Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
07-07-2022 10:08
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
BEZPIECZNA SZKOŁA
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
RODO - INFORMACJE
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
DRUGOKLASIŚCI W STOLICY WIELKOPOLSKI - POZNANIU (3 czerwca 2022 r.)

   Każda wycieczka przynosi wiele radości. Zwiedzanie ciekawych miejsc i atrakcje, której jej towarzyszą, wyzwalają wśród uczniów wiele emocji. Tak było i tym razem. Palmiarnia z interesującą roślinnością, ogród zoologiczny ze zwierzętami z różnych rejonów świata oraz zabytki staromiejskiej zabudowy to był cel wycieczki uczniów klas drugich do stolicy Wielkopolski – Poznania. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie drugoklasistów Arleta Płaczek i Julita Posert oraz Piotr Coblewski.

drugie poznan16 2022.JPG
NAGRODZONO UCZNIÓW W KONKURSIE O BUDOWIE CIAŁA CZŁOWIEKA (3 czerwca 2022 r.)

   W maju odbył się szkolny konkurs przedmiotowy z biologii „Budowa ciała człowieka i jego zdrowie”. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Dorota Świtała, a wzięli w nim udział uczniowie klas VII. Jego celem było sprawdzenie wiedzy uczniów z zakresu anatomii i fizjologii człowieka oraz rozwijanie zainteresowań biologicznych. Najlepsze wyniki w konkursie uzyskały: 1 miejsce - Gabriela Gzylkowiak, 2 miejsce - Zofia Bizon, 3 miejsce - Iga Kubacka. Osobom nagrodzonym gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

switala konkurs2022.JPG
"OD ZIARENKA DO PIZZERKI" - WARSZTATY EDUKACYJNO-KULINARNE (2 czerwca 2022 r.)

   Uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach edukacyjno-kulinarnych „Od ziarenka do pizzerki”. W ich ramach nie tylko poznali zagadnienia związane z profilaktyką zdrowego odżywiania oraz zasadami kulinarnymi, ale mieli również możliwość przygotowania swojej pizzerki. Podekscytowani uczniowie z wielkim zainteresowaniem oraz zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, a ich własne wypieki bardzo im smakowały.

pizza0 2022.jpg
EDUKACYJNE I REKREACYJNIE W BYDGOSZCZY

   Uczniowie klasy VIIId w dniu 6 maja wybrali się na wycieczkę edukacyjno-rekreacyjną do Bydgoszczy. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego – Exploseum, gdzie w latach 1939-45 znajdowała się niemiecka fabryka zbrojeniowa. Następnie ósmoklasiści udali się do parku trampolin - Jumpin Place. Opiekę nad uczniami sprawowały: Małgorzata Częstochowska oraz Justyna Heimann.

czestochowska1 2022.jpg
DZIEŃ DZIECKA - FOTORELACJA (1 czerwca 2022 r.)
dzdziecka0 2022.jpg
WARSZTATY EDUKACYJNO-KULINARNE
warsztaty pizza2022.png
EGZAMINY ÓSMOKLASISTÓW ROZPOCZĘTE (24 maja 2022 r.)

   Wtorek, 24 maja to pierwszy dzień tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie przystępują kolejno do egzaminów z: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Łącznie do egzaminu zostało zgłoszonych w Polsce ponad 502 600 ósmoklasistów z prawie 12 600 szkół. W białośliwskiej szkole podstawowej do zewnętrznego egzaminu przystąpiło 103 ósmoklasistów.
   Prace uczniów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez właściwą okręgową komisję egzaminacyjną. Uczniowie poznają wyniki egzaminu 1 lipca br., a zaświadczenia otrzymają 8 lipca.

egzSP2022 27.JPG
CZWARTOKLASIŚCI W KRAINIE TORUŃSKICH PIERNIKÓW (20 maja 2022 r.)

   Nie ma lepszej pamiątki z Torunia niż własnoręcznie przygotowane pierniki. To właśnie było celem edukacyjno-krajoznawczej wycieczki czwartoklasistów do Toruńskiego Żywego Muzeum Piernika, gdzie zapoznali się z 600-letnią tradycją wypieku oraz wzięli udziału we własnoręcznym ich przygotowaniu. Uczniowie pod okiem mistrza piekarskiego przygotowali ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego te toruńskie specjały.
   Również wizyta w toruńskim Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy pozwoliła uczniom przenieść się w świat wiedzy naukowej i technicznej, gdzie poprzez interaktywną prezentację poznali różnorodne zagadnienia.
   Toruń to również miejsce urodzenia Mikołaja Kopernika i charakterystyczna staromiejska zabudowa w stylu gotyckim. Była więc okazja, aby podczas zwiedzania Starego Miasta poznać najbardziej charakterystyczne i ciekawe dla Torunia miejsca. Opiekę nad czwartoklasistami podczas wycieczki sprawowali wychowawcy klas: Hanna Bogdańska (IVa) i Piotr Coblewski (IVb) oraz Lucyna Wocka-Mickiewicz i Julita Posert.

piotr torun0 2022.jpg
SIÓDMOKLASIŚCI EDUKACYJNIE I REKREACYJNIE W BYDGOSZCZY (18 maja 2022 r.)

    Uczniowie klas VIIb i VIIc podczas edukacyjno-rekreacyjnego wyjazdu do Bydgoszczy odwiedzili Exploseum, które funkcjonuje w ramach Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego. Zwiedzając Exploseum siódmoklasiści poznali historię istniejącej tam w latach 1939-1945 ogromnej niemieckiej fabryki zbrojeniowej - DAG Fabrik Bromberg. Dodatkową atrakcją było uczestnictwo w grze terenowo-historycznej, podczas której jej uczestnicy przenieśli się do roku 1944 oraz wcielili się w rolę partyzanckich agentów. Ich zadaniem było zebranie jak najwięcej informacji o fabryce i jej działalności oraz przekazanie ich dowództwu, co było niebezpieczne ale kluczowe dla wyniku wojny. Udział w tej grze, która stwarzała wiele niespodziewanych sytuacji, wzbudził wśród uczniów wiele emocji i wrażeń.
    Kolejnym etapem pobytu w Bydgoszczy była wizyta w Muzeum Mydła i Historii Brudu, w którym uczniowie dowiedzieli się wiele zaskakujących i ciekawych historii dotyczących higieny człowieka oraz wykonali własne mydełko. Natomiast w ramach rekreacji atrakcją stał się pobyt w parku trampolin. Uczniowie udali się do Bydgoszczy pod opieką Aleksandry Krauze, Edyty Murzyn oraz Romualdy Słodowicz.

ex bydgoszcz0 2022.jpg
WYCIECZKA TRZECIOKLASISTÓW DO TORUNIA (16 maja 2022 r.)

   Zwiedzanie wraz z przewodnikiem Starówki, muzeum piernika, sala Geodium w planetarium oraz rejs statkiem po Wiśle - to główne atrakcje wycieczki edukacyjno-krajoznawczej uczniów klas trzecich do Torunia. Opiekę nad trzecioklasistami sprawowali Arleta Iwanowicz, Katarzyna Sobczak, Zofia Boć-Sosnowska oraz Karol Ramusiewicz.

torun iwanowicz1 2022.jpg
ZNICZ NA GROBIE PATRONA SZKOŁY - WIKTORA KAJI (17 maja 2022 r.)

   Jak co roku, z okazji Święta Patrona białośliwskiej szkoły podstawowej - nauczyciel wychowania fizycznego Wojciech Kubiński udał się rowerem z Białośliwia do Nakła nad Notecią, aby na miejscowym cmentarzu zapalić znicz na grobie Wiktora Kaji.

rowerem do patrona2022.jpg
SIÓDMOKLASIŚCI W BYDGOSZCZY (17 maja 2022 r.)

   Uczniowie klasy 7d wybrali się na wycieczkę do Bydgoszczy. W programie wyjazdu znalazło się Muzeum Wojsk Lądowych, Jumping Place - park trampolin oraz Bowling Centre - kręgielnia. Opiekę nad uczniami sprawowały Daria Zych-Kubińska i Ewa Rutkowska.

kregle bydgoszcz6 2022.jpg
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY - FOTORELACJA (13 maja 2022 r.)
patronKaja0 2022.JPG
TRZECIOKLASIŚCI SPRAWDZALI SWOJE KOMPETENCJE (12 maja 2022 r.)

   Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty (OSKT) to coroczna akcja wydawnictwa Operon, która ma na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji (klasy I-III). Składa się ona z trzech części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej, podczas której uczniowie rozwiązują zadania sprawdzające opanowanie kluczowych umiejętności trzecioklasistów takich jak np.: czytanie i słuchanie ze zrozumieniem, pisanie, wiedza o języku, liczenie i sprawność rachunkowa, praktyczne umiejętności rozwiązywania zadań matematycznych, rozumienie podstawowych pojęć przyrodniczych oraz obserwacje przyrodnicze i ich analiza. Formuła sprawdzianu została przygotowana z myślą o uczniach, a przeprowadzony on został w przyjaznej i właściwej dla ucznia atmosferze pracy. Nasi trzecioklasiści poważnie podeszli do tego zadania, założyli galowy strój, rozwiązali zdania sprawdzające, a teraz spokojnie czekają na swoje wyniki.

kompetencyjny0 2022.jpg
LEKCJA O PATRONIE ROKU 2022 - IGNACYM ŁUKASIEWICZU (12 maja 2022 r.)

   Uczniowie klasy VIIc i VIId uczestniczyli w ciekawej i atrakcyjnej lekcji pokazowej „Ignacy Łukasiewicz - król polskiej nafty”, przygotowanej przez ich kolegów pod opieką nauczyciela chemii i fizyki Aleksandry Krauze. Podczas zajęć uczniowie mogli dowiedzieć się wiele informacji o działalności i życiu tego wybitnego Polaka - wynalazcy lampy naftowej, pioniera przemysłu naftowego, społecznika, patrioty i jednego z patronów roku 2022 uhonorowanego w ten sposób przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Warto również wspomnieć, że styczniu br. przypadła 140. rocznica śmierci, a w marcu 200. rocznica urodzin Ignacego Łukasiewicza.

lukasiewicz lekcja2 2022.jpg
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk