17-11-2019 02:48
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
BEZPIECZNA SZKOŁA
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
UWAGA GIMNAZJALIŚCI - REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

  Zarządzeniem nr 110.1.6.2018 z dnia 30.01.2018 roku - Wielkopolski Kurator Oświaty ustalił terminarz postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadgimnazjalnych w województwie wielkopolskim. Zgodnie z jego postanowieniem rekrutacja odbywa się w terminie 14-30 marca 2018 roku. W tym okresie trzecioklasiści z oddziałów gimnazjalnych mogą złożyć podania do wybranych przez siebie szkół.

  Rekrutacja w powiecie pilskim na rok szkolny 2018/2019 odbywa się systemem elektronicznym, a rejestracja rozpocznie się 14 maja 2018 roku na stronie internetowej www.pila.edu.com.pl

PATRIOTYCZNIE, SPORTOWO, REKREACYJNIE

   Konkurs wiedzy o majowej konstytucji, patriotyczny collage, bieg przełajowy oraz klasowy wypoczynek i rekreacja w Parku Dworskim Raczyńskich – to szkolna oferta, która była skierowana do uczniów w przededniu majowych świąt.

  Tuż po oficjalnej części obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uczniowie wzięli udział w klasowych konkurencjach związanych z nadchodzącymi świętami. Dzieci i młodzież zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Do pierwszej należały klasy IV, drugą tworzyły klasy V-VI, a w skład trzeciej wchodziły klasy VII oraz oddziały gimnazjum.
   Pierwsza konkurencja polegała na poprawnym rozwiązaniu testu wiedzy o Konstytucji 3 Maja, okolicznościach jej uchwalenia, postanowień oraz osób zasłużonych w procesie jej tworzenia. W tej konkurencji w swoich kategoriach wiekowych najlepsze okazały się zespoły klas: IVe, Vb i IIIa.
  Sporo emocji wzbudził Bieg Młodego Polaka, który odbył się w Parku Dworskim Raczyńskich. Wśród dziewcząt w swoich kategoriach wiekowych najlepsze okazały się: Kamila Piosik z klasy IVd (I miejsce), Małgorzata Włodarek (II miejsce) oraz Dobrosława Coblewska (III miejsce) z klasy IVe. W następnej kategorii wiekowej I miejsce należało do Kornelii Piosik z klasy VIa, II miejsce zajęła Michalina Gieroś, a III miejsce przypadło Amelii Bartoszek z klasy Va. I miejsce w najstarszej kategorii wiekowej zajęła Maria Krauze z klasy VIIa, II - Zuzanna Król z klasy IIa, na trzecim miejscu uplasowała się Wiktoria Czyż z klasy VIIb. Wśród chłopców klas czwartych zwyciężył Adrian Grykier z klasy IVa, tuż za nim do mety przybiegł Dominik Korpal z klasy IVb oraz Mateusz Soleniewicz z klasy IVc. W drugim biegu najlepszy okazał się Bartosz Śliga z klasy VIb, II miejsce zajął Bartosz Pająk z klasy VIa, natomiast na trzecim miejscu uplasował się jego kolega z klasy - Marcin Drab. Wśród najstarszych chłopców najszybszy okazał się Tymoteusz Wotzka z klasy IIa, a kolejne miejsca na podium należały do chłopców z klasy IIIa - Dominika Pająka oraz Łukasza Panka.
  Podczas Biegu Młodego Polaka na deskach amfiteatru pozostali uczniowie tworzyli kolaż o tematyce patriotycznej. Wszystkie klasy znakomicie przygotowały się do zadania, wykazały się znajomością tematu oraz kreatywnością. Pomimo trudnego wyboru jury uznało, że wyróżnienie należy się klasom: IVa, VIb oraz IIb.
  Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, uczestnikom i kibicom dziękujemy za zaangażowanie i wspólne przeżywanie ważnych dla nas Polaków chwil. Inicjatorką wspólnego świętowania była nauczycielka wychowania fizycznego - Joanna Kowalska.
(Marta Grzonkowska-Kopera)

APEL W PRZEDEDNIU MAJOWYCH ŚWIĄT

  W przededniu majowych świąt - Święto Pracy (1 maja), Dzień Flagi Narodowej (2 maja), Święto Konstytucji (3 maja) - odbył się szkolny apel. Zanim uczniowie odśpiewali słowa hymnu „Mazurka Dąbrowskiego” wprowadzenia tematycznego dokonał wicedyrektor Wojciech Coblewski, który przybliżył rangę i znaczenie zbliżających się świąt. Te majowe święta można różnie rozumieć, interpretować, wykorzystywać i obchodzić – wspomniał wicedyrektor. Różnie to kiedyś bywało i różnie to dziś bywa. Ten majowy czas jest jednak niebywałą okazją do pokochania własnego kraju. Pokochajmy Polskę! Nie wstydźmy się okazywać tej miłości i przywiązania do przeszłości i tradycji, nie wstydźmy się mówić, myśleć i czuć po polsku! Następnie uczniowie wysłuchali okolicznościowego montażu słowno-muzycznego w wykonaniu drugoklasistów z oddziałów gimnazjalnych - pod opieką wychowawczyń Aleksandry Koniecznej i Agnieszki Szulc, który przybliżył okoliczności i znaczenie uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku.

KONKURSY, KONKURSY, KONKURSY...

   W ostatnich tygodniach odbyło się kilka szkolnych konkursów tematycznych, które spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. Okolicznościowy apel był okazją aby na forum społeczności szkolnej nagrodzić i wyróżnić uczniów, którzy zdobyli kolejne miejsca. Wszystkim nagrodzonym uczniom gratulujemy!

  W konkursie „Papieros niszczy” nagrodzono: kategoria klas IV-VII (praca indywidualna) - I m. Agata Jankiewicz, II m. Olivier Łukasik i Amelia Bartoszek, III m. Antoni Kozak i Wiktoria Góra; kategoria klas IV-VII (praca rodzinna) - I m. Dominik Korpal, II m. Aleksandra Wydor, III m. Julia Gorzuch; kategoria klas II-III gimnazjum – I m. Wiktoria Włodarek II m. Dominika Bartoszek. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Romualda Słodowicz.

  W konkursie ekologicznym „Drugie życie szkła” nagrodzono: kategoria klas I-III – I m. Karolina Bureta, II m. Ksenia Gwizdowska, III m. Iga Kubacka; kategoria klas IV-VI – I m. Mikołaj Dukiewicz, II m. Mateusz Bureta, III m. Antoni Kozak, wyróżnienie Cyprian Kubacki, kategoria klas VII i II-III gimnazjum – I m. Oliwia Ciepłuch. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Ewa Pawlak.

  W konkursie plastycznym „Kartka wielkanocna” nagrodzono: kategoria klas I-III – I m. Mikołaj Krauze, II m. Julia Ślawska, III m. Zofia Miedzińska, wyróżnienia: Wiktoria Paterek i Filip Bromberek; kategoria klas IV-VII – I m. Jakub Kubacki, II m. Zuzanna Boć, III m. Mikołaj Dukiewicz, wyróżnienia: Katarzyna Świtała i Jakub Murzyn. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Malwina Rzonska.

  W „Konkursie ortograficznym” w kategorii klas IV-VII nagrodzono: mistrzowie – Nikola Gacka, Katarzyna Świtała, Marcelina Kamińska, Jowita Frieske (nagrody zostaną wręczone podczas Dnia Patrona); wicemistrzowie – Kinga Suska, Jakub Michałek, Kamil Zalewski, Marcelina Kamińska; laureaci – Jakub Wyrobek, Nikola Kobylańska, Patrycja Nowak, Natalia Piosik, Olga Bogdańska. Konkurs przygotowały i przeprowadziły Hanna Bogdańska i Lucyna Wocka-Mickiewicz.

  Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!


ŚPIEWALI PIEŚNI MARYJNE I RELIGIJNE

  W minioną niedzielę – 29 kwietnia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Białośliwiu odbył się XXI Koncert Pieśni Maryjnych i Religijnych. Koncert - o charakterze konkurs - miał na celu popularyzację pieśni maryjnych i religijnych, promocję twórczości artystycznej oraz konfrontacje osiągnięć wokalistów, zespołów i chórów z terenu Powiatu Pilskiego. W koncercie wzięło udział 23 uczestników w czterech kategoriach: chóry, soliści do 12 lat, soliści 13-17 lat oraz zespoły.
  Wśród uczestników koncertowych zmagań znaleźli się również reprezentanci szkoły: chór i solistka Natalia Kulka. Chór w swojej kategorii zajął III miejsce, a Natalia Kulka wśród solistów 13-17 lat zdobyła I miejsce. Reprezentantów białośliwskiej szkoły do koncertu-konkursu przygotowała Małgorzata Częstochowska. Gratulujemy!

KAMILA DRUGA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W POWIECIE PILSKIM!

  W poniedziałek, 23 kwietnia br., na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile odbyły się zorganizowane przez Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy - Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Szkół Podstawowych w Biegach Przełajowych na dystansach 1000 m (dziewczęta) i 1000 m-1200 m (chłopcy). Imprezę w ramach współzawodnictwa XIX Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży Powiatu Pilskiego objął Patronatem Honorowym Starosta - Pilski Eligiusz Komarowski. W 8 rozegranych biegach uczestniczyło 585 dziewcząt i chłopców z całego powiatu pilskiego. Trzech najlepszych z każdego biegu awansowało do Mistrzostw Wielkopolski, które odbędą 29 maja br. w Żerkowie.

   Kilkoro naszych uczniów pod opieką nauczycielek wychowania fizycznego Magdaleny Bachmatiuk i Joanny Kowalskiej, zajęło wysokie miejsca w pierwszej „dwudziestce”. Najwyższą lokatę (2 miejsce) wśród dziewcząt klas IV uzyskała Kamila Piosik. Wysokie miejsca uzyskali również: Kornelia Piosik (13 miejsce) i Maria Krauze (14 miejsce) w biegu dziewcząt ur. 2005-2006 (na 99 biegających dziewcząt) oraz Michał Strojek (13 miejsce) w biegu chłopców ur. 2005-2006 (na biegających 92 chłopców). Z kolei w biegach uczniów ur. 2002-2004 wysokie 16 miejsce zajął Tymoteusz Wotzka. Podczas tych zawodów prowadzona była również klasyfikacja drużynowa szkół. Najwyższą lokatę uzyskały dziewczęta z klas VI (Piosik Kornelia, Krauze Maria, Kulka Julia, Kozioł Marcelina, Włodarek Izabela, Przybylska Patrycja), które zajęły 6 miejsce w tabeli na sklasyfikowanych 18 szkół z całego powiatu pilskiego. Serdecznie gratulujemy!
(Magdalena Bachmatiuk)


WIOSENNA INAUGURACJA CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH W PILE

  W czwartek, 19 kwietnia br., nieprzebrany tłum młodych lekkoatletów i ich opiekunów na pilskim stadionie MOSiR powitała piękna, słoneczna pogoda. Przez najbliższe tygodnie młodzież szkolna tradycyjnie rywalizować będzie w 6 konkurencjach lekkoatletycznych: biegi na 60 m, 300 m, 600 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż oraz rzut piłeczką palantową. W ubiegłorocznej rundzie jesiennej podopieczni nauczycielki wychowania fizycznego Magdaleny Bachmatiuk wzięli udział w trzech imprezach, a w ramach rozpoczętej 19 kwietnia rundy wiosennej, wystartują w sumie pięć razy. Kolejne lekkoatletyczne spotkania odbędą się 26 kwietnia, 10 maja i 17 maja. Finał powiatu młodzi sportowcy rozegrają 24 maja. Najlepsi będą reprezentować powiat pilski w Mistrzostwach Polski, które zaplanowano na 15-17 czerwca w Łodzi. Życzymy powodzenia!
(Magdalena Bachmatiuk)

TEATR - SZTUKA CZY ZABAWA?

  Grupa gimnazjalistów z klas II zaprezentowała swój projekt edukacyjny uczniom klas VII szkoły podstawowej. Uczniowie przygotowali dramat „Dziady” Adama Mickiewicza. Celem projektu było uświadomienie uczniom znaczenia teatru jako dziedziny kultury i motywacji do poznawania sztuk teatralnych, które stanowią źródło wiedzy. Uczniowie wcielili się w bohaterów dramatu, przygotowali stroje, rekwizyty i scenografię. Poznawali tajniki pięknej recytacji i gry aktorskiej. Prezentacja multimedialna i odpowiedni podkład muzyczny były dostosowane do tematyki dramatu. W projekcie wystąpili: Przemysław Górniak - Guślarz, Kamil Dubilewicz - Starzec, Martyna Śliga - Duch Złego Pana, Aleksandra Posert - Żebraczka, Wiktoria Król - Zosia, Daniel Wachowiak - Widmo, Aleksandra Niemczyk - Guślarz nr II, Martyna Zawadzka - Aniołek-Rózia, Patryk Jarzembowki - Aniołek-Józio, Weronika Zawadzka – narrator, Julia Bartz i Amelia Jurek - chór, Daniel Chorążyczewski - obsługa sprzętu, Adrian Kulczyński i Kacper Gieroś - rekwizyty i scenografia. Opiekunkami projektu były Justyna Kromulska i Ewa Ziarnik, podkład muzyczny przygotowała Małgorzata Częstochowska. Młodzież została wprowadzona w świat wartości estetycznych i moralnych, poznali środki wyrazu stosowane w teatrze, co wpłynęło na ich rozwój wypowiadania się poprzez sztukę. Uczniowie nauczyli się pracować w zespole, a praca nad sztuką była wspaniałą zabawą.
(Justyna Kromulska)

DZIEŃ ZIEMI - CO MOŻEMY ZROBIĆ DLA NASZEJ PLANETY?

  22 kwietnia, z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych, jest obchodzony - Dzień Ziemi. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska i promowanie działalności proekologicznych. Hasłem tegorocznej kampanii jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Obchody Dnia Ziemi po raz pierwszy zorganizowano w 1970 roku. Od tego czasu, corocznie, idea troski o niebieską planetę łączy ludzi na wszystkich kontynentach. W Polsce święto to jest obchodzone dopiero od 1990 roku.

  W tym roku - 24 kwietnia, również w naszej szkole uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Ziemi. Obchody rozpoczęliśmy od zajęć tematycznych i przygotowania w klasach "ekoludków" i "ekozabawek". Następnym punktem programu było spotkanie na dziedzińcu szkoły i wspólne rozwiązywanie zagadek przyrodniczo-ekologicznych oraz pokaz stworzonych dzieł z odpadów. Uczniowie z klasy IIa przygotowali także transparenty z hasłami ekologicznymi. Najważniejszym punktem programu był jednak pokaz mody ekologicznej. Dzieci wystąpiły w bardzo ciekawych, oryginalnych i przede wszystkim ekologicznych strojach. Występ ten wzbudził wiele emocji wśród wszystkich uczestników obchodów. Kolejną atrakcją była pięknie zaśpiewana piosenka o ekologii przez dzieci z klasy IIIc. Na zakończenie każda z klas rysowała na tapecie rysunek związany z ekologią. I tak, dzień świętowania dobiegł końca. Należy jednak pamiętać jak ważne jest to abyśmy wszyscy dbali o naszą planetę nie tylko w tym jednym dniu, ale KAŻDEGO DNIA.
(Daria Ptaszyńska)

PRAKTYCZNA LEKCJA EDUKACJI DLA BEZPIECZEŃSTWA W OSP BIAŁOŚLIWIE

  W dniu 23 kwietnia, w ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa, uczniowie klas 3 gimnazjum uczestniczyli w zajęciach praktycznych, które odbyły się w obiekcie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białośliwiu. Lekcję zorganizował nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Maciej Gruszka. Gimnazjaliści mogli bezpośrednio zapoznać się z funkcjonowaniem, zadaniami i codziennymi obowiązkami Straży Pożarnej. Dzięki uprzejmości naczelnika Adriana Janiszewskiego uczniowie wysłuchali i zobaczyli jak wygląda i do czego służy sprzęt gaśniczy oraz jak zachować się w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Mogli również zadawać nurtujące ich pytania. Pokaz gotowości i sprawności strażaków oraz różnorodność sprzętu ratowniczego wzbudziły w uczniach ogromne zainteresowanie. Najwięcej radości sprawiło oglądanie i dotykanie wcześniej nieznanych sprzętów i akcesoriów wyposażenia oraz przymierzenia stroju strażackiego.
(Maciej Gruszka)


CZY MOŻNA BAWIĆ SIĘ MATEMATYKĄ?

  Czy możliwe jest, aby bawić się matematyką? Oczywiście, że tak! Dowodem tego była przeprowadzona przez nauczyciela Marcina Załachowskiego otwarta lekcja matematyki. Matematyka była ukryta w figurach płaskich i przestrzennych. Wykorzystując różne własności matematyczne oraz kolejność wykonywanych działań, uczniowie jak i nauczyciele budowali i tworzyli bryły oraz przestawiali elementy układając wskazane figury.

  Zabawa matematyką pozwoliła uczestnikom na chwilę relaksu i ucieczki od codziennych problemów. Zabawa podczas lekcji nie polegała na tym, aby być lepszym w układaniu figur i brył od kolegi czy koleżanki. Chodziło głównie o to, aby udoskonalać i polepszać samego siebie, a także próbować na wiele sposobów rozwiązać zadanie i nie poddawać się w swoich matematycznych niepowodzeniach, by na koniec cieszyć się z tego, że udało się rozwiązać daną zagadkę czy łamigłówkę.

  Mamy nadzieję, że zabawy i gry zaprezentowane na lekcji zostaną wykorzystane na innych zajęciach, które będą bazować na własnościach i zależnościach matematycznych.
(Marcin Załachowski)


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła