10-07-2020 05:13
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
BEZPIECZNA SZKOŁA
PROJEKT DIGITAL KIDS
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
ILE WIEMY O BUDOWIE LUDZKIEGO CIAŁA? - SZKOLNY KONKURS

  "Tajemnice ciała ludzkiego" - pod takim tytułem odbył się 10 maja br. konkurs dotyczący zagadnień ludzkiej anatomii oraz zdrowego trybu życia. Do konkursu zgłosiło się wielu chętnych, którzy chcieli zmierzyć się z testem i sprawdzić swoją wiedzę - którą mogli zdobyć podczas zajęć biologii. Do rywalizacji przystąpiły 34 osoby, uczniowie z klas VII SP oraz z klas II i III oddziałów gimnazjalnych. Test konkursowy składał się z 24 zadań, głównie zamkniętych. Uczniowie po konkursie byli bardzo zadowoleni, teraz oczekują na dobre wyniki.
(Agnieszka Szulc)


PLAKAT INFORMACYJNY - XXV BIEG BOHATERÓW KRAJNY
SZKOLNY ETAP POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

  Już po raz X odbyły się eliminacje Powiatowego Konkursu Matematycznego, którego organizatorem jest Wydział Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile. Konkurs składa się z dwóch etapów i odbywa się w trzech kategoriach: klasy VII szkoły podstawowej, klasy II i III gimnazjum. Celem konkursu jest m.in.: podnoszenie jakości kształcenia i upowszechnianie wiedzy matematycznej, wyłonienie talentów matematycznych, a także nauka logicznego myślenia, kojarzenia faktów i stosowania zdobytej wiedzy do rozwiązywania problemów. Etap szkolny składał się z 25 zadań testowych, do których dołączono 8 odpowiedzi – z których tylko jedna jest poprawna. W białośliwskiej szkole do matematycznych zmagań przystąpiło 19 uczniów. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki i życzymy uczniom zakwalifikowania się do kolejnego etapu, który odbędzie się 29 maja w Pile.

UWAGA GIMNAZJALIŚCI - REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

  Zarządzeniem nr 110.1.6.2018 z dnia 30.01.2018 roku - Wielkopolski Kurator Oświaty ustalił terminarz postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadgimnazjalnych w województwie wielkopolskim. Zgodnie z jego postanowieniem rekrutacja odbywa się w terminie 14-30 marca 2018 roku. W tym okresie trzecioklasiści z oddziałów gimnazjalnych mogą złożyć podania do wybranych przez siebie szkół.

  Rekrutacja w powiecie pilskim na rok szkolny 2018/2019 odbywa się systemem elektronicznym, a rejestracja rozpocznie się 14 maja 2018 roku na stronie internetowej www.pila.edu.com.pl

PATRIOTYCZNIE, SPORTOWO, REKREACYJNIE

   Konkurs wiedzy o majowej konstytucji, patriotyczny collage, bieg przełajowy oraz klasowy wypoczynek i rekreacja w Parku Dworskim Raczyńskich – to szkolna oferta, która była skierowana do uczniów w przededniu majowych świąt.

  Tuż po oficjalnej części obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uczniowie wzięli udział w klasowych konkurencjach związanych z nadchodzącymi świętami. Dzieci i młodzież zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Do pierwszej należały klasy IV, drugą tworzyły klasy V-VI, a w skład trzeciej wchodziły klasy VII oraz oddziały gimnazjum.
   Pierwsza konkurencja polegała na poprawnym rozwiązaniu testu wiedzy o Konstytucji 3 Maja, okolicznościach jej uchwalenia, postanowień oraz osób zasłużonych w procesie jej tworzenia. W tej konkurencji w swoich kategoriach wiekowych najlepsze okazały się zespoły klas: IVe, Vb i IIIa.
  Sporo emocji wzbudził Bieg Młodego Polaka, który odbył się w Parku Dworskim Raczyńskich. Wśród dziewcząt w swoich kategoriach wiekowych najlepsze okazały się: Kamila Piosik z klasy IVd (I miejsce), Małgorzata Włodarek (II miejsce) oraz Dobrosława Coblewska (III miejsce) z klasy IVe. W następnej kategorii wiekowej I miejsce należało do Kornelii Piosik z klasy VIa, II miejsce zajęła Michalina Gieroś, a III miejsce przypadło Amelii Bartoszek z klasy Va. I miejsce w najstarszej kategorii wiekowej zajęła Maria Krauze z klasy VIIa, II - Zuzanna Król z klasy IIa, na trzecim miejscu uplasowała się Wiktoria Czyż z klasy VIIb. Wśród chłopców klas czwartych zwyciężył Adrian Grykier z klasy IVa, tuż za nim do mety przybiegł Dominik Korpal z klasy IVb oraz Mateusz Soleniewicz z klasy IVc. W drugim biegu najlepszy okazał się Bartosz Śliga z klasy VIb, II miejsce zajął Bartosz Pająk z klasy VIa, natomiast na trzecim miejscu uplasował się jego kolega z klasy - Marcin Drab. Wśród najstarszych chłopców najszybszy okazał się Tymoteusz Wotzka z klasy IIa, a kolejne miejsca na podium należały do chłopców z klasy IIIa - Dominika Pająka oraz Łukasza Panka.
  Podczas Biegu Młodego Polaka na deskach amfiteatru pozostali uczniowie tworzyli kolaż o tematyce patriotycznej. Wszystkie klasy znakomicie przygotowały się do zadania, wykazały się znajomością tematu oraz kreatywnością. Pomimo trudnego wyboru jury uznało, że wyróżnienie należy się klasom: IVa, VIb oraz IIb.
  Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, uczestnikom i kibicom dziękujemy za zaangażowanie i wspólne przeżywanie ważnych dla nas Polaków chwil. Inicjatorką wspólnego świętowania była nauczycielka wychowania fizycznego - Joanna Kowalska.
(Marta Grzonkowska-Kopera)

APEL W PRZEDEDNIU MAJOWYCH ŚWIĄT

  W przededniu majowych świąt - Święto Pracy (1 maja), Dzień Flagi Narodowej (2 maja), Święto Konstytucji (3 maja) - odbył się szkolny apel. Zanim uczniowie odśpiewali słowa hymnu „Mazurka Dąbrowskiego” wprowadzenia tematycznego dokonał wicedyrektor Wojciech Coblewski, który przybliżył rangę i znaczenie zbliżających się świąt. Te majowe święta można różnie rozumieć, interpretować, wykorzystywać i obchodzić – wspomniał wicedyrektor. Różnie to kiedyś bywało i różnie to dziś bywa. Ten majowy czas jest jednak niebywałą okazją do pokochania własnego kraju. Pokochajmy Polskę! Nie wstydźmy się okazywać tej miłości i przywiązania do przeszłości i tradycji, nie wstydźmy się mówić, myśleć i czuć po polsku! Następnie uczniowie wysłuchali okolicznościowego montażu słowno-muzycznego w wykonaniu drugoklasistów z oddziałów gimnazjalnych - pod opieką wychowawczyń Aleksandry Koniecznej i Agnieszki Szulc, który przybliżył okoliczności i znaczenie uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku.

KONKURSY, KONKURSY, KONKURSY...

   W ostatnich tygodniach odbyło się kilka szkolnych konkursów tematycznych, które spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. Okolicznościowy apel był okazją aby na forum społeczności szkolnej nagrodzić i wyróżnić uczniów, którzy zdobyli kolejne miejsca. Wszystkim nagrodzonym uczniom gratulujemy!

  W konkursie „Papieros niszczy” nagrodzono: kategoria klas IV-VII (praca indywidualna) - I m. Agata Jankiewicz, II m. Olivier Łukasik i Amelia Bartoszek, III m. Antoni Kozak i Wiktoria Góra; kategoria klas IV-VII (praca rodzinna) - I m. Dominik Korpal, II m. Aleksandra Wydor, III m. Julia Gorzuch; kategoria klas II-III gimnazjum – I m. Wiktoria Włodarek II m. Dominika Bartoszek. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Romualda Słodowicz.

  W konkursie ekologicznym „Drugie życie szkła” nagrodzono: kategoria klas I-III – I m. Karolina Bureta, II m. Ksenia Gwizdowska, III m. Iga Kubacka; kategoria klas IV-VI – I m. Mikołaj Dukiewicz, II m. Mateusz Bureta, III m. Antoni Kozak, wyróżnienie Cyprian Kubacki, kategoria klas VII i II-III gimnazjum – I m. Oliwia Ciepłuch. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Ewa Pawlak.

  W konkursie plastycznym „Kartka wielkanocna” nagrodzono: kategoria klas I-III – I m. Mikołaj Krauze, II m. Julia Ślawska, III m. Zofia Miedzińska, wyróżnienia: Wiktoria Paterek i Filip Bromberek; kategoria klas IV-VII – I m. Jakub Kubacki, II m. Zuzanna Boć, III m. Mikołaj Dukiewicz, wyróżnienia: Katarzyna Świtała i Jakub Murzyn. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Malwina Rzonska.

  W „Konkursie ortograficznym” w kategorii klas IV-VII nagrodzono: mistrzowie – Nikola Gacka, Katarzyna Świtała, Marcelina Kamińska, Jowita Frieske (nagrody zostaną wręczone podczas Dnia Patrona); wicemistrzowie – Kinga Suska, Jakub Michałek, Kamil Zalewski, Marcelina Kamińska; laureaci – Jakub Wyrobek, Nikola Kobylańska, Patrycja Nowak, Natalia Piosik, Olga Bogdańska. Konkurs przygotowały i przeprowadziły Hanna Bogdańska i Lucyna Wocka-Mickiewicz.

  Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!


ŚPIEWALI PIEŚNI MARYJNE I RELIGIJNE

  W minioną niedzielę – 29 kwietnia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Białośliwiu odbył się XXI Koncert Pieśni Maryjnych i Religijnych. Koncert - o charakterze konkurs - miał na celu popularyzację pieśni maryjnych i religijnych, promocję twórczości artystycznej oraz konfrontacje osiągnięć wokalistów, zespołów i chórów z terenu Powiatu Pilskiego. W koncercie wzięło udział 23 uczestników w czterech kategoriach: chóry, soliści do 12 lat, soliści 13-17 lat oraz zespoły.
  Wśród uczestników koncertowych zmagań znaleźli się również reprezentanci szkoły: chór i solistka Natalia Kulka. Chór w swojej kategorii zajął III miejsce, a Natalia Kulka wśród solistów 13-17 lat zdobyła I miejsce. Reprezentantów białośliwskiej szkoły do koncertu-konkursu przygotowała Małgorzata Częstochowska. Gratulujemy!

KAMILA DRUGA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W POWIECIE PILSKIM!

  W poniedziałek, 23 kwietnia br., na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile odbyły się zorganizowane przez Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy - Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Szkół Podstawowych w Biegach Przełajowych na dystansach 1000 m (dziewczęta) i 1000 m-1200 m (chłopcy). Imprezę w ramach współzawodnictwa XIX Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży Powiatu Pilskiego objął Patronatem Honorowym Starosta - Pilski Eligiusz Komarowski. W 8 rozegranych biegach uczestniczyło 585 dziewcząt i chłopców z całego powiatu pilskiego. Trzech najlepszych z każdego biegu awansowało do Mistrzostw Wielkopolski, które odbędą 29 maja br. w Żerkowie.

   Kilkoro naszych uczniów pod opieką nauczycielek wychowania fizycznego Magdaleny Bachmatiuk i Joanny Kowalskiej, zajęło wysokie miejsca w pierwszej „dwudziestce”. Najwyższą lokatę (2 miejsce) wśród dziewcząt klas IV uzyskała Kamila Piosik. Wysokie miejsca uzyskali również: Kornelia Piosik (13 miejsce) i Maria Krauze (14 miejsce) w biegu dziewcząt ur. 2005-2006 (na 99 biegających dziewcząt) oraz Michał Strojek (13 miejsce) w biegu chłopców ur. 2005-2006 (na biegających 92 chłopców). Z kolei w biegach uczniów ur. 2002-2004 wysokie 16 miejsce zajął Tymoteusz Wotzka. Podczas tych zawodów prowadzona była również klasyfikacja drużynowa szkół. Najwyższą lokatę uzyskały dziewczęta z klas VI (Piosik Kornelia, Krauze Maria, Kulka Julia, Kozioł Marcelina, Włodarek Izabela, Przybylska Patrycja), które zajęły 6 miejsce w tabeli na sklasyfikowanych 18 szkół z całego powiatu pilskiego. Serdecznie gratulujemy!
(Magdalena Bachmatiuk)


WIOSENNA INAUGURACJA CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH W PILE

  W czwartek, 19 kwietnia br., nieprzebrany tłum młodych lekkoatletów i ich opiekunów na pilskim stadionie MOSiR powitała piękna, słoneczna pogoda. Przez najbliższe tygodnie młodzież szkolna tradycyjnie rywalizować będzie w 6 konkurencjach lekkoatletycznych: biegi na 60 m, 300 m, 600 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż oraz rzut piłeczką palantową. W ubiegłorocznej rundzie jesiennej podopieczni nauczycielki wychowania fizycznego Magdaleny Bachmatiuk wzięli udział w trzech imprezach, a w ramach rozpoczętej 19 kwietnia rundy wiosennej, wystartują w sumie pięć razy. Kolejne lekkoatletyczne spotkania odbędą się 26 kwietnia, 10 maja i 17 maja. Finał powiatu młodzi sportowcy rozegrają 24 maja. Najlepsi będą reprezentować powiat pilski w Mistrzostwach Polski, które zaplanowano na 15-17 czerwca w Łodzi. Życzymy powodzenia!
(Magdalena Bachmatiuk)

TEATR - SZTUKA CZY ZABAWA?

  Grupa gimnazjalistów z klas II zaprezentowała swój projekt edukacyjny uczniom klas VII szkoły podstawowej. Uczniowie przygotowali dramat „Dziady” Adama Mickiewicza. Celem projektu było uświadomienie uczniom znaczenia teatru jako dziedziny kultury i motywacji do poznawania sztuk teatralnych, które stanowią źródło wiedzy. Uczniowie wcielili się w bohaterów dramatu, przygotowali stroje, rekwizyty i scenografię. Poznawali tajniki pięknej recytacji i gry aktorskiej. Prezentacja multimedialna i odpowiedni podkład muzyczny były dostosowane do tematyki dramatu. W projekcie wystąpili: Przemysław Górniak - Guślarz, Kamil Dubilewicz - Starzec, Martyna Śliga - Duch Złego Pana, Aleksandra Posert - Żebraczka, Wiktoria Król - Zosia, Daniel Wachowiak - Widmo, Aleksandra Niemczyk - Guślarz nr II, Martyna Zawadzka - Aniołek-Rózia, Patryk Jarzembowki - Aniołek-Józio, Weronika Zawadzka – narrator, Julia Bartz i Amelia Jurek - chór, Daniel Chorążyczewski - obsługa sprzętu, Adrian Kulczyński i Kacper Gieroś - rekwizyty i scenografia. Opiekunkami projektu były Justyna Kromulska i Ewa Ziarnik, podkład muzyczny przygotowała Małgorzata Częstochowska. Młodzież została wprowadzona w świat wartości estetycznych i moralnych, poznali środki wyrazu stosowane w teatrze, co wpłynęło na ich rozwój wypowiadania się poprzez sztukę. Uczniowie nauczyli się pracować w zespole, a praca nad sztuką była wspaniałą zabawą.
(Justyna Kromulska)

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła