21-11-2018 20:38
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
RODO - INFORMACJE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

   W środę – 3 października odbyły się w naszej szkole wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. O głosy kolegów i koleżanek zabiegało aż sześcioro uczniów. Dużą odwagą wykazali się najmłodsi kandydaci, którzy dopiero niedawno rozpoczęli swoją pracę w samorządzie uczniowskim. W ramach kampanii wyborczej uczniowie osobiście zaprezentowali swoje programy wyborcze i przygotowali plakaty.
   W wyniku głosowania największe poparcie społeczności szkolnej uzyskała uczennica klasy ósmej - Kinga Kowal, która już od kilku lat aktywnie działa na rzecz samorządności uczniów w szkole. Gratulujemy wszystkim kandydatom i życzymy Kindze efektywnej pracy.
Opiekunki SU

NIEPODLEGŁOŚCIOWY RAJD ROWEROWY SZLAKIEM POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

   Białośliwie – Most na Noteci – Szamocin – Margonin – Białośliwie to 30 kilometrowa trasa, którą przemierzyli w ramach „Niepodległościowego Rajdu Rowerowego Szlakiem Powstania Wielkopolskiego” białośliwscy uczniowie (Dawid Adamczewski, Jakub Murzyn, Bartłomiej Sieczka, Dobrosława Coblewska, Daniel Nowak, Aleksandra Frankowska, Jakub Frankowski, Paweł Jarzembowski, Dawid Dzianach). Uczestnicy rajdu wzięli m.in. udział w uroczystości, która odbyła się przy obelisku upamiętniającym wydarzenia powstańcze przy białośliwskim moście na Noteci. Na szlaku rowerowym znalazł się również „Pomnik Wolności” w Szamocinie oraz „Pomnik Poległym za Wolność” w Margoninie. Wraz z uczniami w rajdzie uczestniczyli nauczyciele: Piotr Coblewski, Hanna Bogdańska, Ewa Rutkowska, Gabriela Miedzińska, Justyna Heimann, Justyna Kromulska.

VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA - 28 WRZEŚNIA 2018

   "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia" odbywa się w każdy ostatni piątek września. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. W 2018 roku do akcji zgłosiło się 4579 szkół – w tym Szkoła Podstawowa im. Wiktora Kaji w Białośliwiu.

NOWOCZESNE ZAJĘCIA SZKOLNYCH KLUBÓW SPORTOWYCH - KONFERENCJA W RAMACH PROJEKTU

   Magdalena Bachmatiuk – nauczycielka wychowania fizycznego wzięła udział w konferencji i warsztatach szkoleniowych „Nowoczesne Zajęcia SKS”, która odbyła się 26 września w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Wydarzenie skierowane było do nauczycieli ze szkół biorących udział w projekcie – „Szkolny Klub Sportowy”. Podczas szkolenia i warsztatów przedstawiono m.in. nowoczesne formy aktywności: speed-ball, trickboard, skateboard czy climbing wall, które zachęcają do sportu i zabawy.
   Białośliwska szkoła znajduje się wśród ok. 10 tysięcy polskich szkół uczestniczących w projekcie, którego celem jest upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez organizowanie dodatkowych zajęć w ramach działalności SKS-ów. W konferencji uczestniczyło około 200 nauczycieli z całej Polski, a także minister sportu i turystyki – Witold Bańka.SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

   Celem tegorocznej – XXV edycji tej międzynarodowej akcji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. Odbywa się ona pod hasłem: „AKCJA – SEGREGACJA! 2 x WIĘCEJ, 2 x CZYŚCIEJ”. Segregacja odpadów jest jedną z podstaw Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Circular Economy), którą wdrażają Polska i wszystkie inne państwa Unii Europejskiej. Polskie gminy już w tym roku muszą osiągnąć poziom 30% recyklingu, a w roku 2020, czyli już za niecałe dwa lata, nasz kraj musi osiągnąć poziom 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych? Jak to jest u Was w domach? Segregujecie? Jesteście pewni, że prawidłowo?

UCZNIOWIE ODWIEDZILI GRÓB PATRONA SZKOŁY

   W ramach podejmowanych działań edukacyjnych związanych z „100 rocznicą odzyskania niepodległości” uczniowie odwiedzili na cmentarzu w Nakle nad Notecią grób patrona białośliwskiej szkoły – Wiktora Kaji (1891-1939). W 2012 roku w miejscu doczesnego spoczynku został osłonięty kamień upamiętniający Wiktora Kaję - polskiego nauczyciela, który oddał życie za Ojczyznę.
Zachęcamy do zapoznania się z życiorysem Wiktora Kaji, który znajduje się w zakładce PATRON SZKOŁY.


UDZIAŁ W XXIV FESTYNIE ARCHEOLOGICZNYM W BISKUPINIE

   W środę – 19 września, prawie stu uczniów białośliwskiej szkoły odwiedziło Biskupin, aby uczestniczyć w trwającym właśnie „XXIV Festynie Archeologicznym”. Tegoroczna edycja zorganizowana została pod tytułem „ArcheoMarket. Od wymiany po stragan” i dotyczyła zagadnień związanych z najdawniejszą historią handlu w Europie - od epoki kamienia po wczesne średniowiecze. Uczniowie mogli zobaczyć również m.in.: obozowisko łowców i zbieraczy, obozowisko pierwszych rolników, osadę obronną ludności kultury łużyckiej, wioskę wczesnopiastowską, a także inscenizację – targ niewolników i walka wojowników. Również liczne punkty edukacyjne były niebywałą okazją do zapoznania się z ciekawą wiedzą dotyczącą archeologii oraz różnych dziedzin dawnego życia codziennego. Uczniowie udali się do Biskupna pod opieką nauczycieli: Piotra Coblewskiego, Aleksandry Krauze, Angeliki Szulc, Edyty Murzyn, Doroty Szmechtig-Szturo, Romualdy Słodowicz, Ewy Ziarnik oraz wicedyrektora Wojciecha Coblewskiego.

PARTNERSTWO W PROJEKCIE

   „Czerwone szkoły - Przywracamy pamięć” to projekt realizowany przez Fundację "Nasze Podwórko" przy współudziale "Samorządu Województwa Wielkopolskiego" opowiadający o starych wybudowanych zazwyczaj z czerwonej cegły szkołach z tej części Wielkopolski, która znajdowała się w granicach zaboru pruskiego. Wiele z tych budynków nadal pełni w swoich miejscowościach ważne funkcje: są szkołami, przedszkolami, świetlicami. Inne zazwyczaj te najmniejsze zostały zamienione na mieszkania i nie rzadko niszczeją lub podlegają nieudanym przebudowom. Lokalne społeczności zapomniały o ich roli w budowaniu kultury i tożsamości mieszkańców. Projekt zakłada zebranie i opisanie w jednym miejscu jak największej liczby szkół z czerwonej cegły z terenu Wielkopolski oraz upowszechnienie wiedzy na ich temat. W tym celu stworzono stronę internetową www.czerwoneszkoly.eu, na której zamieszczane są współczesne fotografie oraz materiały archiwalne dotyczące szkół z czerwonej cegły, a w grudniu 2018 roku wydany zostanie album będący uwieńczeniem projektu.
(źródło: www.czerwoneszkoly.eu)
Fundacji "Nasze Podwórko" przesłane zostały informacje i zdjęcia dotyczące tzw. "czerwonych szkół" w BIAŁOŚLIWIU i DWORZAKOWIE. Oba obiekty szkolne zostały zbudowane w czasach zaborów - w 1903 roku.


NIEPODLEGŁOŚCIOWY RAJD ROWEROWY

   W sobotę – 15 września, uczniowie białośliwskiej szkoły podstawowej w ramach inicjatyw podejmowanych z okazji „100 rocznicy odzyskania Niepodległości” a także „79. rocznicy wybuchu II wojny światowej” przebyli rowerami trasę: Białośliwie – Wolsko – Miasteczko Krajeńskie – Prawomyśl – Góry Morzewskie – Morzewo – Rzadkowo – Białośliwie. Na tym prawie 40 kilometrowym szlaku uczniowie odwiedzili kilka ważnych miejsc pamięci narodowej, a także ciekawych obiektów kulturowo-przyrodniczych. Poprzez taką formę turystyki rowerowej uczniowie mieli okazję poznania historii regionu oraz wspaniałą możliwość podziwiania piękna przyrody i krajobrazu. Rajd zorganizowali nauczyciele: Piotr Coblewski, Ewa Rutkowska, Hanna Bogdańska, Mariola Rosa, Gabriela Miedzińska.

KLUCZ DO KOMPETENCJI - WSPARCIE KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO W GMINIE BIAŁOŚLIWIE
ZEBRANIE INFORMACYJNE DLA RODZICÓW
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła