28-11-2020 08:54
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
BEZPIECZNA SZKOŁA
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
PROJEKT DIGITAL KIDS
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
RODO - INFORMACJE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
SPOTKANIE ODDZIAŁU ZWIĄZKU NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO W BIAŁOŚLIWIU Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
PEREGRYNACJA KOPII OBRAZU MATKI BOŻEJ JASNOGÓRSKIEJ W BIAŁOŚLIWIU

   Od września trwa peregrynacja kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Diecezji Bydgoskiej. W parafii białośliwskiej obraz gościł w dniach 12-13 listopada 2018 roku. W ostatnim dniu peregrynacji we Mszy św. przed Obrazem uczestniczyli również uczniowie białośliwskiej szkoły.
   Była to druga, po czterdziestu latach, wizyta jasnogórskiego obrazu w Białośliwiu. Pielgrzymujący po polskich diecezjach obraz (waży 90 kilogramów) przewożony jest w specjalnym samochodzie. Jego kustoszami na szlaku są specjalnie wyznaczeni ojcowie Paulini.

ŁĄCZY NAS POLSKA
APEL SZKOLNY W STULECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI (1918-2018)

   Odśpiewaniem czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” białośliwscy uczniowie rozpoczęli okolicznościowy apel w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie w zagadnienia rocznicowe wprowadził uczniów nauczyciel historii – Piotr Coblewski, który przybliżył okoliczności odzyskiwania niepodległości oraz jej znaczenia w naszym współczesnym świecie. Swoje umiejętności w najdostojniejszym i najpiękniejszym polskim tańcu narodowym – polonezie, zaprezentowali uczniowie klasy czwartej. Również montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klas ósmych oraz występ chóru szkolnego ukazał najpiękniejsze i najwartościowsze momenty, które towarzyszyły Polakom na przestrzeni dziejów związanych z odzyskiwaniem wolności. Część artystyczną przygotowaną przez: Hannę Bogdańską, Lucynę Wocka-Mickiewicz oraz Małgorzatę Częstochowską wzbogaciła również prezentacja multimedialna i dekoracje. Wcześniej uczniowie wszystkich klas, pod opieką nauczycieli wychowawców, wykonywali tematyczne plakaty związane z rocznicą. Cztery klasy za wykonanie najciekawszych w ocenie dyrektor szkoły Zofii Boć-Sosnowskiej oraz wicedyrektora Wojciecha Coblewskiego plakatów, zostały nagrodzone słodyczami.

WIELKI FINAŁ PONADPOWIATOWEJ OLIMPIADY EKOLOGICZNEJ

   W Starostwie Powiatowym w Pile, w czwartek 8 listopada, odbył się kolejny etap olimpiady ekologicznej - tym razem subregionu północnej Wielkopolski. Zmierzyli się najlepsi z najlepszych - laureaci etapów powiatowych, przeprowadzonych 16 października, na terenie powiatów: pilskiego, wągrowieckiego, chodzieskiego, złotowskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego. To była rywalizacja na wysokim poziomie. W zmaganiach „XI Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski” wzięło udział aż 120 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z pięciu powiatów. Starosta pilski - Eligiusz Komarowski podczas otwarcia olimpiady pogratulował uczestnikom ogromnej wiedzy, która doprowadziła ich do tak wysokiego etapu.
   Wśród uczestników tego etapu znalazły się również uczennice z Białośliwia: Zuzanna Bociańska (gimnazjum) - która osiągniętym wynikiem zapewniła sobie wyróżnienie oraz Kornelia Piosik (szkoła podstawowa). Gratulujemy!
(źródło informacji i foto: www.powiat.pila.pl)


NAGRODZONO ZA PIĘKNĄ SZTUKĘ KALIGRAFII

   Podczas okolicznościowego apelu wręczono nagrody w konkursie, który zorganizowano dla uczniów klas piątych – „Patriotycznie i kaligraficznie na urodziny Polski”. Jego zadaniem była popularyzacja znajomości hymnu narodowego oraz kształtowanie umiejętności kaligraficznego pisania. Konkurs przewidywał, aby każdy jego uczestnik gęsim piórem umaczanym w atramencie napisał tekst hymnu.
   W konkursie nagrodzono prace kaligraficzne następujących piątoklasistów:
I miejsce – Tomasz Dubiński, Martyna Neumann, Kamila Piosik, Wiktoria Góra, Dobrosława Coblewska;
II miejsce – Adrian Grykier, Zuzanna Boć, Filip Kaczmarek, Anna Bura, Jowita Frieske;
III miejsce – Olga Bogdańska, Oliwia Zdrenka, Natalia Piosik, Martyna Wionczek, Jan Bartoszek.
   Nagrody uczniom wręczyła dyrektor szkoły - Zofia Boć-Sosnowska, a konkurs przeprowadzili nauczyciele historii oraz języka polskiego: Piotr Coblewski, Marta Grzonkowska-Kopera, Hanna Dominiak i Justyna Kromulska. Wszystkim nagrodzonym uczniom gratulujemy!KIERMASZ ROGALI ŚWIĘTOMARCIŃSKICH

   Po raz kolejny kiermasz rogali świętomarcińskich zorganizowała w szkole Rada Rodziców. Tradycja wypieku rogali na dzień 11 listopada sięga w Poznaniu końca XIX wieku. Powstaniu rogala towarzyszy również legenda: "dawno, dawno temu wyśnił go jeden z poznańskich piekarzy. Ujrzał on we śnie świętego Marcina jadącego na koniu, podniósł zgubioną przez jego konia podkowę i postanowił, że będzie piekł ciasto w takim kształcie".KINO 3D W NASZEJ SZKOLE
ŚNIADANIE DAJE MOC

   Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Już od ośmiu lat, 8 listopada, wspólnie ze szkołami z całej Polski realizujemy program - Śniadanie Daje Moc. Jego celem jest zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.
(www.sniadaniedajemoc.pl)

BIAŁO - CZERWONY FESTIWAL NAUK MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZYCH

   W środę 7 listopada odbył się "BIAŁO-CZERWONY FESTIWAL NAUK MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYCH". Na szkolnym korytarzu można było obejrzeć wystawę plakatów "Polska w liczbach" oraz wyszywanek "Biało-czerwone wyszywanki matematyczne". Przez cały dzień uczniowie próbowali rozwiązać jak najwięcej łamigłówek w ramach konkursu "Myśl, myśl - 100 łamigłówek na 100 lecie niepodległości". Natomiast uczniowie klas V wzięli udział w spotkaniu z panią Justyną Nowicką - członkiem Koła Łowieckiego "Bażant" nr 16 w Białośliwiu, która przekazała wiele ciekawych informacji na temat mieszkańców naszych lasów. Wspaniałe i niespodziewane efekty podziwiali uczniowie klas IV, którzy brali udział w warsztatach doświadczalnych "Biało-czerwone czary mary czy nauka?". Festiwal nauk matematyczno-przyrodniczych został zorganizowany po raz czwarty przez nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. W tym roku tematyka festiwalu nawiązywała do barw narodowych.
(Justyna Heimann)

ZAKOŃCZYŁY SIĘ SZKOLNE ELIMINACJE WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła