21-05-2019 20:27
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
DZIEŃ LICZBY PI

   14 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Tegoroczne obchody tej szczególnej dla matematyki liczby, związane były już z tradycyjnym zapisywaniem z pamięci jej cyfr z rozwinięcia dziesiętnego. Najlepszy wynik uzyskała Izabela Włodarek - 187 cyfr, drugie miejsce przypadło Martynie Mikołajczak (109), zaś trzecie Marii Krauze (108). Na wyróżnienie zasługują także: Klaudia Babicz, Magdalena Golińska i Matylda Wotzka.
   Z okazji tego dnia uczniowie mogli także napisać wiersz na temat liczby pi oraz kół i okręgów. Tutaj na pochwałę zasługują Zuzanna Boć, Cyprian Kubacki i Jasmina Murzyn. W szkole został także wyłoniony mistrz kręcenia okręgiem (hula-hopem). Bezkonkurencyjna okazała się Nikola Jurek. Liczba pi została także uwieczniona na licznych obrazkach i fotografiach przedstawiających koła i okręgi wykonanych przez uczniów klas czwartych, ósmych oraz trzecich gimnazjum. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach serdecznie dziękujemy i gratulujemy wyników.

TURNIEJ WARCABOWY

   Zakończyły się rozgrywki "Szkolnego Turnieju Warcabowego", którego organizatorem była świetlica szkolna. Gra w warcaby rozwija koncentrację, uczy samodzielności, trenuje pamięć, uczy myślenia abstrakcyjnego oraz gry fair-play. Szkolny turniej rozegrany został w trzech kategoriach klasowych.
    Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:
- klasy I-III: 1. Piotr Wionczek (Ib), 2. Karol Gorzuch (IIa), 3. Filip Kubich (IIb)
- klasy IV-VI: 1. Julia Napierała (Vc), Julia Rolbiecka (VIa), Błażej Janeczko (IVb)
- klasy VII-VIII i III (gim): 1. Luiza Włóka (IIIb G), Zuzanna Rozpłoch (VIIb), 3. Patryk Jarzembowski (VIIIb)
    W dniu 1 marca odbyły się w Pile "Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Szkół Podstawowych w Warcabach Klasycznych", w których białośliwską szkołę reprezentowali: Julia Napierała, Julia Rolbiecka, Błażej Janeczko i Adam Jankiewicz.
Uczennica klasy Vc - Julia Napierała zdobyła w tym turnieju I miejsce, i tym samym awans do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy!!!


GŁOS WIELKOPOLSKI - CHODZĄ NA ZAJĘCIA DO MEDALISTKI OLIMPIJSKIEJ (25 lutego 2019 r.)

   Szkolny Klub Sportowy w Białośliwiu (powiat pilski) to jeden z najprężniej działających w Wielkopolsce, w dodatku prowadzony przez podwójną wicemistrzynię olimpijską niesłyszących z 2005 i 2009 r.
   Mowa o Magdalenie Bachmatiuk, która od czterech lat jest nauczycielem w SP w Białośliwiu, ale jeszcze w 2012 r. zdobywała dla Polski brązowy medal ME w trójskoku. W tej ostatniej dyscyplinie i w skoku w dal jest też rekordzistką świata niesłyszących.
   - To już przeszłość. W szkole wszyscy o tym wiedzą, a w innych miejscach nie lubię się sama chwalić. Co innego, gdy mam spotkanie z uczniami i opowiadam o swoich startach. Wtedy jest to miłe przeżycie, bo wracają wspomnienia i można podzielić się refleksjami. Byłam w Australii, na Tajwanie, zwiedziłam całą Europę. Czy nie brakuje mi wyjazdów? Raczej nie, tym bardziej, że często podróżuję do siostry, do Portugalii - przekonuje 33-letnia nauczycielka z Białośliwia.(...)

Artykuł można przeczytać w "GŁOSIE WIELKOPOLSKIM":
https://gloswielkopolski.pl/chodza-na-zajecia-do-medalistki-olimpijskiej/ar/13904522

"COŚ DLA DUSZY, COŚ DLA CIAŁA" - WYCIECZKA KLASY 5d DO POZNANIA (20 lutego 2019 r.)

   Dnia 20 lutego 2019 roku klasa 5d udała się na wycieczkę szkolną do Poznania. Pierwszym punktem naszego wyjazdu była wizyta w kinie, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji pt. "Adaptacja czy ekranizacja?". Jak stworzyć film na podstawie książki, kto jest w to zaangażowany? Jak radzą sobie z jej przełożeniem na film reżyserzy? Czy autor może być scenarzystą? Jak to wygląda w praktyce, czyli przykłady tego czym się różni film od książki. Elementy języka filmu oraz ich rola. Trzy rodzaje adaptacji filmowych. I wreszcie, co wspólnego z adaptacją ma Andy Warhol? Oraz, co jeszcze może podlegać adaptacji? O tym wszystkim dowiedzieliśmy się w trakcie zajęć dotyczących adaptacji i ekranizacji - nie tylko książek! Zgodnie z tematem naszej lekcji, obejrzeliśmy również film "O psie, który wrócił do domu".
   Następnie pełni wrażeń udaliśmy się do parku trampolin - ENERGIA SUPER PARK. Zabawom, "fikołkom" i grom nie było końca. Zmęczeni, lecz bardzo zadowoleni szczęśliwie wróciliśmy do domu.
   Klasa 5d z wychowawcą, bardzo dziękuje Panu Piotrowi Coblewskiemu za pomoc i opiekę podczas wyjazdu.
(Małgorzata Częstochowska)


KOMUNIKAT - LIKWIDACJA FILII SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DĘBÓWKU NOWYM
INFORMACJA DLA RODZICÓW
BIAŁOŚLIWSCY UCZNIOWIE WZIĘLI UDZIAŁ W PILSKICH TARGACH EDUKACYJNYCH (16 lutego 2019 r.)

   Wielu uczniów z naszego powiatu - w tym białośliwskich ósmoklasistów i gimnazjalistów - wzięło udział w Pilskich Targach Edukacyjnych, które odbyły się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile. Swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020 przedstawiły wszystkie szkoły średnie prowadzone przez powiat pilski. W tym roku wydarzenie to było wyjątkowe, gdyż skierowane było zarówno do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, jak i ostatnich klas gimnazjów. Do swoich placówek zachęcali przede wszystkim rówieśnicy, ale i nauczyciele oraz dyrektorzy. W roku szkolnym 2019/2020 szkoły średnie spodziewają się przyjąć 2774 nowych uczniów, a przygotowały 2880 miejsc.

INFORMATOR EDUKACYJNY POWIATU PILSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2019/2020

   UWAGA ÓSMOKLASIŚCI I GIMNAZJALIŚCI!

   W zakładce REKRUTACJA DO SZKÓŁ znajduje się "Informator edukacyjny" zawierający oferty i informacje rekrutacyjne do szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Pilski na rok szkolny 2019/2020.

SZKOLNE WALENTYNKI
BALIK KARNAWAŁOWY KLAS I-III
PILSKIE TARGI EDUKACYJNE
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła