27-05-2020 04:46
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
BEZPIECZNA SZKOŁA
PROJEKT DIGITAL KIDS
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
PODZIĘKOWANIA

KANGUR 2018, CZYLI UCZNIOWSKIE ZMAGANIA Z MATEMATYKĄ

  Międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny” wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych XX wieku przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność (w Polsce od 1992 roku). Konkurs ma charakter jednorazowego testu i jest rozgrywany w sześciu kategoriach klasowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Zadania oraz termin są ustalane przez główne władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie'res w Paryżu. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów. Dzień konkursu stał się w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego przebiegu konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki. W tegorocznej edycji – która odbyła się 15 marca, uczestniczyło również 67 uczniów białośliwskiej szkoły. Opiekę nad prawidłowym jego przebiegiem sprawowali nauczyciele matematyki: Gabriela Miedzińska, Justyna Heimann, dyrektor Zofia Boć-Sosnowska oraz Marcin Załachowski.

WARCABY - KLASYCZNA GRA PLANSZOWA

  Warcaby to nie tylko popularna gra planszowa, lecz także edukacyjna, uczy bowiem koncentracji, cierpliwości, gry „fair play”, wprowadza elementy zdrowego współzawodnictwa, rozwija umiejętności planowania oraz realizacji różnych strategii. To doskonały trening myślenia. W ostatnim czasie, z inicjatywny nauczycielek świetlicy: Ewy Rutkowskiej i Magdaleny Mielnik, odbył się „XV Szkolny Turniej Warcabowy”. Wzięła w nim udział duża grupa zainteresowanych uczniów, a poszczególne partie rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: (IV-VI SP) - Zuzanna Rozpłoch VIb, Julia Rolbiecka Va, Katarzyna Bureta IVb, Jan Czarnota VIa, Bartłomiej Pająk VIa, Kacper Wiśniewski Va; (VII SP oraz II-III G) - Martyna Śliga IIb, Partryk Jarzembowski VIIb, Oliwia Ciepłuch VIIb. Szkolny turniej wyłonił również uczniów, którzy reprezentowali białośliwską szkołę w rozgrywkach na szczeblu powiatowym, które odbyły się 3 marca w Pile (Julia Rolbiecka Va, Katarzyna Bureta IVb, Bartłomiej Pająk VIa oraz Jan Czarnota VIa). Wszystkim sympatykom gry w warcaby dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy dobrych wyników!

UDZIAŁ W SZKOLNYCH ELIMNACJACH OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NAUK PRZYRODNICZYCH "ŚWIETLIK"

  Dnia 13 marca, po raz pierwszy, odbyły się w naszej szkole eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji. Do konkursu przystąpiło 9 uczniów z klas siódmych, pod opieką Agnieszki Szulc – nauczyciela biologii. Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Formuła testu również nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w maju.

NA POWAŻNIE I NA WESOŁO - WYCIECZKA KLASY IVD

  W czwartek 8 marca odbyła się klasowa wycieczka do Bydgoszczy. Poważnym i pouczającym punktem naszego wyjazdu była wizyta w Multikinie, gdzie obejrzeliśmy niezwykle mądry film pt. „Cudowny chłopak”. Opowieść ta porusza trudny temat tolerancji i akceptacji. Nasz rówieśnik 10-letni Auggie udowadnia innym, że piękno to coś więcej niż wygląd. Film ten na przemian wzruszał nas i rozbawiał. Naładowani pozytywną energią pojechaliśmy wyszaleć się w Jumpin Place. Była to już nasza druga wizyta w parku trampolin. Zmęczeni lecz zadowoleni, szczęśliwie wróciliśmy do domu. Opiekę nad uczniami sprawowały: Małgorzata Częstochowska (wychowawczyni klasy) oraz Daria Pruszyńska.

KONCERT ŻYCZEŃ Z OKAZJI DNIA KOBIET

  Uczniowie klasy siódmej Bartek Kamiński i Eryk Makówka byli pomysłodawcami szkolnego koncertu życzeń z okazji obchodzonego 8 marca – Dnia Kobiet. W czasie przerw międzylekcyjnych można było usłyszeć życzenia, które swoim koleżankom – z okazji ich święta, składali koledzy. Inicjatywa Bartka i Eryka spotkała się z dużym zainteresowaniem pozostałych uczniów.

LOTERIA NA RZECZ WERONIKI I BARTKA - RATUJMY ICH, DOPÓKI JESZCZE JEST NADZIEJA!

  Czwartkowa loteria – 8 marca, była drugim przedsięwzięciem zorganizowanym przez uczniów, nauczycieli i rodziców na rzecz pozyskania środków na leczenie Weroniki i Bartka Dul (Biała Nyska, woj. opolskie), u których stwierdzono rdzeniowy zanik mięśni. Rodzeństwo jest po opieką Fundacji „Siepomaga”, w ramach której zbierane są środki finansowe na lek ostatniej szansy - Nusinersen, który może powstrzymać chorobę. Mimo, że lek dostępny jest w Polsce, nie jest refundowany i nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle będzie refundowany. Na roczne leczenie Weroniki i Bartka potrzeba aż 5 milionów złotych, a zabrano dotąd 31% potrzebnych środków. Więcej informacji o rodzeństwie można uzyskać na stronie internetowej: https://www.siepomaga.pl/weronikaibartek

WARTO POMAGAĆ
PODZIĘKOWANIE
TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BIAŁOŚLIWIU

  Sobotni poranek – 3 marca zgromadził młodych sympatyków piłki nożnej, którzy spotkali się w białośliwskiej hali sportowej aby rywalizować ze sobą w ramach rozgrywek „Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Wiktora Kaji w Białośliwiu”. Organizatorem piłkarskich zmagań był białośliwski Uczniowski Klub Sportowy „Iskra” oraz GLKS "Stella" Białośliwie. Do sportowej rywalizacji przystąpiły uczniowskie drużyny z: Miasteczka Krajeńskiego, Wyrzyska, Osieka oraz Białośliwia. Otwarcia turnieju dokonała dyrektor szkoły podstawowej – Zofia Boć-Sosnowska. W wyniku zaciętej sportowej rywalizacji końcowa klasyfikacja turniejowa wypadła następująco: I miejsce - „Stella” Białośliwie, II miejsce - „Orzeł” Osiek, III miejsce - „Noteć” Miasteczko Krajeńskie, IV miejsce - „Krajna” Wyrzysk, V miejsce - UKS „Iskra” Białośliwie. Wszystkim uczestnikom sobotniego turnieju dziękujemy za udział oraz gratulujemy sukcesu!

GMINNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

  W środę – 28 lutego druhowie z białośliwskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej przeprowadzili gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do rywalizacji przystąpiło 13 uczniów, w trzech kategoriach wiekowych: kat. 1 (do klasy VI SP), kat. 2 (klasy VII SP i II-III gimnazjum), kat. 3. (szkoły ponadgimnazjalne). Konkurs polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy pożarniczej oraz dogrywce, która ostatecznie wyłoniła zwycięzców. W eliminacjach gminnych, w poszczególnych kategoriach, zwycięzcami turnieju zostali: kat. 1 - Patrycja Przybylska, Natalia Piosik, Kornelia Piosik; kat. 2 - Kinga Suska, Daniel Chorążyczewski, Kacper Gieroś; kat. 3 - Oliwia Kostrzewska. Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w turnieju na szczeblu powiatowym, który odbędzie się 24 marca w Kruszewie.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła