20-04-2018 04:59
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
Wydarzenie
Medalion z herbem
MOBILNE PLANETARIUM W SZKOLE

  W dniach 9-10 kwietnia uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w seansie astronomicznym, który pozwala zabrać widzów w najodleglejsze zakątki kosmosu. Dzięki mobilnemu planetarium, które jest nowoczesnym narzędziem edukacyjnym, uczniowie obejrzeli dostosowane do poziomu grup wiekowych i klas pokazy nieba. Seans w planetarium jest ciekawym uzupełnieniem wiedzy dydaktycznej i zagadnień z zakresu astronomii omawianych na lekcjach nauczania zintegrowanego, przyrody oraz geografii.

AKCJA POBORU KRWI W BIAŁOŚLIWIU

  W ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Czy w naszej gminie są krwiodawcy?” uczennice oddziałów gimnazjalnych wraz z opiekunką projektu Agnieszką Szulc są współorganizatorkami akcji poboru krwi, którą w formie stacjonarnej przeprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania. Akcja poboru krwi zostanie przeprowadzona w poniedziałek – 9 kwietnia, w godz. 9.00-14.00, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Białośliwiu.

  Krew ludzka to płynna tkanka ustrojowa, której mimo dużego postępu medycyny nie udało się jeszcze zastąpić żadną inną substancją. Krew od zawsze była i jest symbolem życia, poświęcenia, bohaterstwa. Tylko ludzie zdrowi i wrażliwi są jedynym źródłem krwi - taką osobą na pewno jesteś Ty. Oddając krew i osocze ratujesz zagrożone życie. Wartość krwi doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia. Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości. Krew mogą oddać wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-65 lat. Do oddania krwi należy zgłosić się z dowodem tożsamości.
(źródło: www.rckik.poznan.pl)


ŻYCZENIA WIELKANOCNE
WIELKANOCNE STROJNE JAJO - ŚWIĄTECZNY KONKURS PLASTYCZNY

  Po raz kolejny białośliwscy uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „Wielkanocne Strojne Jajo”, którego organizatorem na etapie szkolnym były nauczycielki: E.Rutkowska, M.Częstochowska oraz M.Mielnik. Do tego etapu zgłoszono około 80 uczniowskich prac, spośród których nagrodzono: (klasy 1-3) J.Korpal, Z.Jasińska, M.Rusin, Sz.Częstochowski, M.Jurek, K.Gorzuch, M.Maślanka; (klasy 4-6) V.Konieczna, W.Wiśniewska, J.Gorzuch, Z.Rozpłoch, N.Kajetańczyk, K.Świtała, K.Murzyn, I.Wesołowski; (klasy 7 i 2-3G) M.Śliga, A.Osendowska, M.Beim. Oprócz nagrodzonych prac, do etapu powiatowego zakwalifikowano również prace: M.Modraka, K.Gwizdowskiej, O.Graszka, B.Grabowskiego.

  Na etap powiatowy konkursu, którego X edycja odbyła się w Gminnym Centrum Kultury w Łobżenicy, wpłynęło ponad 230 prac z Łobżenicy, Wiktorówka, Wysokiej, Mościsk, Fanianowa, Kotunia, Falmierowa, Dźwierszna oraz Białośliwia. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się w poniedziałek 26 marca w GCK w Łobżenicy. Spośród białośliwskich uczniów nagrodzono tam prace: (klasy 1-3) Z.Jasińska, J.Korpal, Sz.Częstochowski; (klasy 4-6) K.Świtała, A.Kryska, (klasy 7 i 2-3G) M.Beim.

  Wszystkim nagrodzonym na etapie szkolnym i powiatowym – gratulujemy!


PODZIĘKOWANIE
KONKURS WIEDZY O PATRONIE ROZSTRZYGNIĘTY

  W ostatnich dniach odbył się szkolny konkurs „Wiktor Kaja – patron szkoły i powstaniec wielkopolski”. Organizatorem tego corocznego konkursu wiedzy był nauczyciel historii Piotr Coblewski. Rozdanie nagród nastąpi podczas majowego święta patrona szkoły. Wszystkim nagrodzonym uczniom – gratulujemy!


NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ!

  W ramach działalności profilaktycznej i realizowanego programu edukacji antytytoniowej uczniowie klas III szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie „Nie pal przy mnie, proszę”, który przeprowadziła Romualda Słodowicz. Realizowany program miał na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których osoby palą przy nich papierosy. W konkursie nagrodzono - Marta Bartczak, Karolina Jiers, Filip Kotwiński, Zuzanna Bogdańska; wyróżniono - Celina Paliwoda, Aleksandra Kaczmarek, Adrian Ida, Nela Frąckowiak, Igor Saturski, Maja Słomka, Kacper Zdrenka, Iga Kubacka. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym trzecioklasistom – gratulujemy!

IV MIEJSCE W MIĘDZYSZKOLNYM TURNIEJU PIERWSZEJ POMOCY

  Drużyna z składzie: Kinga Suska, Natalia Borkowska, Oskar Suski reprezentowała białośliwską szkołę podczas „III Międzyszkolnego Turnieju Pierwszej Pomocy”, który odbył się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku. Turniej odbył się pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego oraz Burmistrza Wyrzyska, a wzięło w nim udział 6 uczniowskich drużyn – Wyrzysk, Osiek nad Notecią, Kosztowo, Falmierowo, Białośliwie i Wysoka. Każda z drużyn musiała zmierzyć się z testem z zakresu pierwszej pomocy oraz pozorowanymi scenkami, podczas których należało wykazać się wiedzą praktyczną. Celem tej międzyszkolnej rywalizacji było podniesienie wiedzy uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowania wypadków poprzez upowszechnienie zasad bezpieczeństwa. Białośliwska drużyna zdobyła IV miejsce. Gratulujemy!
(Źródło foto: CKZiU Wyrzysk - Facebook)

WIELKANOCNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY RADY RODZICÓW

  Wielkanoc za pasem! Dlatego Rada Rodziców po raz kolejny zorganizowała świąteczny kiermasz wielkanocny, z którego dochód zostanie przeznaczony na działalność statutową oraz wsparcie szkoły. Na stoisku pojawiły się zatem tradycyjne palmy, pisanki i szereg wielkanocnych przepięknych ozdób. Nie zabrakło również domowych wypieków. Była więc okazja do kupienia niepowtarzalnych, często własnoręcznie wykonanych przedmiotów, które posłużyć mogą do ozdobienia koszyka ze święconką czy wielkanocnego stołu.

OLIMPUS - OLIMPIADA PRZEDMIOTOWA Z PRZYRODY

  Olimpus to nazwa olimpiad przedmiotowych i tematycznych organizowanych na różnych poziomach kształcenia i zaawansowania. Stanowią one cenne rozszerzenie programów nauczania i urozmaicenie programu zajęć, a także są zewnętrznym źródłem oceny poziomu wiedzy uczniów. Z inicjatywy Doroty Świtała, w piątek – 23 marca, do jednej z olimpiad przystąpili również chętni uczniowie z klas IV-VI białośliwskiej szkoły podstawowej, którzy rozwiązywali test z zakresu przyrody. W testach zawarte były pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił oraz wykazać się wiedzą przyrodniczą. Wyniki testów przekazane zostaną do szkoły dopiero w maju, a dla najlepszych przewidziano nagrody.

INWAZJA GIGANTÓW, CZYLI MEGA WYSTAWA Z KLOCÓW LEGO W BYDGOSZCZY

  Grupa zainteresowanych uczniów miała okazję wyjechać 22 marca do Bydgoszczy, aby w Centrum Handlowym Focus obejrzeć największe, najpiękniejsze i najbardziej spektakularne konstrukcje wykonane z kloców Lego. Ta bezprecedensowa wystawa, imponująca swoim rozmachem i skalą, na 1500 m2 ukazuje niemal 100 różnych makiet. Na ich wykonanie zużyto 15 tirów klocków oraz różnorodnego sprzętu. Wśród wielu makiet można było zobaczyć m.in.: „Air Force One” - czyli model Boeinga 747 - samolotu specjalnie przygotowanego do międzynarodowych podróży prezydenta USA; „Erebor” - wielką twierdzę Samotna Góra, będącą jednym z głównych miejsc akcji Hobbita; „Roberta Wadlow’a” - najwyższego człowieka w historii, który mierzył 272 cm; „Star Destroyer” - budowlę przedstawiająca potężny statek kosmiczny znany z serii Gwiezdne Wojny; „Okręt Neptun” - model przedstawiający replikę galeonu zbudowanego na potrzeby filmu „Piraci” Romana Polańskiego. Po obejrzeniu tej ekscytującej wystawy uczniowie odwiedzili Fun Park, czyli strefę zabaw klockami Lego. Wyjazd do Bydgoszczy odbył się z inicjatywy oraz pod opieką nauczycielek: Ewy Rutkowskiej, Magdaleny Mielnik i Romualdy Słodowicz.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań