Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
21-09-2023 17:23
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· KALENDARIUM SZKOLNE
· GODZINY LEKCYJNE
· PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
· ZAJĘCIA DODATKOWE
· RADA RODZICÓW
· PRZYWOZY I ODWOZY
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
KANGUR MATEMATYCZNY (16 marca 2023 r.)

   Jak co roku, w połowie marca, odbywa się w Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". W białośliwskiej szkole do konkursu przystąpiło 59 uczniów, od klas drugich do ósmych. Uczniowie zmagali się z matematycznymi zadaniami o zróżnicowanym stopniu trudności. Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności matematycznych oraz logicznego myślenia. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

kangurzyca1 2023.JPG
WIELKANOCNE PALMY (16 marca 2023 r.)

   Jury dokonało oceny prac, które brały udział w Konkursie na Palmę Wielkanocną. Oceniający szczególną uwagę zwrócili na oryginalność, estetykę, dokładność łączenia elementów, wykorzystanie elementów nawiązujących do tradycji oraz wkład włożonej pracy.
   W poszczególnych kategoriach klasowych nagrodzono uczniów:
- klasy I-III: I miejsce - Maciej Kacprzak (Ia), II miejsce - Julia Kuchta (IIIa), III miejsce - Nadia Drozdowska (IIIb); wyróżnienie: Maksymilian Panek (IIIa).
- klasy IV-VI: I miejsce - Wiktoria Gołatka (Vb), II miejsce - Maja Kuberska (Va), III miejsce - Ksawery Stalka (IVb).
- klasy VII-VIII: I miejsce - Adam Polachowski (VIIId).
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom!

palmy szkolne 1 2023.jpg
DZIEŃ KOBIET W SZKOLE (8 marca 2023 r.)
kobieta1 2023a.JPG
KONKURS PLASTYCZNY - WIELKANOCNE JAJO STROJNE (10 marca 2023 r.)
jajo strojne nowy konkurs 2023 swietlica oglasza.jpg
PIĄTOKLASIŚCI W PARKU ROZRYWKI ORAZ W KINIE (8 marca 2023 r.)

   Uczniowie klas piątych wybrali się do Jump Extreme - Pilski Park Rozrywki oraz do kina Helios. Po dwugodzinnej rekreacji i rozrywce m.in. na trampolinach, ściance wspinaczkowej, poduszkach pneumatycznych, w basenach z gąbkami i piłeczkami oraz powietrznych torach przeszkód uczniowie obejrzeli w kinie animowany film „Szczęście Mikołajka”. Opiekę uczniom zapewnili nauczyciele: Hanna Bogdańska (wych. Va), Piotr Coblewski (wych. Vb) oraz Arleta Iwanowicz.

rozrywka w pile 0 2023.JPG
DZIEŃ DINOZAURA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ (8 marca 2023 r.)

   Pomimo, że dinozaury wyginęły miliony lat temu, to wciąż fascynują one kolejne pokolenia. Aby przybliżyć uczniom świat dinozaurów świetlica szkolna, w dniach 24 i 27-28 lutego, zorganizowała i obchodziła Dzień Dinozaura. Uczniowie, nie tylko rozmawiali wówczas o tych prehistorycznych stworach, ale mogli również wykazać się zdolnościami plastycznymi i manualnymi oraz zmierzyć się z mini grami z dinozaurami w tle, tj. Dobble czy memory game. Była to też okazja na poszerzenie wiedzy o tych gadach, które miliony lat temu panowały na Ziemi.

dinozaur1 2023a.jpg
KOLEJNA PRÓBA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY (7-9 marca 2023 r.)

   Uczniowie najstarszych klas, po raz drugi w tym roku szkolnym, przystępują do próbnego egzaminu ósmoklasisty. Na warunkach zbliżonych do egzaminu właściwego, który odbędzie się w maju, uczniowie rozwiązywali zadania testowe z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Wszystkie podejmowane działania mają uczniom nie tylko przybliżyć formę egzaminu właściwego, ale przede wszystkim pomóc określić swoją dotychczasową wiedzę i umiejętności. A egzamin ósmoklasisty już niedługo, coraz bliżej … Warto więc poćwiczyć!

egz proba kolejna1 2023.JPG
KONKURS RECYTATORSKI - BRZECHWA DZIECIOM
brzechwa konkurs regulamin 1 2023.jpg
KONKURS, KONKURS, KONKURS - ŚWIETLICA ZAPRASZA DO UDZIAŁU
kosmiczne nakrycie glowy swietlica 2023a.jpg
ZBLIŻA SIĘ DZIEŃ ŚWIETEGO PATRYKA - 17 MARCA
patryk 1 2023JL.jpg
PODZIĘKOWANIA OD RADY RODZICÓW (20 lutego 2023 r.)
podziekowanie rady rodzicowHD 2023.jpg
WARSZTATY JĘZYKOWE (1-2 lutego 2023 r.)

   W pierwszym tygodniu ferii zimowych odbyły się warsztaty językowe dla uczniów zorganizowane przez Angelikę Szulc. W czasie zajęć uczniowie klas ósmych mogli zmierzyć się z różnymi zadaniami egzaminacyjnymi poznając tym samym różne strategie egzaminacyjne i kompensacyjne. Z kolei uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych mogli rozwinąć swoje umiejętności językowe i komunikacyjne poprzez różne gry i zabawy językowe i ruchowe oraz piosenki, m.in. składanie mapy Wielkiej Brytanii, zabawa w szpiega, poszukiwanie myszki w domu, tworzenie kanapek, gry z flashcardami, piosenka „Walking, walking” oraz „Wind the Bobbin’ Up” oraz wiele innych.

jezykowe ang 2023 1.jpg
DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH (30 stycznia 2023 r.)

    Po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią, gry planszowe ponownie zawitały do białośliwskiej szkoły. W pierwszym tygodniu ferii zimowych odbył się „Dzień Gier Planszowych” zorganizowany przez p. Angelikę Szulc, p. Martę Grzonkowską-Kopera oraz p. Ewelinę Tusińską. Wydarzenie skierowane było dla miłośników gier planszowych, karcianych i towarzyskich. Uczestnicy mieli okazję zagrać w różnorodne tytuły, zarówno na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym. Była to chwila relaksu połączona z intensywną aktywnością umysłu, a nade wszystko świetną zabawą. Uczestnicy mieli okazję rozwinąć swoją wiedzę i wyobraźnię angażując tak kluczowe obszary naszego myślenia jak pamięć, planowanie, dedukcja czy liczenie. A co najważniejsze – spotkanie przy grach planszowych to idealny sposób spędzenia czasu z innymi osobami.
   Dlatego zapraszamy wszystkich do dołączenia do „Szkolnego Klubu Gier Planszowych”, który rozpoczął swoją działalność w naszej szkole w pierwszym semestrze. Spotkania klubu odbywają się co dwa tygodnie w piątek o godz. 15. Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniach klubu proszone są o kontakt z p. Angeliką Szulc.

gryfer plansz2023 0.jpg

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.01 1,133,388 Unikalnych wizyt