Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
10-12-2022 01:03
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA PEDAGOGICZNA
WYCHOWAWCY KLAS
DOKUMENTY SZKOLNE
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
KALENDARIUM SZKOLNE
BEZPIECZNA SZKOŁA
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA-PRZETARGI
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
RODO - INFORMACJE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
PROJEKT eTWINNING – ASY INTERNETU (11 października 2022 r.)

   W bieżącym roku szkolnym, klasa VIIa weźmie udział w projekcie Asy Internetu - przygoda z eTwiningiem. Projekt ten, powstał dzięki współpracy nauczycieli Asów Internetu. Jego celem jest wzmacnianie w dzieciach i nastolatkach wartości, które pomogą im uniknąć zagrożeń w sieci oraz wsparcie nauczycieli w tym zakresie. Materiały, które będą wykorzystywane w trakcie zajęć zostały opracowane przez Google we współpracy z organizacją iKeepsafe. Szkolnym koordynatorem projektu jest nauczyciel informatyki – Anita Kocunik. Wszystkie działania podjęte w ramach projektu będą publikowane na wspólnym padlecie: https://padlet.com/ssylka31/kql02x4l20f8mgau

asy internetu projekt kocunik 2022.jpg
ŻYCZENIA DLA SENIORÓW (3 października 2022 r.)

   Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, obchodzony 1 października, był okazją do wręczenia seniorom kartek z najpiękniejszymi życzeniami przygotowanymi przez uczniów. W tym celu, przedstawiciele białośliwskich uczniów pod opieką Malwiny Rzonskiej, spotkali się 3 października z seniorami z chóru Złota Jesień. Spotkanie było również okazją, aby od seniorów dowiedzieć się jak kiedyś wyglądała nauka w szkole.

seniorzy1 2022.jpg
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI (1 października 2022 r.)

   W 2022 roku obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki (MDM) przypadły na 1 października (sobota). MDM został zainicjowany przez Yehudiego Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki (IMC), działającej przy UNESCO. W tym roku w naszej szkole postanowiliśmy uczcić to święto, organizując w dniach od 29 września do 3 października - Muzyczny Quiz, który polegał na instrumentalnej wykreślance i rozpoznawaniu wybitnych kompozytorów. Do naszej muzycznej zabawy przystąpiło aż 56 uczniów. Brawo! Można było też posłuchać „muzyki ze ściany”, dzięki muzycznym naklejkom z kodami QR.
   Nad przebiegiem Muzycznego Quizu czuwali członkowie chóru szkolnego: Amelka Kulka, Marcelina Ramusiewicz, Zosia Bizon, Gabrysia Sieczka, Szymon Częstochowski pod opieką nauczyciela muzyki Małgorzaty Częstochowskiej.

dzien muzyki szkola 1 2022.JPG
XII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA (7 października 2022 r.)

   Święto tabliczki mnożenia odbywa się w pierwszy piątek października. Ta ciekawa akcja matematyczna rozpoczęła się już w naszej szkole w dniu 6 października, gdy uczennice klasy VIIId - Iga Kubacka, Maja Łukasik i Zuzanna Bogdańska przedstawiły swoim kolegom i koleżankom z klas IV i V sposoby mnożenia na palcach i japoński system mnożenia. W piątek 7 października - dyrektor szkoły Jolanta Lubińska przekazała zestawy egzaminacyjne komisji i uroczyście otworzyła XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Komisje egzaminacyjne w składzie: Antonina Coblewska, Hubert Szmyt, Marcelina Ramusiewicz, Małgorzata Murzyn, Zofia Jasinska oraz Szymon Krokos przeprowadziły wśród uczniów klas IV-VIII oraz chętnych nauczycieli egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia i przyznały certyfikaty za poprawnie rozwiązany test. Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali również łamigłówki, a na informatyce układali algorytm w programie Scratch związany z tabliczką mnożenia.
   Szkolne obchody XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia zorganizowali nauczyciele matematyki: Justyna Heimann, Marcin Załachowski i Aleksandra Krauze.

sdtm0 2022.jpg
SZÓSTOKLASIŚCI W ROGALINIE I POZNANIU (5 października 2022 r.)

   Zespół pałacowo-parkowy w Rogalinie był głównym punktem krajoznawczo-edukacyjnej wycieczki uczniów klas szóstych. Plany budowy tej późnobarokowej rezydencji Raczyńskich z II połowy XVIII wieku przewidziane były pierwotnie dla Białośliwia. Kazimierz Nepomucen Raczyński, ówczesny właściciel Białośliwia, planował wybudować okazałą rodową rezydencję. Jednak niepewna sytuacja polityczna ziemi nadnoteckiej oraz zbliżający się rozbiór Rzeczypospolitej spowodował, że swoje ambitne budownicze plany zrealizował ostatecznie w podpoznańskim Rogalinie. Stąd wizyta białośliwskich uczniów w Rogalinie ma zawsze wymiar szczególny i sentymentalny. W Rogalinie uczniowie obejrzeli wnetrza pałacowe, galerię malarstwa, powozownię oraz otoczenie parkowe z największym skupiskiem dębów w Europie. W dalszej kolejności szóstoklasiści udali się do Poznania, aby obejrzeć film „King: Mój przyjaciel lew”. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Marcin Załachowski, Wojciech Kubiński, Piotr Coblewski oraz Marta Grzonkowska-Kopera.

rogal poznan 0 2022.jpg
ZAKOŃCZONO GMINNY ETAP OLIMPADY EKOLOGICZNEJ POWIATU PILSKIEGO (4 października 2022 r.)

   Zakończył się etap gminny XX Olimipady Ekologicznej Powiatu Pilskiego, w której biorą udział uczniowie szkoły podstawowej. Konkurs odbywa się w trzech etapach: szkolny, gminny i powiatowy. Po przeprowadzeniu etapu gminnego wyłoniono laureatów, którymi zostali w poszczególnych kategoriach: (klasy IV-VI) Szymon Krokos - I miejsce, Zofia Góra - II miejsce; (klasy VII-VIII) Iga Kubacka - I miejsce, Szymon Częstochowski - II miejsce. Nagrody za udział w etapie gminnym przyznano również Marcelinie Ramusiewicz, Zofii Bizon oraz Filipowi Bromberek.
   Wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w etapie szkolnym i gminnym konkursu gratulujemy! Laureataom, którzy będą reprezentowali gminę Białośliwie, życzymy sukcesu w kolejnym etapie powiatowym!

ekologiczny gminny 2022.jpg

Źródło foto: Facebook Gminy Białośliwie
WYBÓR PRZEWODNICZĄCEJ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO DOKONANY (3 października 2022 r.)

   W święcie demokracji jakim były wybory Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego wzięło udział 246 uczniów klas IV-VIII. W tym roku o pełnienie tej zaszczytnej funkcji ubiegały się uczennice klas ósmych - Oksana Skulynets i Agnieszka Zalewska. Wybory poprzedziła kampania wyborcza podczas której dziewczęta prezentowały swój program wyborczy. W lokalu wyborczym na głosujących czekała komisja wyborcza w składzie: Martyna Frankowska, Cezary Konieczny, Marcelina Kusz, Gabriela Sieczka. Po przeliczeniu głosów okazało się, że przewodniczącą SU w roku szkolnym 2022/2023 została Agnieszka Zalewska.
   Gratulujemy kandydatkom i wszystkim uczniom zaangażowanym w wybory! Liczymy na owocną współpracę!
   Opiekunki SU

wybory 2022 0 SU.jpg
Z EKOLOGIĄ NA TY - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY (3 października 2022 r.)
z ekologia na ty 2022.jpg
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI (29 września 2022 r.)

   Sprzęt edukacyjny, który został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości jest wykorzystywany z wielkim zainteresowaniem przez uczniów. W ostatnim czasie uczniowie klas IV-VIII mogli uczyć się programowania, konstruując na początek roboty z LEGO Edukaction Spike Esstential. Wszystkim uczniom podczas zajęć towarzyszyła niezwykła i radosna atmosfera, ale przede wszystkim znakomita zabawa!

zajecia laboratorium1 2022.JPG
ROWEREM WZDŁUŻ DOLINY ŚRODKOWEJ NOTECI (1 października 2022 r.)

   "Sobota na dwóch kółkach", to stała forma szkolnego poznawania walorów przyrodniczo-historycznych najbliższej okolicy rozciągającej się wzdłuż Doliny Środkowej Noteci. Tej atrakcyjnej formie spędzania wolnego czasu, sprzyja również propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności sportowej. W minioną sobotę, rowerowa grupa przemierzyła trasę: Białośliwie – Wolsko Dolne – Miasteczko Krajeńskie – Brzostowo – Wolsko Górne – Białośliwie. W wycieczce uczestniczyli nauczyciele Arleta Iwanowicz, Wojciech Kubiński, Piotr Coblewski oraz rodzic Anna Kożuchin.

rower nowa 2022 1.jpg
CUKROWA WATA NA DZIEŃ CHŁOPAKA (30 września 2022 r.)
cukrowa wata 2022 1.jpg
UCZNIOWIE O KRÓLOWEJ ELŻBIECIE II (29 września 2022 r.)

   W dniu 8 września świat obiegła wiadomość o śmierci Elżbiety II – królowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Aby przybliżyć uczniom postać panującej ponad 70 lat monarchini, nauczycielka języka angielskiego Daria Zych-Kubińska zaproponowała chętnym uczniom przygotowanie prezentacji multimedialnej lub plakatu zawierającego najważniejsze informacje i ciekawostki z życia królowej. Zainteresowanie było ogromne, prezentacje były bardzo interesujące i starannie przygotowane. Każdy uczeń dumnie zaprezentował swoją pracę przed swoją klasą. Plakaty zawierające zdjęcia i najistotniejsze fakty o królowej upiększyły gazetkę w pracowni językowej.

krolowa elzbieta1 2022.jpg
„DOBRY NAUCZYCIEL TO SZCZĘŚLIWY NAUCZYCIEL”, CZYLI NAUCZYCIELE SIĘ DOSKONALĄ (28 września 2022 r.)

   Jak w sobie znaleźć to szczęście, aby być szczęśliwym w swojej roli? – to główny cel warsztatów przeprowadzonych metodą Points od You, w których uczestniczyli białośliwscy nauczyciele. Ta innowacyjna forma doskonaląca została przeprowadzona przez Alinę Kaźmierczak, certyfikowanego szkoleniowca, trenera i motywatora. Warsztaty miały ukształtować w odbiorcach to przekonanie, że każdy człowiek jest sprawcą tego, „by każdy dzień był radosny, szczęśliwy i przepełniony energią! By był to bardzo dobry dzień!”

szkolenie szczesliwy nauczyciel1 2022.jpg
KOLARSKIE SUKCESY WOJCIECHA KUBIŃSKIEGO (26 września 2022 r.)

   W miniony weekend, 24-25 września, w Śmiłowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego o Puchar Starosty Pilskiego w Kolarstwie Szosowym, których organizatorem był ks. Bartłomiej Przybylski. Imprezę objął swoim patronatem Starosta Pilski - Eligiusz Komarowski. W zawodach uczestniczył nauczyciel wychowania fizycznego - Wojciech Kubiński, który w sobotniej jeździe indywidualnej na czas zdobył 7. miejsce, natomiast niedzielny wyścig ze startu wspólnego na dystansie 60 kilometrów ukończył na 12. miejscu.
   Gratulujemy!

kubinski rowery wyscig 2022.jpg

"WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE" - SPRZĄTANIE ŚWIATA (16 września 2022 r.)

   W piątek, 16 września, uczniowie klas VIII i VII zaopatrzeni w worki oraz jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej – Sprzątanie Świata 2022. Uczniowie sprzątali tym razem teren białośliwskiego parku oraz przy boisku sportowym Orlik. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie. Udział w tym przedsięwzięciu uświadomił wszystkich jej uczestników, jak ważne jest dbanie o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Tegoroczna edycja tego wydarzenia, które odbywa się pod hasłem - „Wszystkie śmieci są nasze” zwraca uwagę na promowanie nieśmiecenia, edukację związaną z segregacją śmieci oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Opiekunami szkolnej akcji były Dorota Świtała oraz Anita Kocunik.

sprzatanie akcja 1 2022.JPG
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk