22-07-2019 14:12
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
BEZPIECZNA SZKOŁA
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS PIĄTYCH (23-24 maja 2019 r.)

   Golub-Dobrzyń (gotycki zamek pokrzyżacki przebudowany na renesansową rezydencję), Grunwald (muzeum i pole bitwy wojsk polsko-litewskich z krzyżackimi w 1410 roku), Olsztynek (skansen kultury ludowej Warmii i Mazur), Frombork (wzgórze katedralne i miejsce pracy wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika), Sztutowo (niemiecki obóz zagłady) – to miejsca, które odwiedzili uczniowie klas Va i Vb podczas swojej wycieczki.
   Opiekę nad uczniami podczas dwudniowego wyjazdu sprawowały wychowawczynie klas: Ewa Pawlak (Va), Malwina Rzonska (Vb) oraz Piotr Coblewski.

BISKUPIN, GOZDAWA I GNIEZNO NA SZLAKU WYCIECZKI PIĄTOKLASISTÓW (13-15 maja 2019 r.)

   Trzynastego maja uczniowie klas Vc i Ve wybrali się na wycieczkę do Biskupina, Gozdawy i Gniezna. Najpierw wyruszyliśmy do Biskupina, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne. Uczestniczyliśmy tam w dwóch lekcjach muzealnych. Chłopcy strzelali z luku, a dziewczęta robiły z miedzianych drucików pierścionki i zawieszki, które przypominały ozdoby z dawnych lat. Następnie pojechaliśmy do naszego pensjonatu w Gozdawie, gdzie zjedliśmy obiad i kolację. Po posiłku wybraliśmy się na spacer po okolicy. Drugi dzień spędziliśmy rekreacyjnie w Gozdawie; pływaliśmy w basenie, chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej, a dziewczęta zagrały w dwa ognie, wycieczkowicze rywalizowali też w konkurencjach sportowych. Wieczorem pojechaliśmy nietypowym pociągiem do Western City, gdzie strzelaliśmy z łuku, jeździliśmy konno i skakaliśmy na trampolinach. Zmęczeni, ale zadowoleni zjedliśmy pyszne kiełbaski z grilla. Kolejnego dnia po poludniu wyjechaliśmy do Gniezna. Zwiedziliśmy Katedrę Gnieźnieńską, byliśmy w Muzeum Początków Państwa Polskiego. Mieliśmy również czas na zakup pamiątek. Wycieczka bardzo nam się podobała, chętnie pojechalibyśmy jeszcze raz.
(Martyna Wionczek, Klaudia Lorek)

INSCENIZACJA "KŁAMCZUCHY" W WYKONANIU SZÓSTOKLASISTÓW (23 maja 2019 r.)

   Kłamstwo ma krótkie nogi. Przekonała się o tym Aniela Kowalik bohaterka książki „Kłamczucha” Małgorzaty Musierowicz. "Kłamczucha" jest typową powieścią młodzieżową, która ukazała się drukiem w 1979 roku. Wartości w niej zawarte są jednak tak uniwersalne i aktualne, że może po nią sięgnąć czytelnik w każdym wieku.
   "Kłamczucha" jest lekturą omawianą podczas lekcji języka polskiego w klasach szóstych. Aby zainteresować i zachęcić do przeczytania tej lektury przez inne osoby, uczniowie z klasy VIa pod opieką Lucyny Wocka-Mickiewicz podjęli próbę inscenizacji wybranych epizodów powieści.


"AKTYWNA TABLICA" - MIEDZYSZKOLNA WSPÓŁPRACA I DOSKONALENIE NAUCZYCIELI (22 maja 2019 r.)

   Zasadniczym zadaniem współczesnej szkoły jest rozwijanie kompetencji uczniów przygotowujących ich do życia w społeczeństwie informacyjnym. Rozwój tych umiejętności powinien dokonywać się w nowocześnie wyposażonej szkole. Dlatego głównym celem programu "Aktywna Tablica" - do którego należy białośliwska szkoła, jest rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli z zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK).
   W ramach tego rządowego programu powstała lokalna "międzyszkolna sieć współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu", którą tworzą: SP w Białośliwiu, SP w Miasteczku Krajeńskim, SP w Mościskach i SP w Czajczu. Celem tej współpracy jest wzajemne doskonalenie się i wymiana doświadczeń w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnej w bieżącej pracy z uczniami.


CYRK "SZOK" (21 maja 2019 r.)

   Żonglerka, ekwilibrystyka oraz magiczne sztuczki, to niektóre atrakcje pokazu w wykonaniu artystów cyrku "Szok". Najwięcej emocji wzbudził wąż, który okazał się bardzo przyjaznym gadem. Część widzów zdecydowała się go dotknąć, a nawet zapleść sobie na ramiona. Cyrkowcy nawiązali współpracę z widownią, angażowali również widzów do udziału w swoich pokazach. Chętni i odważni mogli więc spróbować swoich sił i umiejętności we wspólnym wykonywaniu cyrkowych pokazów.

NAGRODZONO UCZNIÓW Z NAJLEPSZYM WYNIKIEM W KONKURSIE "MATEMATYCZNY KANGUR"

   W marcu br. uczniowie brali udział w międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny". W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 70 białośliwskich uczniów, a nad jego przebiegiem czuwali nauczyciele matematyki: Gabriela Miedzińska, Justyna Heimann, Aleksandra Krauze i Marcin Załachowski.
   Podczas tegorocznych obchodów Dnia Patrona wręczono nagrody uczniom, którzy w szkole osiągnęli najlepsze wyniki. W tym roku szkolnym najlepsze miejsce w szkole osiągnęła Kornelia Piosik (129,75 pkt). Wyróżnienia natomiast przyznano uczniom: Wiktoria Góra, Natalia Piosik, Amelia Jurek, Marcelina Kusz, Martyna Ciesielska, Marcelina Ramusiewicz. Gratulujemy!!!

BYĆ JAK WIKTOR KAJA, CZYLI XVII DZIEŃ PATRONA SZKOŁY (17 maja 2019 r.)

   Każdego roku, właśnie w maju, miesiącu w którym cała przyroda budzi się do życia, obchodzimy w naszej szkole Dzień Patrona - powiedziała dyrektor Zofia Boć-Sosnowska rozpoczynając szkolną uroczystość. Imię patrona to dla całej społeczności szkolnej nie tylko powód do dumy, ale i ważne zobowiązanie, które powinno być inspiracją do podejmowania kolejnych działań. Posiadać Patrona to wielki zaszczyt, a postępować zgodnie z Jego przekonaniami to niełatwy obowiązek - zaakcentowała dyrektor szkoły.
   Wiktor Kaja - przedwojenny kierownik białośliwskiej szkoły został jej patronem w 2002 roku.

KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY

   Podczas uroczystości Dnia Patrona wręczono uczniom nagrody w corocznie organizowanym konkursie wiedzy o Wiktorze Kaji. Tegorocznymi zwycięzcami konkursu zostali: I m. Dobrosława Coblewska (5e), II m. Julia Rolbiecka (6a), III m. Florian Kozłowski. Nagrody uczniom wręczyli wójt gminy Białośliwie Krzysztof Rutkowski oraz przewodnicząca rady rodziców Ilona Gromotka. Wszystkim uczestnikom konkursu oraz zwycięzcom gratulujemy!

KONKURS PAPIESKI

   Tegoroczny konkurs plastyczny „Święty Jan Paweł II Przyjaciel Dzieci” spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów. Nagrody w konkursie wręczył wójt gminy Białośliwie Krzysztof Rutkowski oraz przewodnicząca rady rodziców Ilona Gromotka podczas szkolnych obchodów Dnia Patrona.
   W poszczególnych kategoriach klasowych nagrodzono: (klasy I-III) I m. Marcelina Ramusiewicz, II m. Karol Gorzuch, III m. Zofia Miedzińska, wyróżnienie Maksymilian Rusin; (klasy IV-VI) I m. Nikola Kajetańczyk, II m. Oliwia Łoś, III m. Katarzyna Bureta, wyróżnienie Wiktoria Czyż. Wszystkim uczestnikom konkursu oraz zwycięzcom gratulujemy!

WYCIECZKA DO PODANINA (16 maja 2019 r.)

   Kolejna grupa uczniów - tym razem z najmłodszych klas, wyjechała w nagrodę na wycieczkę. Byli to uczniowie, którzy w ramach akcji i współpracy szkoły z Kołem Łowieckim nr 16 "Bażant" w Białośliwiu zebrali w okresie jesiennym największą ilość kasztanów i żołędzi. Tym razem uczniowie udali się do Ośrodka Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Podanin, gdzie uczestniczyli między innymi w edukacyjnych zajęciach z zakresu wiedzy przyrodniczo-leśnej. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowały: Arleta Iwanowicz i Romualda Słodowicz.

SIÓDMOKLASIŚCI I ÓSMOKLASIŚCI W KARPACZU I PRADZE

   Karkonosze oraz najpiękniejsze zakątki Kotliny Jeleniogórskiej stały się celem kilkudniowej wycieczki krajoznawczej uczniów klas siódmych i ósmych. Mimo, że docelowym miejscem wycieczki stał się urokliwy i pięknie położony Karpacz, to w programie wyjazdu znalazł się również jednodniowy pobyt w czeskiej Pradze. Opiekę nad uczestnikami szkolnego wyjazdu sprawowali: Wojciech Kubiński, Dorota Świtała, Hanna Bogdańska oraz Ewa Rutkowska.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła