Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
10-12-2022 00:21
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA PEDAGOGICZNA
WYCHOWAWCY KLAS
DOKUMENTY SZKOLNE
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
KALENDARIUM SZKOLNE
BEZPIECZNA SZKOŁA
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA-PRZETARGI
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
RODO - INFORMACJE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
"BUM, TRACH, BACH" – KONCERT ORKIESTRY KAMERALNEJ (16 listopada 2022 r.)

   Uczniowie młodszych klas uczestniczyli w wydarzeniu muzycznym, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Białośliwiu. Na scenie wystąpiła mała orkiestra kameralna Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, pod batutą Grzegorza Wierusa. Możliwość spotkania z instrumentami, muzyką i utalentowanymi artystami była nie lada gratką dla każdego miłośnika muzyki. Wszystkich uczestników tego muzycznego spotkania powitał wójt gminy Białośliwie – Krzysztof Rutkowski, oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Natalia Michalska. Białośliwski koncert odbył się w ramach programu „Kultura w drodze”.

brum koncert1.JPG
RÓŻOWA SKRZYNECZKA (15 listopada 2022 r.)

   Jest radość, jest moc! Na mapie Różowych Skrzyneczek pojawiła się nasza szkoła, a w łazienkach uczniowskich zawisły skrzyneczki. Chcemy, by uczennice miały zapewniony komfort w czasie pobytu w szkole, by mogły przebywać w niej bez obaw, że pierwsza menstruacyjna przygoda zaskoczy je podczas zajęć, czy w czasie przerwy, z dala od domu. Dzisiejszym spotkaniom w grupach towarzyszyła ciekawość, otwartość i radość. Takie dni bardzo lubimy.
   Dziękujemy Fundacji Różowa Skrzyneczka za piękną inicjatywę, dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe.

rozowa skrzyneczka0 2022.jpg
"SZKOŁA PAMIĘTA" - DYPLOM I PODZIĘKOWANIE (14 listopada 2022 r.)

   Szkoła Podstawowa w Białośliwiu była jedną z 11274 szkół, które włączyły się do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki – „Szkoła pamięta”. Jej celem było zwrócenie uwagi młodym ludziom na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W tym celu uczniowie odwiedzali lokalne miejsca pamięci i cmentarze, poznawali wydarzenia oraz osoby, które zapisały się w historii – tej ogólnonarodowej i regionalnej.

szkola pamieta2022 dyplom ministra.JPG
KIBICOWANIE I SIATKARSKIE EMOCJE (10 listopada 2022 r.)

   W czwartek 10 listopada dziewczęta klas 4-6, uczestniczące w programie „Szkolny Klub Sportowy” realizowanym w naszej szkole, mogły zobaczyć na żywo mecz piłki siatkowej. Spotkanie siatkarzy TSK „Orzeł” Osiek i UKS SMS „Joker” Piła miało miejsce w Osieku n/Notecią. Uczennice miały możliwość zobaczyć bardzo wyrównane i pełne emocji widowisko sportowe, które zakończyło się po 5-setowej walce wynikiem 3:2 dla miejscowego „Orzełka”. Celem wyjazdu było kształtowanie właściwej postawy kibica sportowego, propagowanie aktywnych i ciekawych form spędzania wolnego czasu, ale przede wszystkim doskonalenie swoich umiejętności poprzez obserwację zawodników w grze.
   Pomysłodawcą i organizatorem wyjazdu był nauczyciel wychowania fizycznego Wojciech Kubiński, a opiekę nad uczennicami sprawowali również nauczyciele Daria Zych-Kubińska i Piotr Kadecki.

mecz osiek 0 2022.jpg

NIEPODLEGŁOŚCIOWY TURNIEJ BADMINTONA (10 listopada 2022 r.)

   W dniu 10 listopada, w szkolnej hali sportowej, odbył się z okazji Narodowego Święta Niepodległości - „Turniej Badmintona”, w którym wzięło udział 42 zawodników.
   W wyniku przeprowadzonych sportowych rozgrywek kolejne miejsca, w poszczególnych kategoriach, zdobyli uczniowie:
- klasy 4-6 (dziewczęta): 1. m. Łaźniak Julia, 2. m. Słysz Julia, 3. m. Heimann Aleksandra
- klasy 7-8 (dziewczęta): 1. m. Pinkowska Maja, 2. m. Frąckowiak Nela, 3. m. Gzylkowiak Gabriela
- klasy 4-6 (chłopcy): 1. m. Kacprzak Jakub, 2. m. Kożuchin Kamil, 3. m. Wiśniewski Oskar
- klasy 7-8 (chłopcy): 1. m. Błaszczyk Tobiasz, 2. m. Modrak Mikołaj, 3. m. Kulka Bartosz
   Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki od Uczniowskiego Klubu Sportowego „Iskra” przy Szkole Podstawowej im. Wiktora Kaji w Białośliwiu. Nagrody zostały zakupione dzięki dotacji otrzymanej na działalność sportową z Gminy Białośliwie, którą reprezentował Wójt Gminy Krzysztof Rutkowski.

badmintona turniej niepodlegla0 2022.jpg

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W BIAŁOŚLIWIU (11 listopada 2022 r.)

   Uczestniczyliśmy w białośliwskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uczczono je odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” oraz podniesieniem flagi państwowej na masz, który ustawiony został przed Urzędem Gminy. Zwieńczeniem wydarzenia stała się Msza św., odprawiona w intencji Ojczyzny w miejscowym kościele parafialnym, oraz złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej.

urzad gminy flaga niepodleglosc1 2022.jpg
BOHATEROWIE NIEPODLEGŁOŚCI (10 listopada 2022 r.)

   W przededniu 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, białośliwscy uczniowie spotkali się na okolicznościowym apelu szkolnym. Podczas uroczystego spotkania zaprezentowano montaż słowno-muzyczny „Bohaterowie Niepodległości”, ukazujący postacie historyczne związane z okresem czynu niepodległościowego. Wśród prezentowanych bohaterów można było zobaczyć wojskowych, polityków, dyplomatów oraz twórców kultury, którzy swoim zaangażowaniem i działalnością przyczynili się do zrzucenia zaborczego jarzma niewoli. Prezentację poprzedziło odśpiewanie hymnu narodowego – „Mazurka Dąbrowskiego”, który dumnie i donośnie wybrzmiał w wykonaniu całej społeczności szkolnej. Okolicznościowe słowo wstępne wygłosiła również dyrektor szkoły Jolanta Lubińska, która zwróciła uwagę na ważność Narodowego Święta Niepodległości oraz znaczenia i wartości jaką jest wolność w dziejach narodu i państwa polskiego. Zaprezentował się również chórek szkolny, który wykonał kilka utworów o charakterze patriotycznym.
   Program, w którym zaprezentowali się uczniowie z klas V-VIII, przygotowali nauczyciele: Hanna Bogdańska, Małgorzata Częstochowska, Piotr Coblewski, Wojciech Coblewski.

listopadA 0 2022.JPG
KOTYLIONY NARODOWE OD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO (10 listopada 2022 r.)

   Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego przygotowano kotyliony narodowe, które zostały wręczone uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Dodatkowym uświetnieniem nadchodzącego Narodowego Święta Niepodległości było również przedsięwzięcie uczniów polegające na wręczaniu na ulicy mieszkańcom Białośliwia oraz pracownikom miejscowych instytucji i urzędów okolicznościowych kotylionów i życzeń. Przedstawiciele samorządu odwiedzili w tym celu m.in.: Gminny Ośrodek Kultury, Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Nadnotecki Bank Spółdzielczy oraz Posterunek Policji. Wszystko odbywało się w doniosłym i świątecznym nastroju. Uczniowie przebrani w stroje z epoki zrobili duże wrażenie na wielu osobach, które z wielkim podziwem i zainteresowaniem im się przyglądały. Wszyscy obdarowani z radością przypinali sobie biało-czerwone rozetki do swoich ubrań.

kotylionyN 0 2022.JPG
WRĘCZONO NAGRODY KONKURSOWE (10 listopada 2022 r.)

    Okolicznościowy apel szkolny był okazją do podsumowania i wręczenia uczniom nagród konkursowych. W ostatnim czasie odbyły się w szole m.in.: konkurs plastyczno-techniczny „Najpiękniejszy różaniec” organizowany przez Karola Ramusiewicz oraz konkursy biblioteczne „Pięknie koloruję”, „Figury z książek” oraz „Biblioteka w przyszłości” organizowane przez Ewę Ziarnik. Nagrody, w towarzystwie organizatorów, wręczyła uhonorowanym uczniom dyrektor szkoły Jolanta Lubińska.

a konkurs 1 2022.JPG


ROGALE ŚWIĘTOMARCIŃSKIE (10 listopada 2022 r.)

   W przededniu imienin Świętego Marcina, w szkole pojawiły się stoiska z rogalami świętomarcińskimi. Już po raz kolejny, z inicjatywy Rady Rodziców, uczniowie mieli okazję skosztować smakowitych tradycyjnych rogali. Wypiekane są z one w kształcie podkowy z ciasta półfrancuskiego, a wypełnione nadzieniem z mielonego białego maku oraz bakalii. Po wyjęciu z pieca rogale są obficie lukrowane i na sam koniec dekorowane orzechami. Jest to tradycyjny wypiek przygotowywany 11 listopada w Poznaniu oraz innych częściach Wielkopolski.

rogale marcina0 2022.JPG
ŚNIADANIE DAJE MOC (8 listopada 2022 r.)

   „Śniadanie daje moc” to coroczna akcja mająca na celu uświadomienie uczniom ważności i znaczenia spożywania śniadania w szkole. Polegała ona na zorganizowaniu w klasie wspólnego, zdrowego śniadania. We wszystkich klasach uczniowie tworzyli kolorowe i smakowite kanapki z przyniesionych z domu produktów.
    Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

sniadanie1 2022 moc.jpg
DRUGOKLASIŚCI I TRZECIOKLASIŚCI W TEATRZE (2 listopada 2022 r.)

   W dniu 2 listopada uczniowie klas drugich i trzecich byli w Regionalnym Centrum Kultury w Pile, gdzie oglądali spektakl teatralny pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Bogata scenografia i efekty specjalne zastosowane w przedstawieniu oraz znakomita gra aktorów z Krakowa sprawiły, że uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali spektakl.

teatr pila wyjazd2022.jpg
SZKOLNE ETAPY WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH (7 listopada 2022 r.)

   Przełom października i listopada to czas przeprowadzania szkolnych etapów wojewódzkich konkursów przedmiotowych, których corocznym organizatorem jest Wielkopolski Kurator Oświaty. Konkursy przeprowadzane są na trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Również w bieżącym roku szkolnym, zainteresowani uczniowie, przystąpili do konkursów z poszczególnych przedmiotów.

konkursy przedmiotowe 2022r.jpg
NA PRZERWIE W NASZEJ SZKOLE FAJNIE JEST !!! (7 listopada 2022 r.)
przerwaA szkola 2022.jpg

Foto: Jolanta Lubińska
EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA (10-14 października 2022 r.)

   W dniach 10-14 października uczniowie po raz kolejny przyłączyli się do akcji Code Week 2022, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania. W tym szczególnym czasie w ciekawy i interesujący sposób promowana i popularyzowana była kreatywność programowania, umiejętności cyfrowe oraz współpraca w działaniach związanych z technologią. Uczniowie uświadamiali sobie korzyści, jakie już od najmłodszych lat płyną z nauki kodowania. Na lekcjach informatyki programowano grę z Minecraftem, a na jej zakończenie uczestnicy otrzymali okolicznościowe certyfikaty.
Anita Kocunik

tydzien kodowania1 2022.jpg

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk