26-09-2018 16:59
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
RODO - INFORMACJE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
W PRZEDEDNIU WAKACJI, CZYLI "DZIEŃ PUSTYCH KLAS"
KOLEJNY SUKCES CHÓRU SZKOLNEGO

   Chór naszej szkoły wziął udział w X Międzydekanalnym Festiwalu Piosenki Religijnej „Śpiewaj Panu” Olszewka 2018. Organizatorem festiwalu było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Olszewce im. Józefa Blechacza. Festiwal organizowany był przy współpracy: Parafii św. Wawrzyńca w Nakle, Caritas Diecezji Bydgoskiej i Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle. Rywalizowaliśmy z 29 szkołami z Bydgoszczy, Piły, Nakła n./Not., Wysokiej, Łobżenicy, Osieka n/Not., Więcborka, Potulic, Śmiłowa, Mroczy, Samostrzela, Paterka i Strzelewa. W tym jubileuszowym konkursie jury oceniło 72 prezentacje muzyczne, a na scenie łącznie pojawiło się 200 wykonawców. W kategorii zespołów klas 4-7 Chór Szkoły Podstawowej w Białośliwiu kolejny raz zdobył I miejsce. Jesteśmy z Was bardzo dumni. Gratulujemy!
(Małgorzata Częstochowska)


ŁOWIECTWO W OCZACH DZIECKA - WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

   W kwietniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Łowiectwo w oczach dziecka”, którego organizatorem był Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Pile oraz Komisja Kultury i Edukacji Przyrodniczo-Łowieckiej Okręgowej Rady Łowieckiej w Pile. Najlepsze prace, które wyłoniono podczas etapu szkolnego, zostały wysłane na etap rejonowy. Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 19 maja w Zespole Szkół Leśnych w Goraju koło Czarnkowa. Wyróżnienia w konkursie otrzymały uczennice z klas drugich gimnazjalnych - Katarzyna Wyrobek i Michalina Michałek. Gratulujemy!
(Małgorzata Częstochowska)


WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO W ROKU SZKOLNYM 2017/2018
SUKCES KAMILI W ŻERKOWIE

   W dniu 29 maja 2018 roku w Żerkowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. W kategorii klas IV dziewcząt w biegu na 1000 metrów VI miejsce zajęła uczennica naszej szkoły - Kamila Piosik. Kamila uzyskała czas 4:20,56 i w swoim biegu pokonała 175 zawodniczek. Warto zwrócić uwagę na fakt, że bieg odbył się w ekstremalnie upalnych warunkach, trasa była bardzo dobrze przygotowana, ale trudna technicznie, z licznymi podbiegami. Tym większe gratulacje należą się naszej zawodniczce!
(Magdalena Bachmatiuk)


DZIEWCZYNY NA MEDAL - FINAŁ PILSKICH CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

   24 maja 2018 r. na stadionie MOSiR przy ul. Żeromskiego 90 w Pile odbyło się „Grand Prix Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych”, w którym prawo startu uzyskały także uczennice naszej szkoły. Najwyższe lokaty zdobyły: I miejsce - Kornelia Piosik w skoku wzwyż, Maria Krauze w biegu na 300m; II miejsce - Marcelina Kozioł w skoku w dal, Izabela Włodarek w skoku wzwyż; III miejsce - Kinga Kowal w rzucie piłeczką palantową, Julia Miedzińska w skoku wzwyż. Wysokie IV miejsce uzyskała również Wiktoria Góra w biegu na 60m. W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła znalazła się na 7 miejscu (na 21 sklasyfikowanych szkół). Zawody te były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski Dzieci – „Grand Prix Polski Czwartków Lekkoatletycznych” w Łodzi. Awans na te Mistrzostwa uzyskały dwie nasze uczennice: Maria Krauze w biegu na 300m oraz Kornelia Piosik w skoku wzwyż. Gratulujemy!
(Magdalena Bachmatiuk)

W BIAŁOŚLIWIU POJAWIŁ SIĘ PATRIOTYCZNY MURAL

  W 2018 roku obchodzimy 100 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby upamiętnić to ważne dla Polaków wydarzenie pojawił się w Białośliwiu ciekawy punkt informacyjno-edukacyjny. Dzięki prywatnej inicjatywie, na jednym z budynków, swoje miejsce znalazł patriotyczny mural związany z białośliwskimi wydarzeniami powstańczymi, które miały miejsce 4 stycznia 1919 roku.

WODA - ŹRÓDŁO ŻYCIA

  4 czerwca uczniowie klas VII, II i III gimnazjum zmagali się z zadaniami z zakresu chemii, fizyki i biologii w konkursie „Woda – źródło życia”. Laureatami konkursu zostali: Maria Krauze (I miejsce), Dawid Przybylski (II miejsce), Katarzyna Posert (III miejsce) i Bartłomiej Kamiński (wyróżnienie).
(Aleksandra Krauze)

KARPACZ, PRAGA I WROCŁAW W ZASIĘGU BIAŁOŚLIWSKICH GIMNAZJALISTÓW

  Wymarzona pogoda, wspaniała atmosfera oraz moc ciekawych atrakcji. Tak z całą pewnością można określić wycieczkę klas II i III oddziałów gimnazjalnych do Karpacza, Pragi i Wrocławia. Uczniowie w Karpaczu, korzystali z atrakcji Parku Wodnego „Tropikana”, zdobyli najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżka 1603 m n.p.m. oraz podziwiali przepiękne krajobrazy schodząc ze szczytu urokliwymi szlakami. Wspaniałą atrakcją było również zwiedzenie stolicy Republiki Czeskiej – Pragi, w której zobaczyli m.in.: Most Karola, Katedrę św. Wita, Zamek Praski, Hradczany, Rynek Staromiejski, Nowe Miasto oraz panoramę stolicy, a w czasie wolnym mogli skosztować specjałów czeskiej kuchni. Gimnazjaliści w drodze powrotnej zatrzymali się we Wrocławiu. Wsłuchując się w słowa przewodnika obejrzeli kilka najciekawszych i charakterystycznych zabytków Wrocławia, a następnie udali się na godzinny rejs po Odrze. Czas wolny miło spędzili na Rynku, na którym rozstawione były liczne kramy, podczas trwającego właśnie „Kiermaszu Świętojańskiego”. Uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni, a opiekę podczas wyjazdu nad nimi sprawowały: Aleksandra Konieczna, Agnieszka Szulc, Ewelina Tusińska, Edyta Murzyn.
(Agnieszka Szulc)

PIERWSZOKLASIŚCI ODWIEDZILI STOLICĘ WIELKOPOLSKI

   Pierwszoklasiści, w swoją pierwszą całodniową klasową wycieczkę, udali się do stolicy Wielkopolski - Poznania. Tam, obejrzeli przede wszystkim trykające się koziołki na wieży renesansowego ratusza oraz urokliwą zabudowę staromiejską. Wiele zaciekawienia wzbudziły również rośliny z różnych stref klimatycznych rosnące w palmiarni oraz zwierzęta w ogrodzie zoologicznym. Sporo emocji i wrażeń wywołał także pobyt w parku linowym. Do Poznania uczniowie udali się pod opieką swoich wychowawczyń Julity Posert (Ia), Arlety Płaczek (Ib) oraz Wojciecha Coblewskiego.

ACH, CO TO BYŁ ZA WYJAZD!

   W dniach 24-25 maja odbyła się wycieczka klasy 4d. Nasz wyjazd ukierunkowany był na wypoczynek i rekreację z odrobiną wiedzy i zwiedzania. Cały pierwszy dzień spędziliśmy w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Dworek” Gozdawa. Pobyt rozpoczęło zwiedzanie ośrodka ze swobodnymi zabawami. Następnie, jak przystało na prawdziwych kibiców piłki nożnej, rozegraliśmy mecz. Po obiedzie i krótkim odpoczynku udaliśmy się na basen. Ale to nie był koniec atrakcji. Po odpoczynku pojechaliśmy „Pociągiem Westernowym” zwiedzać okolicę, aż do tarasu widokowego w Dusznie. Nasz środek transportu zawiózł nas również do „Miasteczka Westernowego", gdzie zjeżdżaliśmy z liny, skakaliśmy na euro-bungee, jeździliśmy konno i strzelaliśmy z łuku. Ten pełen atrakcji dzień zakończyła kolacja z grillem i dyskoteką. Na drugi dzień zorganizowaliśmy rozgrywki na sali gimnastycznej. Po obiedzie wyjechaliśmy do Biskupina. Tam również, po zwiedzaniu rezerwatu archeologicznego, mogliśmy zakupić pamiątki. Późnym popołudniem, pełni wrażeń, bezpiecznie wróciliśmy do domu. Klasa 4d wraz z wychowawczynią dziękuje pani Gabrysi Miedzińskiej za opiekę i pomoc w organizowaniu zajęć rekreacyjnych.
(Małgorzata Częstochowska)


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła