18-01-2019 16:35
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
WIGILIJNA ULICA - JASEŁKA DLA STOWARZYSZEŃ KATOLICKICH I RODZICÓW

  Święto Objawienia Pańskiego powszechnie zwane świętem Trzech Króli obchodzono uroczyście w całym kraju. Jest ono przedłużeniem okresu świętowania Bożego Narodzenia. Obchody święta Trzech Króli mają uczcić pojawienie się i obecność Boga w historii człowieka.
  W dniu 6 stycznia uczniowie klasy IV ze szkoły podstawowej wystawili w sali Domu Kultury jasełka „Wigilijna ulica”, które obejrzeli członkowie stowarzyszeń katolickich oraz rodzice. Spotkanie stało się również okazją do refleksji, iż rozpoczynający się Nowy Rok to nie tylko okres radości, ale i również zadumy nad tym co minęło i nad tym co nas czeka. Wszak w 2018 roku będziemy obchodzić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Goszczący na spotkaniu ksiądz proboszcz Kazimierz Czynsz podziękował uczniom i nauczycielom (Justyna Kromulska, Malwina Rzonska, Małgorzata Częstochowska) za przygotowanie jasełka. Wspomniał również, że w tym roku czekają nas nie tylko obchody odzyskania niepodległości, ale i 125 rocznica urodzin błogosławionego biskupa Michała Kozala (współtwórcy białośliwskiej parafii), wizytacja biskupa Jana Tyrawy ordynariusza bydgoskiego i nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Życzył wszystkim zebranym, aby ten Nowy Rok 2018 był spełnieniem nadziei i oczekiwań, a w naszych domach nigdy nie zabrakło miłości i zrozumienia. Na zakończenie mali artyści otrzymali nie tylko gromkie brawa, ale i słodkości.

RADA RODZICÓW ZAPRASZA NA ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ
UCZCILI PAMIĘĆ BIAŁOŚLIWSKICH POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH

  99 lat temu – 4 stycznia 1919 roku, gdy w Wielkopolsce już od kilku dni trwało powstanie, mieszkańcy Białośliwia przejęli wieś pod swoje panowanie. Powstańczy oddział, którego komendantem był Franciszek Bruski, rozpoczął swoje działania wczesnym rankiem i przejął od Niemców najważniejsze punkty w miejscowości. Był to pierwszy dzień, kiedy po ponad stu latach pruskiej niewoli Białośliwie znów znalazło się w rękach polskich. W 2013 roku wydarzenia te zostały upamiętnione okolicznościową tablicą wraz z kamieniem, który ustawiono na skraju białośliwskiego parku. Na tablicy umieszczono napis: „Powstańcom Wielkopolskim z Białośliwia, którzy 4 stycznia 1919 roku przywrócili tu Ojczyznę. Wdzięczni Rodacy”. W rocznicę tego wydarzenia – 4 stycznia 2018 roku delegacje uczniów Szkoły Podstawowej im. Wiktora Kaji, władz samorządowych gminy Białośliwie oraz Gminnego Ośrodka Kultury złożyły pod tablicą kwiaty i zapaliły znicze.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

  Już niedługo odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W związku z tym zachęcamy uczniów, rodziców i wszystkich zainteresowanych do uszycia poszewek na poduszki o wymiarach: 40x40 centymetrów. Materiały i technika wykonania – dowolna, liczymy na waszą kreatywność i zdolności manualne. Prosimy, aby gotowe poszewki przynosić do 12 stycznia 2018 roku do gabinetu pedagoga szkolnego, pani Eweliny Tusińskiej. Tam zostaną one wypełnione odpowiednim wkładem i gotowe poduszki będzie można nabyć za dowolną kwotę w Gminnym Ośrodku Kultury w Białośliwiu podczas akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która odbędzie się 14 stycznia 2018 roku.
Dziękujemy!
Samorząd Uczniowski

99 ROCZNICA WYDARZEŃ POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO W BIAŁOŚLIWIU
DYŻUR NAUCZYCIELSKI DLA RODZICÓW - 4 stycznia 2018 r.
99 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

  99 lat temu - 27 grudnia 1918 roku wybuchło powstanie, które po latach zaborów doprowadziło do wyzwolenia spod władzy niemieckiej niemal całej Wielkopolski. W powstaniu wzięli również udział mieszkańcy Białośliwia, którzy 4 stycznia 1919 roku przejęli wieś spod niemieckiego panowania. Powstanie wielkopolskie zakończyło się 16 lutego 1919 roku rozejmem zawartym w Trewirze. Ostateczne zwycięstwo przypieczętował podpisany 28 czerwca 1919 roku traktat wersalski, w wyniku którego do Polski powróciła – z wyjątkiem skrawków – prawie cała Wielkopolska.

ŻYCZENIA ŚWIATECZNE
ŚWIĄTECZNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

  Dnia 22 grudnia odbył się Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej, który zorganizowano dla uczniów klas VII i oddziałów gimnazjalnych. Do turnieju organizowanego przez nauczycielkę wychowania fizycznego Joannę Kowalską, zgłosiło się sześć zespołów. Złotymi medalistami rozgrywek zostali uczniowie klasy IIIa i IIIb: Oliwia Pinkowska, Daniel Gabrych, Jakub Wikariak, Hubert Włodarek. Poza klasyfikacją zawodów brała udział również drużyna nauczycieli (Magdalena Bachmatiuk, Joanna Kowalska, Wojciech Kubiński, Ewelina Tusińska i Michał Węgrzyn), która wygrała wszystkie swoje mecze. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju.

WIGILIJNE SPOTKANIA KLASOWE - FOTORELACJA

  W ostatnim dniu nauki, poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, są organizowane klasowe spotkania wigilijne. Uczniowie dzielą się opłatkiem, składają życzenia, śpiewają kolędy i zajadają się potrawami oraz słodkościami przyniesionymi z domów. Panuje miła i świąteczna atmosfera.

MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA W POEZJI - KONKURS RECYTATORSKI POD PATRONATEM RADY GMINY BIAŁOŚLIWIE - FOTORELACJA

  Już po raz trzeci odbył się szkolny konkurs recytatorski pt. „Magia Świąt Bożego Narodzenia w poezji”, nad którym patronat objęła Rada Gminy Białośliwie. W tej edycji recytatorskich zmagań oprócz gimnazjalistów uczestniczyły również uczennice klas siódmych. Ogółem do konkursu przystąpiło dziesięcioro uczniów, których recytację oceniało jury w składzie: pani Melania Malich – Radna Gminy Białośliwie, wicedyrektor szkoły – pan Wojciech Coblewski oraz pani Hanna Bogdańska – nauczycielka języka polskiego. Konkurs brawurowo poprowadziły dwie gimnazjalistki: Weronika Pitner i Monika Zalewska, a nad jego oprawą muzyczną czuwał Kacper Paszkiewicz, który zadbał również o zainstalowanie scenografii.
  Laureatką III edycji szkolnego konkursu recytatorskiego została Aleksandra Frankowska, uczennica klasy VII, drugie miejsce zajęła gimnazjalistka – Julia Frieske, trzecie miejsce zdobyła Maria Krazue, uczennica klasy VII. Publiczność, która przysłuchiwała się nastrojowej recytacji, postanowiła nagrodzić Huberta Włodarka. Wśród uczestników konkursu znalazło się dwoje recytatorów: Kinga Saturska i Hubert Włodarek, którzy uczestniczyli we wszystkich edycjach tego przedsięwzięcia i za to otrzymali specjalne wyróżnienie.
  Organizatorki konkursu, Justyna Kromulska i Hanna Dominiak, składają serdeczne podziękowania przede wszystkim Radnym Gminy Białośliwie za sfinansowanie zakupu atrakcyjnych nagród książkowych dla recytatorów. Dziękują również uczestnikom konkursu, jury, prowadzącym oraz tym wszystkim, którzy technicznie wspomogli organizację tego przedsięwzięcia.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła