Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
29-01-2022 05:10
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
BEZPIECZNA SZKOŁA
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
RADA RODZICÓW
PRZYWOZY I ODWOZY
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
LOGOPEDA
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
ZARZĄDZENIA DYREKTORA
HALA SPORTOWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KSZTAŁCENIE ZDALNE
RODO - INFORMACJE
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
STYPENDIA
SZCZEPIENIA COVID-19
GRANT PPGR
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA (21 marca 2021 r.)

   Światowy Dzień Zespołu Downa ustanowiono w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Co roku organizatorzy przygotowują szereg wydarzeń mających na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym oraz dostępu do opieki zdrowotnej i rehabilitacji.
    Organizatorzy namawiają, by z tej okazji założyć kolorowe skarpetki nie do pary. Ma to przypomnieć społeczeństwu, że między nami żyją osoby, które na co dzień zmagają się z poczuciem odrębności i niedopasowania.
    Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna – przypada na 21. dzień trzeciego miesiąca w roku, nawiązując do trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów, powodującego występowanie tej wady genetycznej.


INFORMACJA (17 marca 2021 r.)
EGZAMINY PRÓBNE ÓSMOKLASISTÓW W REŻIMIE SANITARNYM (17 marca 2021 r.)
SZKOLNY ETAP KONKURSU "WIELKANOCNE JAJO STROJNE" ROZSTRZYGNIĘTY (17 marca 2021 r.)

   W marcu przeprowadzono w szkole coroczny konkurs "Wielkanocne jajo strojne", którego organizatorami były: Ewa Rutkowska, Magdalena Mielnik, Małgorzata Częstochowska i Angelika Szulc. Konkurs miał na celu kultywowanie tradycji wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni plastycznej i kreatywności oraz ćwiczenie sprawności manualnej. Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.    Organizatorzy otrzymali 49 prac, które zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Podczas oceniania jury brało pod uwagę zgodność prac z regulaminem, kreatywność, wkład pracy oraz estetykę wykonania.
   Przyznano następujące miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:
a) klasy I-III:
I m. Więcław Liliana (Ia), II m. Szołdra Wojciech (IIIb), III m. Konieczny Cezary (IIa);
wyróżnienia: Bieda Kornelia (Ib), Kubich Emilia (IIIa), Bizon Katarzyna (IIIb), Kulka Amelia (IIIa)
b) klasy IV-VIII:
I m. Rusin Maksymilian (IVb), II m. Kubich Jakub (VIId), III m. Bromberek Filip (VIb), Kaczmarek Aleksandra (VIa) oraz Częstochowski Szymon (VIb):
wyróżnienia: Graszek Oskar (VIIa), Beim Marcin (VIIIb), Barwiński Szymon (Va), Burzyński Igor (IVa), Jasińska Zofia (IVa).
   Dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie. Wszystkim gratulujemy pomysłowości i zaangażowania. Prace zostaną przekazane do GCK w Łobżenicy i wezmą udział w powiatowym etapie konkursu.

INFORMACJA (15 marca 2021 r.)
KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY - "KAPELUSZ PANI WIOSNY" (4 marca 2021 r.)
KONKURS PLASTYCZNY - "WIELKANOCNE JAJO STROJNE" (4 marca 2021 r.)
INFORMACJA (26 lutego 2021 r.)
ŚLUBOWANIE I PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW (25 lutego 2021 r.)

   Tegoroczna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych odbyła się z kilkumiesięcznym opóźnieniem spowodowanym pandemią oraz realizowanymi różnymi formami nauczania. Pomimo okoliczności wymagających zastosowania zasad sanitarnych, przy zachowaniu należnego ceremoniału i podniosłej atmosfery, pierwszoklasiści w obecności dyrektor szkoły Zofii Boć-Sosnowskiej wygłosili rotę przysięgi w brzmieniu: "Ślubuję być dobrym Polakiem, i dbać o dobre imię swej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, i jak dla niej pracować kiedy urosnę! Będę się starać być dobrym kolegą, oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom". Na potwierdzenie tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał okolicznościowy pamiątkowy dyplom, który wręczyły wychowawczynie klas: Julita Posert (Ia) oraz Arleta Płaczek (Ib).


INFORMACJA (12 lutego 2021 r.)
NASZA SZKOŁA W ZIMOWEJ SCENERII (9 lutego 2021 r.)
Foto: Michał Nowak
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU (9 lutego 2021 r.)

   9 lutego 2021 obchodzimy międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), którego inicjatorem jest Komisja Europejska. Celem tego wydarzenia jest w szczególności inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. W tym roku w naszej szkole zwracamy szczególną uwagę na kreowanie i tworzenie własnego wizerunku w sieci. Zamieszczane przez nas zdjęcia, filmy, a także udzielane komentarze, stawiane lajki czy grono posiadanych znajomych, świadczą o tym, jak widzą nas inni. (www.saferinternet.pl)

ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT (7 lutego 2021 r.)

   Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów zebraliśmy koce, karmę i zabawki dla schroniska dla zwierząt "Miluszków" w Pile oraz Sułaszewie (gmina Margonin). Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom a także rodzicom za pomoc i okazane wsparciem dla zwierzaków, którym teraz szczególnie przyda się pokarm i ciepły kocyk!

WARCABY ONLINE (5 lutego 2021 r.)

   W dniu 2 lutego br. odbyły się mistrzostwa szkoły w warcabach online, których organizatorem był nauczyciel wychowania fizycznego Wojciech Kubiński. Do rywalizacji przystąpiło 17 zawodników i zawodniczek (10 dziewcząt i 7 chłopców). Po ponad godzinnym turnieju pierwsze miejsce wśród dziewcząt klas IV-VIII i tym samym tytuł "Mistrzyni Szkoły" zdobyła Julia Napierała, drugie miejsce Jadwiga Sieczka, trzecie miejsce Gabriela Sieczka. Natomiast tytuł "Mistrza Szkoły" uzyskał Adam Jankiewicz, drugie miejsce Bartłomiej Kulka, trzecie miejsce Tobiasz Błaszczyk.
   Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.


PLASTYCZNE KONKURSY ŚWIĄTECZNE (5 lutego 2021 r.)

   Zostały rozstrzygnięte konkursy plastyczne na "Ekologiczną bombkę Bożonarodzeniową" i na "Najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową". Organizatorem konkursów byli nauczyciele religii - ks. Wojciech Retman oraz Karol Ramusiewicz. Głównymi celami konkursów było m.in.: rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej oraz wrażliwości estetycznej i plastycznej, ukazanie poczucia piękna i pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych, uwrażliwianie na zagadnienia związane z ekologią a przede wszystkim zachowanie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Konkursy odbywały się w dwóch kategoriach klasowych: I-IV oraz V-VIII, a wpłynęło na nie ogółem 28 prac plastycznych.
   Jury postanowiło wyróżnić ze względu na pomysłowość, wkład pracy, samodzielność, estetykę wykonania, niebanalność i zgodność z regulaminem nadesłane prace uczniów, i przyznać następujące miejsca w poszczególnych kategoriach.
   Konkurs na bombkę ekologiczną:
- klasy I-IV: I m. - Blanka Kubińska (2b), II m. - Oskar Wiśniewski (3b), III m. - Izabela Panek (Ib).
- klasy V-VIII: I m. - Daniel Nowak (8b), II m. - Olga Nowak (6b), III m. - Jadwiga Sieczka (8b)
   Konkurs na kartkę świąteczną:
- klasy I-IV: I m. - Nadia Drozdowska (1b) oraz Maksymilian Panek (1a), II m. - Zofia Góra (4b), III m. - Dominik Modrak (1b).
- klasy V-VIII: I m. - Wiktoria Góra (7c), II m. - Julia Gorzuch (7c).

Wszystkim gratulujemy!Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk