22-10-2019 18:23
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
BEZPIECZNA SZKOŁA
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
KONKURS WIEDZY O PATRONIE ROZSTRZYGNIĘTY

  W ostatnich dniach odbył się szkolny konkurs „Wiktor Kaja – patron szkoły i powstaniec wielkopolski”. Organizatorem tego corocznego konkursu wiedzy był nauczyciel historii Piotr Coblewski. Rozdanie nagród nastąpi podczas majowego święta patrona szkoły. Wszystkim nagrodzonym uczniom – gratulujemy!


NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ!

  W ramach działalności profilaktycznej i realizowanego programu edukacji antytytoniowej uczniowie klas III szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie „Nie pal przy mnie, proszę”, który przeprowadziła Romualda Słodowicz. Realizowany program miał na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których osoby palą przy nich papierosy. W konkursie nagrodzono - Marta Bartczak, Karolina Jiers, Filip Kotwiński, Zuzanna Bogdańska; wyróżniono - Celina Paliwoda, Aleksandra Kaczmarek, Adrian Ida, Nela Frąckowiak, Igor Saturski, Maja Słomka, Kacper Zdrenka, Iga Kubacka. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym trzecioklasistom – gratulujemy!

IV MIEJSCE W MIĘDZYSZKOLNYM TURNIEJU PIERWSZEJ POMOCY

  Drużyna z składzie: Kinga Suska, Natalia Borkowska, Oskar Suski reprezentowała białośliwską szkołę podczas „III Międzyszkolnego Turnieju Pierwszej Pomocy”, który odbył się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku. Turniej odbył się pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego oraz Burmistrza Wyrzyska, a wzięło w nim udział 6 uczniowskich drużyn – Wyrzysk, Osiek nad Notecią, Kosztowo, Falmierowo, Białośliwie i Wysoka. Każda z drużyn musiała zmierzyć się z testem z zakresu pierwszej pomocy oraz pozorowanymi scenkami, podczas których należało wykazać się wiedzą praktyczną. Celem tej międzyszkolnej rywalizacji było podniesienie wiedzy uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowania wypadków poprzez upowszechnienie zasad bezpieczeństwa. Białośliwska drużyna zdobyła IV miejsce. Gratulujemy!
(Źródło foto: CKZiU Wyrzysk - Facebook)

WIELKANOCNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY RADY RODZICÓW

  Wielkanoc za pasem! Dlatego Rada Rodziców po raz kolejny zorganizowała świąteczny kiermasz wielkanocny, z którego dochód zostanie przeznaczony na działalność statutową oraz wsparcie szkoły. Na stoisku pojawiły się zatem tradycyjne palmy, pisanki i szereg wielkanocnych przepięknych ozdób. Nie zabrakło również domowych wypieków. Była więc okazja do kupienia niepowtarzalnych, często własnoręcznie wykonanych przedmiotów, które posłużyć mogą do ozdobienia koszyka ze święconką czy wielkanocnego stołu.

OLIMPUS - OLIMPIADA PRZEDMIOTOWA Z PRZYRODY

  Olimpus to nazwa olimpiad przedmiotowych i tematycznych organizowanych na różnych poziomach kształcenia i zaawansowania. Stanowią one cenne rozszerzenie programów nauczania i urozmaicenie programu zajęć, a także są zewnętrznym źródłem oceny poziomu wiedzy uczniów. Z inicjatywy Doroty Świtała, w piątek – 23 marca, do jednej z olimpiad przystąpili również chętni uczniowie z klas IV-VI białośliwskiej szkoły podstawowej, którzy rozwiązywali test z zakresu przyrody. W testach zawarte były pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił oraz wykazać się wiedzą przyrodniczą. Wyniki testów przekazane zostaną do szkoły dopiero w maju, a dla najlepszych przewidziano nagrody.

INWAZJA GIGANTÓW, CZYLI MEGA WYSTAWA Z KLOCÓW LEGO W BYDGOSZCZY

  Grupa zainteresowanych uczniów miała okazję wyjechać 22 marca do Bydgoszczy, aby w Centrum Handlowym Focus obejrzeć największe, najpiękniejsze i najbardziej spektakularne konstrukcje wykonane z kloców Lego. Ta bezprecedensowa wystawa, imponująca swoim rozmachem i skalą, na 1500 m2 ukazuje niemal 100 różnych makiet. Na ich wykonanie zużyto 15 tirów klocków oraz różnorodnego sprzętu. Wśród wielu makiet można było zobaczyć m.in.: „Air Force One” - czyli model Boeinga 747 - samolotu specjalnie przygotowanego do międzynarodowych podróży prezydenta USA; „Erebor” - wielką twierdzę Samotna Góra, będącą jednym z głównych miejsc akcji Hobbita; „Roberta Wadlow’a” - najwyższego człowieka w historii, który mierzył 272 cm; „Star Destroyer” - budowlę przedstawiająca potężny statek kosmiczny znany z serii Gwiezdne Wojny; „Okręt Neptun” - model przedstawiający replikę galeonu zbudowanego na potrzeby filmu „Piraci” Romana Polańskiego. Po obejrzeniu tej ekscytującej wystawy uczniowie odwiedzili Fun Park, czyli strefę zabaw klockami Lego. Wyjazd do Bydgoszczy odbył się z inicjatywy oraz pod opieką nauczycielek: Ewy Rutkowskiej, Magdaleny Mielnik i Romualdy Słodowicz.

WIOSENNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - FOTORELACJA

  Uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej oraz klas II-III oddziałów gimnazjalnych świętowali pierwszy dzień wiosny pod hasłem Wiosennych Igrzysk Olimpijskich. Oficjalnego ich otwarcia dokonał wicedyrektor szkoły - Piotr Kadecki, który przybliżył uczniom ideę tego przedsięwzięcia, następnie przekazał ogień olimpijski przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - Martynie Koczorowskiej i uczniowi klasy VIIb - Marcinowi Beimowi. Jak na igrzyska przystało, na początku jury wybrało spośród przygotowanych propozycji maskotkę olimpijską. W wyniku głosowania zostały nią postaci przygotowane przez klasę IVa oraz VIIa. Ważnym elementem identyfikującym drużyny, a zarazem budzącym sporo emocji, były stroje sportowców, dlatego jury oceniało kreatywność i wkład pracy włożony przez klasy w ich przygotowanie. Dzięki rozgrzewce poprowadzonej przez wybranych uczniów zespoły solidnie przygotowały się do zawodów. Zacięta rywalizacja toczyła się w kilku konkurencjach: biegu sztafetowym przez skakankę w stylu dowolnym, biegu sztafetowym z jajkiem na rakiecie do tenisa stołowego, biegu sztafetowym z balonem między kijami do unihokeja oraz kręceniu hula-hoop na czas. Sporo emocji wzbudziła konkurencja skoków przez sznur, w której uczestniczyły całe zespoły klasowe. W kategorii uczniów młodszych zwyciężyła klasa VIb, drugie miejsce zajął zespół klasy Va, a na trzecim uplasowała się klasa VIa. Wśród młodzieży najlepszy okazał się zespół klasy VIIb, za nim uplasowała się klasa IIIb, natomiast trzecie miejsce przypadło uczniom klasy IIb. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone słodyczami, a zwycięzcy otrzymali wymarzone puchary. Dużym kunsztem oratorskim wykazały się Nikola Weyer, Weronika Zawadzka i Martyna Koczorowska, które brawurowo poprowadziły igrzyska olimpijskie. Nad oprawą muzyczną uroczystości czuwał Bartosz Kamiński. Wyśmienita zabawa udała się dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i ich wychowawców. Nad jej prawidłowym przebiegiem czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: Joanna Kowalska, Wojciech Kubiński, Michał Węgrzyn, pedagog Ewelina Tusińska, Marta Grzonkowska-Kopera, Hanna Bogdańska oraz jury w składzie: wicedyrektor Piotr Kadecki, Magdalena Bachmatiuk i Kinga Kowal. Dekoracje przygotowała natomiast Aleksandra Krauze.

SPACER W POSZUKIWANIU PIERWSZYCH OZNAK WIOSNY

  Na przekór pogodzie, która od początku tygodnia nas nie rozpieszcza, można już poszukać pierwszych oznak wiosny. Dlatego uczniowie klas I-III, wraz z wychowawczyniami, udali się na spacer w poszukiwaniu tej wyjątkowej pory roku. Udało się dostrzec pierwsze wiosenne kwiaty. Nawet ptaki w tym dniu przypominały o sobie śpiewem. Kolorowy korowód pożegnał zimę. Teraz z pewnością słonecznych i cieplejszych dni będzie coraz więcej!

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA - 21 MARCA

  Światowy Dzień Zespołu Downa (ŚDZD) obchodzony jest 21 marca, a patronat nad nim sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną oraz integracja z nimi. Data obchodów ŚDZD nie została wybrana przypadkowo - symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę zespołu Downa. Przyłączyć się do świętowania 21 marca można w bardzo różny sposób. Jedną z bardzo rozpowszechnionych form jest zakładanie różnych skarpetek - mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par. Do obchodów tego dnia włączyli się również uczniowie klasy III a, którzy wraz z wychowawczynią – Katarzyną Sobczak, założyli kolorowe skarpetki.

BIAŁOŚLIWSKA SZKOŁA W PIERWSZYCH PORANNYCH PROMIENIACH WIOSENNEGO SŁOŃCA

  Nadeszła upragniona wiosna! Ta pora roku będzie nam towarzyszyć do czasu letniego przesilenia (najdłuższego dnia roku) – 21 czerwca. Z wiosną witamy też tradycje, święta i obyczaje... A tak dzisiaj rano, o godz. 7.00, prezentował się wiosenny wizerunek budynku szkolnego!

DYŻUR NAUCZYCIELSKI DLA RODZICÓW - 22 marca 2018 r.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła