17-11-2019 02:48
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
BEZPIECZNA SZKOŁA
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
W BIAŁOŚLIWIU POJAWIŁ SIĘ PATRIOTYCZNY MURAL

  W 2018 roku obchodzimy 100 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby upamiętnić to ważne dla Polaków wydarzenie pojawił się w Białośliwiu ciekawy punkt informacyjno-edukacyjny. Dzięki prywatnej inicjatywie, na jednym z budynków, swoje miejsce znalazł patriotyczny mural związany z białośliwskimi wydarzeniami powstańczymi, które miały miejsce 4 stycznia 1919 roku.

WODA - ŹRÓDŁO ŻYCIA

  4 czerwca uczniowie klas VII, II i III gimnazjum zmagali się z zadaniami z zakresu chemii, fizyki i biologii w konkursie „Woda – źródło życia”. Laureatami konkursu zostali: Maria Krauze (I miejsce), Dawid Przybylski (II miejsce), Katarzyna Posert (III miejsce) i Bartłomiej Kamiński (wyróżnienie).
(Aleksandra Krauze)

KARPACZ, PRAGA I WROCŁAW W ZASIĘGU BIAŁOŚLIWSKICH GIMNAZJALISTÓW

  Wymarzona pogoda, wspaniała atmosfera oraz moc ciekawych atrakcji. Tak z całą pewnością można określić wycieczkę klas II i III oddziałów gimnazjalnych do Karpacza, Pragi i Wrocławia. Uczniowie w Karpaczu, korzystali z atrakcji Parku Wodnego „Tropikana”, zdobyli najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżka 1603 m n.p.m. oraz podziwiali przepiękne krajobrazy schodząc ze szczytu urokliwymi szlakami. Wspaniałą atrakcją było również zwiedzenie stolicy Republiki Czeskiej – Pragi, w której zobaczyli m.in.: Most Karola, Katedrę św. Wita, Zamek Praski, Hradczany, Rynek Staromiejski, Nowe Miasto oraz panoramę stolicy, a w czasie wolnym mogli skosztować specjałów czeskiej kuchni. Gimnazjaliści w drodze powrotnej zatrzymali się we Wrocławiu. Wsłuchując się w słowa przewodnika obejrzeli kilka najciekawszych i charakterystycznych zabytków Wrocławia, a następnie udali się na godzinny rejs po Odrze. Czas wolny miło spędzili na Rynku, na którym rozstawione były liczne kramy, podczas trwającego właśnie „Kiermaszu Świętojańskiego”. Uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni, a opiekę podczas wyjazdu nad nimi sprawowały: Aleksandra Konieczna, Agnieszka Szulc, Ewelina Tusińska, Edyta Murzyn.
(Agnieszka Szulc)

PIERWSZOKLASIŚCI ODWIEDZILI STOLICĘ WIELKOPOLSKI

   Pierwszoklasiści, w swoją pierwszą całodniową klasową wycieczkę, udali się do stolicy Wielkopolski - Poznania. Tam, obejrzeli przede wszystkim trykające się koziołki na wieży renesansowego ratusza oraz urokliwą zabudowę staromiejską. Wiele zaciekawienia wzbudziły również rośliny z różnych stref klimatycznych rosnące w palmiarni oraz zwierzęta w ogrodzie zoologicznym. Sporo emocji i wrażeń wywołał także pobyt w parku linowym. Do Poznania uczniowie udali się pod opieką swoich wychowawczyń Julity Posert (Ia), Arlety Płaczek (Ib) oraz Wojciecha Coblewskiego.

ACH, CO TO BYŁ ZA WYJAZD!

   W dniach 24-25 maja odbyła się wycieczka klasy 4d. Nasz wyjazd ukierunkowany był na wypoczynek i rekreację z odrobiną wiedzy i zwiedzania. Cały pierwszy dzień spędziliśmy w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Dworek” Gozdawa. Pobyt rozpoczęło zwiedzanie ośrodka ze swobodnymi zabawami. Następnie, jak przystało na prawdziwych kibiców piłki nożnej, rozegraliśmy mecz. Po obiedzie i krótkim odpoczynku udaliśmy się na basen. Ale to nie był koniec atrakcji. Po odpoczynku pojechaliśmy „Pociągiem Westernowym” zwiedzać okolicę, aż do tarasu widokowego w Dusznie. Nasz środek transportu zawiózł nas również do „Miasteczka Westernowego", gdzie zjeżdżaliśmy z liny, skakaliśmy na euro-bungee, jeździliśmy konno i strzelaliśmy z łuku. Ten pełen atrakcji dzień zakończyła kolacja z grillem i dyskoteką. Na drugi dzień zorganizowaliśmy rozgrywki na sali gimnastycznej. Po obiedzie wyjechaliśmy do Biskupina. Tam również, po zwiedzaniu rezerwatu archeologicznego, mogliśmy zakupić pamiątki. Późnym popołudniem, pełni wrażeń, bezpiecznie wróciliśmy do domu. Klasa 4d wraz z wychowawczynią dziękuje pani Gabrysi Miedzińskiej za opiekę i pomoc w organizowaniu zajęć rekreacyjnych.
(Małgorzata Częstochowska)


KOLOROWY DZIEŃ DZIECKA - FOTORELACJA
PRZEMARSZ DO KROSTKOWA

   Uczniowie klas siódmych oraz oddziałów gimnazjalnych wraz z opiekunami udali się pieszo do pobliskiego Krostkowa, gdzie w latach 1920-23 administrował parafią ks. Michał Kozal - późniejszy biskup włocławski, błogosławiony męczennik z Dachu. Półtoragodzinna trasa przemarszu wiodła polną drogą, z pięknymi widokami na rozłożystą dolinę Noteci. Wyprawa do Krostkowa miała nie tylko przybliżyć uczniom postać ks. Kozala, ale również pokazać piękno okolicznej ziemi na której żyjemy. Podczas tak zorganizowanego dnia można było połączyć walor duchowy, emocjonalny i rekreacyjny. Dla wszystkich uczestników przemarszu Rada Rodziców ufundowała lody, drożdżówki i bigos. Dziękujemy!


ZAPROSZENIE - DNI BIAŁOŚLIWIA
FINAŁ X POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

   29 maja w Pile, po raz pierwszy w Starostwie Powiatowym, odbył się finał X Powiatowego Konkursu Matematytcznego. Do ostatniego etapu przystąpiło ponad siedemdziesięcioro najlepszych uczniów z matematyki w powiecie pilskim na poziomie klasy 7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 gimnazjum. Wśród nich znalazło się czworo uczniów naszej szkoły: Julia Frieske, Dawid Przybylski, Amelia Jurek oraz Maria Krauze. Finaliści przez 90 minut zmagali się z 5 trudnymi zadaniami otwartymi, których rozwiązania wymagały dużej wiedzy matematycznej. Na wyniki czekamy z niecierpliwością.PRÓBNY EGZAMIN KLAS DRUGICH GIMNAZJUM Z MATEMATYKI

   Pod koniec maja uczniowie klas drugich gimnazjum przystąpili do próbnego egzaminu z matematyki. Dzięki temu mieli okazję zapoznania się z procedurami egzaminu oraz sposobem wypełniania arkusza i karty odpowiedzi. Egzamin składał się z 10 zadań zamkniętych i jednego otwartego. Zakres sprawdzanych wiadomości dotyczył materiału zrealizowanego w szkole podstawowej oraz pierwszej i drugiej klasy gimnazjum. Zadania zostały przygotowane przez pana Marcina Załachowskiego.


WYPRAWA DO TRÓJMIASTA I MALBORKA

   Dwudziestego piątego maja uczniowie naszych klas IVc i IVe wybrali się na wycieczkę do Trójmiasta i Malborka. Najpierw pojechaliśmy do Gdańska, gdzie zwiedziliśmy Stare Miasto i spacerowaliśmy po jego urokliwych uliczkach. Obejrzeliśmy Bazylikę Mariacką, stary żuraw, zabytkowe kamieniczki i fontannę Neptuna. Następnie popłynęliśmy statkiem na Westerplatte, a stamtąd do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy po sopockim molo. Wieczorem pojechaliśmy do szkolnego schroniska młodzieżowego, tam spędziliśmy noc.
   Następnego dnia wyruszyliśmy do Gdyni, aby zwiedzić ORP „Błyskawicę”. Po zwiedzeniu okrętu – muzeum podziwialiśmy panoramę miasta z perspektywy gdyńskiego koła widokowego. Ostatnim punktem wycieczki był zamek krzyżacki w Malborku. Obejrzeliśmy pomieszczenia mieszkalne, kuchenne oraz locus secretus. Po dwugodzinnym spacerze po dawnej siedzibie Krzyżaków pełni wrażeń wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną.
(Emilia Osendowska i Jan Bartoszek)

   Organizatorki tego przedsięwzięcia, Hanna Dominiak i Marta Grzonkowska–Kopera dziękują pani Ewie Ziarnik za pomoc w sprawowaniu opieki nad uczniami podczas wycieczki. Słowa podziękowania kierują również do pani Teresy Minkwicz, państwa Jolanty i Damiana Stalków, państwa Wojciecha i Elżbiety Bociańskich oraz firm Meda Veneer i Hjort Knudsen za finansowe wsparcie tego wyjazdu.


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła