Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
22-04-2024 20:56
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· KALENDARIUM SZKOLNE
· GODZINY LEKCYJNE
· PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
· RADA RODZICÓW
· PRZYWOZY I ODWOZY
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
· FERIE W SZKOLE
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
MAMY TO - SUPERKODERZY Z FUNDACJĄ ORANGE (20 czerwca 2023 r.)

   Super prezent na koniec roku szkolnego. Warto działać. Dziękujemy Fundacji Orange. Jesteśmy wśród 140 szkół w Polsce w Super Koderach. Mamy grant na zakup sprzętu komputerowego, mamy pomoce dydaktyczne i bezpłatne szkolenia. Od 1 września uczymy się programowania, podstaw robotyki i poznawać świat nowych technologii na wszystkich przedmiotach. Fajnie jest!
   Jolanta Lubińska
   dyrektor szkoły

super koderzy1 2023.jpg

BAL ÓSMOKLASISTY W OBIEKTYWIE (2 czerwca 2023 r.)
bal8 23 2023.jpg
INFORMACJA
dzien wolny czerwiec koniec2023.jpg
SIATKARSKIE ZMAGANIA (19 czerwca 2023 r.)

   W dniu 19 czerwca, w szkolnej hali sportowej odbył się „Finał Mistrzostw Szkoły Podstawowej w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców w kat. klas VII-VIII”, organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Iskra”. Po zakończeniu rozgrywek klasowych najlepsze drużyny otrzymały okolicznościowe statuetki oraz medale. Kwalifikacja medalowa przedstawiała się następująco:
- dziewczęta: 1 miejsce drużyna z klasy VIIIa, 2 miejsce drużyna z klasy VIIa, 3 miejsce drużyna z klasy VIIId.
- chłopcy: 1 miejsce drużyna z klasy VIIIb, 2 miejsce drużyna z klasy VIIIc.
   Zwycięskie drużyny zagrały z na zakończenie turnieju z drużynami wystawionymi przez nauczycieli. Drużyna dziewcząt z klasy VIIIa pokonała drużynę Pań Nauczycielek 25:15, natomiast drużyna chłopców z klasy VIIIb przegrała z drużyną Panów Nauczycieli 18:25.
   Turniej odbył się w ramach zadania „Upowszechnianie kultury fizycznej” dzięki dofinansowaniu przez Gminę Białośliwie.

nauczyciele siatka uczniowie1 2023.jpg

MATEMATYKA JEST … (16 czerwca 2023 r.)

   W piątek 16 czerwca, uczennice klas VIII: Marta Bartczak, Celina Paliwoda, Agnieszka Totoń, Agnieszka Zalewska miały okazję poprowadzić w klasach IV, V, VIa lekcję „Matematyka jest …”. Uczniowie poznali i sprawdzali wstęgę Möbiusa, spojrzeli na złudzenia optyczne, poznali trik z zegarem Copperfielda, posłuchali aforyzmów o matematyce. Dziewczęta klas VIII bardzo dobrze sprawdziły się w roli prowadzących te matematyczne warsztaty, a ich młodsi koledzy i młodsze koleżanki mogli przekonać się, że matematyka jest ciekawa, magiczna, interesująca, tajemnicza i piękna!
(JH)

a matematyka hajman2 2023.jpg
DRZWI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE

   W miniony piątek w ramach Drzwi Otwartych gościliśmy w szkole 6 latków naszej Gminy, już za 2 miesiące Pierwszoklasistów. Było kolorowo i wesoło. Rodzice otrzymali wiele informacji organizacyjnych, odwiedzili świetlicę, stołówkę i pomieszczenia klasowe a podczas wspólnej kawy dzielili się wrażeniami i zadawali pytania o szczegóły. Dzieci pod opieką swoich przyszłych wychowawczyń: p. Arlety Płaczek i p. Darii Ptaszyńskiej spędziły czas w zespołach klasowych na zajęciach kreatywnych. Wśród wielu niespodzianek były m.in.: występy młodych szkolnych artystów z klas 2 i 3 laureatów konkursów, kolorowe balony, pyszne mufinki przygotowane przez p. Zuzannę - szefową szkolnej stołówki, foto ławka ze śmiejącą się buźką. W spotkaniu uczestniczyły: p. pedagog szkolna, p. pedagog specjalna i p. logopeda. Dziękujemy za obecność, wielką przyjemnością było Was gościć. Do zobaczenia w sierpniu!
   Jolanta Lubińska
   dyrektor szkoły

przedszkole adaptacja 1 2023.jpg

UCZCILIŚMY JUBILEUSZ 100-LECIA BIAŁOŚLIWSKIEJ PARAFII (17 czerwca 2023 r.)

   Szkolny poczet sztandarowy uczestniczył w uroczystości z okazji jubileuszu 100-lecia utworzenia parafii katolickiej w Białośliwiu. Z tej okazji dyrektor szkoły Jolanta Lubińska, wraz z grupą najmłodszych uczniów, złożyła w imieniu całej społeczności szkolnej okolicznościowe życzenia oraz wręczyła bukiet róż miejscowemu proboszczowi ks. Kazimierzowi Czynszowi. Jubileuszowym uroczystościom i Mszy Świętej dziekczynnej przewodniczył biskup bydgoski ks. Krzysztof Włodarczyk przy współudziale biskupa włocławskiego ks. Krzysztofa Wętkowskiego oraz zaproszonych księży.

a poczet parafia3 2023.JPG

PIŁKARSKI TURNIEJ W SZAMOCINIE (17 czerwca 2023 r.)

   W sobotnie przedpołudnie, z okazji obchodów 100-lecia KS Sokół Szamocin, odbył się turniej piłki nożnej dla chłopców z rocznika 2009. W silnie obsadzonym turnieju, na który zostało zaproszonych 8 drużyn, drużyna Stelli (uczniowie klas ósmych) zajęła 3 miejsce. Królem strzelców „Mini Mundialu” został Aleks Oparczyk. Wystąpiliśmy w składzie: Błażej Gruszka (kapitan), Wiktor Rosa (bramkarz), Aleks Oparczyk, Kasjan Skonieczny, Dawid Rybak, Dawid Kalinowski, Jakub Ciepłuch, Filip Lewandowski, Hubert Kubicki, Wojciech Kubiński(trener). Dziękujemy za zaproszenie na świetnie zorganizowany turniej!
(WK)

stella szamocin1 2023.jpg
ÓSMOKLASIŚCI W STOLICY (16 czerwca 2023 r.)

   W dniach 13-15 czerwca uczniowie klasy VIIIa odwiedzili stolicę. Podczas pobytu w Warszawie zwiedzili m.in.: Stadion Narodowy, Centrum Nauki „Kopernik”, Zamek Królewski, Królewskie Łazienki, Pałac Kultury i Nauki oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. A oprócz tego było mnóstwo innych atrakcji jak np.: gra miejska, pokój zagadek czy przejazd limuzyną ulicami miasta. Opiekę nad ósmoklasistami sprawowały Dorota Szmechtig-Szturo oraz Daria Ptaszyńska.

warszawa szturo6 2023.jpg
„I TAK ZNALAZŁ SIĘ CENTYMETR NA LINIJCE” (14 czerwca 2023 r.)

   Na jednej z lekcji matematyki w klasie IVb uczeń zadał nietypowe pytanie: Jak centymetr znalazł się na linijce? Zaintrygowało ono innych, dlatego chętni uczniowie, by znaleźć na nie odpowiedź, przystąpili do pracy metodą projektu. Zorganizowali konkurs na najciekawsze opowiadanie, poszukali i przedstawili informacje dotyczące tego, jak dawniej mierzono, kto i kiedy wynalazł linijkę oraz jakie są jej rodzaje. Uczniowie utrwalili także zależności między jednostkami długości.
   Efekty pracy zespołowej przedstawili w środę - 14 czerwca, na podsumowaniu konkursu na najciekawsze opowiadanie „I tak znalazł się centymetr na linijce”. Przystąpiło do niego 14 uczniów z klas IV-VI, a kolejne miejsca zdobyli: I m. - Wiktoria Dyl, II m. - Witold Bartoszek, III m. - Maksymilian Kuberski. Wyróżnienie otrzymał natomiast Ignacy Furman. Grupę projektową tworzyli uczniowie kl. IVb: Gabriela Koczorowska, Blanka Kubińska, Blanka Cylke, Julia Turkiewicz, Iga Szcześniak-Dyl, Sofiia Kontsevych, Stanisław Michalski i Jan Melentin.
(JH)

linijka1 2023.jpg

TEORETYCZNE I PRAKTYCZNE WARSZTATY KULINARNE W BRZOSTOWIE (13 czerwca 2023 r.)

   W dniu 13 czerwca uczniowie klas V-VI pojechali do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Michała Drzymały w Brzostowie na warsztaty kulinarne, które odbyły się w ramach zadania „Dbam o zdrowie - odżywianie, terapia, bezpieczeństwo”. Projekt realizowany był przez Uczniowski Klub Sportowy „Iskra” przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. Wiktora Kaji w Białośliwiu. Podczas warsztatów praktycznych uczniowie brali udział w przyrządzaniu zdrowych koktajli pomarańczowo-brzoskwiniowych, bananowo-pomarańczowych, truskawkowych oraz brali udział w przygotowaniu lodów bananowych. Podczas części teoretycznej uczniowie dowiedzieli się jak wybierać zdrowe produkty oraz poznali aplikacje ułatwiające wybór tych produktów.
   Warsztaty odbyły się dzięki dotacji Gminy Białośliwie otrzymanej na realizację zadania publicznego z zakresu zdrowia publicznego prowadzonego w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2023, zawartej w trybie art. 19a ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2023 r. poz. 571).

brzostowo1 2023.JPG

NAGRODA W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM (14 czerwca 2023 r.)

   Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 100-lecia białośliwskiej parafii został zorganizowany dla uczniów konkurs fotograficzny - „Moja parafia po 100 latach (1923-2023)”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu trzech fotografii nawiązujących do hasła konkursu (np.: budynek kościoła lub jego wnętrze i detale widziane w różnej perspektywie, ludzie, wydarzenia, cmentarz, miejscowe figury i krzyże). Konkurs zorganizowali ks. Marcin Świderski, Wojciech Coblewski, Piotr Coblewski.
   W konkursie nagrodzono prace fotograficzne ucznia klasy Va – Ignacego Furmana. Gratulujemy!

parafia konkurs fotograf nagroda2023.jpg

TRZECIOKLASIŚCI NA WYCIECZCE W PILE (12 czerwca 2023 r.)

   Uczniowie klas trzecich spędzili udany dzień na wycieczce w Pile. Z zaciekawieniem obejrzeli film „Super Mario” w kinie Helios. Następnie udali się do budynku Państwowej Straży Pożarnej. Podczas spotkania z pilskimi strażakami dowiedzieli się wielu ciekawych informacji związanych z ich pracą. Uwieńczeniem wyjazdu był obiad w McDonald’s. Opiekę nad uczniami sprawowały Arleta Płaczek, Julita Posert oraz Ewa Rutkowska.

kino pila placzek5 2023.jpg
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.01 1,290,453 Unikalnych wizyt