06-08-2020 11:50
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
BEZPIECZNA SZKOŁA
PROJEKT DIGITAL KIDS
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
TERMINY FERII ZIMOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Źródło mapy: https://news.edubaza.pl/s/1777/80052-Ferie-2019-terminy-ferii-zimowych-w-roku-szkolnym-20182019.htm
WYWIADÓWKA SEMESTRALNA
"CHEMICZNE CZARY - MARY, NIE DO WIARY" (4 stycznia 2019 r.)

   Białośliwscy uczniowie uczestniczyli w niecodziennych i atrakcyjnych zajęciach - „Chemiczne Czary – Mary, nie do wiary”. Pokaz interesujących doświadczeń z dziedziny chemii, fizyki i przyrody przeprowadził Kamil Marzec z grupy „Atomowi Naukowcy”. Uczniowie mogli obejrzeć wiele barwnych i widowiskowych eksperymentów chemicznych. Ochotnicy mogli również wziąć udział w doświadczeniach: m.in. stworzyć małą chmurę w butelce, sprawdzić jak zmienia się głos na skutek działania helu lub wytworzyć dym z użyciem ciekłego azotu. Po zajęciach wszyscy byli bardzo zadowoleni i pełni wrażeń. Spotkanie pozwoliło uczniom odświeżyć dotychczasową wiedzę dotyczącą prezentowanych dziedzin, dowiedzieć się czegoś nowego i doświadczalnie poznać otaczające nas siły i zjawiska.

KONKURS NA LOGO-ZNACZEK ROZSTRZYGNIĘTY (4 stycznia 2019 r.)

   Jednym z wielu szkolnych przedsięwzięć związanych z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego był zorganizowany konkurs plastyczny. Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu w dowolnej technice loga-znaczka, które będzie upamiętniało "100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918-1919". Oprócz nagród przewidziano, że zwycięskie loga-znaczki zostaną umieszczone na okolicznościowych pudełkach od zapałek. Konkurs zorganizowali nauczyciele historii: Marta Grzonkowska-Kopera i Piotr Coblewski.
   W konkursie nagrodzono i wyróżniono następujących uczniów: I miejsce - Dobrosława Coblewska, II miejsce - Wiktoria Góra, III miejsce - Katarzyna Świtała, wyróżnienia - Kamil Wala, Antonina Coblewska, Daniel Nowak, Bartosz Pająk, Michał Skirzewski.
Gratulujemy!

PAMIĘTALI O WYDARZENIACH POWSTAŃCZYCH SPRZED STU LAT (4 stycznia 2019 r.)

   100. lat temu – w sobotę 4 stycznia 1919 roku, gdy w Wielkopolsce od kilku dni trwało powstanie, białośliwski oddział dowodzony przez Franciszka Bruskiego rozpoczął swoje działania i przejął od Niemców najważniejsze punkty w miejscowości. Był to pierwszy dzień, kiedy po ponad stu latach pruskiej niewoli Białośliwie znów znalazło się w rękach polskich. W 2013 roku wydarzenia te zostały upamiętnione okolicznościową tablicą wraz z kamieniem, który ustawiono na skraju białośliwskiego parku. Na tablicy umieszczono napis: „Powstańcom Wielkopolskim z Białośliwia, którzy 4 stycznia 1919 roku przywrócili tu Ojczyznę. Wdzięczni Rodacy”.
   W rocznicę tego wydarzenia – 4 stycznia 2019 roku delegacje: władz samorządowych Gminy Białośliwie, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Szkoły Podstawowej im. Wiktora Kaji złożyły pod tablicą kwiaty i zapaliły znicze.

PATRIOTYCZNIE, ŚWIĄTECZNIE, WZRUSZAJĄCO (3 stycznia 2019 r.)

   Kolejny raz w szkolnej świetlicy odbyło się świąteczne spotkanie emerytowanych pracowników oświaty. Przybyłych gości powitała dyrektor szkoły Zofia Boć-Sosnowska. Uczniowie klasy Vd i IIIb gimnazjum zaprezentowali patriotyczne jasełka, nawiązujące do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego. W krótkim wstępie Justyna Kromulska przywołała słowa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który podczas uroczystości w Poznaniu powiedział, że: ,,Powstanie Wielkopolskie było i jest fundatorem niepodległej i odrodzonej Polski. Nie byłoby II Rzeczypospolitej, w jej ostatecznym kształcie, gdyby nie determinacja, bohaterstwo, ale i praca Wielkopolan”. Goście usłyszeli piękne wiersze, patriotyczne kolędy i inne pieśni, które wszystkich wzruszyły i rozrzewniły. Obecnych obdarowano również upominkiem, była to okolicznościowe pudełko zapałek z konkursowym logo upamiętniającym rocznicę wybuchu powstania. Dziękując za występ i składając zebranym świąteczne życzenia dyrektor Zofia Boć-Sosnowska zwróciła uwagę na aspekt wychowania młodego pokolenia i szacunku dla Ojczyzny - Matki. Po części oficjalnej, przy kawie i ciastku wszyscy śpiewali piękne, polskie kolędy.
(Justyna Kromulska)


PASOWANIE NA ŚWIETLIKA (4 grudnia 2018 r.)
RADA RODZICÓW ZAPRASZA NA ZABAWĘ KARNOWAŁOWĄ
100. ROCZNICA WYDARZEŃ POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO W BIAŁOŚLIWIU
PODZIĘKOWANIE DLA SZKOŁY W BIAŁOŚLIWIU ZA UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI "KARTKA DLA RODAKA"
100. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO
POKAZALI ŚWIATU, ŻE TU JEST POLSKA!
>
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła