Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
28-05-2023 20:52
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA PEDAGOGICZNA
WYCHOWAWCY KLAS
DOKUMENTY SZKOLNE
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
KALENDARIUM SZKOLNE
BEZPIECZNA SZKOŁA
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA-PRZETARGI
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
RODO - INFORMACJE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
KONKURS - "KRÓL KAROL III" (19 kwietnia 2023 r.)
karol angielski konkursA2023.jpg
Z ORTOGRAFIĄ NAM PO DRODZE – O KONKURSOWYCH SUKCESACH UCZNIÓW (15 kwietnia 2023 r.)

    Laureaci szkolnego konkursu ortograficznego: Kornelia Bieda (kl. III), Blanka Kubińska (kl. IV), Szymon Fons (kl. V), Mateusz Zawadzki (kl. VI) oraz Nela Frąckowiak (kl. VIII) reprezentowali naszą szkołę w 29. Powiatowym Konkursie Ortograficznym Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile.
   Uczestnicy ortograficznych zmagań zmierzyli się z trudnymi tekstami dyktand tematycznie związanymi z życiem i twórczością poetki Wisławy Szymborskiej.
   Wśród białośliwskich miłośników ortografii sukces odnieśli: Szymon Fons - zdobywca tytułu I Wicemistrza Ortografii klas V oraz Kornelia Bieda i Blanka Kubińska, które otrzymały wyróżnienia.
   Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy sukcesów w kolejnych jego edycjach.

ort PILA1 2023.jpg

ORTOGRAFICZNE ZMAGANIA KONKURSOWE (13 kwietnia 2023 r.)

   Każdego roku wiosną w szkole odbywa się konkurs ortograficzny dla wszystkich chętnych uczniów, którzy chcą sprawdzić swoją znajomość pisowni różnych, trudnych słówek. Uczniowie klas II-III zmagali się z dyktandem i zadaniami ortograficznymi, a ich konkurs nosił nazwę „Ortografek”. Laureatami w tej kategorii klasowej zostali:
- klasy drugie: I m. - Maciej Krysicki, II m. - Dorota Tomaszewska, III m. - Emilia Fons;
- klasy trzecie: I m. - Kornelia Bieda, II m. - Zuzanna Kalinowska, III m. - Filip Serwatka.
   Uczniowie klas IV-VIII również sprawdzali swoją znajomość poprawnej pisowni rozwiązując zadania ortograficzne i pisząc dyktando w „Wiosennym konkursie ortograficznym”. Po dwóch etapach wyłoniono zwycięzców:
- klasy czwarte: mistrz ortografii - Blanka Kubińska, wicemistrz ortografii - Iga Szcześniak-Dyl, III m. Sofiia Kontsevych;
- klasy piąte: mistrzowie ortografii - Jagoda Ozimek i Szymon Fons, wicemistrzowie ortografii - Lena Szalbierz-Witosławska i Antoni Kłosiński, III m. - Maja Rochowska;
- klasy szóste: mistrz ortografii - Mateusz Zawadzki, wicemistrz ortografii - Amelia Szweda, III m. - Hubert Szmyt;
- klasy ósme: mistrz ortografii - Nela Frąckowiak, wicemistrz ortografii - Gabriela Gzylkowiak, III m. - Maja Słomka.
   Wszystkim laureatom gratulujemy wspaniałych umiejętności, a polska ortografia nie jest łatwa! Mistrzowie z poszczególnych klas oraz laureat pierwszego miejsca z grupy trzecioklasistów, będą reprezentować białośliwską szkołę podczas Powiatowego Konkursu Ortograficznego w Pile, który odbędzie się 15 kwietnia.
(HB)

ortograficzny szkolny2023aa.jpg

KONKURS INFORMATYCZNY (12 kwietnia 2023 r.)
bromberek 2023KOCUNIK.jpg
SZÓSTOKLASISTKI ZAKWALIFIKOWAŁY SIĘ DO KOLEJNEGO ETAPU KONKURSU (12 kwietnia 2023 r.)

   Mamy kolejny dzisiaj powód do dumy. W Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Pile rozstrzygnięty został pierwszy etap powiatowego konkursu „Antyk łączy epoki”. Cieszymy się, że praca uczennic klasy VIb – Julii Łaźniak, Zofii Góra i Antoniny Coblewskiej znalazła się wśród sześciu prac zakwalifikowanych do kolejnego etapu. Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI-VII szkół podstawowych, a jego drugi etap odbędzie się 11 maja w siedzibie pilskiej biblioteki, i będzie miał formę zespołowego turnieju wiedzy dotyczącego zagadnień z czasów antycznych.
   Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

ANTYK laczy epoki2023.jpg

SUKCES OLIWII KUSZ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM (12 kwietnia 2023 r.)

   Mamy powód do dumy i radości z kolejnego uczniowskiego sukcesu. Cieszymy się, że uczennica klasy IIb – Oliwia Kusz zdobyła I miejsce w rejonowym etapie „XIII Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci: Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”, którego organizatorem była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Praca zakwalifikowała się również do kolejnego etapu konkursu.
   Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

KRUS nagroda Kusz2023.jpg

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
zyczenia wielkanocne 2023JL.jpg
ZWYCIĘZCY KONKURSU (5 kwietnia 2023 r.)
kaja konkurs 2023 PC.jpg
WIELKANOCNE STROJNE JAJO – RAZ JESZCZE (4 kwietnia 2023 r.)

   W dniu 4 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie XV Powiatowego Konkursu Plastycznego „Wielkanocne Strojne Jajo”, którego organizatorem była Biblioteka Publiczna w Łobżenicy. Z białośliwskiej szkoły na konkurs zgłoszono 42 prace: wszystkie oryginalne i wykonane różnymi technikami plastycznymi. Spośród wszystkich 333 konkursowych prac, nagrodzono łącznie 68 uczestników, wśród których znaleźli się także nasi uczniowie. Dyplomy i nagrody wręczał burmistrz Łobżenicy – Piotr Łosoś.
   Jury konkursowe nagrodziło uczniów: Emilię Fons (IIb), Wojciecha Maślankę (Vb), Igora Burzyńskiego (VIa), Maję Łukasik (VIIId).
   Nagrodzonym laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu! Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie dziękujemy. Organizatorzy etapu szkolnego: Ewa Rutkowska, Magdalena Mielnik, Angelika Szulc, Małgorzata Częstochowska.

lobzenica jajo1a 2023.JPG


KONKURS FOTOGRAFICZNY - "MOJA PARAFIA PO 100. LATACH"
fotograficzny konkurs kosciol1 2023.jpg
ELIMINACJE WIELKOPOLSKIEGO TURNIEJU ORLIKA (4 kwietnia 2023 r.)

   Na murawie boiska sportowego ORLIK w Białośliwiu odbyła się pierwsza runda turnieju piłki nożnej - „Wielkopolski Turniej Orlika 2023”. W zawodach wzięło udział 5 drużyn (z Kaczor, Wysokiej i Białośliwia). Po emocjonujących meczach nasza drużyna zajęła drugie miejsce premiowane awansem do finałów powiatowych. Gratulujemy!
(WK)

aorlik turniej1 2023.jpg
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - DŁUGOPISY 3D W AKCJI (3 kwietnia 2023 r.)

   Laboratoria Przyszłości: podczas dzisiejszych warsztatów uczniowie wraz z nauczycielami tworzyli wielkanocne kolorowe jajka za pomocą długopisów 3D. Zajęcia bardzo podobały się wszystkim uczestnikom.
(AK)

dlugopis3D 1 2023.JPG

EKRANY AKUSTYCZNE (3 kwietnia 2023 r.)

   Świetlica szkolna oraz dwie sale lekcyjne wyposażone zostały w kolorowe ekrany akustyczne z personalizowanym nadrukiem graficznym. Panele akustyczne doskonale sprawdzają się w każdej pracowni szkolnej, łącząc wysokie właściwości akustyczne z walorami dekoracyjnymi. Skutecznie tłumią odbicie fal dźwiękowych, zapobiegając efektom pogłosu oraz redukując hałas w pomieszczeniu.

ekran akustyczny0 2023.jpg
ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU (3 kwietnia 2023 r.)

   Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski.
   Dzisiaj w naszej szkole również królował, nie tylko kolor niebieski, ale i mnóstwo wiedzy i ciekawostek o autyzmie. W klasach najmłodszych przeprowadzone zostały scenariusze zajęć zwracające uwagę na to, że każdy z nas jest inny, ale równie ważny. Uczniowie oglądali film o Marii, który wprowadził ich w tematykę autyzmu. Dzieci uświadomiły sobie, że osoby ze spektrum, chociaż wyglądają zupełnie zwyczajnie, to odbierają świat inaczej niż większość z nas. Starsi zaciekawieni byli szczególnie wystawą z ciekawostkami o znanych osobach ze spektrum. Każda z klas również w miesiącu kwietniu na godzinach wychowawczych bardziej szczegółowo poświęci się tej tematyce. A dla kreatywnych czekała atrakcja w postaci kolorowania puzzlowego serca na znak solidarności z osobami w spektrum.
   Celem obchodów dnia autyzmu jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób, które zmagają się z tym zaburzeniem na co dzień. Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.
(DP)

autyzm0 2023.jpg
KOSMICZNE NAKRYCIE GŁOWY (31 marca 2023 r.)
kosmiczne nakrycie wyniki konkursu1 2023.jpg
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk