21-11-2018 21:30
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
RODO - INFORMACJE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
SPEKTAKL TEATRALNY DLA NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW

   Uczniowie klas Ia, Ib oraz IIIa udali się do Regionalnego Centrum Kultury w Pile, aby obejrzeć spektakl teatralny na podstawie bajki Hansa Christiana Andersena - "Księżniczka na ziarnku grochu". To opowieść o zabawnych ale i pełnych napięć perypetiach królewskiej rodziny i zabłąkanej dziewczynki, która pewnego burzliwego dnia zawitała do ich pałacu...

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - FOTORELACJA

   Program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowano z dużą dawką humoru i pomysłowości uczniów. Wzorowany był na pokazie mody, w którym zaprezentowano zreformowane stroje dla nauczycieli. Widzowie mogli zobaczyć między innymi: strój matematyka z kangurem i nadrukiem gwiazdek, ekologiczny, błękitny strój biologa z kwitnącym kapeluszem, super białą kreację nauczyciela polonisty ze szczoteczką do wymiatania błędów i narzędziem do wałkowania zasad pisowni. Strój nauczyciela historii stylizowany był na XVI wiek kultury polskiej, całość uzupełniała łopatka, umożliwiająca dokopanie się do archeologicznych pokładów uczniowskiej wiedzy i eliksir "Oleum educatorum". Uczeń prezentujący strój informatyka na głowie miał mnóstwo kabelków - hiperłączy do Internetu, w błękitach i z globusem mogliśmy podziwiać strój geografa. Natomiast stroje nauczycieli języków obcych, ukazały całą gamę kolorowych koszulek z nadrukami w języku angielskim. Pokaz mody zakończyły barwne i zwiewne stroje muzyka, plastyka i bibliotekarza.
   Niespodzianką było przyznanie "Nauczycielskich Oskarów". Nominowani nauczyciele otrzymali tytuły: Szwajcarski Zegarek, Mikrofon Roku, Serce na dłoni, Złota Katarynka, Bratnia Dusza, Złoty Pazurek, Artysta Roku, Złoty Kaganek, Złoty Wykładowca, Debiut Roku, Gorący Uśmiech i Żartowniś Roku. O życzeniach pamiętali również uczniowie z Samorządu Szkolnego, którzy wręczyli nauczycielom kolorowe zakładki do książek. Występ zakończył koncert chóru szkolnego pod dyrekcją Małgorzaty Częstochowskiej.
    Nagrodzony brawami program przygotowali uczniowie klasy Vd oraz III gimnazjum pod kierunkiem Edyty Murzyn i Justyny Kromulskiej. Wydruki komputerowe "oskarowych" dyplomów i kartki z życzeniami przygotowali Malwina Rzońska i Marcin Załachowski.
(Justyna Kromulska)

POKAZ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

   Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Białośliwiu przeprowadzili w świetlicy szkolnej pokaz ratownictwa medycznego. Podczas zajęć dzieci uczyły się przede wszystkim prawidłowego wzywania pomocy przez telefon, zachowania w razie utraty przytomności oraz reanimacji oddechowo-krążeniowej. Ratownicy zaprezentowali ponadto sprzęt, który znajduje się na wyposażeniu torby ratowniczej oraz w jaki sposób z niego korzystać. Pokaz, który zorganizowały nauczycielki świetlicy – Ewa Rutkowska oraz Magdalena Mielnik, cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Był ciekawą formą doskonalenia i poszerzenia wiadomości oraz umiejętności tak ważnych dla ratowania życia ludzkiego.

PROFILAKTYCZNE PRELEKCJE FUNKCJONARIUSZY POLICJI

   Funkcjonariusze Policji – sierż. sztab. Tomasz Pawłowski oraz sierż. sztab. Marek Wasilewski przedstawili uczniom klas siódmych informacje dotyczące wchodzenia nieletnich w zachowania niebezpieczne i ryzykowne oraz konsekwencji i odpowiedzialności nieletnich wobec prawa. Przekazane informacje mają pomóc uczniom w podjęciu właściwych decyzji i odpowiednich zachowań podczas różnych życiowych sytuacji. Prelekcje profilaktyczne zorganizowano z inicjatywy pedagoga Eweliny Tusińskiej.

"PASJA BEZ IMITACJI" - MUZYCZNY PROGRAM PROFILAKTYCZNY

   W poniedziałek 8 października, w muzycznym programie profilaktycznym - "Pasja bez imitacji", wystąpił dla białośliwskich uczniów Krzysztof Toczko PARTYZANT z synem Mikołajem. Początek swojej działalności PARTYZANT zawdzięcza grupie Dżem i przyjaźni z jej legendarnym liderem Ryszardem Riedlem. Z grupą współpracuje do dziś, a w latach 1991-94 stale jej towarzyszył grając na akordeonie, harmonijce ustnej i gitarze. Gitarzysta do perfekcji opanował trudną i widowiskową technikę tappingu oburęcznego, która umożliwia mu niezależne granie na dwóch gitarach równocześnie.
   Program "Pasja bez imitacji" powstał na bazie doświadczeń i przemyśleń PARTYZANTA, a opiera się na trzech połączonych w całość aspektach: przyjaźń, rozwijanie pasji, wystrzeganie się używek. Celem tego muzycznego wydarzenia było pokazanie, że pasja i kreowanie własnej rzeczywistości może być motorem napędowym w życiu, a stosowanie używek daje zakrzywiony obraz świata i prowadzi do destrukcji fizyczno-intelektualnej.


"DYWIZJON 303" - WYJAZD DO KINA W PILE

   Uczniowie klas siódmych i ósmych obejrzeli w kinie film w reżyserii Denisa Delicia - „Dywizjon 303”, który powstał na kanwie kultowej książki Arkadego Fiedlera. Ukazuje on wojenne losy polskich pilotów, którzy początkowo niedoceniani i wyśmiewani stają się legendą i elitarną jednostką funkcjonującą w ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF). Dywizjon 303 był najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Polskim pilotom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, którego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi. Uczniowie udali się do kina pod opieką wychowawców: Wojciecha Kubińskiego, Doroty Świtała, Hanny Bogdańskiej i Lucyny Wocka-Mickiewicz.


SZKOLNY I GMINNY ETAP XVIII OLIMPIADY EKOLOGICZNEJ POWIATU PILSKIEGO

   Każdego roku, aby pobudzać i rozwijać zainteresowania przyrodnicze i ekologiczne uczniów, organizowana jest przez Starostwo Powiatowe w Pile - Olimpiada Ekologiczna Powiatu Pilskiego. W tym roku odbyła się już XVIII edycja, która przeprowadzana jest zawsze na trzech etapach: szkolnym, gminnym i powiatowym. Pierwszy etap odbył się 20 września, a wzięło w nim udział 22 uczniów ze szkoły podstawowej oraz 18 uczniów z oddziałów gimnazjalnych. Uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 35 pytań związanych z zagadnieniami ekologicznymi. Eliminacje szkolne wyłoniły po sześciu uczestników z poszczególnych szkół, którzy wykazali się największą wiedzą i tym samych zostali zakwalifikowani do kolejnego etapu. Etap gminny olimpiady odbył się 4 października i wyłonił po dwóch uczestników (Kornelia Piosik i Katarzyna Świtała oraz Zuzanna Bociańska i Natalia Kulka), którzy udadzą się na etap powiatowy.
   Podsumowanie etapu szkolnego i gminnego oraz wręczenie nagród uczestnikom odbyło w poniedziałek 8 października z udziałem: Krzysztofa Rutkowskiego – wójta gminy Białośliwie, Natalii Michalskiej – dyrektora GOK-u oraz Zofii Boć-Sosnowskiej – dyrektora szkoły.
(Agnieszka Szulc)


KLASA PATRONACKA "WIELKA DRUŻYNA ZIELONYCH" DBA O SEGREGACJĘ ŚMIECI

   Edukacja ekologiczna należy do bardzo ważnych form kształtujących świadomość obecnych i przyszłych pokoleń w zakresie działań w kierunku ochrony środowiska i racjonalnego gospodarowania jego zasobami. W roku szkolnym 2018/19 uczniowie białośliwskiej szkoły włączyli się do programu realizowanego przez Związek Międzygminny "Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi". W drugiej edycji tego programu klasą patronacką - "Wielka Drużyna Zielonych" została klasa IIIa, której wychowawczynią jest Arleta Iwanowicz. Dzięki programowi uczniowie będą mogli uczestniczyć w prelekcjach, spotkaniach, czy wycieczkach związanych z edukacją w zakresie gospodarki odpadami. Pierwszym przedsięwzięciem "zielonych" było rozstawienie w szkole odpowiednich pojemników służących do segregacji śmieci.

ÓSMOKLASIŚCI W PARKU LINOWYM GEOVITA W PILE

   Uczniowie klasy VIIIa oraz VIIIb, spędzili piątkowe popołudnie – 5 października w Parku Linowym znajdującym się w ośrodku Geovita w Pile. Ósmoklasiści pokonali dwie różne trasy linowe o nazwie „Ścieżka pod reglami” - „zieloną” o długości 130 metrów z 7 przeszkodami oraz „niebieską” o długości 120 metrów z 11 przeszkodami. Mimo iż kolejne etapy trasy wcale nie były łatwe, wszyscy z uśmiechem na twarzy pokonywali przeszkody, popisując się równocześnie sprawnością i odwagą. Było też dużo śmiechu, szczególnie w trakcie zjazdów na linach.

UDZIAŁ W PRÓBIE BICIA REKORDU POLSKI W JEDNOCZESNYM JEDZENIU JABŁKA

   Grupa uczniów – jako reprezentacja Białośliwia - brała udział w próbie bicia "rekordu Polski w jednoczesnym jedzeniu jabłka". Bicie rekordu zaplanowano na godz. 10.00. Na znak wszyscy przystąpili do jedzenia pysznych jabłek, pochodzących z sadów w okolicy Białośliwia. Dotychczasowy rekord należy do Starachowic – 783 osoby. Niestety, w Pile tego rekordu nie udało się pobić. Organizatorzy bicia rekordu zapowiedzieli jednak, że łatwo się nie poddają i podobną próbę podejmą już za rok. Mimo to pamiętajmy, że najsmaczniejsze i najpiękniejsze jabłka pochodzą z sadów Gminy Białośliwie!!!

KONKURS - PATRIOTYCZNIE I KALIGRAFICZNIE NA URODZINY POLSKI

   W ramach szkolnych inicjatyw związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowano dla uczniów klas piątych konkurs „Patriotycznie i kaligraficznie na urodziny Polski”. Celem konkursowej rywalizacji była popularyzacja znajomości hymnu narodowego oraz kształtowanie umiejętności kaligraficznego pisania. Dodatkową trudnością konkursu było wymaganie, aby uczestnicy zapisali tekst hymnu gęsim piórem umaczanym w atramencie. Zadanie to pozwoliło uczniom nie tylko doświadczyć jak dawniej ludzie pisali, ale sprawiło również wiele radości i satysfakcji. Wyniki konkursu poznamy w najbliższym czasie, a dla najlepszych kaligrafów czekają nagrody. Konkurs przeprowadzili nauczyciele historii oraz języka polskiego: Piotr Coblewski, Marta Grzonkowska-Kopera, Hanna Dominiak i Justyna Kromulska.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła