22-10-2019 19:03
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
BEZPIECZNA SZKOŁA
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY TRZECIOKLASISTÓW

   W dniach 5-7 grudnia trzecioklasiści z oddziałów gimnazjalnych przystępują do próbnego egzaminu. Umożliwia on sprawdzenie wiedzy uczniów i przygotowuje ich do realiów właściwego egzaminu, który odbędzie się w kwietniu. Próbne arkusze egzaminacyjne są opracowywane przez wydawnictwo Operon i wzorowane na testach przygotowywanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną na właściwy egzamin zewnętrzny. Uczniowie mają do rozwiązania sześć testów z następującego zakresu przedmiotowego: historia/wiedza o społeczeństwie, język polski, przedmioty przyrodnicze, matematyka, język obcy nowożytny na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY RADY RODZICÓW

  Gwiazdki, aniołki, choinki, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, stroiki i kojarzące się ze świętami akcesoria można było znaleźć na stoisku, jakie wystawiono w holu szkoły. Po raz kolejny Rada Rodziców zorganizowała świąteczny kiermasz bożonarodzeniowy, który cieszył się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej, rodziców jaki i odwiedzających szkołę mieszkańców. Wśród odwiedzających szkolne stoisko znalazł się również Krzysztof Rutkowski – wójt gminy Białośliwie oraz Renata Sieczka – zastępca wójta. Dziękujemy wszystkim osobom, które przekazały na kiermasz swoje świąteczne wyroby!

WYCIECZKA DO BYDGOSZCZY

  W piątkowe popołudnie grupa uczniów, z klas VII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum, wybrała się na wycieczkę do Bydgoszczy. W planie wyjazdu przewidziano zabawę sportową w Parku Trampolin JUMPIN PLACE, seans filmowy z wyborem filmu: komedii romantycznej „Listy do M 3” w reżyserii Tomasza Koneckiego lub filmu z gatunku fantastyki naukowej „Liga sprawiedliwości” w reżyserii Zacka Snydera i Joosa Whedona. W parku trampolin uczniowie pod okiem trenerów mieli okazję nauczyć się podstaw akrobatyki, nauki padów i bawić się w basenie z gąbkami. Po wysiłku fizycznym udaliśmy się na gorącą pizzę. Po emocjach sportowo-filmowych wróciliśmy w dobrych humorach do domu. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: E.Murzyn, H.Bogdańska, L.Mickiewicz i J.Kromulska.

KONKURS GŁOŚNEGO CZYTANIA PO ANGIELSKU

  Uczniowie szkoły podstawowej, pod opieką nauczycielki języka angielskiego Doroty Szmechtig-Szturo, brali udział w „Konkursie głośnego czytania po angielsku dla szkół podstawowych”. Konkurs odbył się w dniu 1 grudnia w Pile, a jego organizatorem była Salezjańska Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II. Wśród nagrodzonych osób znaleźli się również uczniowie białośliwskiej szkoły: Patryk Jarzembowski (I miejsce w kategorii klas 7) oraz Nela Frąckowiak (IV miejsce w kategorii klas 3). Gratulujemy!

ZAPROSZENIE - III MIKOŁAJKOWY OTWARTY TURNIEJ BADMINTONA
MISTRZOWIE I WICEMISTRZOWIE REJONU PILSKIEGO W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

  W dniu 29 listopada w Drawsku odbyły się Mistrzostwa Rejonu Pilskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Unihokeju Chłopców. Zawodnicy pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego Wojciecha Kubińskiego i Michała Węgrzyna po wspaniałej grze wrócili do Białośliwia z pucharami. Zespół uczniów szkoły podstawowej został „mistrzem rejonu” i jako zwycięzca będzie reprezentował rejon na Mistrzostwach Wielkopolski, które odbędą się 15-16 grudnia w Jarocinie. Natomiast gimnazjaliści zostali „wicemistrzami rejonu”. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!
  Skład drużyny szkoły podstawowej: Bartłomiej Pająk, Fabian Burzyński, Nikodem Gromotka, Igor Michalski, Bartłomiej Śliga, Kacper Wiśniewski, Paweł Jarzembowski, Jakub Michałek.
  Skład drużyny gimnazjum: Hubert Włodarek, Dominik Pająk, Norbert Błaszczyk, Jakub Weyer, Dominik Wojciechowski, Zachariasz Zielonka, Oskar Suski, Igor Barteczka, Paweł Jurgiel, Jakub Weyer, Jakub Skirzewski.


KLASOWE ANDRZEJKI - FOTORELACJA

  W Andrzejki jak co roku próbujemy trochę dla zabawy, a trochę na serio poznać informacje dotyczące przyszłości. Andrzejki i wróżby wykonywane w nocy z 29 na 30 listopada są również specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Lanie wosku, obierki rzucane za plecy, układanie butów jeden za drugim, serce i szpilki to nieodłączne elementy i czynności wykonywane w ten wieczór. Pierwsze informacje o wieczorach andrzejkowych odbywających się w Polsce pochodzą z 1557 roku. Wróżby na Andrzejki dziś nie są już tak poważnie traktowane, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Obecnie, wróżby andrzejkowe, traktowane są z lekkim przymrużeniem oka. Pozostają jednak one wciąż pretekstem do spotkań i do świetnej zabawy wśród najbliższych i znajomych.


DYŻUR NAUCZYCIELSKI DLA RODZICÓW
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

   Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego pluszowego misia. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek, gdyż nieodłącznie kojarzona jest z czasem dzieciństwa. Pluszowy miś jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Święto pluszowego misia jest obchodzone 25 listopada, a ustanowiono je w 2002 roku – w setną rocznicę powstania maskotki.

KONKURS INFORMATYCZNY - BÓBR

  Dnia 15 listopada odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs informatyczny "Bóbr" kategoria "Benjamin" (klasy IV-VI), w którym uczniowie mogli sprawdzić się w takich kategoriach jak: logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów czy posługiwanie się technologią informacyjną. W konkursie wzięło udział 9 uczestników. Ich zadania były podzielone na 3 stopnie trudności. Laureaci konkursu mogą liczyć na oficjalne wręczenie nagród w Toruniu. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała pani Anita Kocunik.

ANDRZEJKI, ANDRZEJKI, ANDRZEJKI...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła