Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
09-02-2023 12:49
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA PEDAGOGICZNA
WYCHOWAWCY KLAS
DOKUMENTY SZKOLNE
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
KALENDARIUM SZKOLNE
BEZPIECZNA SZKOŁA
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA-PRZETARGI
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
RODO - INFORMACJE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
NARODOWY DZIEŃ ZWYCIĘSKIEGO POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO (27 grudnia 2022 r.)

   Pamiętamy! 104. lata temu, 27 grudnia 1918 roku, wybuchło Powstanie Wielkopolskie (1918-1919). W tym zwycięskim zrywie niepodległościowym mieli swój udział również mieszkańcy Białośliwia.
   W 2021 roku, po raz pierwszy, rocznicę wybuchu powstania uczczono jako święto państwowe Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

NDZPW2022.jpg
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE (24 grudnia 2022 r.)
AAzyczenia wigilia lubinska2022.jpg
KLASOWE SPOTKANIA WIGILIJNE - FOTORELACJA (22 grudnia 2022 r.)
a wigilia0 2022.jpg
BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU DOTARŁO DO SZKOŁY (22 grudnia 2022 r.)

   Harcerze z 22 Drużyny Harcerskiej „Kruki” z Białośliwia przekazali na ręce dyrektor szkoły podstawowej Jolanty Lubińskiej – „Betlejemskie Światło Pokoju”. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 roku, a przesłaniem tegorocznej akcji są słowa „Światło dla Ciebie”. Płomień dotarł z betlejemskiej Groty Narodzenia do Polski 11 grudnia, i od tego czasu przekazywany jest do domów, parafii, urzędów i różnych instytucji w całej Polsce.

wigilijne swiatloP 1 2022.jpg
INFORMACJA
zimowa przerwa swiateczna2022.jpg
GWIAZDKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW (19 grudnia 2022 r.)

    W szkole podstawowej w Osieku n/Notecią, w poniedziałek 19 grudnia, odbył się gwiazdkowy turniej piłki siatkowej chłopców. Naszą szkołę reprezentowała drużyna pod opieką nauczyciela Wojciecha Kubińskiego w składzie: Tobiasz Błaszczyk (kapitan), Oliwier Wyrobek, Błażej Gruszka, Szymon Częstochowski, Aleks Oparczyk, Mikołaj Modrak, Błażej Janeczko, Hubert Kubicki. Cztery rozegrane mecze, w tym trzy wygrane sprawiły, że białośliwscy siatkarze zajęli drugie miejsce. Gratulujemy!!!

Amecze osiek1 2022.jpg
MARSZ MIKOŁAJÓW (6 grudnia 2022 r.)

   Oj, działo się!!! Było głośno, gwarno, a przede wszystkim radośnie i wesoło! Wiele emocji towarzyszyło dzisiaj uczniom szkoły podstawowej, którzy w czerwonych mikołajkowych czapeczkach przeszli ulicami Białośliwia w Marszu Mikołajów. Uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili m.in. Gminny Ośrodek Kultury, Nadnotecki Bank Spółdzielczy, Posterunek Policji, Urząd Gminy oraz inne miejscowe instytucje i sklepy. Wizyta w poszczególnych miejscach była okazją do przekazania mikołajkowych życzeń i serdeczności oraz poczęstowania słodkościami. Szkolna inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem i życzliwością mieszkańców Białośliwia, którym niejednokrotnie na twarzy towarzyszył promienny uśmiech.
   Mikołaj z Miry, którego święto patronalne obchodzone jest 6 grudnia, należy do grona Świętych Kościoła Katolickiego i Prawosławnego, a także jest postacią historyczną. Słynął on z udzielania pomocy innym oraz szczodrobliwości. Stąd nieodłącznym wydarzeniem towarzyszącym temu świętu są również rozdawane i oczekiwane przez wszystkich prezenty. Mikołajki to również znak, że można już oficjalnie rozpocząć oczekiwanie na Bożonarodzeniowe Święta.
   Dzisiejszy świąteczny białośliwski Marsz Mikołajów mógł się również odbyć dzięki przychylności i wsparciu Rady Rodziców, która obdarowała dzieci słodkim upominkiem. Dziękujemy!!!

marsz mikolaja0 2022.jpg
SZKOLNE DRZEWKO CHOINKOWE (6 grudnia 2022 r.)

   Na szkolnym korytarzu pojawiła się dzisiaj przepiękna, kolorowa i pachnąca choinka. To znak, że wchodzimy w czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. I chociaż zwyczaj strojenia i ubierania choinek różnorodnymi ozdobami dotarł do Polski dopiero w XIX wieku, to mają one w sobie niezwykły urok i symbolikę. Szkolna choinka stała się dzisiaj tłem do wykonania okolicznościowych grupowych lub indywidualnych fotografii.

choinka szkola1 2022.jpg
ANDRZEJKOWE WRÓŻBY (29 listopada 2022 r.)

   W dniu 29 listopada uczniowie mieli okazję poczuć czar andrzejkowych wróżb, które przygotował Samorząd Uczniowski. Dzięki nim każdy miał szansę poznać swój przyszły zawód, imię wybranki lub wybranka oraz przekonać się co przyniesie mu przyszłość. Wróżby sprawiły uczniom wiele radości oraz dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

andrzejkowe wrozbySU 1 2022.JPG
EGZAMIN PRÓBNY CZAS PRZEPROWADZIĆ (30 listopada 2022 r.)

   W dniach 30 listopada – 2 grudnia br. ósmoklasiści przystępują do próbnego egzaminu. Umożliwia on sprawdzenie wiedzy uczniów i przygotowuje ich do realiów właściwego egzaminu, który odbędzie się w dniach 23-25 maja 2023 r. Uczniowie mają do rozwiązania trzy testy z następującego zakresu przedmiotowego: język polski (120 minut), matematyka (100 minut), język obcy nowożytny (90 minut).

probne szkolne 1 2022.jpg
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA (25 listopada 2022 r.)

   W dniu 25 listopada 2022 r. szkolna świetlica obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji opiekunki świetlicy, Magdalena Mielnik i Angelika Szulc, przygotowały różne atrakcje. W sali świetlicy pojawiły się gazetki tematyczne, dzięki którym można było przypomnieć sobie sylwetki znanych na świecie misi oraz poznać historię pluszowego misia. Dzieci mogły wykazać się umiejętnościami i wyobraźnią szyjąc własne misie. Sporo zabawy przyniosła także rywalizacja w misiowych grach, tj. memory game i domino. W wolnej chwili uczniowie mogli zająć się również układaniem puzzli z misiami lub spróbować swoich sił w układaniu i ubieraniu misiów z przygotowanych wycinanek. A na pamiątkę tego dnia, każde dziecko mogło otrzymać pamiątkowy medal z misiem oraz zrobić sobie zdjęcie w misiowej fotobudce.

mis1 2022.JPG
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA (25 listopada 2022 r.)
andrzejkiJL 0 2022.jpg
SIÓDMOKLASIŚCI ZWIEDZILI ZAMEK KRZYŻACKI W MALBORKU (23 listopada 2022 r.)

   Jeden z największych na świecie, a z całą pewnością jeden z najefektowniejszych jakie przetrwały do naszych czasów – Zamek Krzyżacki w Malborku, był celem edukacyjno-krajoznawczej wycieczki uczniów klasy VIIa. Gotyckie arcydzieło architektury obronnej i rezydencjonalnej zrobiło na uczniach ogromne wrażenie. Zwiedzanie wraz z przewodnikiem poszczególnych założeń architektonicznych średniowiecznego zamku oraz zgromadzonych w nim licznych kolekcji tematycznych było wartościowym doświadczeniem dla wszystkich uczniów. Opiekę nad siódmoklasistami podczas wycieczki sprawowali: Anita Kocunik oraz Adam Piosik.

malbork siodm 1 2022.jpg
MAMY TO, CZYLI AWANS TENISISTÓW DO MISTRZOSTW WOJEWÓDZKICH (24 listopada 2022 r.)

   W wyniku rozegranych 24 listopada Mistrzostw Rejonowych w Drużynowym Tenisie Stołowym – drużyna białośliwska, w składzie Tobiasz Błaszyczyk i Oliwier Wyrobek, awansowała do mistrzostw wojewódzkich! W zawodach rejonowych brało udział sześć drużyn tenisowych, które reprezentowały szkoły podstawowe w: Czarnkowie, Lubaszu, Budzyniu, Damasławku, Wyrzysku i Białośliwiu.
   Brawo, brawo, brawo!!! Gratulujemy sukcesu!!!

awans z rejonu tenis1 2022.jpg
INFORMACJA - SPOTKANIA Z RODZICAMI
wywiadowka 2022 11 29.jpg
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk