomatologiczną. W jej ramach pierwsza grupa uczniów z klas I-IV, których rodzice wyrazili taką deklarację, poddana została przeglądowi uzębienia oraz fluoryzacji. W wyniku dokonanego przeglądu uczniowie otrzymali informację dla rodziców zawierającą wskazania do dalszego postępowania leczniczego w gabinecie stomatologicznym, które będzie się odbywało w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Każdy z zadeklarowanych uczniów otrzymał również pastę do zębów oraz szczoteczkę, która ma służyć codziennej higienizacji.

stomatolog szkolny1 2022.jpg
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk