Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
21-09-2023 18:27
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· KALENDARIUM SZKOLNE
· GODZINY LEKCYJNE
· PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
· ZAJĘCIA DODATKOWE
· RADA RODZICÓW
· PRZYWOZY I ODWOZY
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
WIELKANOCNE STROJNE JAJA NAGRODZONE (30 marca 2023 r.)
jajko wielkanocne strojne3 2023.jpg
KONKURS PLASTYCZNY (30 marca 2023 r.)

   „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” - to hasło XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Tematem konkursu było zapobieganie skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw. Z naszej szkoły do konkursu zgłosiło się troje uczniów: Oliwia Kusz (IIb), Szymon Fons (Va), Adam Polachowski (VIIId). Wszystkie prace były bardzo ciekawe, dlatego zostały przekazane do oddziału regionalnego KRUS. Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie oraz plastyczną kreatywność.

rolnicze bezpieczenstwoaa 2023.jpg
KONKURS RECYTATORSKI „BRZECHWA DZIECIOM” (29 marca 2023 r.)

   Uczniowie klas I-III mieli dzisiaj możliwość wykazania się umiejętnościami recytatorskimi w szkolnym konkursie „Brzechwa dzieciom”. Jury, po wysłuchaniu wszystkich recytacji, przyznało zgodnie z kryteriami regulaminowymi następujące miejsca: I m. - Dominik Modrak (IIIb) - wiersz „Hipopotam”, II m. - Elena Dola (Ia) - wiersz „Stonoga”, III m. - Lena Słomka (IIa) - wiersz „Kwoka”. Wyróżniono również uczniów: Julia Krzemińska (IIa) - wiersz „Samochwała”, Maria Więcław (IIa) - wiersz „Kaczka dziwaczka”, Maksymilian Panek (IIIa) - wiersz „Król i błazen”, Wojciech Saturski (IIIb) - wiersz „Przyjście wiosny”.
   Wszystkim uczniom gratulujemy!

Abrzechwa1a 2023.jpg
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ (28 marca 2023 r.)

   Szesnastu uczniów naszej szkoły wzięło dzisiaj udział w gminnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W kategorii klas I-IV zwyciężyli: I miejsce - Maciej Krysicki (IIb), II miejsce - Jeremiasz Ramusiewicz (IIIa) i III miejsce - Wiktor Burzyński (IIIb) W kategorii klas V-VIII kolejne miejsca zdobyli: I miejsce - Szymon Częstochowski (VIIIb), II miejsce - Igor Burzyński (VIa) i III miejsce - Adam Polachowski (VIIId). Najlepsi uczniowie, w każdej kategorii, przeszli do etapu powiatowego konkursu.
   Gratulujemy wyniku i życzymy powodzenia w kolejnych etapach turnieju.

pozarniczy konkurs1 2023.jpg
DWA MEDALE CZARKA (27 marca 2023 r.)

   Mamy powód do dumy i cieszymy się z sukcesu każdego ucznia. Cezary Konieczny, uczeń klasy IVa, uczestniczył w II Ogólnopolskim Turnieju Karate Midoriyama Cup w Zielonej Górze oraz zdobył dwa medale: III miejsce w kata i III miejsce w kumite.
    Gratulujemy oraz życzymy, aby rozwijana pasja i zainteresowania karate przynosiły same medalowe sukcesy.

karate konieczny 2023 1a.jpg
DEBATA OKSFORDZKA (24 marca 2023 r.)

   W białośliwskiej szkole podstawowej, w ramach projektu „Złote szkoły NBP”, klasa VIIId przygotowała debatę oksfordzką na temat bezpieczeństwa płatności internetowych. W debacie uczestniczyli również zaproszeni goście: Jolanta Lubińska – dyrektor szkoły oraz Arkadiusz Król – ekspert i pracownik Nadnoteckiego Banku Spółdzielczego w Białośliwiu. Po zakończonej debacie, ekspert bankowy omówił również kwestie związane z bezpieczeństwem podczas dokonywania płatności internetowych oraz sposoby, jak możemy się chronić przed oszustami.

bankowa debata2023 0.jpg
UWAGA ÓSMOKLASIŚCI - INFORMACJA (24 marca 2023 r.)
terminarz drzwi otwartych2023 1.jpg
WYNIKI KONKURSU - WIELKOPOLANKA W FOLKLORZE (24 marca 2023 r.)
wielkopolanka folklor 2023 1a.jpg
MILION WIZYT NA STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY (22 marca 2023 r.)

   Żyjąc w społeczeństwie informacyjnym korzystamy z rozwiniętych technologicznie środków gromadzenia, wyszukiwania oraz przetwarzania informacji oraz komunikowania się. Taką rolę pełnią również prowadzone strony internetowe.
   Dzisiaj - 22 marca 2023 roku - przekroczyliśmy milion indywidualnych wizyt na naszej szkolnej stronie internetowej. Dziękujemy!!!

milion wizyt strona szkoly2023.jpg
ŚWIATOWY DZIEŃ WODY (22 marca 2023 r.)

   Woda to jeden z najważniejszych zasobów dla życia. Jest ona wykorzystywana w prawie każdej dziedzinie działalności człowieka i niezbędna dla naszego przetrwania. W wielu regionach świata wody brakuje nawet do podstawowych zastosowań. Obecnie coraz poważniejszymi zagrożeniami stają się jej deficyt oraz susze. Dlatego w naszych rękach spoczywa odpowiedzialność za to, żebyśmy i my nie znaleźli się w podobnej sytuacji.
   W dniu 22 marca obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Wody”. Celem akcji było przypomnienie uczniom jak ważna dla zdrowia i życia jest woda. Tego dnia w szkole pojawiły się tematyczne tablice informacyjne oraz stoisko z butelkami z wodą dla uczniów, którą ufundowała Rada Rodziców. Każdy uczeń otrzymał również symboliczną naklejkę z kropelką wody. W ramach Światowego Dnia Wody przeprowadzono również dla uczniów konkurs na ulotkę informacyjną - „Woda to skarb. Jak oszczędzać wodę?” oraz zorganizowano warsztaty edukacyjne „Jak oszczędzać wodę?” oraz „Życie w kropli wody”. Akcję edukacyjno-informacyjną przygotowały oraz przeprowadziły nauczycielki Dorota Świtała oraz Aleksandra Krauze.

woda skarb1 2023.JPG

DACHL - SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH (22 marca 2023 r.)

   DACHL, to skrót pochodzący on nazw krajów niemieckojęzycznych (Niemcy, Austria, Szwajcaria, Liechtenstein). Zagadnienie to stało się tematem szkolnego „Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych”, który przygotowała i przeprowadziła nauczycielka języka niemieckiego Edyta Murzyn. W konkursie wzięło udział 33 uczniów z klas VII-VIII, którzy uczą się języka niemieckiego. Wiedza uczniów sprawdzana była za pomocą testu, a pytania dotyczyły geografii, historii oraz kultury krajów niemieckojęzycznych.
   Zwycięzcami szkolnego konkursu zostali: I miejsce Nela Frąckowiak (VIIIa), II miejsce Szymon Drab (VIIa), III miejsce Oliwier Werner (VIIIc). Gratulujemy!

niemiecki DHL 3 2023.jpg

CO ZA KOSMOS - CZYLI PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE (21 marca 2023 r.)

   „Co za kosmos” - to szkolne hasło powitania tegorocznego pierwszego dnia wiosny. Inspiracją świętowania stała się 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika - astronoma, matematyka, lekarza, prawnika, ekonomisty, twórcy teorii heliocentrycznej. Podążając śladami wybitnego uczonego każda z klas IV-VIII stworzyła własną planetę. Zadaniem uczniów było wymyślenie jej nazwy, flagi, powitania, tradycyjnego stroju oraz kosmicznej potrawy, którą okazje mieliśmy spróbować. A zadaniem na pobudzenie szarych komórek stało się rozszyfrowanie kodowanej wiadomości z innej planety.
   Równolegle odbywał się międzyplanetarny turniej siatkarski. W kategorii młodszych klas IV-VI zwyciężyli: I miejsce Vb, II miejsce VIb, III miejsce VIa; a w starszych klas VII-VIII: I miejsce VIIIa, II miejsce VIIIb, IIImiejsce VIIId.
   W finałowej prezentacji nie zabrakło również kosmicznego pokazu mody. We wszechświecie najciekawszymi planetami, według uczniowskiego jury, okazały się: „Planeta Gwiazd” - VIIIa, „Planeta ÓsmoDel-080918 - VIIId, „Planeta Wojtoland” - VIb.
   Warto również dodać, że pierwszy dzień wiosny rozpoczęto wspólnym podsumowaniem zakończonego semestru oraz osiągnieć uczniów. Nieprzypadkowo powiązano to z kosmosem, dlatego w wystroju hali sportowej znalazło się tyle uczniowskich gwiazd, czyli uczniów którzy z rąk wójta gminy Białośliwie – Krzysztofa Rutkowskiego odebrali okolicznościowe dyplomy sukcesu.
   Dzień ten pełen był pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń, a sam kosmos okazał się strzałem w dziesiątkę!

kosmos0 2023.jpg
O PIENIĄDZU, CZYLI ZŁOTE SZKOŁY NBP (20 marca 2023 r.)

   Już po raz trzeci Narodowy Bank Polski zaprosił szkoły do udziału w programie edukacyjnym „Złote Szkoły NBP”. Celem programu jest popularyzacja wiedzy ekonomicznej oraz integracja uczniów i nauczycieli. Hasło III edycji programu brzmi – „Poznajemy Bank Centralny”. Przed szkołami są do wykonania trzy zadania edukacyjne: lekcja z ekonomią, debata szkolna i warsztat uczniowski. Uczniowie klas VI i VIII uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Denominacja oraz wymiana pieniędzy w Polsce w XX wieku”, które przygotowane zostały przez dr Jacka Kromulskiego, fizyka i numizmatyka. Wykład dotyczył historii pieniądza oraz różnych zjawisk monetarnych zachodzących w zmieniającym się świecie. Uczniowie pogłębili wiedzę z zakresu historii polskich środków płatniczych, mogli zobaczyć i dotknąć banknoty oraz monety, które zostały wprowadzone po uzyskaniu przez Polskę niepodległości. Dowiedzieli się o tym jak kształtowały się zarobki i ceny przez ostatnie sto lat. Poznali jakie monety i banknoty kolekcjonerskie emituje Narodowy Bank Polski. Po prelekcji nauczyciele przeprowadzili warsztaty edukacyjne. Opiekunami projektu byli nauczyciele: Aleksandra Krauze, Anita Kocunik i Marcin Załachowski. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie uczniów i było cennym wsparciem procesu wychowawczego i edukacyjnego.

denominacja1 2023.JPG
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.01 1,133,438 Unikalnych wizyt