Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
24-10-2021 13:38
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
BEZPIECZNA SZKOŁA
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
HALA SPORTOWA
PILSKIE CZWARTKI LA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
RODO - INFORMACJE
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
GRANT PPGR
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
INFORMACJA - PODRĘCZNIKI DO ZAKUPIENIA W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

ŻYCZENIA WAKACYJNE

   Po miesiącach wytężonej pracy w szkole oraz zdalnej nauki nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od porannego wstawania i codziennych obowiązków szkolnych. Dziękując za wysiłek i współpracę życzymy wszystkim, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się bezpiecznie na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym 2021/2022.

ROK SZKOLNY 2020/2021 ZAKOŃCZONY (25 czerwca 2021 r.)

   Białośliwscy uczniowie zakończyli rok szkolny 2020/2021 i oficjalnie rozpoczęli wakacje. Miniony rok był szczególny ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią oraz to, że większość czasu nauka odbywała się w formie kształcenia zdalnego. Tylko na ostatni miesiąc uczniowie wrócili do szkół. Ze względów sanitarnych szkoły nie mogły dziś organizować większych ogólnoszkolnych apeli i akademii, którymi zazwyczaj żegnano rok szkolny. Pomimo to, wręczenie świadectw było okazją do podsumowań edukacyjnych, a także pożegnań z absolwentami. W roku szkolnym 2020/2021 w białośliwskiej szkole naukę pobierało łącznie 428 uczniów, a kadrę pedagogiczną stanowiło 42 nauczycieli.

WRĘCZONO STYPENDIA (25 czerwca 2021 r.)

    W dniu zakończenia roku szkolnego 2020/2021 wręczono uczniom stypendia Wójta Gminy Białośliwie, które są przyznawane w ramach „Gminnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży”. W imieniu wójta gratulacje uhonorowanym uczniom złożyła zastępca wójta - Marlena Hajman. Tegoroczne stypendium, za osiągniecia sportowe, otrzymali: Marcelina Kusz, Ksenia Gwizdowska, Oliwier Werner, Zuzanna Bogdańska, Cyprian Krzemiński, Wiktoria Góra.
    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


ÓSMOKLASIŚCI ABSOLWENTAMI SZKOŁY PODSTAWOWEJ (25 czerwca 2021 r.)

   W roku szkolnym 2020/2021 białośliwską szkołę podstawową ukończyło 42 ósmoklasistów. Świadectwa tegorocznym absolwentom wręczyła dyrektor Zofia Boć-Sosnowska, która podsumowała również dotychczasową naukę oraz życzyła dalszych sukcesów edukacyjnych w szkole ponadpodstawowej. Wychowawcami absolwentów byli: Piotr Coblewski (klasa VIIIa) oraz Beata Czajkowska (klasa VIIIb).

PODZIĘKOWANIA ZA SAMORZĄDNOŚĆ (25 czerwca 2021 r.)

   Tegoroczne absolwentki: Michalina Gieroś, Julia Konwinska, Jadwiga Sieczka otrzymały podziękowania za aktywny udział w działaniach promujących samorządność uczniowską w Szkole Podstawowej im. Wiktora Kaji w Białośliwiu. Gratulujemy!

EDUKACYJNE GRY ONLINE (24 czerwca 2021 r.)

   W roku szkolnym białośliwscy uczniowie wzięli również udział w „Ogólnopolskiej Lidze Gier Edukacyjnych Online”, której organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 5 w Pile. Wśród naszych uczniów najwyższą lokatę zajął Filip Bromberek z klasy VIb. Gratulujemy!

WRĘCZONO NAGRODY ZA KAPELUSZ PANI WIOSNY (24 czerwca 2021 r.)

   Powrót uczniów do szkoły był okazją do wręczenia nagród w konkursach, które odbyły się jeszcze podczas kształcenia zdalnego. Przypomnijmy, że jeden z konkursów dotyczył wykonania w formie przestrzennej z dowolnych materiałów "Kapelusza Pani Wiosny". Do organizatorów, którymi były nauczycielki świetlicy Magdalena Mielnik, Ewa Rutkowska oraz Angelika Szulc, wpłynęło 17 prac.
    Nagrody w konkursie otrzymali: I miejsce - Maksymilian Panek; II miejsca - Lena Suska, Maja Rochowska, Nina Bromberek; III miejsca: Emilia Łukasik, Vivien Rochowska. Wyróżniono natomiast prace uczniów: Liliana Więcław, Dominik Modrak, Jagoda Ozimek.
    Raz jeszcze wszystkim uczniom gratulujemy!!!


INFORMACJA
SZKOLNE LATAWCE ZWIASTUJĄ WAKACJE (23 czerwca 2021 r.)

   Już za kilka dni rozpoczną się wakacje. Oceny już wystawione, więc ostatnie dni pobytu w szkole sprzyjają organizacji różnych form aktywności pozwalających odbudować wzajemne relacje i współpracę uczniowską po długim okresie nauczania zdalnego. Temu służył również pomysł Samorządu Uczniowskiego, który zainicjował wykonanie wspólnego klasowego latawca – zapowiadającego nadchodzące wakacje. Gratulujemy pomysłu oraz inwencji twórczej podczas wykonywania latawców!

HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

   Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 oraz wręczenie świadectw odbędzie się w dniu 25 czerwca (piątek) według poniższego harmonogramu.

BEZPIECZNE WAKACJE - CO WARTO WIEDZIEĆ? (22 czerwca 2021 r.)

   Wakacje to szczególny czas dla uczniów oraz ich rodzin. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe wakacyjne miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i naszych bliskich!
   Temu zagadnieniu służyło profilaktyczne spotkanie uczniów klas I-III z funkcjonariuszami Posterunku Policji w Białośliwiu, którzy przypomnieli o najważniejszych zasadach bezpiecznego spędzenia wakacji. Podczas pogadanki poruszono tematykę i zagadnienia związane z różnorodnymi miejscami wypoczynku oraz właściwego z nich korzystania. Nie zabrakło także tak ważnych tematów jak bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zabaw w domu oraz kontaktów z nieznanymi osobami. Największą jednak atrakcją dla uczniów była możliwość zajęcia miejsca w radiowozie, włączenia sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej oraz założenia prawdziwych kajdanek.

WARCABY ONLINE (22 czerwca 2021 r.)

   Zwycięzcom szkolnego turnieju "warcaby online", który odbył się jeszcze w czasie nauki zdalnej z inicjatywy nauczyciela Wojciecha Kubińskiego, wręczono okolicznościowe nagrody. Do rywalizacji online przystąpiło wówczas 17 zawodników i zawodniczek. Po ponad godzinnym turnieju pierwsze miejsce wśród dziewcząt klas IV-VIII i tym samym tytuł "Mistrzyni Szkoły" zdobyła Julia Napierała, drugie miejsce Jadwiga Sieczka, trzecie miejsce Gabriela Sieczka. Natomiast tytuł "Mistrza Szkoły" uzyskał Adam Jankiewicz, drugie miejsce Bartłomiej Kulka, trzecie miejsce Tobiasz Błaszczyk.
    Wszystkim uczestnikom zawodów raz jeszcze serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.

KONKURS PLASTYCZNY - "PROJEKTUJEMY SZATĘ DLA MARYI" (22 czerwca 2021 r.)

   W maju został ogłoszony konkurs plastyczny "Projektujemy szatę dla Maryi - Matki Bożej", w którym wzięło udział 31 uczniów z klas I-III. Konkurs zorganizowali Arleta Iwanowicz i Karol Ramusiewicz. Wszystkie złożone na konkurs pracy były bardzo ciekawe i kolorowe, a każda z zaprojektowanych szat charakteryzowała się oryginalnością pomysłu i techniki wykonania. Jury wyróżniło 11 prac, których autorami są: Nina Balicka Ib, Zuzanna Tomaszewska Ib, Nadia Drozdowska Ib, Wiktor Burzyński Ib, Joanna Zielińska IIb, Lilianna Boć II b, Oliwia Maternowska IIb, Blanka Cylke IIb, Vivien Rochowska IIa, Stanisław Michalski IIa, Julia Tumanowicz IIIa.
   Gratulujemy! Wszystkim dzieciom dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.

NA RATUNEK ZIEMI (15 czerwca 2021 r.)

   Uczniowie klasy IIIa, pod opieką wychowawczyni Marioli Rosa, przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów z klas I-III a także rodziców przedstawienie dotyczące edukacji ekologicznej "Na ratunek Ziemi".

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk