Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
28-03-2023 21:23
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA PEDAGOGICZNA
WYCHOWAWCY KLAS
DOKUMENTY SZKOLNE
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
KALENDARIUM SZKOLNE
BEZPIECZNA SZKOŁA
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA-PRZETARGI
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
RODO - INFORMACJE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
OFERTA FERYJNA 2023 (część 5.)

   W rozwinięciu informacji przedstawiamy kolejne trzy oferty feryjne. Powinny one szczególnie zainteresować wielbicieli sprawności manualnych i kreatywnych oraz sportowych. Jeśli masz ochotę wspólnie, a przede wszystkim aktywnie spędzić czas - przybywaj do szkoły w ferie!
   Do zobaczenia w Naszej Szkole!

oferta feryjna5 2023.jpg
OFERTA FERYJNA 2023 (część 4.)

   W rozwinięciu informacji przedstawiamy kolejne dwie oferty feryjne. Powinny one szczególnie zainteresować uczniów, którzy przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego i matematyki. Sprawdź swoją wiedzę z literatury polskiej lub matematycznych działań! Interesująco, a przede wszystkim pożytecznie spędź zimowe ferie w szkole!
   Do zobaczenia w Naszej Szkole!

oferta feryjna3 2023.jpg
OFERTA FERYJNA 2023 (część 3.)

   W rozwinięciu informacji przedstawiamy kolejne dwie oferty feryjne realizowane w szkole, tym razem przeznaczone dla uczniów klas I-III. Jeśli jesteś zainteresowany historiami biblijnymi lub wykazaniem się sprawnością sportową – koniecznie przyjdź! Interesująco i aktywnie spędź zimowe ferie w szkole!
   Do zobaczenia w Naszej Szkole!

oferta feryjna4 2023.jpg
OFERTA FERYJNA 2023 (część 2.)

   W rozwinięciu informacji przedstawiamy kolejne dwie oferty feryjne realizowane w szkole. Może interesuje Was lego education lub umiejętność sprawdzenia się w pisaniu gęsim piórem? Przyjdź, zobacz, sprawdź się! Czekamy na zgłoszenia chętnych uczniów.
   Do zobaczenia w Naszej Szkole!

oferta feryjna2 2023.jpg
OFERTA FERYJNA 2023 (część 1.)

   W rozwinięciu informacji znajduje się pierwsza część ofert feryjnych. Może warsztaty językowe z angielskiego, a może dzień gier planszowych? Wybór należy do Ciebie! Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do skorzystania z przedstawionych propozycji oraz pożytecznego a zarazem atrakcyjnego spędzenia czasu ferii zimowych w szkole!
   Do zobaczenia w Naszej Szkole!!!

oferta feryjna1 2023.jpg

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE (23 stycznia 2023 r)
konkurs elzbieta luty2023.jpg
DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA (21 - 22 stycznia 2023 r.)
dzien babci dziadka 2023.png
JUŻ NIEDŁUGO FERIE ZIMOWE 2023
ferie zimowe 2023 terminy.jpg

Źródło mapki: https://news.edubaza.pl/s/1777/81532-Ferie-2023-terminy-ferii-zimowych-w-roku-szkolnym-20222023.htm
V MIEJSCE W WIELKOPOLSCE (18 stycznia 2023 r.)

   Kolejny sukces i powód do radości! Tym razem uczniowie klas ósmych - Tobiasz Błaszczyk i Oliwier Wyrobek po zaciekłej walce wywalczyli 5. miejsce w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym, który odbyły się w Poznaniu. Białośliwska drużyna na zawody udała się pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Wojciecha Kubińskiego, a w finałowych zmaganiach uczestniczyły drużyny z 13 wielkopolskich szkół.
   Gratulujemy sukcesu oraz dziękujemy za rozsławianie białośliwskiej szkoły oraz gminy w Wielkopolsce!

tenisowy final 1 2023.jpg
SOBOTNI TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ (14 stycznia 2023 r.)

   W sobotni poranek 40 młodych zawodników białośliwskiej „Stelli” a zarazem uczniów Szkoły Podstawowej im. Wiktora Kaji w Białośliwiu wzięło udział w turnieju halowej piłki nożnej zorganizowanym przez nauczyciela/trenera Wojciecha Kubińskiego oraz rodziców. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach: młodzik i junior młodszy. Zawodnicy zostali podzieleni losowo na 8 drużyn, które rozegrały łącznie 16 meczy. W trakcie turnieju młodzież uczestniczyła również w konkursach sprawdzających ich technikę i umiejętności.
   Dziękujemy wszystkim osobom za pomoc w organizacji turnieju, a przede wszystkim za mobilizujący gorący doping!

kubinski turniej styczen1a 2023.jpg
JĘZYKOWY „OLIMPUS” (11 stycznia 2023 r.)

   W dniu 11 stycznia uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w olimpiadzie przedmiotowej z języka angielskiego „OLIMPUS”. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski, odbywa się w poszczególnych kategoriach klasowych i ma formę testu jednokrotnego wyboru składającego się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane są 4 odpowiedzi, z których jedna odpowiedź jest poprawna. Uczeń ma także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie. W testach zawarte są pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił ze znajomości języka angielskiego. Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

olimpus angielski1 2023.jpg
AGNIESZKA I ZOSIA ZAŚPIEWAŁY DLA SENIORÓW (10 stycznia 2023 r.)

   Uczennice klasy VIIId, w dniu 10 stycznia, miały przyjemność zaśpiewać podczas Wigilii Seniorów. Agnieszka Zalewska wykonała utwór „Babci zegar”, a Zosia Bizon „Sianko na stół”. Ten krótki koncert zakończył się również wspólnym odśpiewaniem kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Występ odbył się pod opieką Małgorzaty Częstochowskiej.

wigilia seniorow2023 CZ.jpg
SZKOLNE JASEŁKA (10 stycznia 2023 r.)

   Święta Bożego Narodzenia, oraz wystawiane w tym okresie tradycyjne Jasełka, to dla nas szczególny czas, przepełniony chwilami wielkiej radości, wzruszeń i niespodzianek. Czas, kiedy odnajdujemy spokój, moment wytchnienia od codziennych trosk. Tym chwilom towarzyszyły również tegoroczne szkolne Jasełka przygotowane przez uczniów klas III pod opieką wychowawczyń Julity Posert i Arlety Płaczek, a także zespół wokalny pod kierunkiem Małgorzaty Częstochowskiej. W zakres tematyczny szkolnego świętowania wprowadziła dyrektor szkoły Jolanta Lubińska, która złożyła również wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. Natomiast młodzi aktorzy, w specjalnie przygotowanych strojach oraz otoczeniu pięknej scenografii, przenieśli nas do ubogiej stajenki w Betlejem, ukazując biblijne momenty towarzyszące narodzinom Jezusa. Piękny i atrakcyjny występ, przeplatany śpiewem kolęd i pastorałek, pozwolił wszystkim uczestnikom tego szkolnego wydarzeniach na chwilę zatrzymać jeszcze mijający piękny świąteczny bożonarodzeniowy czas.

jaselkaSP17 2023.JPG
KONKURS NA „NAJPIĘKNIEJSZY KALENDARZ ADWENTOWY” ROZSTRZYGNIĘTY

   W okresie przedświątecznym, uczniowie klas VII-VIII wzięli udział w szkolnym konkursie na „Najpiękniejszy kalendarz adwentowy”, który został zorganizowany przez nauczycielkę języka niemieckiego Edytę Murzyn. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu, dowolną techniką i w wybranym przez siebie formacie, kalendarza adwentowego. W okienkach kalendarza musiało znajdować się również słówko w języku niemieckim związane ze Świętami Bożego Narodzenia.
   Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce - Maja Łukasik (VIIId), II miejsce - Olga Nowak (VIIIb), III miejsce Szymon Częstochowski (VIIIb), natomiast wyróżnienie otrzymała Olga Szcześniak-Dyl (VIIIa).
   Gratulujemy nagrodzonym uczniom, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za trud i czas włożony w przygotowanie pięknych kalendarzy.

kalendarz adwentowy 2022 1 murzyn.JPG
ÓSMOKLSIŚCI W BYDGOSZCZY (9 grudnia 2022 r.)

   W minionym grudniowym czasie uczniowie z klas VIII bcd wraz z wychowawczyniami Aleksandrą Krauze, Darią Zych-Kubińską oraz Edytą Murzyn, wybrali się na wycieczkę do Bydgoszczy do Parku Trampolin JUMPIN PLACE. Tam, uczestniczyli w niezwykle energetycznej lekcji wychowania fizycznego z instruktorem. Następnie po wyczerpującej zabawie uczniowie udali się do Multikina, gdzie mieli możliwość obejrzenia wybranego filmu. Część ósmoklasistów wybrała świąteczny film „Listy do M”, a pozostali „Czarną Panterę”. Celem wyjazdu była integracja klas oraz zachęcenie młodzieży do ciekawego i atrakcyjnego spędzania wolnego czasu.

bydgoszcz osmych klas1 2022.jpg
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk