10-07-2020 04:23
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
BEZPIECZNA SZKOŁA
PROJEKT DIGITAL KIDS
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
ZAPAL ZNICZ PAMIĘCI - 14 października 2018 r.

   "Zapal znicz pamięci" - to społeczna akcja medialno-edukacyjna, której celem jest upamiętnienie ofiar pierwszych miesięcy II wojny światowej z terenów wcielonych siłą w 1939 roku do III Rzeszy (Wielkopolski, Pomorza, Kujaw, Śląska, ziemi łódzkiej). Tegoroczna edycja tej akcji odbyła się już po raz dziesiąty. Akcja jest wspólnym przedsięwzięciem pionów edukacyjnych Instytutu Pamięci Narodowej z Poznania, Gdańska, Bydgoszczy, Katowic, Łodzi oraz regionalnych rozgłośni radiowych.

ZUZANNA BOCIAŃSKA I KORNELIA PIOSIK - LAUREATKAMI OLIMPIADY EKOLOGICZNEJ POWIATU PILSKIEGO

   Cztery uczennice białośliwskiej szkoły - Zuzanna Bociańska i Natalia Kulka (gimnazjum) oraz Kornelia Piosik i Katarzyna Świtała (szkoła podstawowa) brały udział w trzecim etapie "XVIII Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego", który odbył się 16 października br. w Starostwie Powiatowym w Pile. W wyniku konkursowej ekologicznej rywalizacji wyłoniono po ośmiu laureatów w poszczególnych kategoriach – szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. Wśród laureatów znalazły się białośliwskie uczennice: Zuzanna Bociańska (II miejsce w kat. gimnazjów) i Kornelia Piosik (V miejsce w kat. szkół podstawowych).
   Już 8 listopada laureaci etapu powiatowego spotkają się w Starostwie Powiatowym w Pile i staną w szranki ze swoimi kolegami z powiatów złotowskiego, chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego i wągrowieckiego w etapie subregionalnym olimpiady ekologicznej. Uroczyste podsumowanie etapu powiatowego i subregionalnego odbędzie się w 24 listopada br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile. Powiat Pilski przygotował dla laureatów atrakcyjne nagrody rzeczowe.
   Zuzannie i Kornelii gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie subregionalnym!


GRANT DLA UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO "ISKRA"

   W dniu 15 października br., w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Krajna nad Notecią" w Pobórce Wielkiej, została podpisana umowa dotycząca grantu dla Uczniowskiego Klubu Sportowego "Iskra" przy Szkole Podstawowej im. Wiktora Kaji w Białośliwiu.
(źródło foto: www.facebook.com/lgdkrajna/)

WYWIADÓWKA - 18 października 2018 r.
SPEKTAKL TEATRALNY DLA NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW

   Uczniowie klas Ia, Ib oraz IIIa udali się do Regionalnego Centrum Kultury w Pile, aby obejrzeć spektakl teatralny na podstawie bajki Hansa Christiana Andersena - "Księżniczka na ziarnku grochu". To opowieść o zabawnych ale i pełnych napięć perypetiach królewskiej rodziny i zabłąkanej dziewczynki, która pewnego burzliwego dnia zawitała do ich pałacu...

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - FOTORELACJA

   Program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowano z dużą dawką humoru i pomysłowości uczniów. Wzorowany był na pokazie mody, w którym zaprezentowano zreformowane stroje dla nauczycieli. Widzowie mogli zobaczyć między innymi: strój matematyka z kangurem i nadrukiem gwiazdek, ekologiczny, błękitny strój biologa z kwitnącym kapeluszem, super białą kreację nauczyciela polonisty ze szczoteczką do wymiatania błędów i narzędziem do wałkowania zasad pisowni. Strój nauczyciela historii stylizowany był na XVI wiek kultury polskiej, całość uzupełniała łopatka, umożliwiająca dokopanie się do archeologicznych pokładów uczniowskiej wiedzy i eliksir "Oleum educatorum". Uczeń prezentujący strój informatyka na głowie miał mnóstwo kabelków - hiperłączy do Internetu, w błękitach i z globusem mogliśmy podziwiać strój geografa. Natomiast stroje nauczycieli języków obcych, ukazały całą gamę kolorowych koszulek z nadrukami w języku angielskim. Pokaz mody zakończyły barwne i zwiewne stroje muzyka, plastyka i bibliotekarza.
   Niespodzianką było przyznanie "Nauczycielskich Oskarów". Nominowani nauczyciele otrzymali tytuły: Szwajcarski Zegarek, Mikrofon Roku, Serce na dłoni, Złota Katarynka, Bratnia Dusza, Złoty Pazurek, Artysta Roku, Złoty Kaganek, Złoty Wykładowca, Debiut Roku, Gorący Uśmiech i Żartowniś Roku. O życzeniach pamiętali również uczniowie z Samorządu Szkolnego, którzy wręczyli nauczycielom kolorowe zakładki do książek. Występ zakończył koncert chóru szkolnego pod dyrekcją Małgorzaty Częstochowskiej.
    Nagrodzony brawami program przygotowali uczniowie klasy Vd oraz III gimnazjum pod kierunkiem Edyty Murzyn i Justyny Kromulskiej. Wydruki komputerowe "oskarowych" dyplomów i kartki z życzeniami przygotowali Malwina Rzońska i Marcin Załachowski.
(Justyna Kromulska)

POKAZ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

   Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Białośliwiu przeprowadzili w świetlicy szkolnej pokaz ratownictwa medycznego. Podczas zajęć dzieci uczyły się przede wszystkim prawidłowego wzywania pomocy przez telefon, zachowania w razie utraty przytomności oraz reanimacji oddechowo-krążeniowej. Ratownicy zaprezentowali ponadto sprzęt, który znajduje się na wyposażeniu torby ratowniczej oraz w jaki sposób z niego korzystać. Pokaz, który zorganizowały nauczycielki świetlicy – Ewa Rutkowska oraz Magdalena Mielnik, cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Był ciekawą formą doskonalenia i poszerzenia wiadomości oraz umiejętności tak ważnych dla ratowania życia ludzkiego.

PROFILAKTYCZNE PRELEKCJE FUNKCJONARIUSZY POLICJI

   Funkcjonariusze Policji – sierż. sztab. Tomasz Pawłowski oraz sierż. sztab. Marek Wasilewski przedstawili uczniom klas siódmych informacje dotyczące wchodzenia nieletnich w zachowania niebezpieczne i ryzykowne oraz konsekwencji i odpowiedzialności nieletnich wobec prawa. Przekazane informacje mają pomóc uczniom w podjęciu właściwych decyzji i odpowiednich zachowań podczas różnych życiowych sytuacji. Prelekcje profilaktyczne zorganizowano z inicjatywy pedagoga Eweliny Tusińskiej.

"PASJA BEZ IMITACJI" - MUZYCZNY PROGRAM PROFILAKTYCZNY

   W poniedziałek 8 października, w muzycznym programie profilaktycznym - "Pasja bez imitacji", wystąpił dla białośliwskich uczniów Krzysztof Toczko PARTYZANT z synem Mikołajem. Początek swojej działalności PARTYZANT zawdzięcza grupie Dżem i przyjaźni z jej legendarnym liderem Ryszardem Riedlem. Z grupą współpracuje do dziś, a w latach 1991-94 stale jej towarzyszył grając na akordeonie, harmonijce ustnej i gitarze. Gitarzysta do perfekcji opanował trudną i widowiskową technikę tappingu oburęcznego, która umożliwia mu niezależne granie na dwóch gitarach równocześnie.
   Program "Pasja bez imitacji" powstał na bazie doświadczeń i przemyśleń PARTYZANTA, a opiera się na trzech połączonych w całość aspektach: przyjaźń, rozwijanie pasji, wystrzeganie się używek. Celem tego muzycznego wydarzenia było pokazanie, że pasja i kreowanie własnej rzeczywistości może być motorem napędowym w życiu, a stosowanie używek daje zakrzywiony obraz świata i prowadzi do destrukcji fizyczno-intelektualnej.


"DYWIZJON 303" - WYJAZD DO KINA W PILE

   Uczniowie klas siódmych i ósmych obejrzeli w kinie film w reżyserii Denisa Delicia - „Dywizjon 303”, który powstał na kanwie kultowej książki Arkadego Fiedlera. Ukazuje on wojenne losy polskich pilotów, którzy początkowo niedoceniani i wyśmiewani stają się legendą i elitarną jednostką funkcjonującą w ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF). Dywizjon 303 był najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Polskim pilotom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, którego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi. Uczniowie udali się do kina pod opieką wychowawców: Wojciecha Kubińskiego, Doroty Świtała, Hanny Bogdańskiej i Lucyny Wocka-Mickiewicz.


SZKOLNY I GMINNY ETAP XVIII OLIMPIADY EKOLOGICZNEJ POWIATU PILSKIEGO

   Każdego roku, aby pobudzać i rozwijać zainteresowania przyrodnicze i ekologiczne uczniów, organizowana jest przez Starostwo Powiatowe w Pile - Olimpiada Ekologiczna Powiatu Pilskiego. W tym roku odbyła się już XVIII edycja, która przeprowadzana jest zawsze na trzech etapach: szkolnym, gminnym i powiatowym. Pierwszy etap odbył się 20 września, a wzięło w nim udział 22 uczniów ze szkoły podstawowej oraz 18 uczniów z oddziałów gimnazjalnych. Uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 35 pytań związanych z zagadnieniami ekologicznymi. Eliminacje szkolne wyłoniły po sześciu uczestników z poszczególnych szkół, którzy wykazali się największą wiedzą i tym samych zostali zakwalifikowani do kolejnego etapu. Etap gminny olimpiady odbył się 4 października i wyłonił po dwóch uczestników (Kornelia Piosik i Katarzyna Świtała oraz Zuzanna Bociańska i Natalia Kulka), którzy udadzą się na etap powiatowy.
   Podsumowanie etapu szkolnego i gminnego oraz wręczenie nagród uczestnikom odbyło w poniedziałek 8 października z udziałem: Krzysztofa Rutkowskiego – wójta gminy Białośliwie, Natalii Michalskiej – dyrektora GOK-u oraz Zofii Boć-Sosnowskiej – dyrektora szkoły.
(Agnieszka Szulc)


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła