Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
21-09-2023 18:53
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· KALENDARIUM SZKOLNE
· GODZINY LEKCYJNE
· PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
· ZAJĘCIA DODATKOWE
· RADA RODZICÓW
· PRZYWOZY I ODWOZY
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
"JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM" (7 czerwca 2023 r.)

   „Jak nie czytam, jak czytam”, to ogólnopolska akcja biblioteczno-czytelnicza, której głównym celem jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka w szkole nie kojarzyła się z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Dzisiaj również tego doświadczyliśmy, włączając się do tej cennej inicjatywy!

jak nie czytam1 2023.JPG
INFORMACJA
dni wolne czerwiec 2023.jpg
UCZNIOWIE ZAREKLAMOWALI "DNI BIAŁOŚLIWIA" (6 czerwca 2023 r.)

   Kochamy Białośliwie tak bardzo, że razem zatańczyliśmy Zumbę z Dance with Werka, by następnie stanąć do wyjątkowej fotografii i na koniec przemaszerować przez Białośliwie oznajmiając, że już świętujemy - DNI BIAŁOŚLIWIA.

reklama DB 2023 11.JPG
JUBILEUSZOWE REKOLEKCJE (5-7 czerwca 2023 r.)

   Białośliwscy uczniowie uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych, które przeprowadził ks. dr Michał Damazyn. Tegoroczne rekolekcje, odbywające się pod hasłem „Boże Serce Ukochało”, stanowią duchowe przygotowanie do zbliżającego się jubileuszu 100-lecia utworzenia parafii katolickiej w Białośliwiu.

rekolekcje 2023 1D.JPG
SIATKARSKA RZUCANKA (5 czerwca 2023 r.)

   Na sportowo, od „siatkarskiej rzucanki”, dziewczęta z klas 4-6 uczęszczające na szkolne zajęcia SKS zainicjowały zbliżające się Dni Białośliwia. Zawody, w których uczestniczyło pięć drużyn, zorganizował i przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Wojciech Kubiński. Rywalizacja w duchu fair-play, piękne słoneczna pogoda, a przede wszystkim świetna atmosfera towarzyszyła wszystkim uczestniczkom tego spotkania.

rzucanka1 2023.jpg
PIERWSZOKLASIŚCI WSPOMINAJĄ WYCIECZKĘ DO JURAPARKU (5 czerwca 2023 r.)

   Dnia 5 czerwca, uczniowie klas pierwszych, pojechali na wycieczkę do Solca Kujawskiego, do JuraParku. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od parku z dinozaurami. Szliśmy sobie alejkami poprzez cudowną zieleń, a wokół stały dinozaury, olbrzymie, duże, małe, latające, pływające. Szlak był wyznaczony kolejnymi epokami, np. Kreda, Jura itp. Każdy dinozaur był opisany – jak się nazywa, kiedy żył. Można było się dużo ciekawych rzeczy nauczyć. Były też wykopaliska, można było dotknąć i obejrzeć kamienie z odciśniętymi owadami, roślinami. Dużą atrakcję dla dzieci stanowił plac zabaw. Można poszaleć, pozjeżdżać, pobiegać, pokopać w piachu.
   Zaliczyliśmy prawie wszystko, a niektóre atrakcje po dwa razy: pływanie na łódkach (z akumulatorami) po stawie; trampolina, karuzela, kolejka górska, gokarty. Jednak dla nas wszystkich największym przeżyciem było kino 5 D!
   Bardzo zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu (z nowymi wrażeniami, wiedzą, radością, ciekawie spędzonym wspólnie czasem).
(AI)

jura park6 2023.jpg

PIKNIKOWY DZIEŃ DZIECKA (1 czerwca 2023 r.)

   Na szkolnym pikniku, w urokliwych plenerach białośliwskiego Parku Dworskiego Raczyńskich, uczniowie klas IV-VIII spędzili swoje święto – Dzień Dziecka. Na rozłożonych kocach, z przygotowanymi różnorodnymi smakołykami, uczniowie zasiedli do wspólnego biesiadowania. Rozmów, radosnego śmiechu oraz wzajemnych zabaw nie było końca. W międzyczasie nie zabrakło gier sprawnościowych, do których wszyscy podchodzili z wielkim zapałem oraz bardzo emocjonalnie. Atrakcją okazał się pokaz sprzętu pożarniczego w wykonaniu druhów miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Nie zabrakło również smakowitych lodów, waty cukrowej oraz pieczonych kiełbasek. To był atrakcyjny i mile spędzony dzień – tak wypowiadali się wszyscy uczestnicy szkolnego pikniku!

Apiknik 2 2023.JPG
W TANECZNYM RYTMIE ROZPOCZĘTO ŚWIĘTOWANIE DNIA DZIECKA (1 czerwca 2023 r.)

   Życzenia dyrektor szkoły Jolanty Lubińskiej, skierowane do wszystkich białośliwskich uczniów, zainaugurowały świętowanie Dnia Dziecka. Aby razem rozpocząć ten ważny i świąteczny dzień, wszyscy uczniowie włączyli się do okolicznościowego tańca, i w melodyjnym rytmie dobrze się bawili. Spotkanie całej społeczności szkolnej w sali sportowej było również okazją do wręczenia nagród i wyróżnień tym uczniom, którzy w ostatnim czasie brali udział w różnorodnych konkursach tematycznych.

DD 6 2023.JPG
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ (1 czerwca 2023 r.)

   W ramach programu „Dbam o zdrowie – odżywianie, terapia, bezpieczeństwo”, realizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy „Iskra” działający w Szkole Podstawowej w Białośliwiu odbył się turniej piłki nożnej. Sportowe zmagania, które miały miejsce na boisku sportowym „Orlik”, były jedną z atrakcji szkolnego świętowania Dnia Dziecka. Turniej przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Piotr Kadecki oraz Wojciech Kubiński.
   Uczestnicy turnieju otrzymali medale i statuetki, które zostały zakupione dzięki otrzymanej dotacji Gminy Białośliwie na realizację zadania publicznego z zakresu zdrowia publicznego prowadzonego w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2023, zawartej w trybie art. 19a ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2023 r. poz. 571).

dzien sportowy dziecka0 2023.JPG

PIĄTOKLASIŚCI W KOŁOBRZEGU (30 maja 2023 r.)

   Kołobrzeg - największe polskie uzdrowisko, nazywane często perłą Bałtyku, tętni życiem niezależnie od pory roku. Doświadczyli tego uczniowie klas piątych, którzy uczestniczyli w jednodniowej edukacyjno-krajoznawczej wycieczce do tego nadmorskiego i urokliwego miejsca. W programie wycieczki znalazła się gotycka konkatedra, ratusz ze staromiejską zabudową, Muzeum Oręża Polskiego, Skansen Morski, Muzeum Minerałów, nadmorska promenada, molo, latarnia morska oraz rejs statkiem „Viking”. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klas: Hanna Bogdańska (Va), Piotr Coblewski (Vb) oraz Dorota Świtała.

kolobrzegPC0 2023.JPG
FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO (26 maja 2023 r.)

   Uczeń klasy VIIIb - Filip Bromberek, który w etapie szkolnym uzyskał największą liczbę punktów, wziął udział w finale Powiatowego Konkursu Matematycznego. Finał odbył się w piątek 26 maja, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile. Do finału zakwalifikowało się łącznie 55 uczniów klas VII i VIII z 22 szkół podstawowych z powiatu. Uczniowie rozwiązywali 5 bardzo ciekawych zadań otwartych, wymagających nieschematycznych i nietypowych rozwiązań. Gratulujemy!

powiatowy matematycznyBromb 2023.jpg
CZWARTOKLASIŚCI W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W PILE (26 maja 2023 r.)

   W ramach realizacji projektu „Dbam o zdrowie - odżywianie, terapia, bezpieczeństwo”, uczniowie klas IV udali się do Komendy Powiatowej Policji w Pile, aby uczestniczyć w tematycznych pokazach i zajęciach edukacyjno-profilaktycznych. Ich tematyka dotyczyła zagadnień związanych przede wszystkim z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mogli również sprawdzić swoją dotychczasową wiedzę niezbędną do uzyskania w najbliższym czasie karty rowerowej, uczestnicząc w interaktywnym guizie. Wizyta w siedzibie powiatowej Policji była również okazją do jej zwiedzenia oraz poznania zadań i codziennej pracy funkcjonariuszy. Niezwykle atrakcyjny był również dla uczniów pokaz z psem tropiącym, a także spotkanie z technikiem kryminalistycznym. Opiekę nad czwartoklasistami sprawowali wychowawcy klas: Wojciech Coblewski (IVa), Malwina Rzonska (IVb), Wojciech Kubiński i Piotr Coblewski.
   Wyjazd edukacyjny do Piły możliwy był dzięki otrzymanej dotacji Gminy Białośliwie na realizację zadania publicznego z zakresu zdrowia publicznego prowadzonego w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2023, zawartej w trybie art. 19a ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2023 r. poz. 571).

pilska policja0 2023.jpg

TRZECIOKLASIŚCI W GRODZIE MIKOŁAJA KOPERNIKA (23 maja 2023 r.)

   Wczesnym rankiem 23 maja uczniowie klas trzecich, pod opieką Arlety Płaczek, Julity Posert, Arlety Iwanowicz oraz Magdaleny Mielnik, wyruszyli do grodu Mikołaja Kopernika - Torunia. Program wycieczki był bardzo ciekawy i atrakcyjny. Uczniowie zwiedzili Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy. Podziwiali panoramę Torunia płynąc statkiem po Wiśle. Słuchając przewodnika poznawali toruńskie legendy, ciekawostki oraz najciekawsze zabytki. W Domu Legend bawili się w małych aktorów. Na zakończenie wycieczki udali się do Żywego Muzeum Piernika, gdzie zdobyli dokument czeladniczy za własnoręcznie wypiekane pierniki.
(JP)

placzek torun17a 2023.jpg

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.01 1,133,459 Unikalnych wizyt