26-03-2019 19:18
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
BIAŁOŚLIWSCY UCZNIOWIE WZIĘLI UDZIAŁ W PILSKICH TARGACH EDUKACYJNYCH (16 lutego 2019 r.)

   Wielu uczniów z naszego powiatu - w tym białośliwskich ósmoklasistów i gimnazjalistów - wzięło udział w Pilskich Targach Edukacyjnych, które odbyły się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile. Swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020 przedstawiły wszystkie szkoły średnie prowadzone przez powiat pilski. W tym roku wydarzenie to było wyjątkowe, gdyż skierowane było zarówno do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, jak i ostatnich klas gimnazjów. Do swoich placówek zachęcali przede wszystkim rówieśnicy, ale i nauczyciele oraz dyrektorzy. W roku szkolnym 2019/2020 szkoły średnie spodziewają się przyjąć 2774 nowych uczniów, a przygotowały 2880 miejsc.

INFORMATOR EDUKACYJNY POWIATU PILSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2019/2020

   UWAGA ÓSMOKLASIŚCI I GIMNAZJALIŚCI!

   W zakładce REKRUTACJA DO SZKÓŁ znajduje się "Informator edukacyjny" zawierający oferty i informacje rekrutacyjne do szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Pilski na rok szkolny 2019/2020.

SZKOLNE WALENTYNKI
BALIK KARNAWAŁOWY KLAS I-III
PILSKIE TARGI EDUKACYJNE
INFORMACJA - UCZNIOWIE KLAS ÓSMYCH
BIAŁOŚLIWSKA ŻONGLERKA JANUSZA CHOMONTKA (31 stycznia 2019 r.)

   „Dyscypliną, sumienną pracą i nauką oraz szacunkiem do nauczycieli dojdziecie do sukcesu!” – tym stwierdzeniem rozpoczął w białośliwskiej szkole swój sportowy pokaz – Janusz Chomontek, legenda futbolowej żonglerki. W „Księdze rekordów Guinnessa” można znaleźć jego 19 rekordów w żonglowaniu różnymi rodzajami piłek i w różnych miejscach. Janusz Chomontek międzynarodową sławę zdobył we Włoszech, kiedy pobił rekord 7 tysięcy odbić piłki należący do Diego Armando Maradony, podbijając piłkę 35 tysięcy razy.

FERIE ZIMOWE DOBIEGŁY KOŃCA, ALE POZOSTAŁY WSPOMNIENIA...

   Choć ferie dobiegły już końca, to na pewno ich pierwszy dzień zapamiętali uczestnicy spotkania przy grach planszowych oraz uczniowie klas IV-V, którzy w tym właśnie dniu pojechali do kina, następnie na lodowisko i do kręgielni.
   O godzinie dziewiątej w szkolnej świetlicy spotkali się miłośnicy planszogrania, którzy dzięki pani Angelice Szulc mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w wielu grach rozwijających spostrzegawczość, zręczność i wyobraźnię. Wśród dostępnych znalazły się tak znane tytuły jak: 5 Sekund, Dixit, Wsiąść do pociągu, Splendor czy Sabotażysta. Nie zabrakło także gier dla najmłodszych, m.in.: Kotobirynt, Ice Cool, Speed Cups, Dobble, Pszczółki. To spotkanie bardzo spodobało się uczestnikom, którzy rywalizowali ze sobą w atmosferze pełnej śmiechu i zabawy.
   Następnie uczniowie klas IV-V udali się do Piły, gdzie w kinie Helios obejrzeli film pt. Spider – Man Uniwersum, którego bohater – nastoletni Miles Morales – stanął do walki z tajemniczym Kingpinem. Pomagali mu w tym Spider - Manowie z innych wymiarów.
   Po seansie filmowym uczestnicy wycieczki podzielili się na dwie grupy. Jedna udała się na lodowisko, gdzie mogła doskonalić swe umiejętności jazdy na łyżwach. Natomiast miłośnicy gry w kręgle pojechali do Bowling – Rodło. Tam przez dwie godziny rywalizowali ze sobą w strącaniu kręgli.
   Organizatorki tego przedsięwzięcia, Angelika Szulc, Marta Grzonkowska – Kopera i Hanna Dominiak, serdecznie dziękują uczniom za pełne zdyscyplinowanie oraz wzorowe zachowanie podczas wyjazdu. Składają także podziękowanie paniom Małgorzacie Częstochowskiej, Aleksandrze Krauze, Ewelinie Tusińskiej i panu Marcinowi Załachowskiemu za pomoc w sprawowaniu opieki nad uczniami.


O BIAŁOŚLIWSKIEJ "CZERWONEJ SZKOLE" W ALBUMOWYM WYDAWNICTWIE

   W ramach realizowanego przez Fundację Nasze Podwórko z Gościejewa projektu „Czerwone szkoły. Przywracamy pamięć.” ukazała się drukiem albumowa publikacja, która jest efektem gromadzenia informacji o tzw. „czerwonych szkołach” w Wielkopolsce. Partnerem w projekcie była też Szkoła Podstawowa im. Wiktora Kaji w Białośliwiu. W wydawnictwie znalazły się również informacje o historii „czerwonej szkoły” w Białośliwiu i Dworzakowie oraz Wiktorze Kaji – ostatnim przedwojennym kierowniku szkoły w Białośliwiu. Niewielki nakład wydawnictwa (100 egzemplarzy) sprawia, że album nie będzie dostępny w sprzedaży. Album otrzymali w ramach współpracy tylko partnerzy projektu.
   Z zasobem albumu można się jednak zapoznać w wersji elektronicznej, na stronie internetowej Fundacji www.czerwoneszkoly.euKONKURS WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM ROZSTRZYGNIĘTY (29 stycznia 2019 r.)

   W ramach szkolnych inicjatyw związanych z 100. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego nauczyciele historii Marta Grzonkowska-Kopera oraz Piotr Coblewski zorganizowali dla uczniów tematyczny konkurs wiedzy. W konkursowej rywalizacji uczniowie zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi nie tylko tego zwycięskiego powstania ale również wydarzeń związanych z odzyskiwaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
Laureatami konkursu zostali: Maciej Woźniak, Jakub Kotwiński i Dobrosława Coblewska. Gratulujemy!

PODZIĘKOWANIE Z MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ ZA UDZIAŁ W AKCJI "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ"
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła