17-11-2019 02:48
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
BEZPIECZNA SZKOŁA
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
PIERWSZOKLASIŚCI NA PIERWSZEJ GWIAZDCE W KINIE

  Uczniowie klas pierwszych wyjechali w środę 13 grudnia do Piły, aby obejrzeć animowany film „Pierwsza gwiazdka”. Akcja filmu rozgrywa się w Nazarecie, gdzie Anioł ogłasza Marii, że urodzi Syna Bożego. Jego wizytę widzi myszka Abby i biegnie ogłosić dobrą nowinę innym zwierzętom. Wiele kilometrów dalej pracujący w młynie osiołek Bo ucieka z kieratu, aby znaleźć lepsze życie. Niedługo potem kaleczy się w nogę i szuka schronienia w skromnym gospodarstwie w Nazarecie. Rannego zbiega znajduje Maria, która spodziewa się dziecka i przygotowuje się do ślubu z Józefem. Gospodarze przygarniają osiołka. Tymczasem kolejne zwierzęta podążają za gwiazdą, w okolice, gdzie mieszkają Maria i Józef, by zobaczyć narodziny Mesjasza. Pierwszoklasiści udali się do kina pod opieką nauczycielek: Julity Posert, Arlety Płaczek i Edyty Murzyn.

WYCIECZKA DO FAMILY PARKU W BYDGOSZCZY

  W dniu 12 grudnia klasy IIa, IIIc i IIId były na wycieczce w Centrum Zabaw Rodzinnych – Family Park w Bydgoszczy. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili i korzystali z różnych atrakcji. Mieli do dyspozycji „Figloraj”, czyli dżunglę przeszkód w postaci kładek, trampolin, równoważni, zjazdów, tuneli i wałków. Byli również w „Pracowni Profesorka Ciekawskiego” i widzieli bardzo widowiskowe eksperymenty, a także zjeżdżali z „Tęczowej Zjeżdżalni”, grali w kręgle, jeździli autami. Odważniejsi skorzystali nawet ze ściany wspinaczkowej. Grupą przez cały czas opiekowali się bardzo sympatyczni animatorzy, którzy czuwali nad bezpieczeństwem i wypełnili pobyt dodatkowymi zabawami muzyczno-ruchowymi. Uczniowie udali się do Bydgoszczy pod opieką nauczycielek: Arlety Iwanowicz, Marioli Rosa, Moniki Koczorowskiej i Romualdy Słodowicz.

KIBICUJ Z KLASĄ, CZYLI WYJAZD NA MECZ DO POZNANIA

  W niedzielę 10 grudnia grupa uczniów udała się do Poznania, aby obejrzeć ligowe piłkarskie zmagania Lecha Poznań - Cracowia Kraków. Mimo niepewnej, zimowej aury i temperatury odczuwalnej -6 stopni w niedzielę na Inea Stadion przyszło 20692 kibiców. Ponad połowę widowni stanowili młodzi kibice, którzy przybyli na Bułgarską w ramach akcji „Kibicuj z Klasą” – w tym białośliwscy uczniowie. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Lecha Poznań. Wyjazd odbył się pod opieką nauczycielek: Magdaleny Mielnik, Katarzyny Sobczak i Doroty Szmechtig-Szturo.

WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

  W dniu 6 grudnia, w Krzyżu Wielkopolskim, odbył się Finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Drużyna białośliwskich gimnazjalistów w składzie Dominik Pająk, Paweł Strojek i Jakub Weyer w stawce 14 drużyn zajęła wyśmienite drugie miejsce w województwie wielkopolskim. Chłopcy za swoja postawę podczas finałów otrzymali okazałe medale a szkoła grawerton. Opiekunem podczas turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego Michał Węgrzyn. Gratulujemy!

ŚNIADANIE DAJE MOC - PODSUMOWANIE AKCJI

  W dniu 8 listopada w całej Polsce odbyła się akcja „Śniadanie daje moc”. Nasza szkoła również wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Mimo, że jest to program przeznaczony dla najmłodszych klas, postanowiliśmy rozszerzyć tą działalność na całą szkołę. W listopadzie każdy z wychowawców zorganizował wraz z klasą na godzinie wychowawczej śniadanie. Podczas wspólnego przygotowywania były rozmowy na temat tego co należy jeść i dlaczego warto sięgnąć po ten pierwszy posiłek. Akcja miała na celu uświadomienie ważności śniadania oraz różnorodności pokarmów jakie powinniśmy spożywać. Inicjatorkami wspólnego śniadania były: Agnieszka Szulc i Ewelina Tusińska.

PODCZAS MIKOŁAJEK W GMINNYM OŚRODKU KULTURY NAGRODZONO UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM

  W ramach gminnego programu wspierania i edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży nagrodzono uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy w roku szkolnym 2016/2017 odnieśli sukcesy w różnych dyscyplinach. Nagrody, w imieniu samorządu gminy Białośliwie, wręczyli: wójt gminy Białośliwie Krzysztof Rutkowski, zastępca wójta Renata Sieczka, przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Sonnenberg. Nagrodzono następujące osoby: Dawid Borowik, Maja Bogdańska, Julia Miedzińska, Kornelia Piosik, Tobiasz Błaszczyk, Fabian Burzyński, Michał Strojek, Paweł Strojek, Jakub Weyer, Jakub Wyrobek, Dominik Pająk, Szymon Ramusiewicz. Gratulujemy!!!

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY TRZECIOKLASISTÓW

   W dniach 5-7 grudnia trzecioklasiści z oddziałów gimnazjalnych przystępują do próbnego egzaminu. Umożliwia on sprawdzenie wiedzy uczniów i przygotowuje ich do realiów właściwego egzaminu, który odbędzie się w kwietniu. Próbne arkusze egzaminacyjne są opracowywane przez wydawnictwo Operon i wzorowane na testach przygotowywanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną na właściwy egzamin zewnętrzny. Uczniowie mają do rozwiązania sześć testów z następującego zakresu przedmiotowego: historia/wiedza o społeczeństwie, język polski, przedmioty przyrodnicze, matematyka, język obcy nowożytny na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY RADY RODZICÓW

  Gwiazdki, aniołki, choinki, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, stroiki i kojarzące się ze świętami akcesoria można było znaleźć na stoisku, jakie wystawiono w holu szkoły. Po raz kolejny Rada Rodziców zorganizowała świąteczny kiermasz bożonarodzeniowy, który cieszył się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej, rodziców jaki i odwiedzających szkołę mieszkańców. Wśród odwiedzających szkolne stoisko znalazł się również Krzysztof Rutkowski – wójt gminy Białośliwie oraz Renata Sieczka – zastępca wójta. Dziękujemy wszystkim osobom, które przekazały na kiermasz swoje świąteczne wyroby!

WYCIECZKA DO BYDGOSZCZY

  W piątkowe popołudnie grupa uczniów, z klas VII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum, wybrała się na wycieczkę do Bydgoszczy. W planie wyjazdu przewidziano zabawę sportową w Parku Trampolin JUMPIN PLACE, seans filmowy z wyborem filmu: komedii romantycznej „Listy do M 3” w reżyserii Tomasza Koneckiego lub filmu z gatunku fantastyki naukowej „Liga sprawiedliwości” w reżyserii Zacka Snydera i Joosa Whedona. W parku trampolin uczniowie pod okiem trenerów mieli okazję nauczyć się podstaw akrobatyki, nauki padów i bawić się w basenie z gąbkami. Po wysiłku fizycznym udaliśmy się na gorącą pizzę. Po emocjach sportowo-filmowych wróciliśmy w dobrych humorach do domu. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: E.Murzyn, H.Bogdańska, L.Mickiewicz i J.Kromulska.

KONKURS GŁOŚNEGO CZYTANIA PO ANGIELSKU

  Uczniowie szkoły podstawowej, pod opieką nauczycielki języka angielskiego Doroty Szmechtig-Szturo, brali udział w „Konkursie głośnego czytania po angielsku dla szkół podstawowych”. Konkurs odbył się w dniu 1 grudnia w Pile, a jego organizatorem była Salezjańska Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II. Wśród nagrodzonych osób znaleźli się również uczniowie białośliwskiej szkoły: Patryk Jarzembowski (I miejsce w kategorii klas 7) oraz Nela Frąckowiak (IV miejsce w kategorii klas 3). Gratulujemy!

ZAPROSZENIE - III MIKOŁAJKOWY OTWARTY TURNIEJ BADMINTONA
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła