28-02-2020 09:11
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
BEZPIECZNA SZKOŁA
PROJEKT DIGITAL KIDS
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
PODRĘCZNIK DO RELIGII ORAZ ĆWICZENIA DO WDŻ-u, KTÓRE NALEŻY ZAKUPIĆ NA ROK SZKOLNY 2018/2019

KONCERTOWY JAKUB

   Dnia 15 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Białośliwiu odbył się XIX Przegląd Akordeonistów, który miał charakter konkursu. Reprezentantem naszej szkoły był Jakub Kubacki, który część wakacji poświęcił na przygotowanie się do występu. Jakub jest uczniem klasy 5 i pierwszy raz samodzielnie grał na scenie. Zadanie to miało dodatkową trudność, ponieważ rywalizował z dorosłymi. Za wykonanie utworów „Do szkoły” i „Zagraj mi piękny cyganie" otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.
(Małgorzata Częstochowska)


ROK SZKOLNY 2017/2018 ZAKOŃCZONY

   W piątek – 22 czerwca białośliwscy uczniowie zakończyli rok szkolny 2017/2018. W minionym roku naukę w szkole realizowało 487 uczniów (szkoła podstawowa i gimnazjum). Uroczystość zakończenia roku poprzedziła msza św. odprawiona w kościele parafialnym, a okolicznościowa akademia i wręczenie świadectw odbyło się w sali sportowej. Po otrzymaniu świadectw promocyjnych, które odzwierciedlają uczniowską wiedzę i umiejętności, nadszedł czas upragnionych i zasłużonych wakacji.

TRZECIOKLASIŚCI ABSOLWENTAMI GIMNAZJUM

   Wraz z końcem roku szkolnego 2017/2018 szeregi dotychczasowych absolwentów zasiliło również 43 trzecioklasistów z oddziałów gimnazjalnych (łącznie 1115 osób). Ze względu na realizowaną politykę oświatową państwa oraz likwidację gimnazjów był to przedostatni rocznik uczniów tego typu szkoły, który realizował nauczanie gimnazjalne w strukturze organizacyjnej białośliwskiej szkoły podstawowej. Wychowawcami tegorocznych absolwentów z oddziałów gimnazjalnych były: Angelika Szulc (IIIa) i Edyta Murzyn (IIIb). Wszystkim absolwentom gratulujemy oraz życzymy sukcesów w nowych szkołach!

W PRZEDEDNIU WAKACJI, CZYLI "DZIEŃ PUSTYCH KLAS"
KOLEJNY SUKCES CHÓRU SZKOLNEGO

   Chór naszej szkoły wziął udział w X Międzydekanalnym Festiwalu Piosenki Religijnej „Śpiewaj Panu” Olszewka 2018. Organizatorem festiwalu było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Olszewce im. Józefa Blechacza. Festiwal organizowany był przy współpracy: Parafii św. Wawrzyńca w Nakle, Caritas Diecezji Bydgoskiej i Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle. Rywalizowaliśmy z 29 szkołami z Bydgoszczy, Piły, Nakła n./Not., Wysokiej, Łobżenicy, Osieka n/Not., Więcborka, Potulic, Śmiłowa, Mroczy, Samostrzela, Paterka i Strzelewa. W tym jubileuszowym konkursie jury oceniło 72 prezentacje muzyczne, a na scenie łącznie pojawiło się 200 wykonawców. W kategorii zespołów klas 4-7 Chór Szkoły Podstawowej w Białośliwiu kolejny raz zdobył I miejsce. Jesteśmy z Was bardzo dumni. Gratulujemy!
(Małgorzata Częstochowska)


ŁOWIECTWO W OCZACH DZIECKA - WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

   W kwietniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Łowiectwo w oczach dziecka”, którego organizatorem był Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Pile oraz Komisja Kultury i Edukacji Przyrodniczo-Łowieckiej Okręgowej Rady Łowieckiej w Pile. Najlepsze prace, które wyłoniono podczas etapu szkolnego, zostały wysłane na etap rejonowy. Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 19 maja w Zespole Szkół Leśnych w Goraju koło Czarnkowa. Wyróżnienia w konkursie otrzymały uczennice z klas drugich gimnazjalnych - Katarzyna Wyrobek i Michalina Michałek. Gratulujemy!
(Małgorzata Częstochowska)


WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO W ROKU SZKOLNYM 2017/2018
SUKCES KAMILI W ŻERKOWIE

   W dniu 29 maja 2018 roku w Żerkowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. W kategorii klas IV dziewcząt w biegu na 1000 metrów VI miejsce zajęła uczennica naszej szkoły - Kamila Piosik. Kamila uzyskała czas 4:20,56 i w swoim biegu pokonała 175 zawodniczek. Warto zwrócić uwagę na fakt, że bieg odbył się w ekstremalnie upalnych warunkach, trasa była bardzo dobrze przygotowana, ale trudna technicznie, z licznymi podbiegami. Tym większe gratulacje należą się naszej zawodniczce!
(Magdalena Bachmatiuk)


DZIEWCZYNY NA MEDAL - FINAŁ PILSKICH CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

   24 maja 2018 r. na stadionie MOSiR przy ul. Żeromskiego 90 w Pile odbyło się „Grand Prix Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych”, w którym prawo startu uzyskały także uczennice naszej szkoły. Najwyższe lokaty zdobyły: I miejsce - Kornelia Piosik w skoku wzwyż, Maria Krauze w biegu na 300m; II miejsce - Marcelina Kozioł w skoku w dal, Izabela Włodarek w skoku wzwyż; III miejsce - Kinga Kowal w rzucie piłeczką palantową, Julia Miedzińska w skoku wzwyż. Wysokie IV miejsce uzyskała również Wiktoria Góra w biegu na 60m. W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła znalazła się na 7 miejscu (na 21 sklasyfikowanych szkół). Zawody te były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski Dzieci – „Grand Prix Polski Czwartków Lekkoatletycznych” w Łodzi. Awans na te Mistrzostwa uzyskały dwie nasze uczennice: Maria Krauze w biegu na 300m oraz Kornelia Piosik w skoku wzwyż. Gratulujemy!
(Magdalena Bachmatiuk)

W BIAŁOŚLIWIU POJAWIŁ SIĘ PATRIOTYCZNY MURAL

  W 2018 roku obchodzimy 100 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby upamiętnić to ważne dla Polaków wydarzenie pojawił się w Białośliwiu ciekawy punkt informacyjno-edukacyjny. Dzięki prywatnej inicjatywie, na jednym z budynków, swoje miejsce znalazł patriotyczny mural związany z białośliwskimi wydarzeniami powstańczymi, które miały miejsce 4 stycznia 1919 roku.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła