21-05-2019 21:11
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
INFORMACJA (4 kwietnia 2019 r.)
III MIEJSCE W KONKURSIE Z MATEMATYKI I GEOGRAFII (29 marca 2019 r.)

   Dziewięć drużyn uczniowskich ze szkół w Łobżenicy, Falmierowie, Kosztowie, Wiktorówku, Wyrzysku i Białośliwiu rywalizowało ze sobą w "Konkursie z matematyki i geografii", którego organizatorem był Zespół Szkół w Łobżenicy. Konkurs skierowany był do 4-osobowych drużyn uczniów klas ósmych oraz trzecich gimnazjalnych. Uczniowie przez 60 minut zmagali się z zadaniami dotyczącymi matematyki oraz geografii. Białośliwskie drużyny uczestniczyły w konkursie pod opieką nauczycielki matematyki – Gabrieli Miedzińskiej.
   Jedna z białośliwskich drużyn, w składzie: Maria Krauze, Zuzanna Bociańska, Wiktoria Król i Oliwier Łukasik zdobyła III miejsce. Gratulujemy!!!
Źródło foto: https://www.facebook.com/zsplobzenica/

KOMUNIKAT CENTRALNEJ KOMISJI EGZAMINACYJNEJ
PRELEKCJA O NIELEGALNYCH GRACH HAZARDOWYCH (28 marca 2019 r.)

   Funkcjonariusze Służby Celnej przeprowadzili dla uczniów klas siódmych prelekcję tematyczną dotyczącą nielegalnych gier hazardowych w sieci internetowej.

   "Gry on-line tylko za punkty, a następnie jako kolejny stopień wtajemniczenia - za pieniądze, w których oferowane są wygrane - są grami hazardowymi. Internet wykorzystywany jest przez podmioty nielegalnie urządzające gry hazardowe z uwagi na powszechny dostęp do niego w szczególności ludzi młodych, traktujących coraz częściej hazard w sieci jako formę rozrywki. Badania CBOS potwierdzają, że stale wzrasta udział grających w nielegalnie urządzanych grach hazardowych. Gry hazardowe on-line bardzo silnie uzależniają i porównywane są do najcięższych uzależnień. W legalnie urządzanych grach hazardowych mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Pamiętaj, że hazard uzależnia!"
(źródło informacji: ulotka Krajowej Administracji Skarbowej)


MÓJ ULUBIONY WIERSZ - KONKURS RECYTATORSKI (28 marca 2019 r.)

    „Mój ulubiony wiersz” to tytuł szkolnego konkursu recytatorskiego, który zorganizowały dla uczniów wychowawczynie klas pierwszych - Mariola Rosa i Daria Ptaszyńska. W konkursie wzięło udział 28 uczniów z klas I-III, którzy recytowali wybrane przez siebie swoje ulubione utwory. Zaproszeni rodzice oraz uczniowie mieli okazję wysłuchać wiele wspaniałych wierszy z literatury dziecięcej. Mimo tremy wszyscy uczestnicy wypadli świetnie prezentując swoje talenty recytatorskie. Za włożony trud i pracę występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz nagrodami.
   Jury nagrodziło kolejnymi miejscami następujące osoby: I miejsce - Zofia Jasinska (Ia), II miejsce - Marcelina Ramusiewicz (IIb), III miejsce - Julia Tumanowicz (Ia). Wyróżnienia otrzymali: Julia Korpal, Amelia Kulka, Liwia Krajewska, Zofia Miedzińska, Wiktoria Domalewska, Maja Rochowska, Julia Wyrobek, Szymon Fons, Małgorzata Murzyn oraz Oliwia Bureta, a nagrodę publiczności zdobyła Katarzyna Bizon z klasy Ib.
   Wszystkim występującym recytatorom serdecznie gratulujemy i dziękujemy oraz zachęcamy do udziału w konkursie za rok!


II MIEJSCE MARII KRAUZE W POWIATOWYM KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA (26 marca 2019 r.)

   Maria Krauze (VIIIa) i Zuzanna Rozpłoch (VIIb) - laureatki szkolnego etapu Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania Tekstów Pisanych Prozą reprezentowały naszą szkołę podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się 26 marca w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego - Eligiusza Komarowskiego.
Gratulujemy Marysi Krauze, której dykcję i interpretację tekstu pt. "Sierpień 2026" doceniło jury, przyznając 2. miejsce.

WIOSNA W UNII EUROPEJSKIEJ - DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI (22 marca 2019 r.)

   W tym roku przypada piętnasta rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i temu właśnie wydarzeniu poświęciliśmy tegoroczny "Dzień Samorządności". Przygotowując się do konkursowych zadań, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o państwach, które - tak jak Polska - leżą na kontynencie europejskim. Nauczyliśmy się kilku podstawowych zwrotów językowych umożliwiających nam porozumienie się z mieszkańcami unijnych państw. Przyrządziliśmy pyszne dania, które są tradycyjnymi potrawami dla poszczególnych państw Unii Europejskiej. Obejrzeliśmy także pokaz mody prezentujący stroje charakterystyczne dla różnych zakątków Europy. Na zakończenie tego radosnego i pełnego uśmiechu święta wysłuchaliśmy wiosennego repertuaru szkolnego chóru.

WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA...

   21 marca – pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, to najlepszy czas na spacer w poszukiwaniu i rozpoznawaniu jej oznak. Początek tej nowej pory roku to również doskonała okazja, aby pożegnać zimę, a wraz z nią niesprzyjające warunki atmosferyczne. Jesteśmy pewni, że dzięki tak wspaniałemu powitaniu, wiosna zawita do nas na dobre!

KANGUR MATEMATYCZNY (21 marca 2019 r.)

   Kangur – to najpopularniejszy międzynarodowy konkurs matematyczny dla uczniów, którego historia wywodzi się z Australii. Konkurs przeprowadzany jest w formie 75-minutowego testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 30 pytań. W odpowiedziach podanych jest pięć rozwiązań z tylko jednym poprawnym rozwiązaniem. W tegorocznej edycji konkursu wzięło również udział 70 białośliwskich uczniów. Konkurs przeprowadzili nauczyciele: Gabriela Miedzińska, Justyna Heimann, Aleksandra Krauze i Marcin Załachowski.
   Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu (trzeci czwartek marca) oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą jego atrakcyjność. Dzień konkursu jest w wielu szkołach prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki. W konkursie corocznie bierze udział ponad 30 krajów.

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA (18 marca 2019 r.)

   W bibliotece szkolnej przeprowadzono szkolny etap „Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania Tekstów Pisanych Prozą”. W konkursie udział wzięli: Magdalena Golińska, Matylda Wotzka, Katarzyna Świtała, Maria Krauze, Dawid Szott, Kornelia Piosik, Amelia Chowra, Zuzanna Rozpłoch, Aleksandra Wydor. Jury przyznało trzy miejsca: I - Maria Krauze (VIIIa), II - Zuzanna Rozpłoch (VIIb), III - Dawid Szott (VIIIa). Do etapu powiatowego zakwalifikowały się Maria Krauze i Zuzanna Rozpłoch. Konkurs przeprowadziły: Hanna Bogdańska, Lucyna Wocka-Mickiewicz oraz Romualda Słodowicz. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom!
(Romualda Słodowicz)


CYFROWA SZKOŁA "Wielkopolsk@ 2020"

   Projekt „Cyfrowa Szkoła – Wielkopolsk@ 2020” jest realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (Oś Priorytetowa 8, Działanie 8.1.,Poddziałanie 8.1.3). Głównym celem Projektu jest podniesienie kompetencji ICT 4940 nauczycieli i 11680 uczniów z 600 wielkopolskich szkół prowadzących kształcenie ogólne na poziomie podstawowym i ponadpodstawowym. Korzyści dla szkół uczestniczących w Projekcie związane są z infrastrukturą IT (np.: budowa sieci Wi-Fi, wyposażenie szkoły w cyfrowe narzędzia dydaktyczne) oraz działaniami metodycznymi.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła