Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
28-05-2023 22:09
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA PEDAGOGICZNA
WYCHOWAWCY KLAS
DOKUMENTY SZKOLNE
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
KALENDARIUM SZKOLNE
BEZPIECZNA SZKOŁA
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA-PRZETARGI
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
RODO - INFORMACJE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
W ŚWIETLICY SZKOLNEJ ROZMAWIALI O SEGREGACJI ŚMIECI (10 maja 2023 r.)

   Szkolna świetlica włączyła się do obchodów Dnia Ziemi. W ramach projektu „Z ekologią na Ty” wychowawcy świetlicy przeprowadzili z dziećmi zajęcia poświęcone segregacji śmieci. Dzieci dowiedziały się, do czego służą różne kosze na śmieci oraz mogły sprawdzić swoją wiedzę odpowiednio segregując karty z rysunkami różnych odpadów i śmieci. Uczniowie obejrzeli także film edukacyjny oraz wysłuchali tematycznej piosenki. Na koniec dzieci mogły zagrać w grę edukacyjną dotyczącą segregacji śmieci.
(AS)

segregacja swietlica1 szulc 2023.jpg
PAPIEROWE ZABAWKI (10 maja 2023 r.)

   Kwiecień upłynął dzieciom w szkolnej świetlicy na tworzeniu zabawek. Zajęcia odbywały się w ramach projektu „Z ekologią na Ty". Podczas zajęć uczniowie tworzyli różne zabawki z papieru w formie origami, odkrywając tym samym, że potrafią one przynieść tyle samo frajdy co zabawki zakupione w sklepie.
(AS)

papierowe zabawki1 szulc 2023.jpg
KONKURS PLASTYCZNY „ŻYJ W ZGODZIE Z PRZYRODĄ” (8 maja 2023 r.)

   W kwietniu odbył się szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Żyj w zgodzie z przyrodą”. Został on zorganizowany w związku z realizacją ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z ekologią na Ty”. Zadanie polegało na wykonaniu plakatu o treści zgodnej z hasłem konkursu. Jury dokonało oceny 15 prac i przyznało następujące miejsca:
- klasy I-III: I miejsce - Oliwia Kusz (IIb), II miejsce - Kacper Żur (IIIa), III miejsce - Karolina Krysicka (Ia)
- klasy IV-VIII: I miejsce - Adam Polachowski (VIIId), II miejsce - Maja Kuberska (Va), III miejsce - Iga Szcześniak-Dyl (IVb)
   Gratulujemy!
(MR)

rzonska konkurs plastykAA 2023.jpg
CZAS NA ZDROWIE (8 maja 2023 r.)

   Od 17 kwietnia do 4 maja skupiliśmy się w naszej szkole szczególnie na zagadnieniu związanym ze zdrowym stylem życia. Korzystając z programu „Trzymaj formę”, realizowaliśmy projekt poświęcony zdrowiu. Klasy IV i V przygotowały talerze zdrowia, na których zaprezentowano zdrowe produkty spożywcze. Klasy VI skupiły się na gazetkach ściennych w szkole, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z ogólnodostępnej wiedzy o zdrowym stylu i trybie życia. Natomiast klasa VII przygotowała internetową gazetkę, a klasy VIII nagrywają filmiki w których prezentują zdrowe nawyki żywieniowe. W hali sportowej toczą się jeszcze rozgrywki między klasami IV-VIII w siatkówkę, a klasy I-III zagrały już w ringo i dwa ognie. Również nauczyciele mają się czym pochwalić w zakresie swoich osiągnięć sportowych, gdyż zaprezentowali zdobyte medale i puchary z różnych dyscyplin. Niewątpliwie sport to zdrowie! Należy o nie dbać, pomagając sobie również odpowiednim odżywianiem! W całą akcję promocyjną zaangażowali się nauczyciele: Dorota Świtała, Ewelina Tusińska, Adam Piosik, Piotr Kadecki, Wojciech Kubiński.
(ET)

zdrowe nawyki0 2023.jpg
SZKOLNY ETAP POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO (28 kwietnia 2023 r.)

   W piątek, 28 kwietnia, odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Matematycznego. Uczestniczyło w nim 11 naszych uczniów z klas ósmych. W ciągu 75 minut ósmoklasiści mieli do rozwiązania 25 zadań. Osoby z najlepszymi wynikami zakwalifikują się to etapu finałowego, który odbędzie się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile.
(MZ)

powiatowa matemat zalachowski1 2023.jpg
KONKURS (4 maja 2023 r.)
konkurs projekt IVb 1 2023.jpg
SZKOLNY TURNIEJ UNIHOKEJA (21 kwietnia 2023 r.)

   W dniu 21 kwietnia br., białośliwska sala sportowa była miejscem rozegrania szkolnego turnieju unihokeja. Jego organizacja przyczyniła się do promowania zdrowego trybu życia oraz aktywnego spędzania czasu wolnego przez uczniów. Nagrody dla uczestników turnieju zostały ufundowane ze środków Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białośliwiu. Dziękujemy!

piosik zawody unihokej 2a 2023a.jpg
SPORTOWE ZMAGANIA W WYRZYSKU (21 kwietnia 2023 r.)

   W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku odbyły się 21 kwietnia br. dwie imprezy sportowe, nad którymi Patronat Honorowy objął Starosta Pilski. Nasi uczniowie wzięli udział w: „Turnieju III ligi szkolnej w halowej piłce nożnej” – zdobywając II miejsce oraz „III Drużynowym międzyszkolnym turnieju e-sportowym - MINILAN 2023” - zdobywając II miejsce.
   Gratulujemy!

wyrzysk zawody 6 2023a.jpg
PROGRAM GMINNYCH OBCHODÓW ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA
program gminny 3 5 2023.jpg
UCZNIOWIE PRZEMASZEROWALI PRZEZ BIAŁOŚLIWIE Z FLAGAMI (28 kwietnia 2023 r.)

   Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, ustanowiony przez Sejm RP jako święto, obchodzony jest 2 maja. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi, które towarzyszą nam podczas podniosłych wydarzeń i uroczystości oraz w momentach wzruszeń i radości. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem.
   Aby przypomnieć ten nadchodzący dzień oraz ważność i rangę symboli narodowych, uczniowie z białośliwskiej szkoły przemaszerowali z flagami Rzeczypospolitej ulicami Białośliwia.

flagowy spacer13 2023.JPG
FLAGI NA MASZT (28 kwietnia 2023 r.)

   W przededniu „świąt majowych” uczniowie wywiesili, przed budynkiem białośliwskiej szkoły podstawowej oraz przykościelnym pomniku będącym miejscem pamięci, flagi narodowe. To już tradycja, że wspólne wywieszenie flag uświadamia nam wszystkim rangę i ważność symboli narodowych. Pielęgnowanie oraz otaczanie flagi Rzeczypospolitej szacunkiem jest jednym ze współczesnych wyrazów patriotyzmu i promowaniem wartości narodowych.

aktualne flagi6 2023.JPG
O BANKACH I PIENIĄDZACH (26 kwietnia 2023 r.)

   Panie z Nadnoteckiego Banku Spółdzielczego w Białośliwiu, w ramach akcji pn. „Świadome spotkania edukacyjne: Świadomy Przedszkolak, Świadomy Uczeń", z edukacyjną misją zawitały do szkoły. Celem spotkania było przekazanie w przystępny sposób wiedzy na temat roli banku oraz funkcji pieniądza, czyli edukacja ekonomiczna najmłodszych.

banki dla dzieci1 2023.jpg

PODZIĘKOWANIE
jasiorowska podziekowanie2023 1.jpg
SZÓSTOKLASIŚCI ZWIEDZLI ZAMEK KRZYŻACKI W MALBORKU (21 kwietnia 2023 r.)

   Gotycki zamek w Malborku, wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1274-1457, który jest jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy był celem wycieczki uczniów klas szóstych. Przez prawie trzy godziny uczniowie, wsłuchując się w opowieści przewodnika, doświadczyli średniowiecznej historii. To był ciekawy i pełen atrakcji dzień. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowali: Marcin Załachowski (wych. VIa), Wojciech Kubiński (wych. VIb) oraz Marta Grzonkowska-Kopera i Piotr Coblewski.

VI malbork 1 2023 1.JPG
KULINARNA MAJA (21 kwietnia 2023 r.)

   Ósmoklasistka Maja Łukasik wzięła udział w konkursie kulinarnym „Kuchnia łączy pokolenia - Senior i Junior w kuchni”, który odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostowie. Za wykonanie dania konkursowego - zawijasy makaronowe ze szpinakiem i kurczakiem, Maja otrzymała wyróżnienie.
   Gratulujemy oraz życzymy powodzenia w rozwijaniu pasji gotowania i kolejnych kulinarnych zmaganiach!

maja kulinarna 2023 1.jpg

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk