Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
15-08-2022 23:24
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
BEZPIECZNA SZKOŁA
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
RODO - INFORMACJE
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
TRZECIOKLASIŚCI SPRAWDZALI SWOJE KOMPETENCJE (12 maja 2022 r.)

   Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty (OSKT) to coroczna akcja wydawnictwa Operon, która ma na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji (klasy I-III). Składa się ona z trzech części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej, podczas której uczniowie rozwiązują zadania sprawdzające opanowanie kluczowych umiejętności trzecioklasistów takich jak np.: czytanie i słuchanie ze zrozumieniem, pisanie, wiedza o języku, liczenie i sprawność rachunkowa, praktyczne umiejętności rozwiązywania zadań matematycznych, rozumienie podstawowych pojęć przyrodniczych oraz obserwacje przyrodnicze i ich analiza. Formuła sprawdzianu została przygotowana z myślą o uczniach, a przeprowadzony on został w przyjaznej i właściwej dla ucznia atmosferze pracy. Nasi trzecioklasiści poważnie podeszli do tego zadania, założyli galowy strój, rozwiązali zdania sprawdzające, a teraz spokojnie czekają na swoje wyniki.

kompetencyjny0 2022.jpg
LEKCJA O PATRONIE ROKU 2022 - IGNACYM ŁUKASIEWICZU (12 maja 2022 r.)

   Uczniowie klasy VIIc i VIId uczestniczyli w ciekawej i atrakcyjnej lekcji pokazowej „Ignacy Łukasiewicz - król polskiej nafty”, przygotowanej przez ich kolegów pod opieką nauczyciela chemii i fizyki Aleksandry Krauze. Podczas zajęć uczniowie mogli dowiedzieć się wiele informacji o działalności i życiu tego wybitnego Polaka - wynalazcy lampy naftowej, pioniera przemysłu naftowego, społecznika, patrioty i jednego z patronów roku 2022 uhonorowanego w ten sposób przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Warto również wspomnieć, że styczniu br. przypadła 140. rocznica śmierci, a w marcu 200. rocznica urodzin Ignacego Łukasiewicza.

lukasiewicz lekcja2 2022.jpg
OD ZIARENKA DO BOCHENKA (11 maja 2022 r.)

   Uczniowie klas pierwszych udali się do pobliskiego skansenu etnograficznego w Osieku, gdzie uczestniczyli w edukacyjnej imprezie „Od ziarenka do bochenka”. Jej tematyka poświęcona była historii chleba, który jemy codziennie oraz należy do naszych podstawowych pokarmów. Podczas zajęć i pokazów uczniowie poznali jak „od ziarenka do bochenka” powstaje chleb. Mogli zobaczyć również kolejne etapy jego produkcji m.in.: omłoty cepami i czyszczenie ziarna, mielenie ziarna na żarnach, przygotowanie ciasta chlebowego (na zakwasie i na drożdżach) oraz jego ostateczny wypiek w piecu chlebowym.

od ziarenka do bochenka1 2022.JPG
PROGRAM DNIA PATRONA
program dzien patrona2022.png
ÓSMOKLASIŚCI Z WIZYTĄ U STAROSTY PILSKIEGO ELIGIUSZA KOMAROWSKIEGO (6 maja 2022 r.)

   W Starostwie Powiatowym w Pile gościła grupa uczniów dwóch klas ósmych wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Białośliwiu, do której na co dzień uczęszcza ok. 400 osób.
- Wizyty uczniów w Starostwie Powiatowym w Pile niezmiernie mnie cieszą, budzą one zainteresowanie najmłodszych sprawami obywatelskimi. To bardzo ważne, aby poznawali swój region, dowiadywali się o nim jak najwięcej – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
   Uczniowie wybrali się na wycieczkę do Piły, stolicy powiatu pilskiego, w której niebawem większość z nich będzie pobierała naukę w szkołach średnich prowadzonych przez Powiat Pilski. Starosta przedstawił im ofertę szkół prowadzonych przez Powiat Pilski.
- Zapewniłem ich, że przez minione 6 lat nasze placówki oświatowe bardzo się zmieniły, mają nowocześnie wyposażone sale dydaktyczne, nowe obiekty sportowe, dzięki czemu jest możliwość pobierana edukacji na wysokim poziomie - dodaje starosta.
   Uczniowie zwiedzili także budynek Starostwa, odwiedzili schron, który mieści się w piwnicy budynku. Zwiedzili także ścieżki edukacji ekologicznej, znajdujące się wokół siedziby władz Powiatu Pilskiego. Dodatkową atrakcją była wizyta w studiu nagrań, w którym chętni uczniowie mogli wystąpić przed kamerą i nagrać pozdrowienia dla swoich rówieśników.
   Na koniec uczniowie otrzymali upominki, które wręczył Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski oraz Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.
- Zawsze jestem otwarty na takie wizyty i serdecznie zapraszam uczniów pozostałych szkół z gmin powiatu – dodaje starosta.
   Starosta Eligiusz Komarowski życzył również uczniom powodzenia na zbliżających się egzaminach ósmoklasisty.

Źródło foto i tekst: https://www.powiat.pila.pl oraz https://www.facebook.com/KomarowskiEligiusz

starosta1 2022.jpg
WIOSENNE KWIATY Z RECYKLINGU (5 maja 2022 r.)

   Z okazji Światowego Dnia Ziemi został zorganizowany szkolny konkurs „Wiosenne kwiaty z recyklingu”. Jego celem było zwiększenie świadomości ekologicznej dotyczącej segregacji odpadów i wykorzystania ich jako tworzywa artystycznego. Do wykonania wiosennych kwiatów z recyklingu należało wykorzystać materiały jakimi są segregowane odpady np.: makulatura, szary papier, plastikowe butelki, nakrętki itp. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VIII, a jego organizatorem była Dorota Świtała.
   Spośród uczniów, którzy złożyli konkursowe prace, nagrodzono: I miejsce – Karolina Bureta (VIa), II miejsce – Julia Słysz (IVb) oraz III miejsce – Zofia Borecka (VIa) i Mikołaj Libera (VIIIa). Gratulujemy!

kwiaty recykling 2022.jpg

W PRZEDEDNIU ŚWIĄT MAJOWYCH (29 kwietnia 2022 r.)
flagaszkolna5 2022.JPG
MATEMATYCZNE ZMAGANIA (29 kwietnia 2022 r.)

   W piątek 29 kwietnia odbyły się szkolne eliminacje Powiatowego Konkursu Matematycznego. Do konkursowych zmagań przystąpiło 15 uczniów z klas VII – VIII. Oczekujemy na wyniki i awans do kolejnego etapu!

powiatowy matematyk2022.JPG
NAGRODZONO UCZNIÓW W KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM (29 kwietnia 2022 r.)
ortograf1 2022aa.jpg
DZIEŃ ZIEMI (22 kwietnia 2022 r.)

   W dniu 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Uczniowie z klas I-III w ciągu roku szkolnego podejmowali wiele działań, które sprzyjały ochronie środowiska i szerzeniu wiedzy ekologicznej. Warto tutaj wspomnieć, że co miesiąc inna klasa, jako „pogromcy śmieci” patroluje okolice szkoły, zbiera odpady i odpowiednio je segreguje. W Dniu Ziemi dzieci z klas młodszych zobowiązały się również do przestrzegania podstawowych zasad ochrony środowiska. Stosowanie ich w naszych domach umożliwia oszczędzanie zasobów naturalnych naszej planety.

dzien ziemi6 2022.jpg
WIELKANOC
wielkanoc zyczenia 2022a.jpg
KONKURS PLASTYCZNY - ŁOWIECTWO W OCZACH DZIECKA (13 kwietnia 2022 r.)

   Nagrodzono uczniów, których prace złożono podczas szkolnego etapu konkursu plastycznego „Łowiectwo w oczach dziecka”. Organizatorem konkursu jest Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Pile oraz Zespół Szkół Leśnych w Goraju. Celem konkursu jest edukacja przyrodnicza oraz propagowanie kultury leśnej i łowieckiej wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
   W etapie szkolnym nagrodzono prace w dwóch kategoriach: (klasy IV-VI) I miejsce – Aleksandra Heimann, II miejsce – Ignacy Furman, III miejsce – Maja Kuberska; (klasy VII-VIII) I miejsce – Mikołaj Libera oraz II miejsce – Martyna Frankowska. Konkurs na etapie szkolnym przeprowadziła Malwina Rzonska, nauczyciel plastyki.
   Nagrodzonym uczniom gratulujemy!

lowiectwo w oczach dziecka2022.jpg
FINALISTKA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z FIZYKI (11 kwietnia 2022 r.)

   Dobrosława Coblewska (VIIIe) uzyskała tytuł „Finalistki” Wojewódzkiego Konkursy Fizycznego 2021/2022, którego organizatorem był Wielkopolski Kurator Oświaty. Konkurs przedmiotowy odbywał się na trzech stopniach – szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Na każdym stopniu konkursu uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać w ciągu 90 minut test konkursowy, który składa się z zadań zamkniętych oraz otwartych. W ostatniej rywalizacji konkursowej, która miała miejsce 23 marca br. w Poznaniu, zmierzyło się 42 uczniów szkół podstawowych z terenu województwa wielkopolskiego. W najbliższym czasie uczennica otrzyma od Wielkopolskiego Kuratora Oświaty odpowiednie zaświadczenie potwierdzające uzyskanie tytułu finalistki.
   Gratulujemy sukcesu!!!

fizyczny konkurs finalistka 2022.jpg


POWIATOWI ZNAWCY ORTOGRAFII NAGRODZENI (11 kwietnia 2022 r.)

   Tak jak co roku, w miesiącu marcu, odbył się szkolny etap konkursu ortograficznego. W jego wyniku, w poszczególnych kategoriach klasowych, wyłoniono szkolnych mistrzów zakwalifikowanych tym samym do „XXXVIII Konkursu Ortograficznego Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego”. W czasie eliminacji powiatowych, które odbyły się w dniu 9 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile, białośliwską szkołę reprezentowali: Szymon Fons (IVa), Nela Frąckowiak (VIIa), Kamil Zalewski (VIIId).
   W trudnych zmaganiach z ortografią sukces w konkursie powiatowym odnieśli: Szymon Fons - zdobywając tytuł I Wicemistrza Ortografii klas IV oraz Nela Frąckowiak, która zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!!!

ortografia powiatowa konkurs 2022.jpg

NAGRODZONO UCZNIÓW ZA WIELANOCNE STROJNE JAJA (11 kwietnia 2022 r.)

   Dnia 7 kwietnia br. w Gminnym Centrum Kultury w Łobżenicy odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego „Wielkanocne Strojne Jajo". Jak co roku wszyscy mali artyści wykazali się niezwykłą kreatywnością a ich prace zachwycały oglądających przygotowaną wystawę. Spośród uczniów białośliwskiej szkoły, których prace przekazane zostały na ten konkurs, nagrodzeni zostali: Iga Kubacka (VII d), Zofia Miedzińska (Va) oraz Mateusz Sieczka (VIIb). Po raz pierwszy w tym roku organizatorzy wprowadzili również sprzedaż konkursowych jajek, a uzyskane pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne. Wspaniała inicjatywa!!!!
   Laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!!

jaja strojne lobzenica1 2022.JPG

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk