27-05-2020 03:45
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
BEZPIECZNA SZKOŁA
PROJEKT DIGITAL KIDS
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
PAMIĘTALI O WYDARZENIACH POWSTAŃCZYCH SPRZED STU LAT (4 stycznia 2019 r.)

   100. lat temu – w sobotę 4 stycznia 1919 roku, gdy w Wielkopolsce od kilku dni trwało powstanie, białośliwski oddział dowodzony przez Franciszka Bruskiego rozpoczął swoje działania i przejął od Niemców najważniejsze punkty w miejscowości. Był to pierwszy dzień, kiedy po ponad stu latach pruskiej niewoli Białośliwie znów znalazło się w rękach polskich. W 2013 roku wydarzenia te zostały upamiętnione okolicznościową tablicą wraz z kamieniem, który ustawiono na skraju białośliwskiego parku. Na tablicy umieszczono napis: „Powstańcom Wielkopolskim z Białośliwia, którzy 4 stycznia 1919 roku przywrócili tu Ojczyznę. Wdzięczni Rodacy”.
   W rocznicę tego wydarzenia – 4 stycznia 2019 roku delegacje: władz samorządowych Gminy Białośliwie, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Szkoły Podstawowej im. Wiktora Kaji złożyły pod tablicą kwiaty i zapaliły znicze.

PATRIOTYCZNIE, ŚWIĄTECZNIE, WZRUSZAJĄCO (3 stycznia 2019 r.)

   Kolejny raz w szkolnej świetlicy odbyło się świąteczne spotkanie emerytowanych pracowników oświaty. Przybyłych gości powitała dyrektor szkoły Zofia Boć-Sosnowska. Uczniowie klasy Vd i IIIb gimnazjum zaprezentowali patriotyczne jasełka, nawiązujące do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego. W krótkim wstępie Justyna Kromulska przywołała słowa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który podczas uroczystości w Poznaniu powiedział, że: ,,Powstanie Wielkopolskie było i jest fundatorem niepodległej i odrodzonej Polski. Nie byłoby II Rzeczypospolitej, w jej ostatecznym kształcie, gdyby nie determinacja, bohaterstwo, ale i praca Wielkopolan”. Goście usłyszeli piękne wiersze, patriotyczne kolędy i inne pieśni, które wszystkich wzruszyły i rozrzewniły. Obecnych obdarowano również upominkiem, była to okolicznościowe pudełko zapałek z konkursowym logo upamiętniającym rocznicę wybuchu powstania. Dziękując za występ i składając zebranym świąteczne życzenia dyrektor Zofia Boć-Sosnowska zwróciła uwagę na aspekt wychowania młodego pokolenia i szacunku dla Ojczyzny - Matki. Po części oficjalnej, przy kawie i ciastku wszyscy śpiewali piękne, polskie kolędy.
(Justyna Kromulska)


PASOWANIE NA ŚWIETLIKA (4 grudnia 2018 r.)
RADA RODZICÓW ZAPRASZA NA ZABAWĘ KARNOWAŁOWĄ
100. ROCZNICA WYDARZEŃ POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO W BIAŁOŚLIWIU
PODZIĘKOWANIE DLA SZKOŁY W BIAŁOŚLIWIU ZA UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI "KARTKA DLA RODAKA"
100. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO
POKAZALI ŚWIATU, ŻE TU JEST POLSKA!
>
ŻYCZENIA
"BÓG SIĘ RODZI - WOLNOŚĆ DLA POLSKI NADCHODZI", CZYLI PATRIOTYCZNE JASEŁKA (21 grudnia 2018 r.)

   Zbliżamy się do końca roku 2018. Jest to rok szczególny, bo obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie byłoby Polski, gdyby nie ci, którzy ją budowali: chrześcijańscy władcy, rycerstwo, szlachta i prosty lud przywiązany do Boga i swej ziemi. Nie byłoby Polski, gdyby nie wiara Polaków, którzy zanosili swe prośby do Boga i dziękczynienia za wolność, która jest nam nie tylko dana, ale i zadana - jak mówił Święty Jan Paweł II.
   Uczniowie klas Vd i IIIb gimnazjum przygotowali patriotyczne jasełka zatytułowane "Bóg się rodzi - wolność dla Polski nadchodzi". Przedstawione jasełka ukazały, że w tradycji polskiej wielu znakomitych królów, dowódców, żołnierzy i Polaków pielgrzymowało do Matki Boskiej Częstochowskiej, klękało u żłóbka Jezusa, by zanosić tam swe prośby o wolną Polskę i dziękować za odzyskaną niepodległość. Mogliśmy zobaczyć królów Kazimierza Wielkiego, Władysława Jagiełłę, Jana Kazimierza, Jana III Sobieskiego, księdza Piotra Skargę, przeora Jasnej Góry Augustyna Kordeckiego, którzy polecali ojczyznę i Polaków Bożej opiece. Barwne stroje, różnorodne rekwizyty, oprawa muzyczna i prezentacja multimedialna dopełniły przedstawienie. Jasełka przygotowały Justyna Kromulska, Hanna Dominiak i Malwina Rzonska. W drugiej części spotkania wysłuchaliśmy również koncertu kolęd w wykonaniu chóru szkolnego oraz solistek, pod kierunkiem Małgorzaty Częstochowskiej. Na zakończenie przedświątecznego spotkania głos zabrała dyrektor szkoły - Zofia Boć-Sosnowska, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.
(Justyna Kromulska)NAGRODZONO ZESPOŁY UCZNIOWSKIE ZA SPOT FILMOWY - "PRZEMOC-NIEMOC"

   Rozstrzygnięto konkurs na spot filmowy pt. "Przemoc-Niemoc", którego organizatorem był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Białośliwiu. Konkurs skierowany był do uczniów białośliwskich klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum. Przedmiotem konkursu było wykonanie spotu filmowego dotyczącego zagadnień związanych ze zjawiskiem przemocy oraz profilaktyki. Nagrody dla zwycięzców konkursu zostały sfinansowane ze środków Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białośliwiu. Wręczenie nagród oraz dyplomów zwycięskim zespołom dokonali podczas okolicznościowego apelu szkolnego: kierownik GOPS w Białośliwiu - Paulina Furman, dzielnicowy - Tomasz Pawłowski, zastępca wójta - Renata Sieczka.
   Laureaci konkursu:
I miejsce – klasa VIII A (SP) – opiekun Hanna Bogdańska,
II miejsce – klasa III B (G) – opiekun Aleksandra Konieczna,
III miejsce – klasa III A (G) – opiekun Agnieszka Szulc,
IV miejsce – klasa VIII B (SP) – opiekun Lucyna Wocka-Mickiewicz.
GRATULUJEMY!


DAR SERCA - ZAMIAST ŚWIĄTECZNYCH PREZENTÓW I NAGRODY WSPOMOGLI SARĘ W LECZENIU

   Uczniowie z klasy IIIa (oddział gimnazjalny) oraz klasy VIIIa (szkoła podstawowa) w ostatni przedświąteczny szkolny dzień wykazali się piękną inicjatywą i postawą - DAREM SERCA. Zamiast robienia sobie wzajemnych klasowych prezentów (IIIa) oraz korzyści z otrzymanej finansowej nagrody w konkursie na spot filmowy (VIIIa) zrezygnowali z przyjemności i wszystkie fundusze przeznaczyli na leczenie Sary Popielarskiej z Nieżychowa (gm. Białośliwie). Zebraną wspólnie kwotę wpłacono na konto bankowe Fundacji Złotowianka ze wskazaniem na leczenie Sary.
BRAWO! JESTEŚMY Z WAS DUMNI!


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła