21-05-2019 20:55
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
ŁYŻWY, ŁYŻWY, ŁYŻWY CZYLI UCZNIOWSKIE AKROBACJE NA LODOWISKU

  W poniedziałek - 22 stycznia, grupa chętnych uczniów ze szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych udała się na lodowisko do Piły. Celem tego popołudniowego wyjazdu było nie tylko aktywne spędzenie wolnego czasu pozalekcyjnego ale również okazja by oderwać się chociaż na chwilę od komputerów, telewizorów lub smartfonów i miło spędzić czas wśród kolegów i koleżanek. Mimo, że uczniowskie umiejętności były na różnym poziomie to wszystkim towarzyszył dobry humor i zabawa. Opiekunami wyjazdu byli: Dorota Szmechtig-Szturo, Magdalena Mielnik i Piotr Coblewski.

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK DLA SENIORÓW

  Dnia 18 stycznia 2018 r. odbyła się Wigilia Seniora. Dzieci z naszej szkoły specjalnie z tej okazji przygotowały koncert kolęd i piosenek świątecznych. Solistki chóru szkolnego (Jowita Frieske, Julka Konwińska, Monika Zalewska i Gosia Wikariak) zaprezentowały utwory: "Święta, święta", "Wilijna pastorałka" i "Gdy śliczna Panna", a zespół instrumentalny (Jakub Kubacki, Kamil Zalewski, Seweryn Kulka) zagrali kolędy: "Wśród nocnej ciszy" i "Pójdźmy wszyscy do stajenki".

CHÓR SZKOŁY PODSTAWOWEJ DLA WOŚP

  Jak każdego roku chór naszej szkoły wspierał muzycznie akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku w występie uczestniczył również zespół instrumentalny. Wspólnymi siłami wykonaliśmy następujące piosenki: "Wszystkie dzieci nasze są", "Wilijna Pastorałka", "Kolor serca", "Na raz na dwa".

MAGICZNY KAPELUSZ - PROGRAM PROFILAKTYCZNY

  W piątek 19 stycznia uczniowie szkoły podstawowej obejrzeli inscenizację „Magiczny kapelusz” w wykonaniu Zespołu Teatralnego „Grupa T” z Torunia. Poprzez swoistą mieszankę edukacji z dużą dawką humoru ukazano istotę tolerancji, czyli zrozumienia dla ludzkiej inności oraz poszanowania innych poglądów. Była to refleksyjna opowieść o przyjaźni i poświęceniu, udowadniająca, że to co inne niekoniecznie jest złe. Wszystko oparte było na przykładzie sympatycznego słonia Tadeusza, który urodził się ze zbyt długą trąbą. Pewnego dnia dowiaduje się on o istnieniu magicznego kapelusza, który zmienia wygląd każdego, kto go włoży. Tadeusz nie wie jednak, że podstępna mrówka Helena również pragnie zdobyć ów cudowny przedmiot ...

PODUSIA DLA DZIDZIUSIA, CZYLI SAMORZĄD UCZNIOWSKI DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

  Już w najbliższą niedzielę – 14 stycznia, podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można nabyć poduszki uszyte przez uczniów oraz ich rodziców. Białośliwski sztab WOŚP znajduje się w Gminnym Ośrodku Kultury. Pomysłodawcą takiej formy wsparcia tegorocznej zbiórki był Samorząd Uczniowski. Cały dochód przeznaczony zostanie "na wyrównanie szans w leczeniu noworodków". Liczymy w niedzielę na Państwa hojność!

SZKOLNE ETAPY WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

  W dniach 10-12 stycznia zainteresowani uczniowie szkoły podstawowej przystąpili do szkolnych etapów konkursów przedmiotowych, których organizatorem jest Wielkopolski Kurator Oświaty. Uczniowie mieli możliwość konkursowego sprawdzenia swojej wiedzy z języka angielskiego, języka polskiego i matematyki. Merytorycznie konkursy obejmowały wiedzę i umiejętności zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego oraz dodatkowe zadania szczegółowe. Konkursowe testy składały się z zadań otwartych i zamkniętych a także wymagających samodzielnego zredagowania dłuższej wypowiedzi pisemnej.

CYBERPRZEMOC - PRELEKCJA PROFILAKTYCZNA DLA UCZNIÓW

  Funkcjonariusze Policji – st. sierż. Tomasz Pawłowski oraz st. sierż. Monika Wiewiór przeprowadzili wśród uczniów prelekcje tematyczne dotyczące cyberprzemocy. Akty cyberprzemocy choć dokonywane są w świecie wirtualnym, potrafią realnie wyrządzić bardzo dużą krzywdę w świecie rzeczywistym. Cyberprzemoc to takie przejawy agresji jak: ośmieszanie, obrażanie, straszenie, nękanie czy też poniżanie kogoś za pomocą Internetu, albo telefonu komórkowego; podszywanie się pod kogoś w portalach społecznościowych, na blogach, wiadomościach e-mail lub komunikatorach; włamanie się na czyjeś konto (np. pocztowe, w portalu społecznościowym, konto komunikatora); publikowanie oraz rozsyłanie filmów, zdjęć, albo informacji, które kogoś ośmieszają; tworzenie obrażających kogoś stron internetowych lub blogów; pisanie obraźliwych komentarzy na forach, blogach, portalach społecznościowych. Osobę, która dopuszcza się takich czynów określa się stalkerem. Zgodnie z kodeksem karnym cyberprzemoc jak i stalking jest czynem zabronionym i podlega karze.

WIGILIJNA ULICA - JASEŁKA DLA STOWARZYSZEŃ KATOLICKICH I RODZICÓW

  Święto Objawienia Pańskiego powszechnie zwane świętem Trzech Króli obchodzono uroczyście w całym kraju. Jest ono przedłużeniem okresu świętowania Bożego Narodzenia. Obchody święta Trzech Króli mają uczcić pojawienie się i obecność Boga w historii człowieka.
  W dniu 6 stycznia uczniowie klasy IV ze szkoły podstawowej wystawili w sali Domu Kultury jasełka „Wigilijna ulica”, które obejrzeli członkowie stowarzyszeń katolickich oraz rodzice. Spotkanie stało się również okazją do refleksji, iż rozpoczynający się Nowy Rok to nie tylko okres radości, ale i również zadumy nad tym co minęło i nad tym co nas czeka. Wszak w 2018 roku będziemy obchodzić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Goszczący na spotkaniu ksiądz proboszcz Kazimierz Czynsz podziękował uczniom i nauczycielom (Justyna Kromulska, Malwina Rzonska, Małgorzata Częstochowska) za przygotowanie jasełka. Wspomniał również, że w tym roku czekają nas nie tylko obchody odzyskania niepodległości, ale i 125 rocznica urodzin błogosławionego biskupa Michała Kozala (współtwórcy białośliwskiej parafii), wizytacja biskupa Jana Tyrawy ordynariusza bydgoskiego i nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Życzył wszystkim zebranym, aby ten Nowy Rok 2018 był spełnieniem nadziei i oczekiwań, a w naszych domach nigdy nie zabrakło miłości i zrozumienia. Na zakończenie mali artyści otrzymali nie tylko gromkie brawa, ale i słodkości.

RADA RODZICÓW ZAPRASZA NA ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ
UCZCILI PAMIĘĆ BIAŁOŚLIWSKICH POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH

  99 lat temu – 4 stycznia 1919 roku, gdy w Wielkopolsce już od kilku dni trwało powstanie, mieszkańcy Białośliwia przejęli wieś pod swoje panowanie. Powstańczy oddział, którego komendantem był Franciszek Bruski, rozpoczął swoje działania wczesnym rankiem i przejął od Niemców najważniejsze punkty w miejscowości. Był to pierwszy dzień, kiedy po ponad stu latach pruskiej niewoli Białośliwie znów znalazło się w rękach polskich. W 2013 roku wydarzenia te zostały upamiętnione okolicznościową tablicą wraz z kamieniem, który ustawiono na skraju białośliwskiego parku. Na tablicy umieszczono napis: „Powstańcom Wielkopolskim z Białośliwia, którzy 4 stycznia 1919 roku przywrócili tu Ojczyznę. Wdzięczni Rodacy”. W rocznicę tego wydarzenia – 4 stycznia 2018 roku delegacje uczniów Szkoły Podstawowej im. Wiktora Kaji, władz samorządowych gminy Białośliwie oraz Gminnego Ośrodka Kultury złożyły pod tablicą kwiaty i zapaliły znicze.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

  Już niedługo odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W związku z tym zachęcamy uczniów, rodziców i wszystkich zainteresowanych do uszycia poszewek na poduszki o wymiarach: 40x40 centymetrów. Materiały i technika wykonania – dowolna, liczymy na waszą kreatywność i zdolności manualne. Prosimy, aby gotowe poszewki przynosić do 12 stycznia 2018 roku do gabinetu pedagoga szkolnego, pani Eweliny Tusińskiej. Tam zostaną one wypełnione odpowiednim wkładem i gotowe poduszki będzie można nabyć za dowolną kwotę w Gminnym Ośrodku Kultury w Białośliwiu podczas akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która odbędzie się 14 stycznia 2018 roku.
Dziękujemy!
Samorząd Uczniowski

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła