18-01-2019 17:03
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
JAK POWSTAJĄ BOMBKI, CZYLI ZWIEDZANIE FABRYKI OZDÓB CHOINKOWYCH

   Dmuchanie szkła, srebrzenie, lakierowanie, dekorowanie – to cztery etapy powstawania choinkowej bombki. Taki manufakturowy proces produkcyjny mogli poznać uczniowie klas drugich, którzy w poniedziałek 17 grudnia zwiedzili “Fabrykę szklanych ozdób choinkowych – KADPOL” w Gnieźnie. Dodatkową atrakcją była możliwość własnorecznego dekorowania czterech bombek w różnych rozmiarach oraz zakupy w zakładowym sklepie.
   Podczas pobytu w Gnieźnie uczniowie zwiedzili również znajdującą się na Wzgórzu Lecha katedrę, która zaliczana jest do jednych z najwspanialszych i najcenniejszych zabytków gotyckiej architektury sakralnej w Polsce. Katedra jest miejscem pochówku świętego Wojciecha - Patrona Polski oraz odbyło się w niej pięć koronacji królewskich.
   Opiekę nad drugoklasistami sprawowali nauczyciele: Julita Posert, Romualda Słodowicz i Wojciech Coblewski.

WIZYTA W NOWOCZESNYM I INTERAKTYWNYM TORUŃSKIM MŁYNIE WIEDZY

   Grupa uczniów - w ramach realizowanego w szkole projektu edukacyjnego, udała się w sobotę 15 grudnia do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Jest to interaktywne miejsce gdzie promuje się nowoczesną komunikację naukową. Zwiedzający mogą tu samodzielnie przeprowadzić doświadczenia, badać zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznać prawa przyrody, uczestniczyć w różnorodnych warsztatach tematycznych. Na przestrzeni 5 tys. m², na 6 kondygnacjach znajduje się przestrzeń wystawiennicza, pracownie naukowe, sale ekspozycyjne. A wszystko to w zaadaptowanym gmachu zabytkowych XIX-wiecznych dawnych młynów. Celem wyjazdu było wzbudzenie wśród uczniów ciekawości świata poprzez zainteresowanie ich naukami przyrodniczymi, technicznymi oraz różnorodnymi formami aktywności kulturalnej i artystycznej. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Arleta Iwanowicz, Dorota Świtała i Piotr Coblewski.

GWIAZDKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA

   Uczniowski Klub Sportowy „Iskra” był organizatorem Gwiazdkowego Turnieju Unihokeja, który odbył się 14 grudnia w szkolnej hali sportowej. Turniej zorganizowano w ramach projektu grantowego oraz otrzymanego dofinansowania na zakup wyposażenia do gry w unihokeja oraz zwiększenie aktywności fizycznej uczniów. Dofinansowanie otrzymano ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Krajna nad Notecią”.
   Do szkolnego turnieju, który przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego, zgłosiło się 10 uczniowskich drużyn. W wyniku rozgrywek wyłoniono trzy zwycięskie zespoły: I miejsce – VIa, II miejsce – VIb, III miejsce – Vb. Najlepszym zawodnikiem okazali się: Michalina Gieroś i Mateusz Siej, natomiast najlepszym bramkarzem: Julia Rolbiecka i Igor Zawadzki. Gratulujemy!

KONKURS WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM
SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ

   Siedem uczniowskich drużyn z klas IV-V rywalizowało ze sobą w szkolnych zmaganiach Turnieju Piłki Halowej, który został zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego – Wojciecha Kubińskiego i Adama Piosika. Sportowe zmagania wsparte zostały również ze środków finansowych Nadnoteckiego Banku Spółdzielczego w Białośliwiu oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – za które zakupione zostały nagrody dla zwycięskich drużyn oraz słodycze i napoje dla wszystkich zawodników. Zwycięskie drużyny to: I miejsce - Va, II miejsce - Ve, III miejsce – IVb. Gratulujemy!

AWANS DO FINAŁU MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W UNIHOKEJU

   W piątek – 7 grudnia, w Siedlcu drużyna uczniów wywalczyła II miejsce (ulegając gospodarzom) w Półfinale Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Unihokeju. Tym samym chłopcy zapewnili sobie awans do ścisłego finału wojewódzkiego, który to zostanie rozegrany w najbliższym czasie. Gratulujemy!
   Drużynę tworzyli: Igor Barteczka, Hubert Charczynski, Patryk Ciesielski, Jakub Frankowski, Wiktor Klejna, Igor Michalski, Jakub Michałek, Dominik Wojciechowski, Tymoteusz Wotzka, Jakub Wyrobek oraz opiekun Adam Piosik.

INFORMACJA
TRZECIOKLASIŚCI W TORUNIU

   Zwiedzanie z przewodnikiem najciekawszych zabytków Starego Miasta, wizyta w Planetarium oraz wypiek i zdobienie pierników – to główne atrakcje wycieczki uczniów klasy trzeciej do Torunia. Dodatkowym urozmaiceniem wyjazdu była możliwość spędzenia czasu na Rynku Staromiejskim, gdzie trwał Jarmark Bożonarodzeniowy. W kolorowych kramach można było kupić liczne wyroby rękodzieła: biżuterię, stroiki świąteczne, ceramikę, obrazy, kartki świąteczne, bibeloty, wyroby ze skóry, wełny i drewna, a także swojskie wędliny, słodycze, miody i sery. Opiekę nad trzecioklasistami sprawowała wychowawczyni Arleta Iwanowicz oraz Piotr Coblewski.

PRÓBNE EGZAMINY GIMNAZJALISTÓW NA PÓŁMETKU...

   Trzecioklasiści z oddziałów gimnazjalnych - w dniach 4-6 grudnia, przystępują do próbnego egzaminu. Umożliwia on sprawdzenie dotychczasowej wiedzy i umiejętności uczniów oraz przygotowuje do realiów właściwego egzaminu. Próbne arkusze egzaminacyjne są opracowywane przez wydawnictwo Operon i wzorowane na testach przygotowywanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Uczniowie – podczas trzech dni próbnego egzaminu, mają do rozwiązania sześć testów z następującego zakresu przedmiotowego: historia/wiedza o społeczeństwie, język polski, przedmioty przyrodnicze, matematyka, język obcy nowożytny na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

INFORMACJA - REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PONADGIMNAZJALNYCH 2019/2020
SZKOLNY KONKURS NA LOGO - ZNACZEK
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła