27-05-2020 04:38
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
BEZPIECZNA SZKOŁA
PROJEKT DIGITAL KIDS
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
WYPRAWA DO TRÓJMIASTA I MALBORKA

   Dwudziestego piątego maja uczniowie naszych klas IVc i IVe wybrali się na wycieczkę do Trójmiasta i Malborka. Najpierw pojechaliśmy do Gdańska, gdzie zwiedziliśmy Stare Miasto i spacerowaliśmy po jego urokliwych uliczkach. Obejrzeliśmy Bazylikę Mariacką, stary żuraw, zabytkowe kamieniczki i fontannę Neptuna. Następnie popłynęliśmy statkiem na Westerplatte, a stamtąd do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy po sopockim molo. Wieczorem pojechaliśmy do szkolnego schroniska młodzieżowego, tam spędziliśmy noc.
   Następnego dnia wyruszyliśmy do Gdyni, aby zwiedzić ORP „Błyskawicę”. Po zwiedzeniu okrętu – muzeum podziwialiśmy panoramę miasta z perspektywy gdyńskiego koła widokowego. Ostatnim punktem wycieczki był zamek krzyżacki w Malborku. Obejrzeliśmy pomieszczenia mieszkalne, kuchenne oraz locus secretus. Po dwugodzinnym spacerze po dawnej siedzibie Krzyżaków pełni wrażeń wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną.
(Emilia Osendowska i Jan Bartoszek)

   Organizatorki tego przedsięwzięcia, Hanna Dominiak i Marta Grzonkowska–Kopera dziękują pani Ewie Ziarnik za pomoc w sprawowaniu opieki nad uczniami podczas wycieczki. Słowa podziękowania kierują również do pani Teresy Minkwicz, państwa Jolanty i Damiana Stalków, państwa Wojciecha i Elżbiety Bociańskich oraz firm Meda Veneer i Hjort Knudsen za finansowe wsparcie tego wyjazdu.


BIAŁOŚLIWSKA SZKOŁA WIDZIANA Z LOTU PTAKA

   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć białośliwskiej szkoły wykonanych z drona przez Michała Nowaka - Studio Video Białośliwie. Dziękujemy za udostępnienie zdjęć!!!

DZIEŃ PATRONA - FOTORELACJA
MOJA MIEJSCOWOŚĆ, CZYLI LEKCJA HISTORII REGIONALNEJ W TERENIE

   Uczniowie klasy IVe w ramach przedmiotu historii regionalnej „Wielkopolska – moja mała Ojczyzna”, w trakcie dwugodzinnej wycieczki, odwiedzili najbardziej ciekawe i charakterystyczne miejsca w Białośliwiu. Pod opieką nauczyciela historii - Piotra Coblewskiego zwiedzili m.in. pochodzący z II poł. XIX wieku spichlerz ryglowy „Wacek” (zbiory regionalne i aktualna wystawa „Historia Żydów w Pile”), a także teren Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej.

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW U PIERWSZOKLASISTÓW

   W czwartek – 24 maja, mury szkoły odwiedziły dzieci z Samorządowego Przedszkola w Białośliwiu. Klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami – Julitą Posert i Arletą Płaczek z wielką przyjemnością gościły przedszkolaków w swoich salach lekcyjnych. Dla maluchów było to nie lada przeżycie, ponieważ niektóre z nich po raz pierwszy przekroczyły próg sali lekcyjnej i zasiadły w szkolnych ławkach. Wizyta ta miała na celu adaptację i integrację przedszkolaków ze szkołą jako przyszłych uczniów klas pierwszych. Zatem zapraszamy, już we wrześniu, do naszej szkoły!

KONKURS "ŚRODOWISKO PRZYRODNICZE POLSKI" ROZSTRZYGNIĘTY

   W ostatnim tygodniu odbył się w szkole konkurs „Środowisko przyrodnicze Polski”, w którym udział mogli wziąć uczniowie z klas VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum. Do konkursowych zmagań przystąpiło 29 chętnych uczniów, którzy zmierzyli się z zadaniami testowymi przygotowanymi w zakresie przedmiotu geografia ale związanymi ściśle z zagadnieniami przyrodniczymi. Organizatorem konkursu była nauczycielka geografii – Hanna Winkler.
   Kolejne miejsca w konkursie zdobyły: Anita Osendowska – I miejsce, Oliwia Pinkowska i Maria Krauze – II miejsce, Katarzyna Posert – III miejsce. Gratulujemy!!!

PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

   Do grona "Świetlików" przyjęci zostali uczniowie klas pierwszych, którzy już od września uczęszczają do świetlicy szkolnej. Aby pierwszoklasiści mogli stać się pełnoprawnymi członkami grupy świetlicowej musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej, który przeprowadziły nauczycielki Ewa Rutkowska, Magdalena Mielnik i Angelika Szulc. Wszyscy wzorowo zaliczyli znajomość zasad obowiązujących w świetlicy i doskonale poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami. Po zaliczeniu wszystkich prób nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na "Świetlika", którego dokonała dyrektor szkoły - Zofia Boć-Sosnowska. Na pamiątkę uroczystości, każdemu "Świetlikowi", wicedyrektor - Wojciech Coblewski wręczył okolicznościowy dyplom.
   Wszystkim nowym "Świetlikom" życzymy wielu miłych chwil spędzonych w świetlicy szkolnej. Witajcie w świetlicowej gromadzie!


UCZNIOWIE KLAS SIÓDMYCH ZWIEDZILI WROCŁAW I KSIĄŻ

  W dniach 16-18 maja br. uczniowie klas siódmych – pod opieką wychowawczyń Hanny Bogdańskiej, Lucyny Wocka-Mickiewicz oraz Arlety Płaczek, zwiedzili Wrocław i Książ. W pierwszym dniu pobytu we Wrocławiu podziwiali Rynek Główny z jego przepięknymi i urokliwymi kamienicami. Mieli też okazję szukać figur krasnali, które stały się atrakcją miasta. Również wizyta w Hydropolis, interaktywnym centrum wiedzy na temat wody, dostarczyła wielu wrażeń. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także Panorama Racławicka. Wieczorem młodzi turyści mogli podziwiać panoramę Wrocławia z 49. piętra drapacza chmur Sky Tower. Kolejny dzień upłynął na wędrówkach po Ostrowie Tumskim - najstarszej części Wrocławia oraz spacerze i wizycie w ZOO, w którym największą atrakcją jest Afrykanarium. Tego dnia uczniowie obejrzeli też Halę Stulecia, zabytek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Trzeci dzień wycieczki to zwiedzanie przepięknego zamku Książ wraz z jego podziemiami, które kryją wiele tajemnic.
(Hanna Bogdańska)


DYŻUR NAUCZYCIELSKI DLA RODZICÓW - 24 maja 2018 r.
DENIS URUBKO - NAJWYBITNIEJSZY HIMALAISTA ŚWIATA POZDRAWIA BIAŁOŚLIWSKICH UCZNIÓW

   Denis Wiktorowicz Urubko (ur. 1973) rosyjski himalaista i instruktor wspinaczki, były oficer armii Kazachstanu, zdobywca wszystkich 14 ośmiotysięczników świata – tzw. Korony Himalajów (dokonał tego bez użycia butli tlenowej), mistrz sportu klasy międzynarodowej. Od 2015 roku posiada polskie obywatelstwo. W czasie „Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 – 2017/2018” podjął samotną próbę zdobycia szczytu. W dniu 27 stycznia 2018 r. wspólnie z Adamem Bieleckim, Piotrem Tomalą i Jarosławem Botorem, przerwał zimową wyprawę na K2 i wziął udział w brawurowej akcji ratowniczej na Nanga Parbat, której celem była pomoc schodzącym ze szczytu Elisabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi. Akcja ratunkowa odbiła się szerokim echem w polskich oraz zagranicznych mediach i została doceniona za bohaterstwo uczestników. Jest uznawany za najwybitniejszego himalaistę świata.


Źródło foto: www.wspinanie.pl - Denis Urubko podczas akacji na K2 (fot. Denis Urubko/russianclimb.com): www.polskieradio.pl - Denis Urubko po wylądowaniu na Okęciu Foto: PAP/Marcin Kmieciński.
JULIA I ZUZANNA WYŚPIEWAŁY PIERWSZE MIEJSCA

   Julia Konwińska i Zuzanna Król zdobyły, w swoich kategoriach wiekowych, I – miejsca w międzyszkolnym konkursie piosenki „American English Song Festiwal” w Miasteczku Krajeńskim. Uczennice do konkursu przygotowała Małgorzata Nahajowska-Stadnik. Gratulujemy sukcesu!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła