22-07-2019 13:57
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
BEZPIECZNA SZKOŁA
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
WICEMISTRZOWIE POWIATU PILSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ

   W czwartek - 10 maja, na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Pile odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej Chłopców. W turnieju wzięły udział 4 najlepsze drużyny wyłonione podczas wcześniejszych turniejów eliminacyjnych (SP nr 4 Piła, SP nr 11 Piła, SP Łobżenica i SP Białośliwie). Białośliwską szkołę reprezentowali: Bartłomiej Pająk, Fabian Burzyński, Marcin Drab, Michał Strojek, Bartosz Śliga, Igor Michalski, Kacper Wiśniewski, a za przygotowanie drużyny odpowiedzialny był nauczyciel wychowania fizycznego - Wojciech Kubiński. Drużyna wygrała 2 mecze, a w finale przegrała po wyrównanym spotkaniu 0:1, zdobywając tym samym srebrne medale.
   Dwa tygodnie wcześniej, na tym samym obiekcie, drużyna wygrała turniej organizowany przez stowarzyszenie LZS Piła pod nazwą „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, nie tracąc nawet bramki. Bartłomiej Pająk został wybrany - najlepszym bramkarzem zawodów, a Michał Strojek z czterema bramkami na koncie - najlepszym strzelcem turnieju.
(Wojciech Kubiński)


PIĘKNY CZŁOWIEK, PIĘKNA HISTORIA

   Jedenastego maja odbyło się w szkole spotkanie z panem Januszem Welędzikiem, pseudonim „Czarny”, który mając zaledwie czternaście lat, walczył w Powstaniu Warszawskim w zgrupowaniu Armii Krajowej „Chrobry II”. Niezwykłego gościa w imieniu uczniów uczestniczących w tym wydarzeniu serdecznie powitały szóstoklasistki: Agata Jankiewicz i Katarzyna Świtała. Ciekawą rozmowę z „Czarnym” poprowadziły uczennice szkoły a zarazem harcerki: Kornelia Piosik i Izabela Włodarek. Pan Janusz Walędzik chętnie odpowiadał na zadawane pytania, wspominał wydarzenia i emocje, które towarzyszyły mu podczas pierwszego dnia powstania, mówił o wartościach patriotycznych wyniesionych z rodzinnego domu, które wpłynęły na jego aktywny udział w tym zrywie niepodległościowym. Opowiadał zasłuchanym uczniom o codziennym powstańczym życiu, atmosferze panującej w oddziale, pomocy warszawiaków. W jego opowieści nie zabrakło też momentów trudnych, gdy wspominał okrucieństwo okupanta, z którym zetknął się wówczas jako nastoletni chłopiec, niewiele starszy od tych, którzy z ogromnym zaciekawieniem słuchali jego wspomnień. Pan Janusz Walędzik przedstawił historie najcenniejszych dla niego powstańczych pamiątek, zaprezentował zdjęcia z powstania, hełmy, repliki broni, przedmioty codziennego użytku związane z wojną. Mówił także o swoich emocjach, które przeżywał po upadku powstania, o tym, jak potoczyły się jego powojenne losy.
   Na zakończenie pan Janusz Walędzik wysłuchał piosenki pt. „Dziewczyna z granatem”, którą pięknie zaśpiewali i zagrali białośliwscy harcerze. Julia Helińska, uczennica klasy VIa, pożegnała niezwykłego gościa, wyrażając nadzieję, że młodzi białośliwianie na długo zapamiętają tę cenną lekcję historii.
   Ten niezwykły człowiek urzekł uczniów swą ogromną serdecznością, otwartością, bezpośredniością, przyjacielskim nastawieniem do młodzieży. Jeszcze długo po spotkaniu uczniowie chętnie z nim rozmawiali, pozowali do zdjęć i dopytywali o czasy powstania.

   Organizatorki spotkania, Marta Grzonkowska-Kopera, Hanna Dominiak, serdecznie dziękują przede wszystkim pomysłodawcom tego przedsięwzięcia: pani Eugenii Kozłowskiej, pani Annie Jabłońskiej oraz panu Wojciechowi Kozłowskiemu. Słowa podziękowania kierują także do uczennic klasy VIa: Julii Helińskiej, Agaty Jankiewicz, Kornelii Piosik, Katarzyny Świtały i Izabeli Włodarek za znakomicie poprowadzone spotkanie oraz do harcerzy z XXII Drużyny Harcerskiej „Kruki” za piękne zaprezentowanie się w trakcie spotkania i jego oprawę muzyczną. Organizatorki dziękują także panu Mirosławowi Wiśniewskiemu za udostępnienie fotelików oraz uczniom klasy III oddziałów gimnazjalnych: Jakubowi Skirzewskiemu, Hubertowi Włodarkowi i Zachariaszowi Zielonce za pomoc w przygotowaniu sali.
(Hanna Dominiak)

KONKURS UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA

  Każdy z nas pewnie kiedyś trzymał w ręku kostkę Rubika i próbował ją choć trochę ułożyć. Ile to radości i uznania dla samego siebie mają osoby, które są w stanie zestawić choć jedną ścianę w danym kolorze. A jak tu ułożyć drugą, żeby tej pierwszej nie zepsuć? Swoimi umiejętnościami w miniony czwartek mogły pochwalić się osoby, które przystąpiły do konkursu układania kostki Rubika 3x3x3. Każdy z uczestników na początku miał tak samo wymieszane kolory na kostce. Konkurs składał się z trzech prób, a zwycięzcą okazała się osoba, która uzyskała najkrótszy czas ułożenia kostki. Pierwsze miejsce zdobyła Julia Frieske z klasy III b gimnazjum, która uzyskała czas 1 min i 19 sekund. Na drugiej pozycji uplasowała się uczennica klasy VI b - Aleksandra Wydor z czasem 1 min i 43 sekundy, zaś trzecie miejsce zdobyła Katarzyna Bureta z klasy IV b - 2 min i 35 sekund. Na wyróżnienie zasługują także Zuzanna Rozpłoch (VI b) oraz Igor Rożek (IV a). Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Organizatorem konkursu był pan Marcin Załachowski.

KONKURS WIEDZY O KUCHNI NIEMIECKIEJ

  Dnia 7 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs wiedzy o kuchni niemieckiej. W konkursie wzięło udział 28 uczniów z klas gimnazjalnych, oraz uczniowie VII klasy szkoły podstawowej. Wiedza uczniów sprawdzana była za pomocą testu, z zakresu ogólnych wiadomości na temat kuchni niemieckiej. Test składał się z 23 pytań. Zwyciężczynią została uczennica klasy VII b Sylwia Lorek, która uzyskała 21 punktów. Na miejscu drugim uplasowały się ex equo cztery osoby: Klaudia Domalewska kl. VII b, Maria Krauze kl. VII a, Kinga Kowal kl. VII a, Martyna Mikołajczak kl. VII a, zdobywając po 20 punktów. Natomiast trzecie miejsce zajęła Monika Zalewska z klasy III b uzyskując 18 punktów. Konkurs przygotowała nauczycielka języka niemieckiego Edyta Murzyn.
  Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko przygotować pyszne potrawy i skosztować dań kuchni niemieckiej.

ILE WIEMY O BUDOWIE LUDZKIEGO CIAŁA? - SZKOLNY KONKURS

  "Tajemnice ciała ludzkiego" - pod takim tytułem odbył się 10 maja br. konkurs dotyczący zagadnień ludzkiej anatomii oraz zdrowego trybu życia. Do konkursu zgłosiło się wielu chętnych, którzy chcieli zmierzyć się z testem i sprawdzić swoją wiedzę - którą mogli zdobyć podczas zajęć biologii. Do rywalizacji przystąpiły 34 osoby, uczniowie z klas VII SP oraz z klas II i III oddziałów gimnazjalnych. Test konkursowy składał się z 24 zadań, głównie zamkniętych. Uczniowie po konkursie byli bardzo zadowoleni, teraz oczekują na dobre wyniki.
(Agnieszka Szulc)


PLAKAT INFORMACYJNY - XXV BIEG BOHATERÓW KRAJNY
SZKOLNY ETAP POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

  Już po raz X odbyły się eliminacje Powiatowego Konkursu Matematycznego, którego organizatorem jest Wydział Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile. Konkurs składa się z dwóch etapów i odbywa się w trzech kategoriach: klasy VII szkoły podstawowej, klasy II i III gimnazjum. Celem konkursu jest m.in.: podnoszenie jakości kształcenia i upowszechnianie wiedzy matematycznej, wyłonienie talentów matematycznych, a także nauka logicznego myślenia, kojarzenia faktów i stosowania zdobytej wiedzy do rozwiązywania problemów. Etap szkolny składał się z 25 zadań testowych, do których dołączono 8 odpowiedzi – z których tylko jedna jest poprawna. W białośliwskiej szkole do matematycznych zmagań przystąpiło 19 uczniów. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki i życzymy uczniom zakwalifikowania się do kolejnego etapu, który odbędzie się 29 maja w Pile.

UWAGA GIMNAZJALIŚCI - REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

  Zarządzeniem nr 110.1.6.2018 z dnia 30.01.2018 roku - Wielkopolski Kurator Oświaty ustalił terminarz postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadgimnazjalnych w województwie wielkopolskim. Zgodnie z jego postanowieniem rekrutacja odbywa się w terminie 14-30 marca 2018 roku. W tym okresie trzecioklasiści z oddziałów gimnazjalnych mogą złożyć podania do wybranych przez siebie szkół.

  Rekrutacja w powiecie pilskim na rok szkolny 2018/2019 odbywa się systemem elektronicznym, a rejestracja rozpocznie się 14 maja 2018 roku na stronie internetowej www.pila.edu.com.pl

PATRIOTYCZNIE, SPORTOWO, REKREACYJNIE

   Konkurs wiedzy o majowej konstytucji, patriotyczny collage, bieg przełajowy oraz klasowy wypoczynek i rekreacja w Parku Dworskim Raczyńskich – to szkolna oferta, która była skierowana do uczniów w przededniu majowych świąt.

  Tuż po oficjalnej części obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uczniowie wzięli udział w klasowych konkurencjach związanych z nadchodzącymi świętami. Dzieci i młodzież zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Do pierwszej należały klasy IV, drugą tworzyły klasy V-VI, a w skład trzeciej wchodziły klasy VII oraz oddziały gimnazjum.
   Pierwsza konkurencja polegała na poprawnym rozwiązaniu testu wiedzy o Konstytucji 3 Maja, okolicznościach jej uchwalenia, postanowień oraz osób zasłużonych w procesie jej tworzenia. W tej konkurencji w swoich kategoriach wiekowych najlepsze okazały się zespoły klas: IVe, Vb i IIIa.
  Sporo emocji wzbudził Bieg Młodego Polaka, który odbył się w Parku Dworskim Raczyńskich. Wśród dziewcząt w swoich kategoriach wiekowych najlepsze okazały się: Kamila Piosik z klasy IVd (I miejsce), Małgorzata Włodarek (II miejsce) oraz Dobrosława Coblewska (III miejsce) z klasy IVe. W następnej kategorii wiekowej I miejsce należało do Kornelii Piosik z klasy VIa, II miejsce zajęła Michalina Gieroś, a III miejsce przypadło Amelii Bartoszek z klasy Va. I miejsce w najstarszej kategorii wiekowej zajęła Maria Krauze z klasy VIIa, II - Zuzanna Król z klasy IIa, na trzecim miejscu uplasowała się Wiktoria Czyż z klasy VIIb. Wśród chłopców klas czwartych zwyciężył Adrian Grykier z klasy IVa, tuż za nim do mety przybiegł Dominik Korpal z klasy IVb oraz Mateusz Soleniewicz z klasy IVc. W drugim biegu najlepszy okazał się Bartosz Śliga z klasy VIb, II miejsce zajął Bartosz Pająk z klasy VIa, natomiast na trzecim miejscu uplasował się jego kolega z klasy - Marcin Drab. Wśród najstarszych chłopców najszybszy okazał się Tymoteusz Wotzka z klasy IIa, a kolejne miejsca na podium należały do chłopców z klasy IIIa - Dominika Pająka oraz Łukasza Panka.
  Podczas Biegu Młodego Polaka na deskach amfiteatru pozostali uczniowie tworzyli kolaż o tematyce patriotycznej. Wszystkie klasy znakomicie przygotowały się do zadania, wykazały się znajomością tematu oraz kreatywnością. Pomimo trudnego wyboru jury uznało, że wyróżnienie należy się klasom: IVa, VIb oraz IIb.
  Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, uczestnikom i kibicom dziękujemy za zaangażowanie i wspólne przeżywanie ważnych dla nas Polaków chwil. Inicjatorką wspólnego świętowania była nauczycielka wychowania fizycznego - Joanna Kowalska.
(Marta Grzonkowska-Kopera)

APEL W PRZEDEDNIU MAJOWYCH ŚWIĄT

  W przededniu majowych świąt - Święto Pracy (1 maja), Dzień Flagi Narodowej (2 maja), Święto Konstytucji (3 maja) - odbył się szkolny apel. Zanim uczniowie odśpiewali słowa hymnu „Mazurka Dąbrowskiego” wprowadzenia tematycznego dokonał wicedyrektor Wojciech Coblewski, który przybliżył rangę i znaczenie zbliżających się świąt. Te majowe święta można różnie rozumieć, interpretować, wykorzystywać i obchodzić – wspomniał wicedyrektor. Różnie to kiedyś bywało i różnie to dziś bywa. Ten majowy czas jest jednak niebywałą okazją do pokochania własnego kraju. Pokochajmy Polskę! Nie wstydźmy się okazywać tej miłości i przywiązania do przeszłości i tradycji, nie wstydźmy się mówić, myśleć i czuć po polsku! Następnie uczniowie wysłuchali okolicznościowego montażu słowno-muzycznego w wykonaniu drugoklasistów z oddziałów gimnazjalnych - pod opieką wychowawczyń Aleksandry Koniecznej i Agnieszki Szulc, który przybliżył okoliczności i znaczenie uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku.

KONKURSY, KONKURSY, KONKURSY...

   W ostatnich tygodniach odbyło się kilka szkolnych konkursów tematycznych, które spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. Okolicznościowy apel był okazją aby na forum społeczności szkolnej nagrodzić i wyróżnić uczniów, którzy zdobyli kolejne miejsca. Wszystkim nagrodzonym uczniom gratulujemy!

  W konkursie „Papieros niszczy” nagrodzono: kategoria klas IV-VII (praca indywidualna) - I m. Agata Jankiewicz, II m. Olivier Łukasik i Amelia Bartoszek, III m. Antoni Kozak i Wiktoria Góra; kategoria klas IV-VII (praca rodzinna) - I m. Dominik Korpal, II m. Aleksandra Wydor, III m. Julia Gorzuch; kategoria klas II-III gimnazjum – I m. Wiktoria Włodarek II m. Dominika Bartoszek. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Romualda Słodowicz.

  W konkursie ekologicznym „Drugie życie szkła” nagrodzono: kategoria klas I-III – I m. Karolina Bureta, II m. Ksenia Gwizdowska, III m. Iga Kubacka; kategoria klas IV-VI – I m. Mikołaj Dukiewicz, II m. Mateusz Bureta, III m. Antoni Kozak, wyróżnienie Cyprian Kubacki, kategoria klas VII i II-III gimnazjum – I m. Oliwia Ciepłuch. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Ewa Pawlak.

  W konkursie plastycznym „Kartka wielkanocna” nagrodzono: kategoria klas I-III – I m. Mikołaj Krauze, II m. Julia Ślawska, III m. Zofia Miedzińska, wyróżnienia: Wiktoria Paterek i Filip Bromberek; kategoria klas IV-VII – I m. Jakub Kubacki, II m. Zuzanna Boć, III m. Mikołaj Dukiewicz, wyróżnienia: Katarzyna Świtała i Jakub Murzyn. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Malwina Rzonska.

  W „Konkursie ortograficznym” w kategorii klas IV-VII nagrodzono: mistrzowie – Nikola Gacka, Katarzyna Świtała, Marcelina Kamińska, Jowita Frieske (nagrody zostaną wręczone podczas Dnia Patrona); wicemistrzowie – Kinga Suska, Jakub Michałek, Kamil Zalewski, Marcelina Kamińska; laureaci – Jakub Wyrobek, Nikola Kobylańska, Patrycja Nowak, Natalia Piosik, Olga Bogdańska. Konkurs przygotowały i przeprowadziły Hanna Bogdańska i Lucyna Wocka-Mickiewicz.

  Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła