21-05-2019 20:55
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
SIÓDMOKLASIŚCI PODJĘLI PRÓBĘ EGZAMINU ÓSMOKLASISTÓW

  W roku szkolnym 2018/2019 ósmoklasiści przystąpią po raz pierwszy do obowiązkowego zewnętrznego egzaminu, który będzie składał się z trzech testów: język polski, matematyka i język obcy. Docelowo od roku 2022 wszyscy ósmoklasiści przystąpią już do czterech pisemnych egzaminów (język polski, matematyka, język obcy, oraz jeden z wybranych przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia), które będą obejmowały wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych w klasach I-VIII. Wyniki tego egzaminu będą wykorzystywane jako kryteria w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

  Aby obecnym siódmoklasistom przybliżyć formę i zakres tego egzaminu przeprowadzono w dniach 10-12 kwietnia jego próbę. Wykorzystano w tym celu, dostosowane do zakresu wiedzy siódmoklasistów, próbne materiały egzaminacyjne przygotowane przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.KONKURS RECYTATORSKI - W KRAINIE WIERSZY...

  Dobór repertuaru, znajomość tekstu, tempo recytacji, dykcja, emisja głosu oraz ogólny wyraz artystyczny - to kryteria, które były brane pod uwagę w konkursie recytatorskim "W krainie wierszy Natalii Usenko i Danuty Wawiłow". W konkursowe szranki stanęło, po wcześniejszych klasowych eliminacjach, aż 21 uczniów z klas I-III. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze z wielkim zaangażowaniem i urokiem artystycznym, dlatego jury miało spory problem z wyłonieniem i wyróżnieniem najlepszych recytatorów. Ostatecznie w konkursie kolejne miejsca przyznano: I m. Iga Kubacka, II m. Julia Wyrobek, III m. Wiktoria Domalewska. Wyróżnieniami uhonorowano natomiast recytacje uczniów: Zofia Borecka, Bartłomiej Kozak, Marcelina Ramusiewicz, Maja Słomka, Oliwia Bureta, Zofia Jasinska, Antonina Coblewska, Zofia Miedzińska, Igor Saturski, Filip Lewandowski. Swoją nagrodę przyznała również licznie zgromadzona publiczność, która wyróżniła Igę Kubacką. Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej - Mariola Rosa i Monika Koczorowska. Wszystkim uczniom gratulujemy!

"1939-1945. WOJENNE LOSY POLSKI I POLAKÓW" - SZKOLNE ELIMINACJE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

  Wzorem lat ubiegłych Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu ogłosiło konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych zatytułowany: „1939-1945. Wojenne losy Polski i Polaków”. Jego celem jest poszerzenie wiedzy uczniów o historii Polski oraz kształtowanie świadomości patriotycznej młodego pokolenia.

  W szkolnym etapie konkursu wzięło udział dziesięcioro uczniów. Najmłodszym uczestnikiem był czwartoklasista Jan Bartoszek. On i pozostali uczniowie wykazali się szeroką wiedzą na temat: przebiegu kampanii wrześniowej, życia Polaków pod okupacją niemiecką, zbrodni katyńskiej, powstania warszawskiego czy udziału Polaków w walkach na frontach II wojny światowej.

  Wśród uczestników najlepszy okazał się Maciej Woźniak z klasy VIIb, II miejsce zajęła Kornelia Piosik z klasy VIa, natomiast III miejsce przypadło Jakubowi Michałkowi z klasy VIb. Na wyróżnienie zasłużyły również uczennice klasy VIa: Katarzyna Świtała oraz Izabella Włodarek.

  Serdecznie dziękuję uczestnikom za przygotowanie się do tego konkursy i wykazanie się wysokim poziomem wiedzy.
(Marta Grzonkowska-Kopera)

ZEBRANO 13 LITRÓW KRWI

  To był wspaniały i wartościowy dzień! Pełen oddania, solidarności, miłości, czasami przezwyciężania własnego strachu. Dzięki zaangażowaniu białośliwskich gimnazjalistek - Amelii, Natalii, Luizy, Julii, Weroniki i Aleksandry oraz opiekuna - Agnieszki Szulc odbyła się bardzo udana akcja poboru krwi, którą przeprowadzono w ramach projektu edukacyjnego „Czy w naszej gminie są krwiodawcy?”. Poboru krwi dokonali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że w naszej gminie są krwiodawcy - gdyż do oddania krwi zgłosiło się aż 41 osób. Czasami z różnych powodów nie wszyscy chętni zostają zakwalifikowani do donacji. W sumie zebraliśmy ponad 13 litrów krwi, gdzie 29 dawców ofiarowało cząstkę samych siebie. Warto zaznaczyć, że wśród ofiarodawców było 16 kobiet, które po raz pierwszy uczestniczyły w zbiórce krwi.

  Dziękujemy wszystkim osobom, które miały swój bezpośredni udział w tej cennej akcji. Wyrażamy również podziękowanie Natalii Michalskiej – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białośliwiu za udostępnienie pomieszczeń.
(Agnieszka Szulc)

MOBILNE PLANETARIUM W SZKOLE

  W dniach 9-10 kwietnia uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w seansie astronomicznym, który pozwala zabrać widzów w najodleglejsze zakątki kosmosu. Dzięki mobilnemu planetarium, które jest nowoczesnym narzędziem edukacyjnym, uczniowie obejrzeli dostosowane do poziomu grup wiekowych i klas pokazy nieba. Seans w planetarium jest ciekawym uzupełnieniem wiedzy dydaktycznej i zagadnień z zakresu astronomii omawianych na lekcjach nauczania zintegrowanego, przyrody oraz geografii.

AKCJA POBORU KRWI W BIAŁOŚLIWIU

  W ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Czy w naszej gminie są krwiodawcy?” uczennice oddziałów gimnazjalnych wraz z opiekunką projektu Agnieszką Szulc są współorganizatorkami akcji poboru krwi, którą w formie stacjonarnej przeprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania. Akcja poboru krwi zostanie przeprowadzona w poniedziałek – 9 kwietnia, w godz. 9.00-14.00, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Białośliwiu.

  Krew ludzka to płynna tkanka ustrojowa, której mimo dużego postępu medycyny nie udało się jeszcze zastąpić żadną inną substancją. Krew od zawsze była i jest symbolem życia, poświęcenia, bohaterstwa. Tylko ludzie zdrowi i wrażliwi są jedynym źródłem krwi - taką osobą na pewno jesteś Ty. Oddając krew i osocze ratujesz zagrożone życie. Wartość krwi doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia. Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości. Krew mogą oddać wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-65 lat. Do oddania krwi należy zgłosić się z dowodem tożsamości.
(źródło: www.rckik.poznan.pl)


ŻYCZENIA WIELKANOCNE
WIELKANOCNE STROJNE JAJO - ŚWIĄTECZNY KONKURS PLASTYCZNY

  Po raz kolejny białośliwscy uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „Wielkanocne Strojne Jajo”, którego organizatorem na etapie szkolnym były nauczycielki: E.Rutkowska, M.Częstochowska oraz M.Mielnik. Do tego etapu zgłoszono około 80 uczniowskich prac, spośród których nagrodzono: (klasy 1-3) J.Korpal, Z.Jasińska, M.Rusin, Sz.Częstochowski, M.Jurek, K.Gorzuch, M.Maślanka; (klasy 4-6) V.Konieczna, W.Wiśniewska, J.Gorzuch, Z.Rozpłoch, N.Kajetańczyk, K.Świtała, K.Murzyn, I.Wesołowski; (klasy 7 i 2-3G) M.Śliga, A.Osendowska, M.Beim. Oprócz nagrodzonych prac, do etapu powiatowego zakwalifikowano również prace: M.Modraka, K.Gwizdowskiej, O.Graszka, B.Grabowskiego.

  Na etap powiatowy konkursu, którego X edycja odbyła się w Gminnym Centrum Kultury w Łobżenicy, wpłynęło ponad 230 prac z Łobżenicy, Wiktorówka, Wysokiej, Mościsk, Fanianowa, Kotunia, Falmierowa, Dźwierszna oraz Białośliwia. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się w poniedziałek 26 marca w GCK w Łobżenicy. Spośród białośliwskich uczniów nagrodzono tam prace: (klasy 1-3) Z.Jasińska, J.Korpal, Sz.Częstochowski; (klasy 4-6) K.Świtała, A.Kryska, (klasy 7 i 2-3G) M.Beim.

  Wszystkim nagrodzonym na etapie szkolnym i powiatowym – gratulujemy!


PODZIĘKOWANIE
KONKURS WIEDZY O PATRONIE ROZSTRZYGNIĘTY

  W ostatnich dniach odbył się szkolny konkurs „Wiktor Kaja – patron szkoły i powstaniec wielkopolski”. Organizatorem tego corocznego konkursu wiedzy był nauczyciel historii Piotr Coblewski. Rozdanie nagród nastąpi podczas majowego święta patrona szkoły. Wszystkim nagrodzonym uczniom – gratulujemy!


NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ!

  W ramach działalności profilaktycznej i realizowanego programu edukacji antytytoniowej uczniowie klas III szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie „Nie pal przy mnie, proszę”, który przeprowadziła Romualda Słodowicz. Realizowany program miał na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których osoby palą przy nich papierosy. W konkursie nagrodzono - Marta Bartczak, Karolina Jiers, Filip Kotwiński, Zuzanna Bogdańska; wyróżniono - Celina Paliwoda, Aleksandra Kaczmarek, Adrian Ida, Nela Frąckowiak, Igor Saturski, Maja Słomka, Kacper Zdrenka, Iga Kubacka. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym trzecioklasistom – gratulujemy!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła