10-04-2020 19:33
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
BEZPIECZNA SZKOŁA
PROJEKT DIGITAL KIDS
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
GWIAZDKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ W OSIEKU (11 grudnia 2019 r.)

   W Osieku nad Notecią odbył się Gwiazdkowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców. W zawodach udział wzięły szkoły z Chodzieży, Szamocina, Białośliwia i Osieka. Impreza siatkarska przeprowadzona została systemem każdy z każdym. Nasza drużyna w składzie: Fabian Burzyński, Michał Strojek, Bartłomiej Pająk, Bartłomiej Kryza, Bartłomiej Sieczka, Kacper Wiśniewski zagrała fantastyczny turniej i po wygraniu dwóch pierwszych meczów (z Chodzieżą i Osiekiem) zagrała o pierwsze miejsce nie tracąc nawet seta. W ostatnim bardzo emocjonującym spotkaniu przegraliśmy ze szkołą z Szamocina w tie-breaku 13:15 zdobywając srebrne medale i puchar dla szkoły. Do drużyny turnieju został wybrany również nasz kapitan Fabian Burzyński, który otrzymał pamiątkowy puchar. Gratulujemy!

II MIEJSCE W FINALE MISTRZOSTW POWIATU PILSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ (7 grudnia 2019 r.)

   Gospodarzem sobotniego turnieju finałowego Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Piłce Nożnej Halowej była Szkoła Podstawowa nr 11 w Pile. Do turnieju zakwalifikowało się 6 najlepszych drużyn (SP 11 Piła, SP 3 Piła, SP 1 Piła, SP 4 Piła, SP Kaczory i SP Białośliwie). Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po trzy drużyny. Nasza drużyna zmierzyła się z SP 4 i SP 1 w Pile. Oba mecze wygraliśmy i w półfinale zagraliśmy z SP 3 w Pile. Po bardzo emocjonującym meczu wygraliśmy 4:3 i tym samym zagraliśmy w finale. Po wyrównanym spotkaniu przegraliśmy 1:0 z drużyną z SP z Kaczor, zajmując ostatecznie drugie miejsce.
   Białośliwska drużyna chłopców, pod opieką Wojciecha Kubińskiego, wystąpiła w składzie: Bartłomiej Pająk, Fabian Burzyński, Igor Michalski, Bartłomiej Śliga, Michał Strojek, Marcin Drab.


W SZKOLE MIKOŁAJKOWO... (6 grudnia 2019 r.)
AWANS DRUŻYNY CHŁOPCÓW DO MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI (1 grudnia 2019 r.)

    Szkolna sala sportowa w Białośliwiu była miejscem rozegrania Mistrzostwa Rejonu Pilskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt. W każdej kategorii startowało 9 uczniowskich drużyn. Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
    Dziewczęta: 1. SP Czarnków, 2. SP Nowa Wieś Ujska, 3. SP Wiktorówko;
    Chłopcy: 1. SP Białośliwie, 2. SP Lubasz, 3. SP Wiktorówko.
    Białośliwska drużyna tenisowa chłopców w składzie Fabian Burzyński, Michał Strojek, Bartłomiej Pająk awansowała do Mistrzostw Wielkopolski. Natomiast dziewczęta zajęły miejsca 6-9 (Julia Jurgiel, Julia Rolbiecka).
    Nauczyciele wychowania fizycznego serdecznie dziękują sędziom zawodów w składzie: Igor Michalski, Bartłomiej Śliga, Jakub Michałek, Seweryn Kulka, Maciej Wyrobek, Tobiasz Błaszczyk, Oliwier Wyrobek, Kacper Wiśniewski.CAVALIADA, FESTIWAL SZTUKI I TERMY MALTAŃSKIE (29 listopada 2019 r.)

   Cavaliada, Festiwal Sztuki i Termy Maltańskie – to atrakcyjne miejsca, które odwiedzili uczniowie klas VIab podczas wycieczki do Poznania. Opiekę nad uczniami, podczas wycieczki do stolicy Wielkopolski, sprawowały Ewa Pawlak, Malwina Rzonska i Edyta Murzyn.
   Cavaliada to międzynarodowe zawody jeździeckie, na które składa się cykl halowych zmagań sportowych Cavaliada Tour. Celem Cavaliady jest popularyzacja jeździectwa jako dyscypliny sportowej i formy rekreacji oraz pobudzanie zainteresowania hodowlą koni. Zawody jeździeckie na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywają się rokrocznie od roku 1995.
   Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych to jedno z najbardziej malowniczych i świątecznych wydarzeń w Poznaniu! Co roku przyciąga tysiące ludzi, którzy lubią obcować ze sztuką, chcą skorzystać z bogatej listy warsztatów artystycznych oraz zakupić unikatowe prezenty świąteczne!
   Termy Maltańskie, położone nad brzegiem jeziora Maltańskiego, są najnowocześniejszym i największym wodnym kompleksem rekreacyjno-sportowym w Polsce wykorzystującym naturalne wody termalne. Na obszarze 6 ha znajduje się 18 basenów sportowych i rekreacyjnych o całkowitej powierzchni lustra wody 5000 m2, a 14 pomieszczeń na 1000 m2 tworzy Świat Saun.UCZNIOWIE KLAS 6 cde W POZNANIU (29 listopada 2019 r.)

   Dwudziestego dziewiątego listopada uczniowie klas VI c, d, e wybrali się na wycieczkę do Poznania. Podczas pobytu w tym mieście spędzili czas w teatrze, na lodowisku i Termach Maltańskich .
   Na Scenie Wspólnej obejrzeli spektakl pt. „Jagoda i niedźwiedzie.” Tematem przedstawienia była samotność tytułowej bohaterki, która wyobrażała sobie przyjacielskie, ale niewidoczne dla jej taty i starszej siostry niedźwiedzie. Jagodzie przez swoją odmienność trudno było porozumieć się nie tylko z rodziną, lecz także z rówieśnikami. Jednak w chwili zagrożenia znalazła pełne wsparcie u taty i siostry, którzy uwierzyli w jej niedźwiedzie. Trudno było zrozumieć przesłanie tej sztuki, ale skłoniła ona widzów do wielu ciekawych refleksji.
   Po obejrzeniu spektaklu wycieczkowicze podzieli się na dwie grupy; część pojechała na lodowisko, a część na termy. Na lodowisku było zimno, jednak wspólna zabawa rozgrzała wszystkich miłośników jazdy na lodzie. Na termach uczniowie mogli korzystać ze zjeżdżalni zwykłej i pontonowej oraz basenu generującego morskie fale.
   Po wspólnym i smacznym posiłku uczniowie pojechali na plac Wolności, gdzie odbywał się jarmark bożonarodzeniowy. Wszystkim spodobał się niezwykły nastrój i klimat tego miejsca.
(Dobrosława Coblewska i Jan Bartoszek)

ZABAWA ANDRZEJKOWA (28 listopada 2019 r.)

   W dniu 28 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa, którą zorganizowali członkowie Samorządu Uczniowskiego a poprowadził szkolny radiowęzeł. Uczniowie bawili się w rytmie wybranych przez siebie piosenek przeplatanych pozdrowieniami i życzeniami. W kawiarence zorganizowanej przez Radę Rodziców uczniowie nie tylko mogli ugasić pragnienie ale również znaleźć chwilę wytchnienia oraz porozmawiać z przyjaciółmi. W kąciku wróżb przygotowanym przez uczennice klasy VIc, uczniowie zgodnie z andrzejkowym zwyczajem, dowiadywali się co czeka ich w przyszłości. Oprawę świetlną imprezy zapewnił pan Tomasz Kujawski - za co serdecznie dziękują wszyscy uczestnicy zabawy andrzejkowej.

TURNIEJ MINI LAN 2019 (4 grudnia 2019)

   Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Dymitr Zholinskyy, Oskar Kujawski, Bartosz Śliga, Bartosz Kryza i Franciszek Warda wzięła udział w II turnieju "Mini Lan 2019", gdzie zawodnicy z 4 szkół mogli zaprezentować swoje umiejętności w grze Counter Strike Global Offensive. W pierwszym spotkaniu nasi uczniowie zmierzyli się z reprezentacją szkoły CKZiU z Wyrzyska, tryumfatorami z poprzedniego roku. W zaciętej walce pokonali ich 10:6, mimo, że w pewnym momencie przegrywali aż 0:4! W drugim spotkaniu przeciwnikami byli uczniowie Szkoły Podstawowej z Kosztowa. W tym pojedynku nasi uczniowie popisali się wspaniałą grą i umiejętnościami osiągając wynik 10:1. Ostatni mecz z drużyną Szkoły Podstawowej z Wyrzyska, decydujący o pierwszym miejscu, rozpoczął się niekorzystnie i po dwóch rundach było 0:2. Osiem kolejnych starć należało jednak do naszych uczniów i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 10:3. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w e-sporcie! Uczniowie udali się do Wyrzyska pod opieką pana Marcina Załachowskiego.

TOLERANCJA, CZYLI O INDYWIDUALNOSCI I UNIKALNOŚCI KAŻDEGO CZŁOWIEKA (5 grudnia 2019 r.)

   Inność rodzi strach, a strach rodzi agresję, uprzedzenia i dyskryminację. W życiu czeka nas wiele niespodzianek i nowości, więc warto zachować otwarty umysł i nauczyć się współdziałać z innymi ludźmi - bez względu na ich wygląd, kolor skóry, pochodzenie, religię czy poglądy. Poznanie idei tolerancji i współdziałania, zrozumienie przyczyn funkcjonowania stereotypów, uprzedzeń i dyskryminacji oraz zwrócenie uwagi na indywidualność i unikalność każdego człowieka – to tematyka warsztatów edukacyjnych, które odbyły się dla uczniów klas V-VIII.


ANDRZEJKI W OSIECKIM SKANSENIE ETNOGRAFICZNYM (29 listopada 2019 r.)

   Uczniowie klas Vcd uczestniczyli w okolicznościowej imprezie "Andrzejki w skansenie", organizowanej przez Muzeum Kultury Ludowej w Osieku. W programie imprezy, która miała miejsce na terenie skansenu etnograficznego, znalazły się miedzy innymi takie atrakcje jak: wróżby andrzejkowe z wytapianego wosku i ołowiu, spotkanie z pszczelarzem, wypieki "katarzynek", pokaz "darcia pierza", przejażdżki konne bryczką, pokaz pracy garncarza i kowala, ognisko. Przy okazji pobytu w skansenie uczniowie mieli możliwość zapoznania się z kulturą i sztuką ludową oraz zwyczajami i codziennym życiem wsi z terenu północnej Wielkopolski przełomu XIX i XX wieku. Uczniowie udali się do osieckiego skansenu pod opieką swoich wychowawczyń: Aleksandry Krauze (Vc), Darii Zych-Kubińskiej (Vd) oraz Piotra Coblewskiego.

NAGRODZONO ANIOŁÓW STRÓŻÓW (28 listopada 2019 r.)

   Po raz kolejny odbył się konkurs plastyczny, którego zadaniem było narysowanie swojego Anioła Stróża. Konkurs, który jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, zorganizował nauczyciel religii Karol Ramusiewicz.
    W konkursie jury nagrodziło następujących uczniów, w poszczególnych kategoriach klasowych (w porządku alfabetycznym):
- klasy I-III: Wiktoria Dyl, Oliwia Maternowska, Julian Panek, Julia Szczepańska;
- klasy IV-VI: Karolina Bureta, Wiktoria Góra, Mikołaj Libera, Emilia Osendowska;
- klasy VII-VIII: Mateusz Bureta, Dominik Heimann, Julia Konwinska, Michał Skirzewski.
    Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła